Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Bezpieczeństwo

Komfort i bezpieczeństwo wszystkich kibiców to priorytet dla organizatorów Euro 2016. W związku z tym podczas turnieju obowiązuje szereg nieskomplikowanych zasad, do których wszyscy muszą się stosować. Najważniejsza z nich to – skrupulatność. Dlatego bezwzględnie pamiętajcie o biletach i dokumentach. Bez biletu nie wejdziecie na mecz. Za bezpieczeństwo podczas turnieju w halach i strefach kibica odpowiadają służby informacyjne, porządkowe (stewardzi) oraz pracownicy ochrony. Oni również w swojej pracy mają obowiązek skrupulatnego wykonywania swoich zadań i obowiązków. Dzięki takiemu podejściu wszyscy będziemy mieli poczucie pewności, że bezpieczeństwo nas wszystkich w trakcie Mistrzostw jest właściwie zapewniane.

 

Przed wejściem do hali personel ma prawo przeprowadzić zarówno kontrolę osobistą jak i sprawdzić Wasz bagaż. W tym kontekście niezwykle istotne jest dokładne zapoznanie się z listą przedmiotów zabronionych. Regulamin imprezy masowej znajduje się na stronie internetowej www.zprp.pl.

Lista przedmiotów zabronionych:

1. broń, materiały wybuchowe, noże;

2. materiały pirotechniczne;

3. butelki, kubki, puszki, dzbanki;

4. alkohol, narkotyki;

5. materiały propagandowe o charakterze rasistowskim, ksenofobicznym, wulgarnym, religijnym i politycznym;

6. maszty flagowe lub banerowe o większej długości niż 1m i średnicy niż 1 cm;

7. materiały lub przedmioty reklamowe i promocyjne;

8. gaz w areozolu, substancje żrące, łatwopalne;

9. profesjonalne aparaty fotograficzne i kamery wideo;

10. kaski, parasolki, wózki dziecięce;

11. duże i nieporęczne przedmioty jak torby i walizki o wymiarach powyżej 25 cm x 25 cm x 25 cm;

12. duże ilości papieru, serpentyny;

13. megafony, gwizdki, trąbki, wuwuzele;

14. wskaźniki laserowe;

15. piłki sportowe, plażowe, balony;

16. drony;

17. banery lub flagi o wymiarach większych niż 2 m x 1,5 m;

18. zwierzęta;

19. kominiarki, maski.

Powyższa lista nie jest listą zamkniętą. Służby informacyjne i porządkowe maja prawo do indywidualnego określenia czy dany przedmiot może stanowić zagrożenie w trakcie meczu a tym samy jego wniesienie jest niedozwolone.

Czy do hali można wnieść aparat fotograficzny lub kamerę wideo?

Dozwolone są wyłącznie urządzenia amatorskie. Za profesjonalne uważa się sprzętz wymiennym obiektywem o długości powyżej 10 cm. Decyzję o odmowie wniesienia aparatu lub kamery każdorazowo podejmują stewardzi.

Wykonane zdjęcia oraz zarejestrowane fragmenty meczów mogą być wykorzystywane przez kibiców wyłącznie do celów prywatnych.

Czy do hali mogę wejść z bagażem?

Zabronione są wszystkie przedmioty o rozmiarach powyżej 25 cm x 25 cm x 25 cm, ze szczególnym uwzględnieniem toreb, plecaków oraz walizek. Stanowczo odradzamy zabieranie ze sobą podobnych przedmiotów do hali, nawet jeśli mieszczą się w dopuszczalnej normie.

W pobliżu hali będzie zorganizowany odpłatny punkt depozytowy, gdzie będzie można zostawić przedmioty, których nie wolno wnosić na mecz. Oczywiście do depozytów nie mogą być składane przedmioty niebezpieczne lub zakazane przepisami prawa.

Jakie dokumenty należy ze sobą zabrać?

Podstawa to oczywiście bilet na mecz. Wszyscy kibice, w tym także dzieci, powinni mieć ze sobą ważny dokument potwierdzający tożsamość, np. dowód osobisty, paszport, prawo jazdy, legitymację studencką, czy legitymację szkolną itp. Służby informacyjne i porządkowe mają prawo żądania okazania dokumentu tożsamości w związku z imprezą masową.

Pomoc medyczna:

Bezpłatna pomoc medyczna jest dostępna zarówno w hali jak i w strefie kibica w punkcie medycznym oraz u wykwalifikowanych ratowników medycznych. W pozostałych przypadkach w razie zachorowania pomoc medyczna jest dostępna w przychodniach. Świadczenia medyczne w tych jednostkach są odpłatne.  

W sytuacjach zagrożenia życia powiadom najbliższą osobę z obsługi hali lub strefy kibica.

Numer alarmowy służb ratowniczych w Polsce to 112. 

Wolontariusze:

Na przyjazd kibiców piłki ręcznej jest gotowych 850 doskonale wyszkolonych wolontariuszy. Bardzo często to właśnie osoby ubrane w czarne kurtki z logotypem Mistrzostw oraz błękitne bluzy i koszulki, będą dla Was pierwszym źródłem informacji. Wolontariuszy można spotkać zarówno w halach jak i w strefach kibica. Wszyscy wolontariusze bardzo dobrze znają topografię miasta, harmonogram turnieju oraz potrafią udzielić podstawowej pierwszej pomocy.

 

przewodnik kibica

pokaż metkę
Autor: materiały prasowe
Osoba publikująca: TOMASZ STANKIEWICZ
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2016-01-12
Data aktualizacji: 2016-01-13
Powrót