Aplikacja mobilna Kraków

Najnowsza wersja aplikacji „Kraków" jest już dostępna! Jest to nowoczesny, bezpłatny przewodnik miejski, przeznaczony dla urządzeń mobilnych z systemem operacyjnym Android oraz iOS.

Aplikacja mobilna Kraków
Fot. Magiczny Kraków

Aplikacja działa offline – dzięki temu po pobraniu, użytkownik nie jest narażony na koszty transferu danych. Jeśli jednak chcemy pobrać najnowsze informacje na temat np. wydarzeń w mieście – możemy to zrobić w każdej chwili.

W najnowszej wersji znajdziemy wiele innowacji: pierwszą z nich jest PLANER – czyli opcja, w której możemy ułożyć własny plan zwiedzania miasta, wybierając najbardziej interesujące punkty.

Kolejnym nowym narzędziem, jakie znajdziemy w aplikacji, jest NAWIGACJA DO PUNKTU – dzięki niemu oprogramowanie zaprowadzi nas do wybranego miejsca, którym może być zabytek, hotel czy też restauracja. Dodana została również opcja W OKOLICY. Aplikacja za pomocą geolokalizacji informuje nas o obiektach znajdujących się w bezpośredniej odległości – może to być np. muzeum lub kino.

„Kraków" został podzielony na 11 kategorii. W każdej z nich znajdziemy istotne widomości na temat miasta – od kulturalnych wydarzeń jakie aktualnie mają miejsce, po drogowe informacje.

MAPA KRAKOWA: znajduje się tutaj aktualny plan Krakowa. Mapa jest wbudowana w aplikację – działa więc w trybie offline. Ciekawostką jest, że na mapie zaznaczone są rekomendowane restauracje, muzea, czy zabytkowe miejsca.

AKTUALNOŚCI: tu znajdziemy najświeższe informacje o tym, co dzieje się w mieście

WYDARZENIA: informacje w tej zakładce dotyczą wydarzeń kulturalnych w Krakowie – wystaw muzealnych, koncertów czy spotkań w artystycznych galeriach

ZWIEDZAMY KRAKÓW: baza danych na temat najpopularniejszych miejsc i atrakcji w Krakowie

TRASY TURYSTYCZNE: opisy najciekawszych tras turystycznych w mieście

INFORMACJE PRAKTYCZNE: można znaleźć tu podstawowe informacje o naszym mieście, użyteczne telefony, adresy dworców, aptek oraz instytucji bezpieczeństwa

KULTURA: informacje o muzeach, teatrach, kinach, a także kontakty, godziny otwarcia wraz z krótkim opisem

MIASTO I SAMORZĄD: najważniejsze informacje o wydziałach i budynkach Urzędu Miasta Krakowa wraz z adresami, numerami telefonów i geolokacją

KOMUNIKACJA MIEJSKA: niezastąpiona dla wszystkich podróżujących po Krakowie. Aktualne rozkłady jazdy autobusów i tramwajów, informacje o Krakowskiej Karcie Miejskiej, ceny biletów, a także mapa automatów KKM

KRAKÓW ROWEREM: mapa rowerowych terminali oraz innych wypożyczalni

KRAKÓW SAMOCHODEM: informacje na temat strefy parkowania, oraz wypożyczalni na terenie miasta

Aplikacja działa w dwóch wersjach językowych – polskiej i angielskiej.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: TOMASZ STANKIEWICZ
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe