Komunikat archiwalny

Polski cement docenia krakowskie projekty

Projektanci krakowskiego Muzeum Lotnictwa zostali uhonorowani drugą nagrodą w konkursie „Polski cement w architekturze”. Prestiżowy konkurs organizowany jest od 1997 roku przez Stowarzyszenie Producentów Cementu i Stowarzyszenie Architektów Polskich.

Polski cement docenia krakowskie projekty
Fot. www.krakow.pl

W tegorocznej, XV edycji konkursu, który promuje realizacje architektoniczne z użyciem technologii żelbetowej, wyróżniono Muzeum Lotnictwa Polskiego. Projektanci obiektu – berlińskie biuro Pysall.Ruge Architekten i Bartłomiej Kisielewski – zostali docenieni „za intrygującą formę budynku dobrze oddającą jego funkcję oraz za twórcze użycie betonu”, podaje Dziennik Polski, powołując się na uzasadnienie jury konkursowego.

W tej edycji konkursu Polski Beton wyróżnieni zostali też krakowscy architekci z Biura Projektów Lewicki Łatak (projektant między innymi rewitalizacji placu Bohatera Getta). W poprzednich latach Stowarzyszenie Producentów Cementu i Stowarzyszenie Architektów Polskich nagradzało między innymi krakowskie biuro DDJM Biuro Architektoniczne oraz Auditorium Maximum UJ. (M)

Pokaż metkę
Osoba publikująca: OLGA SOLARZ
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Zobacz także