Komunikat archiwalny

Więcej Samochodów

60. 884 pojazdów zarejestrował Wydział Ewidencji Pojazdów i Kierowców Urzędu Miasta Krakowa w okresie od stycznia do końca listopada 2011 roku.

Więcej Samochodów
Fot. www.krakow.pl

W okresie od stycznia do końca listopada 2011 roku zarejestrowano 60.884 pojzdów, w tym :

- 11.639  sprowadzonych z zagranicy,

- 15.048 nowych,

- 17.752 z innych starostw,

- 15.556  z terenu miasta Krakowa,

- wydano 889 tymczasowych tablic rejestracyjnch.

W 2011 roku nastąpiła terminowa wymiana praw jazdy u kierowców wykonujących przewóz drogowy. W okresie od stycznia do grudnia wymieniono dodatkowo 1998 praw jazdy pomimo, że liczba etatów nie została zwiększona.

W okresie od stycznia do końca listopada 2011 roku wydano:

- 22.308 praw jazdy,

- 746 międzynarodowych praw jazdy,

- 223 uprawnień do kierowania tramwajami.

W mijającym roku w Wydziale została uruchomiona tzw „informacja mobilna”. Jest to pracownik poruszający się po Centrum Administracyjnym, oferujący pomoc i udzielający informacji odnośnie rejestracji pojazdów. Pomaga on wypełnić wniosek, jak również weryfikuje dokumenty składane przy rejestracji pojazdów. Obsługiwani w ten sposób klienci niejednokrotnie wyrażali swoje zadowolenie z powodu takiej organizacji pracy.

Pomimo   zredukowania kilku etatów (odejście osób pracujących w ramach Programu PFRON), udało się utrzymać - również w godzinach popołudniowych i w okresach urlopowych, wysoki standard obsługi mieszkańców  w postaci realizacji wniosków w tym samym dniu, tj. od ręki (bez konieczności odbioru dokumentów w innym terminie). (JD)

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA WAŚKOWSKA
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Zobacz także