Komunikat archiwalny

Kliknij w halę

Na stronie http://hala.krakow.pl można zobaczyć, jak postępują prace przy budowie Hali Widowiskowo-Sportowej w Czyżynach. Nowoczesny obiekt powstaje przy ulicy Lema w Krakowie.

Kliknij w halę
Fot. www.krakow.pl

Generalnym wykonawcą inwestycji jest wyłonione w drodze przetargu konsorcjum firm w składzie Mostostal Warszawa S.A. (lider), Acciona Infraestructuras S.A., Mostostal Puławy S.A. i Asseco Systems S.A. Wartość umowy opiewa na kwotę około 363 mln złotych brutto zł.

Budowa czyżyńskiej areny rozpoczęła się w czerwcu 2011 roku. Dotychczas - po przeprowadzeniu robót ziemnych - wykonano ścianę szczelinową wokół przyszłej budowli oraz zamontowano niezbędne systemy służące odwodnieniu. Wzmocniono podłoże instalując m.in. 14 tysięcy kolumn betonowych, a pod koniec ubiegłego roku - dzięki sprzyjającej aurze - rozpoczęto wykonywanie fundamentów. Zgodnie z harmonogramem, w 2012 roku powinien być gotowy stan surowy hali, natomiast cała inwestycja zakończy się w drugiej połowie przyszłego roku.

Obiekt jest realizowany wg projektu przygotowanego przez konsorcjum firm Perbo – Projekt Sp. z o.o. z Krakowa oraz Modern Construction Systems Sp. z o.o. z Poznania. Kompleks składa się z dwóch zasadniczych części: hali głównej przeznaczonej dla 15 tys. widzów oraz hali treningowej. Projekt posiada 14 pozytywnych opinii związków sportowych. Oznacza to, że będą tam rozgrywane zawody o randze zarówno krajowej, jak i międzynarodowej, w co najmniej 18 dyscyplinach sportowych. W hali będzie można organizować też imprezy kulturalne, widowiskowo – estradowe, sportowo – rekreacyjne oraz imprezy kongresowo - wystawiennicze i ekspozycyjno – targowe.

Budowa hali w Czyżynach finansowana jest z kredytu, który zaciągnęła Agencja Rozwoju Miasta SA. Pieniądze na realizację inwestycji wyłoży bank PKO BP. Po wybudowaniu, operatorem imprez o charakterze kulturalnym i widowiskowo – estradowym (50 proc. planowanych wydarzeń) będzie Krakowskie Biuro Festiwalowe. W tym roku 2012 mają też zostać wyłonieni organizatorzy pozostałych rodzajów imprez. (M)

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA WAŚKOWSKA
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Zobacz także