Komunikat archiwalny

Wirtualna firma

By nie tracić czasu w urzędzie wszelkie  formalności  związane z  założeniem i  prowadzeniem firmy  można bezpłatnie załatwić  przez internet . Przedsiębiorcy potrzebny  jest do tego jedynie profil zaufany.

Wirtualna firma
Fot. www.krakow.pl

Profil zaufany jest  nową bezpłatną metodą potwierdzania tożsamości w systemach elektronicznej administracji. To odpowiednik bezpiecznego podpisu elektronicznego, weryfikowanego tzw. certyfikatem kwalifikowanym. Za pomocą profilu zaufanego   można załatwić  m.in  sprawy związane z prowadzeniem firmy np. jej zarejestrowanie, wyrejestrowanie, zawieszenie itp.
Aby móc załatwiać sprawy przez internet przedsiębiorca powinien:
Założyć konto na platformie e-PUAP (pod adresem http://epuap.gov.pl/wps/portal/), zalogować się do założonego przez siebie konta, wypełnić wniosek  o założenie profilu.
Następnie musi potwierdzić tożsamość z informacjami, które otrzymał drogą elektroniczną (w dowolnym Urzędzie Skarbowym, Urzędzie Wojewódzkim, w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych oraz w kilku lokalizacjach Urzędu Miasta Krakowa). W dalszej kolejności należy wejść na stronę CEIDG, wypełnić wniosek ewidencyjny i wybrać sposób podpisu czyli profil zaufany.
Po wysłaniu wniosku  należy  odebrać ze swojej poczty elektronicznej potwierdzenie  dostarczenia  wniosku do CEIDG. (KS)

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA WAŚKOWSKA
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Zobacz także