Komunikat archiwalny

Trzy oferty na Kurczaba

Trzy podmioty zainteresowane są dzierżawą basenu przy ulicy Kurczaba. Operatora nowoczesnego obiektu poznamy w lutym.

Trzy oferty na Kurczaba
Fot. www.krakow.pl

Do Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie wpłynęły trzy oferty dzierżawy basenu przy ul. Kurczaba 29. Zainteresowane dzierżawą są: Spółdzielnia Mieszkaniowa Nowy Prokocim, Kolejowy Klub Wodny 1929 i Stowarzyszenie „Siemacha”. Obecnie trwa ocena wniosków i prowadzone są rozmowy z chętnymi do zarządzania obiektem. Po nich zostanie wyłoniony przyszły operator basenu.

Kryty basen przy ulicy Kurczaba powstaje według projektu mgr. inż. Lesława Maneckiego z ARP Biuro Architektoniczne Lesław Manecki. Wykonawcą inwestycji jest „Chemobudowa-Kraków” SA. W nowoczesnym obiekcie basenowym znajdować się będą baseny: pływacki (25 m x 12,5 m, 6 torów, głębokość 1,1-1,8 m, ze zlokalizowaną na antresoli trybuną) i rekreacyjny z dodatkowymi atrakcjami wodnymi (10,5 m x 5 m, głębokość 1,05 m), brodzik dziecięcy z atrakcjami wodnymi dla dzieci i zjeżdżalnią typu „słoń", rurowa zjeżdżalnia o długości 40 metrów, pomieszczenia odnowy biologicznej z saunami: suchą i mokrą, solarium oraz dwoma pomieszczeniami do masażu, a także pomieszczenia szatniowo-sanitarne. W budynku przewidziane są również szatnie odzieży wierzchniej, ogólnodostępne toalety, sklepik i kawiarnia z tarasem zewnętrznym.

Przypomnijmy, że prace przy budowie nowoczesnego basenu w Prokocimiu - rozpoczęły się jesienią 2010 roku. Inicjatorami realizacji obiektu byli Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski oraz radni miasta i Dzielnicy XII. Podobne centra sportowo-rekreacyjne dla mieszkańców działają już w Nowej Hucie przy Ptaszyckiego, na osiedlu Kurdwanów i przy ulicy Kolnej. Na nowoczesny basen przy Kurczaba czeka niemal 60 tysięcy mieszkańców osiedli: Prokocim, Bieżanów, Rżąka i Na Kozłówce.

Zgodnie z harmonogramem prace przy realizacji obiektu zakończą się wiosną tego roku. Wartość inwestycji wyniesie około 13,5 mln zł. (M)

Tagi: sport, kraków

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA WAŚKOWSKA
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Zobacz także