Komunikat archiwalny

Ostatnie godziny głosowania!

Tylko do dziś 7 marca (środa) można głosować na Kraków w I etapie konkursu „New7Wonders Cities”. Dzięki głosom internautów, nasze miasto ma szansę wygrać tytuł najpiękniejszego miasta świata.

Ostatnie godziny głosowania!
Fot. www.krakow.pl

Przypomnijmy, że szwajcarska fundacja New7Wonders ogłosiła konkurs  na najpiękniejsze miasta świata. O ten tytuł walczy w sumie 1259 miejsc z całego świata, w tym 11 polskich miast: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Lublin, Poznań, Szczecin, Toruń, Warszawa, Wrocław, Zamość i oczywiście Kraków.

Już za dwa tygodnie rozpoczną się kwalifikacje do II etapu konkursu. Wezmą w nim udział miasta, które otrzymały największą ilość punktów. W finale ma się znaleźć 28 miast, a siedem z nich uzyska miano jednego z najcudowniejszych na świecie.

GDZIE? Głosować można albo wchodząc bezpośrednio na stronę: www.new7wonders.com/form/nominate/en, albo na profilu Krakowa na Facebooku.

JAK?: Wszystkie miasta, które biorą udział w konkursie ułożone są w kolejności alfabetycznej. Wystarczy wybrać Kraków oraz 6 innych miast zagranicznych i dalej postępować zgodnie z instrukcją. (M/WAS)

Pokaż metkę
Osoba publikująca: OLGA SOLARZ
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Zobacz także