Komunikat archiwalny

Krakowskie Granie na Wiankach

Klasyka, folk, reggae, jazz, rock, piosenka autorska i elektronika – program Wianków – Święta Muzyki został uzupełniony i wzbogacony o wydarzenia organizowane przez laureatów naszego konkursu. Krakowskie Granie sprawi, że całe miasto będzie tętniło życiem i muzyką! Zapraszamy 21 czerwca!

Krakowskie Granie na Wiankach
Fot. wianki.krakow.pl

Przygotowany przez laureatów konkursu program współtworzący Wianki – Święto Muzyki jest tak bogaty i różnorodny, że każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Piętnastu zwycięskich podmiotów przygotowało niemal dwadzieścia wydarzeń rozsianych po Krakowie.

Przed Pawilonem Wyspiańskiego klubokawiarnia likeKonik zaprasza najmłodszych na koncert Klasyka dla Smyka oraz warsztaty śpiewania i czytania bajek. Fanom muzyki etno i folk polecamy łączący tradycję z nowoczesnością koncert Joanny Słowińskiej Archipelag, który przygotowany został przez Stowarzyszenie Rozstaje, a usłyszymy go w ogródku księgarni Kurant (Rynek Główny 36). Nie można również opuścić ludycznego i żywiołowego koncertu Kapeli Hanki Wójciak w Pauza in Garden (MOS, ul. Rajska 12) oraz nieobliczalnego występu Południcy! w klubie Kombinator (os. Szkolne 25), po którym rozpocznie się trwająca do białego rana, sobótkowa zabawa przy elektroniczno-folkowych rytmach.

W rejonach rdzennej muzyki romansującej z jazzem porusza się także zespół Rdzeń, którego koncert odbędzie się na Autobusie przed klubem Alchemia (ul. Estery 5). Po południu już we wnętrzach klubu usłyszycie melancholijnego Inqbatora z songwritingiem. Klub Re (św. Krzyża 4) zaprasza odważnych na koncert duetu 11 – wyjątkowe połączenie ekspresyjnych deklamacji Marcina Pryta i agresywnej elektroniki Pawła Cieślaka. Wieczorem na Barce Basia przycumowanej przy Bulwarze Kurlandzkim energetycznie i z pozytywną energią zagra Kraków Reggae Band. Jazzowy Kraków ujawni się w dwóch miejscach: tradycyjnie w ogródku Harris Piano Jazz Baru (Rynek Główny 28) rozpocznie się koncert Jazz Band Ball Orchestra, który na długie sety i całonocne jamowanie przeniesie się do wnętrza klubu. Awangardowo w Bunkrze Sztuki Stowarzyszenie Filmowe Trzeci Tor zaprosi na koncert muzyki intuicyjnej Ściek / Openclose, na którym usłyszymy: Amok Positiv, Destrooy a.k.a. Dubdub, Wojtek Bajda, Muozik oraz wszystkich tych, którzy tego dnia stawią się w Bunkrze ze swoim instrumentem – muzycy zapraszają do wspólnej improwizacji.

Miłośników gitarowego grania zapraszamy do Barbakanu (ul. Basztowa), w którym wystąpi młoda indie rockowa kapela Sayes. Tym, którzy cenią sobie cięższe brzmienia, polecamy krążący wokół Plant hardcore punkowy tramwaj Kawiarni Naukowej, w którym zagrają: Anemia 77, Eat Me Fresh i Drown in Your Blood. Ostatni przystanek tramwaju będzie w Carycy gdzie usłyszycie Heartbreakers i Fabrykę Zabawek. Pokaz taneczny Polskee Flavour na ulicy rozpocznie BBoy’owy jam z muzyką DJ’a Falcona i Mr. Krime, który przeniesie się już do klubu Pauza (ul. Floriańska 18). Swoje umiejętności taneczne będzie można przetestować przy secie Fransua/Benua (Macio Moretti/Bartłomiej Tyciński) w klubie Bomba (Plac Szczepański 2/1), a potem na Urodzinach Radiofonii w klubie Prozak 2.0 (Plac Dominikański 6), w którym swój schowcase zaprezentuje wytwórnia Minicromusic – zagrają: Fisherle, Michał Wolski i Błażej Malinowski. Fanów eksperymentalnej elektroniki i sonorist techno nie może zabraknąć w Betelu (Plac Szczepański 3); zagrają tam We Will Fail (Aleksandra Grünholz) i Wilhelm Bras (Paweł Kulczyński).

Jak widzicie w Krakowie tkwi ogromny potencjał kulturalny, a dobrej muzyki w nim nie brakuje!

Kalendarium wydarzeń w ramach Krakowskiego Grania:


Koncert muzyki klasycznej dla dzieci "Klasyka dla Smyka" w wykonaniu GAGUrara i Kwartetu Smyczkowego Bonjour oraz Koncert dla dzieci “Baśniowe nastroje” w wykonaniu nauczycieli Szkoły Muzycznej MOZART
Miejsce:  pl. Wszystkich Świętych przed Pawilonem Wyspiańskiego
Godzina: 10:00


Koncert Joanny Słowińskiej | Archipelag

Miejsce: Ogródek Księgarni Muzycznej Kurant, Rynek Główny 36

Godzina: 12:00 


Koncert grup Anemia 77, Eat Me Fresh i Drown in Your Blood

Miejsce: tramwaj krążący wokół Plant 

Godzina: 13:00 

 

Koncert połączonych grup Rdzeń 1 & Rdzeń 2
Miejsce: Autobus przed klubem Alchemia, ul. Estery 5

Godzina: 14:00


Koncert Kapeli Hanki Wójciak

Miejsce: Pauza in Garden, ul. Rajska 12

Godzina: 16:30


Inqbator solo

Miejsce: Klub Alchemia, ul. Estery 5

Godzina: 17:00 


Koncert Sayes

Miejsce: Barbakan, ul. Basztowa

Godzina: 18:00                 


Koncert muzyki intuicyjnej z aktywnym udziałem publiczności "Ściek / Openclose": Amok Positiv, Destrooy a.k.a. Dubdub, Wojtek Bajda, Muozik

Miejsce: Bunkier Sztuki, Plac Szczepański 3a
Godzina: 18:00

 

Koncert duetu 11: Marcin Pryt i Paweł Cieślak

Miejsce: Klub Re, ul. Św. Krzyża 4
Godzina: 19:00                 

 

Koncert grup Heartbreakers i Fabryka Zabawek

Miejsce: Caryca, ul. Dajwór 16 
Godzina: 20:00 

 

Pokaz tańca Polskee Flavour i  warsztaty muzyczne DJa Falcona
Miejsce: Klub Pauza (w środku i na zewnątrz), ul. Floriańska 18

Godzina: 20:00

 

Koncert Kraków Reggae Band

Miejsce: Barka Basia, Bulwar Kurlandzki              

Godzina: 21:00 

 

Koncert zespołu Południca! i Sobótkowy Set Djski

Miejsce: Klub Kombinator, os. Szkolne 25

Godzina: 21:00

 

Koncert Jazz Band Ball Orchestra           

Miejsce; Harris Piano Jazz Bar (w ogródku i w klubie), Rynek Główny 28
Godzina: 21:00 

 

Koncert We Will Fail i Wilhelm Bras

Miejsce: Klub Betel, Plac Szczepański 3

Godzina: 21:30

 

Jam BBoy'owy z udziałem Polskee Flavour / muzyka: DJ Falcon i Mr. Krime
Miejsce: Klub Pauza, ul. Floriańska 18   

Godzina: 22:00

 

Set Fransua/Benua (Macio Moretti/Bartłomiej Tyciński)

Miejsce: Klub Bomba, Plac Szczepański 2/1
Godzina: 22:30

 

Urodziny Radiofonii z schowcasem Minicromusic: Fisherle, Michał Wolski i Błażej Malinowski           

Miejsce: Klub Prozak 2.0, Plac Dominikański 6

Godzina: 23:00 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
Zobacz także