Komunikat archiwalny

Tydzień Kina Hiszpańskiego

Już po raz dwunasty  wielbiciele dużego ekranu  mają okazję uczestniczyć  w  Tygodniu Kina Hiszpańskiego. Impreza odbywa się w dniach 24.03-30.03 w pięciu miastach Polski.  W Krakowie najnowsze  i najciekawsze produkcje kina hiszpańskiego prezentowane będą w Kinie Pod Baranami.

Tydzień Kina Hiszpańskiego
Fot. www.krakow.pl

 W Krakowie na dużym ekranie zobaczymy 14 produkcji nagradzanych zarówno w Hiszpanii jak i poza jej granicami. Na tegoroczny program składają się trzy sekcje tematyczne: Nowe Kino Hiszpańskie, Współczesne Kino Katalońskie i Magia Literatury Iberoamerykańskiej Na Dużym Ekranie.

 W programie przewidziano m.in. „Dyskretny urok starości”, który w ciepły sposób przedstawia radości i smutki  podeszłego wieku,  animowaną adaptację kultowego komiksu „Paco Roca”,  western „Blackthorn”, oraz prawdziwą perełką festiwalu- Czarny Chleb - zdobywcę 9 prestiżowych Nagród Goya.  Festiwal zakończy się pokazem najnowszego filmu Álexa de la Iglesii „Życie to jest to”, w którym gra uwielbiana przez publiczność Salma Hayek.

Wybrane pokazy wzbogacono o  rozmowy ze specjalnymi gośćmi. Nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych, dla których przygotowano pokazy, warsztaty plastyczne i  zabawy tematyczne powiązane z kulturą Hiszpanii.

Więcej informacji pod adresem:                                                

http://cracovia.cervantes.es/FichasCultura/Ficha80425_61_29.htm (KM)

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA WAŚKOWSKA
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Zobacz także