Komunikat archiwalny

Teraz Polska, teraz Kraków!

Najbardziej rozpoznawalny znak jakości w Polsce? Kraków! Miasto Kraków uzyskało nominację w tegorocznej edycji konkursu Teraz Polska. W ocenie Branżowej Komisji Ekspertów miasto uzyskało 858,75 na 1000 możliwych punktów.

Teraz Polska, teraz Kraków!
Fot. www.krakow.pl

„Godło „Teraz Polska” to najbardziej rozpoznawalny znak jakości w Polsce. Znalezienie się w gronie nominowanych do tej prestiżowej nagrody jest dla nas zaszczytem” – mówi Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Posiedzenie Kapituły Polskiego Godła Promocyjnego, która spośród nominowanych produktów, usług oraz gmin dokonała wyboru tegorocznych Laureatów Konkursu odbyło się 8 maja  w Warszawie.

„Zważywszy na kompleksową ocenę, której podlegają aplikujące miasta, nominacja Krakowa do Godła ‘Teraz Polska’ jest niezwykle satysfakcjonująca.  Stanowi też kolejne potwierdzenie zasłużonej, wysokiej pozycji, jaką cieszy się marka Kraków w kraju i na świecie”- dodaje Prezydent.

Od 1992 r. organizacją konkursu „Teraz Polska” zajmuje się Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego. Od sześciu lat biorą udział także gminy starające się o miano najlepszej pod względem gospodarności oraz atrakcyjności dla mieszkańców i przedsiębiorców gminy w Polsce. Oceny dokonuje niezależna kapituła, w skład której wchodzą autorytety życia społecznego, kulturalnego, gospodarczego, naukowego oraz politycznego. Patronat Honorowy nad konkursem sprawuje Prezydent RP. (KS)

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA WAŚKOWSKA
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Zobacz także