Komunikat archiwalny

Dyskusja o przemyśle spotkań

Konferencja otwierająca projekt pt. Sterowanie przemysłem spotkań w Krakowie: ocena i monitorowanie wpływu ekonomicznego przemysłu spotkań na gospodarkę Krakowa przy wykorzystaniu dobrych praktyk ze Szwajcarii odbędzie się w najbliższy poniedziałek (25 czerwca), o godz. 10:00, w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa (pl. Wszystkich Świętych 3-4). W konferencji udział wezmą przedstawiciele miasta, branży turystycznej oraz uczelni.

Dyskusja o przemyśle spotkań
Fot. www.krakow.pl

Celem konferencji jest prezentacja planowanych w najbliższych trzech latach działań zmierzających do podkreślenia znaczenia gospodarczego przemysłu spotkań w Krakowie, przy wykorzystaniu wiedzy i doświadczenia ekspertów ze Szwajcarii. Konferencja będzie także okazją do dyskusji dotyczącej pozytywne oddziaływanie turystyki biznesowej na rozwój miasta i udziału w tym procesie krakowskiej branży spotkań.

Konferencja rozpocznie się o godz. 10:00 i potrwa do godz. 12:30. Otworzy ją Magdalena Sroka – Zastępca Prezydenta Krakowa ds. Kultury i Promocji Miasta. Podczas konferencji będzie mowa m.in. o tym czy turystyka biznesowa jest szansą rozwoju regionów, a także o wpływie turystyki na aktywizację gospodarki obszaru recepcji turystycznej, o Krakowie jako destynacji turystyki biznesowej oraz o przemyśle spotkań i jego znaczeniu gospodarczym w dużych miastach.

Projekt realizuje Urząd Miasta Krakowa (Krakow Convention Bureau), a jego partnerami są: Krakowskie Biuro Festiwalowe, Fundacja Uniwersytetu Ekonomicznego oraz Szwajcarski Uniwersytet. Projekt realizowany jest w ramach Funduszu Partnerskiego Grantu Blokowego Szwajcarsko–Polskiego Programu Współpracy. Dodatkowe informacje są dostępne na stronie www.krakow.pl/ccb. (KF)

Tagi: biznes, kraków

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA WAŚKOWSKA
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Zobacz także