Nasze Miasto rozwiń menu
Komunikat archiwalny

Wimbledon dla Radwańskiej

Agnieszka Radwańska pokonała Marię Kirilenko 7:5, 4:6, 7:5 w ćwierćfinale Wimbledonu. W czwartek w meczu o pierwszy w karierze finał zmierzy się z Niemką polskiego pochodzenia Angelique Keber. 23-letnia krakowianka po raz pierwszy w karierze awansowała do półfinału Wielkiego Szlema.

Mecz rozgrywano na korcie numer 1 i przerwano go krótko przed godziną 20 w wyniku deszczu i zapadających ciemności, przy stanie 4:4 w decydującym secie. Nieoczekiwanie około godziny 22.30 tenisistki weszły na kort centralny, zaraz po zakończeniu ostatniego z zaplanowanych pierwotnie pojedynków.

W końcówce meczu  Agnieszka Radwańska przełamała rywalkę w fenomenalnym stylu, a potem wykorzystując od razu pierwszą piłkę meczową wygrała. Tym samym awansowała do półfinału Wimbledonu, co jest dla niej największym osiągnięciem w dotychczasowej karierze.

Jeśli Agnieszka Radwańska wygra Wimbledon, a Viktoria Azarenka nie zagra w finale, Polka zostanie numerem jeden rankingu WTA. (WAŚ)