Sport i Zdrowie rozwiń menu
Komunikat archiwalny

Żaglówką po złoto

Piotr Ogrodnik, Piotr Petryla i Grzegorz Banaszczyk, czyli załoga KŻ Horn Kraków, w miniona sobotę (26 lipca), wywalczyła tytuł mistrzów świata w kategorii open na Mistrzostwach Świata Micro 2014 w Berlinie. Gratulujemy!

Złoto zdobyte przez ekipę w składzie: Piotr Ogrodnik (sternik), Piotr Petryla i Grzegorz Banaszczyk (załoga) to ich trzeci medal w ciągu ostatnich trzech lat. Organizatorzy mistrzostw planowali rozegranie 10 punktowanych wyścigów, ale ostatecznie rozegrano ich tylko siedem. Krakowianie wygrali sześciokrotnie, a raz zdobyli trzecie miejsce. Załoga żeglowała na jachcie, którego projektantem i konstruktorem jest Leszek Gonciarz z Krakowa.

Na podium na 3 pozycji open stanęła załoga Piotra Tarnackiego. Drugie miejsce zajęli Rosjanie na czele z Gennadiyem Svistunovem. Blisko medalu na 4 miejscu zakończył regaty Marcin Celmerowski.