Sport i Zdrowie rozwiń menu
Komunikat archiwalny

Włoch zwycięzcą Tour de Pologne

Włoch Moreno Moser z Liquigas-Cannondale został zwycięzcą zakończonego 16 lipca (poniedziałek) 69. Tour de Pologne UCI World Tour. Moser pokonał drugiego w klasyfikacji Michała Kwiatkowskiego z Omega Pharma-Quick Step zaledwie o 5 sekund.

„Tour de Pologne to impreza wyjątkowa pod każdym względem" – uważa Prezydent Krakowa, Jacek Majchrowski. „Przede wszystkim ma ogromne znaczenie promocyjne dla naszego Miasta, które podczas tego wydarzenia odwiedzają nie tylko zawodnicy i kibice ale także dziennikarze z całego świata. Cieszę się, że już po raz piąty finał odbył się w naszym mieście i czekam na kolejną edycję tego wydarzenia" – dodaje.

Przypomnijmy, że 69. Tour de Pologne wystartował 10 lipca z Karpacza, zakończył się 16 lipca na krakowskich Błoniach. VII – ostatni krakowski etap ulicznego kryteriumnajszybciej pokonał Niemiec John Degenkolb z Argos Shimano, wyprzedzając Australijczyka Mathew Heymana (Sky ProCycling) i Brytyjczyka Bena Swifta (Sky ProCycling).

Zwycięzcą całego wyścigu został Włoch Moreno Moser, pokonując Michała Kwiatkowskiego. Na trzecim stopniu podium stanął Kolumbijczyk Luis Sergio Henao Montoya (Sky ProCycling).

Najlepszym góralem Tour de Pologne został Tomasz Marczyński (Vacansoleil-DCM). W klasyfikacji najaktywniejszego podobnie jak przed rokiem wygrał Adrian Kurek (Utensilnord Named), a w klasyfikacji punktowej Ben Swift ze Sky ProCycling, który to team wygrał klasyfikację drużynową. (KF)