Sport i Zdrowie rozwiń menu
Komunikat archiwalny

Oświadczyny po walce w Kraków Arenie

Trzy medale zdobyli krakowscy zawodnicy podczas Mistrzostw Europy w boksie tajskim. Walki finałowe odbyły się w niedzielę (28 września) w Kraków Arenie. Srebrny medal wywalczył w kategorii do 67 kg Marcin Łepkowski (reprezentujący Raczadam Kraków), natomiast brązowe medale zdobyli: Kamil Piątkiewicz (Raczadam) w kategorii do 63,5 kg oraz kadet Paweł Godyń (Am Nat) w kategorii do 42 kg.

Najwięcej emocji wśród widzów wzbudził pojedynek Łepkowskiego. Niesiony dopingiem krakowskiej publiczność stoczył znakomity bój z legendą białoruskiego Muaythai i czołowym zawodnikiem Europy Andriejem Kulebinem. Krakowianin niestety przegrał, ale jego postawę w ringu docenili kibice. – Bardzo dziękuję za tak wspaniały doping – mówił po walce „Łepi".

Natomiast w walce wieczoru, na zakończenie gali w Kraków Arenie wystąpił Rafał Simonides. Na zakończenie zawodowej kariery znokautował w drugiej rundzie Tawatchaia Budsadee z Tajlandii. To był pierwszej pojedynek w Polsce, który odbywał się według zasad Muay Boran, czyli zawodnicy nie mieli ochraniaczy, a zamiast rękawic zapleciono im na dłoniach liny. Po tej walce Simonides... oświadczył się w ringu swojej wybrance. W odpowiedzi usłyszał „tak", a narzeczeni zostali nagrodzenie gromkimi brawami.