Komunikat archiwalny

Bliżej do budowy tramwaju na Ruczaj

Pod koniec wakacji dowiemy się, kto wybuduje linię tramwajową do ulicy Czerwone Maki. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu rozpisał przetarg na to zadanie.

Bliżej do budowy tramwaju na Ruczaj
Fot. www.krakow.pl

Z tej informacji ucieszą się mieszkańcy osiedli zlokalizowanych w rejonie Ruczaju, a także studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz pracownicy firm i centrów badawczych działających w południowo-zachodniej części Krakowa. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu rozpisał przetarg na budowę linii tramwajowej, która połączy ulice Brożka i Kapelanka z ulicą Czerwone Maki. Tramwaj będzie się poruszał po oddzielonym od ulicy, wyciszonym torowisku. W ramach zadania powstanie kilkukilometrowe torowisko zakończone pętlą, gdzie zlokalizowany zostanie parking w systemie Park and Ride. Przebudowany zostanie ciąg drogowy Grota-Roweckiego i Bobrzyńskiego.

Rozpoczęcie inwestycji uzależnione jest od wyników przetargu. Jeśli nie będzie przeszkód formalnych, pierwsze prace powinny się rozpocząć jesienią.

Szacuje się, że budowa nowej linii tramwajowej do osiedla Ruczaj będzie kosztować około 160 mln złotych. Część pieniędzy – 53 mln złotych – będzie pochodzić z dotacji unijnej. (M).

Pokaż metkę
Osoba publikująca: PAWEŁ KRAWCZYK - Redakcja MPI
Podmiot publikujący: Kancelaria Prezydenta
Zobacz także