Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

DWA WYMAZY & DO BAZY – rusza kolejna edycja projektu

W ostatni weekend, 24-26 października, studenci reprezentujący 128 uczelni z 54 miast wzięli udział w szkoleniach oraz warsztatach w Warszawie organizowanych przez Fundację DKMS Polska.

W Polsce studiuje około 2 000 000 młodych ludzi, a większość z nich chce być aktywna nie tylko akademicko czy towarzysko, ale również społecznie. Ich entuzjazm i energia są nieograniczone, dlatego warto je wykorzystać do walki z rakiem krwi. Z pomysłem projektu rejestracji potencjalnych dawców szpiku wśród społeczności akademickich wyszła w kwietniu 2013 roku Fundacja DKMS Polska. Celem inicjatywy jest zjednoczenie wszystkich studentów na rzecz ratowania życia ludzkiego. Finał IV edycji projektu odbędzie się 26 i 27 listopada. Tym razem pod hasłem DWA WYMAZY & DO BAZY.

Projekt DWA WYMAZY & DO BAZY to wielkie przedsięwzięcie zorganizowane przy współpracy i ogromnym wsparciu Studenckich Ambasadorów Fundacji DKMS Polska. Przedstawiciele 128 uczelni z całej Polski spotkali się w Warszawie, podczas konferencji przygotowującej do przeprowadzenia akcji rejestracji potencjalnych Dawców szpiku i komórek macierzystych.

Akcja organizowana jest we współpracy Fundacji DKMS Polska oraz studentów uczelni w całym kraju. Podczas jej trwania do bazy potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych będzie mógł dołączyć każdy, kto chce pomóc osobom cierpiących na nowotwory krwi.

Fundacja DKMS Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska, działająca od 2008 roku jako niezależna organizacja non-profit, od początku działalności przebadała i zarejestrowała ponad 640 tysięcy potencjalnych dawców komórek macierzystych i jest tym samym największą bazą w Polsce. Już ponad 1500 osób z bazy DKMS podarowało cząstkę siebie innym dając im tym samym szansę na wygranie walki z białaczką. Jako jedyna baza potencjalnych dawców szpiku w Polsce, Fundacja DKMS posiada możliwość rejestracji dawców za pomocą pałeczek do poboru wymazu z błony śluzowej. Ta innowacyjna metoda pozwala na samodzielne pobranie wymazu, z którego, tak jak z krwi, oznaczane są cechy zgodności tkankowej.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.dkms.pl.

pokaż metkę
Autor: JOANNA DUBIEL
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
Data publikacji: 2014-10-31
Data aktualizacji: 2014-10-31
Powrót

Zobacz także

Znajdź