Komunikat archiwalny

Ułatwienia dla zarządców

Stowarzyszenie Zarządców i Administratorów Nieruchomości w Krakowie (SZAN) przygotowało nowatorskie narzędzie, ułatwiające pracę zarządcom nieruchomości. Chodzi o Legitymację Służbową Zarządcy Nieruchomości – mieszczący się w portfelu dokument, który m.in. usprawni współpracę z urzędami oraz instytucjami.  Szczegóły poznamy 13 listopada (czwartek) podczas konferencji w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa organizowanej pod hasłem „Nowa jakość współpracy z samorządem: profesjonaliści-profesjonalistom". Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski objął projekt Honorowym Patronatem.

Ułatwienia dla zarządców
Fot. Magiczny Kraków

Zarządca reprezentujący właścicieli nieruchomości potrzebuje stałej, ścisłej i sprawnej współpracy z urzędami. Urzędy potrzebują też zarządców – od nich mogą uzyskać informacje o najważniejszych sprawach dotyczących krakowskich nieruchomości, pozyskać szybko szereg danych, dzięki ich sygnałom upraszczać procedury i wiele innych. To wszystko umożliwi Legitymacja: zarządcy zainteresowani jej otrzymaniem będą przekazywać dane, które zgromadzone w jednym miejscu i usystematyzowane,  dla urzędów będą cenną bazą danych. Zarządcy posiadający Legitymację zyskają zaś szereg przywilejów.Wydawany przez SZAN dokument wielkości dowodu osobistego będzie zawierać zdjęcie zarządcy oraz jego dane osobowe. W przyszłości Stowarzyszenie, we współpracy z urzędami chce stworzyć tzw. „okienko zarządcy". Po okazaniu Legitymacji, będą oni mogli  - bez kolejki i konieczności odwiedzania wielu miejsc -  załatwić szereg spraw dotyczących funkcjonowania nieruchomości i wspólnot.

Prezentacja założeń karty, warunków jej otrzymania i zastosowania odbędzie się podczas konferencji Nowa jakość współpracy z samorządem: profesjonaliści-profesjonalistom" (13 listopada, godz. 10, Sala Obrad Rady Miasta Krakowa, Plac Wszystkich Świętych 3-4).

Legitymacja Zarządcy Nieruchomości to projekt realizowany w ramach programu „Kompetentny Zarządca" prowadzonego od ubiegłego roku, pod patronatem Prezydenta Miasta Krakowa, w związku z ustawową  deregulacją zawodu zarządcy. Uczestnicy programu podnoszą kwalifikacje zawodowe, zdobywają nowe kompetencje, mogą korzystać z porad, szkoleń, konsultacji. Mogą starać się o przyznanie Certyfikatu wyróżniającego zarządcę na trudnym w tej branży rynku.

Pokaż metkę
Autor: KINGA SADOWSKA
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
Zobacz także