Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Rozmowy (nie)kontrolowane z Mariuszem Szczygłem

Muzeum PRL-u, mieszczące się w dawnym kinie Światowid (os. Centrum E1) zaprasza dziś (28 listopada), o godz. 17:00 na kolejne spotkanie z cyklu „Rozmowy (nie)kontrolowane". Tym razem gościem będzie dziennikarz, reportażysta i pisarz Mariusz Szczygieł, który opowie „Jak reporterzy radzili sobie z PRL-em?".

Punktem wyjścia do rozmowy będzie „Antologia 100/XX" (wydawnictwo Czarne), czyli zbiór najważniejszych polskich reportaży XX-wiecznych. Teksty do dwutomowego wydawnictwa wybrał właśnie Mariusz Szczygieł, wspierany przez radę programową złożoną z wybitnych reporterów i literaturoznawców. Tworzą ją Hanna Krall, Małgorzata Szejnert, prof. Kazimierz Wolny-Zmorzyński, Elżbieta Sawicka.

Mariusz Szczygieł jest dziennikarzem, reportażystą, pisarzem, laureatem Europejskiej Nagrody Literackiej. Jest też współzałożycielem Fundacji Instytut Reportażu, prowadzącej Polską Szkołę Reportażu i księgarnię Wrzenie Świata. Od wielu lat związany – jako reporter ale także redaktor i zastępca kierownika działu reportażu - z Gazetą Wyborczą. W latach 1995-2001 był współautorem (z Witoldem Orzechowskim) i prowadzącym talk-show „Na każdy temat" w telewizji Polsat. Wydał książki: „Niedziela, która zdarzyła się w środę", „Na każdy temat – talk show do czytania" (z Witoldem Orzechowskim), „Gottland", „Kaprysik. Damskie historie", „Zrób sobie raj" i „Láska nebeská".

plakat

pokaż metkę
Autor: KATARZYNA FIEDOROWICZ-RAZMUS
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
Data publikacji: 2014-11-25
Data aktualizacji: 2014-11-28
Powrót

Zobacz także

Znajdź