Komunikat archiwalny

Niebawem rusza 67. Tour de Pologne

Coraz więcej renomowanych kolarzy potwierdza udział w 67. Tour de Pologne. Największa w naszym kraju impreza rowerowa, zaliczana do prestiżowego cyklu UCI Pro Tour, rusza już 1 sierpnia w Sochaczewie. Finałowy etap – taj jak w latach ubiegłych – rozegra się w Krakowie.

Niebawem rusza 67. Tour de Pologne
Fot. www.krakow.pl

 

Do rozpoczęcia 67. edycji Tour de Pologne Uci Pro Tour pozostało kilkanaście dni. Tymczasem start na naszej największej kolarskiej imprezie potwierdza coraz więcej liczących się w światowych rankingach zawodników. „Swój udział zapowiedział Francuz Jean-Christophe Peraud, który będzie liderem zespołu Omega-Pharma Lotto. Co ciekawe, Peraud to wicemistrz olimpijski z Pekinu w kolarstwie górskim, który w tym sezonie postanowił zmieć rower górski na szosowy" – mówi Mateusz Chwajoł z Zarządu Infrastruktury Sportowej.

Na starcie tegorocznego Tour de Pologne stanie też Hiszpan Oscar Pereiro, który znalazł się w kadrze kazachskiej grupy Astana. „To wyjątkowo waleczny kolarz, zwycięzca Tour de France z 2006 roku" – zaznacza Mateusz Chwajoł. W imprezie wezmą udział również utytułowani zawodnicy z Polski – Marek Rutkiewicz będzie liderem naszej narodowej reprezentacji. Natomiast Sylwester Szmyd jest członkiem grupy Liquigas-Doimo.

Jak zapowiadają organizatorzy, na starcie tegorocznego 67. Tour de Pologne stanie rekordowa liczba 23 drużyn. „Będzie 18 najlepszych ekip świata. Po raz kolejny wystąpi 8-osobowa reprezentacja Polski w biało-czerwonych koszulkach. Do tego dojdą także cztery zespoły z tzw. dziką kartą" – wymienia Lech Piasecki, dyrektor ds. sportowych imprezy.

Przypomnijmy, że tegoroczny 67. Tour de Pologne UCI Pro Tour rozpocznie się 1 sierpnia w Sochaczewie. Kolarze będą mieli do pokonania 7 etapów, dających łącznie ponad 1200 kilometrów. Rywalizacja sportowa połączona będzie z obchodami ważnych rocznic. Zawodnicy przejadą przez Żelazową Wolę, gdzie 200 lat temu urodził się Fryderyk Chopin. Przed bramą Auschwitz-Birkenau uczczą 65. rocznicę wyzwolenia obozu.

7 sierpnia wyścig zakończy się na ulicach Krakowa. Atrakcją tego etapu będzie lotna premia na Rynku Głównym, na wysokości ulicy Siennej. Finisz zawodów ponownie przewidziano na krakowskich Błoniach. (M)

Pokaż metkę
Osoba publikująca: OLGA SOLARZ - Redakcja MPI
Podmiot publikujący: Kancelaria Prezydenta
Zobacz także