Aktualności

Czytanie bajek na miejskiej plaży

Zarząd Zieleni Miejskiej zaprasza wszystkich małych i nieco większych krakowian na czytanie bajek na miejskiej plaży na bulwarze Kurlandzkim. Najmłodsi mogą posłuchać bajek i opowieści przyrodniczych o wyjątkowych dla naszego kraju gatunkach roślin i zwierząt od poniedziałku do piątku o godzinie 12.00. Inicjatywa jest częścią projektu „PrzyStań na plaży”.

Szósty tydzień Bulwar(t)u Sztuki nad Zalewem Nowohuckim

W tym roku trasę letnich wędrówek wyznacza Bulwar(t) Sztuki nad Zalewem Nowohuckim. Szósty tydzień to pokazy filmowe, Scena Nocy Letniej, koncerty, potańcówki i warsztaty. Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny, jedynie należy zapisać się wcześniej na warsztaty.

Wakacje z Muzeum Historycznym

Dzieci i młodzież gorąco zachęcamy do udziału: w lipcu i sierpniu Muzeum Historyczne Miasta Krakowa przygotowało mnóstwo atrakcji. Wakacyjne warsztaty i rozmaite wydarzenia tematyczne od początku wakacji organizują oddziały Muzeum w całym mieście.

Kino Letnie Powiśle 11

Moda na kina plenerowe nie ustaje. Można je znaleźć w odległych od centrum nieoczywistych miejscach, można się na nie wybrać do restauracyjnych ogródków. Organizatorzy prześcigają się w propozycjach miejsc. A co, jeśli kino pojawiłoby się w samym sercu miasta? Co – jeśli towarzyszyłyby mu piękne okoliczności Wisły i oferowałoby tematyczne pokazy? Taką właśnie inicjatywą jest Kino Letnie Powiśle 11, które wystartowało u stóp Wawelu. Co ważne, kino powstało dzięki wnioskowi, który wpłynął do Budżetu Obywatelskiego.

Lato w Bibliotece Kraków

Biblioteka Kraków przygotowała wiele wakacyjnych atrakcji dla dzieci i młodzieży. Warsztaty plastyczne, zajęcia edukacyjno-rozrywkowe, wystawy i turnieje gier planszowych – to tylko część wydarzeń, jakie tego lata odbędą się w oddziałach biblioteki.  

Zapraszamy do kina letniego w MOCAK-u

Od 30 czerwca do 25 sierpnia MOCAK zaprasza na wieczorne seanse filmowe nawiązujące do tematyki wystawy „Sztuka w sztuce”. Seanse będą się odbywać w piątki o godzinie 21 w podcieniach Muzeum.

Lato w Dworku Białoprądnickim

Prezentujemy letni „rozkład jazdy” w Dworku Białoprądnickim. Kinogranie - 17 niezapomnianych koncertów i 9 wieczorów filmowych. Swing, rytmy latynoskie, soul, blues, jazz, rock, muzyka operowa i wiele innych gatunków muzycznych. Oprócz tego retrokino - kultowe wyciskacze łez i komedie z lat 20. i 30. Słowem, tego lata na plenerowej scenie Dworku czeka  mnóstwo muzycznych i kinowych wrażeń. Wszystko to w każdy piątek, sobotę i niedzielę lipca i sierpnia. Wstęp wolny.

Krakowski Szlak Techniki na rowerze

W najbliższą niedzielę, 23 lipca Muzeum Inżynierii Miejskiej zaprasza na rowerową wycieczkę Krakowskim Szlakiem Techniki, podczas której będzie można poznać tajemnice miejsc związanych z rozwojem przemysłu i infrastruktury w naszym mieście. Na szlaku prowadzącym przez Kazimierz i Podgórze znajdują się: zajezdnia tramwajowa, elektrownia krakowska, elektrownia przy ul. Nadwiślańskiej, most Podgórski, most Piłsudskiego, gazownia krakowska, bulwary wiślane.

Średniowiecze da się lubić

Jak pracował kowal, kolczużnik i płatnerz? Czym zajmowali się mnisi? Jakich używano kosmetyków? Co jedzono i pito w średniowieczu? Przez cały lipiec i sierpień Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza na cykl spotkań „Średniowiecze da się lubić 2017”. Uzyskamy tam odpowiedzi na te i wiele innych pytań, jak żyli nasi przodkowie.

Spacer śladami Smoka Wawelskiego - nowa mapa Kids in Kraków

Poznawanie Krakowa na skrzydłach gołębi? A może podążając śladami Smoka Wawelskiego lub spoglądając dookoła przez powiększające szkło? Nowa Mapa Kids in Kraków poprowadzi najmłodszych krakowian do miejsc owianych tajemnicą, kryjących zapomniane skarby, łącząc tradycję z nowoczesnością. Podpowie, jak trafić do indiańskiego wigwamu, dokąd udać się na piknik i skąd podziwiać panoramę miasta. Wskaże także, gdzie ukryta jest mumia. Pierwszy spacer z mapą Kids in Kraków śladami Smoka Wawelskiego, odbędzie się w czwartek, 27 lipca.

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA