Aktualności

Powiśle 11 - ankieta dotycząca zagospodarowania

Szanowni Państwo,
w imieniu Krakowskiego Biura Festiwalowego, administratora budynku Powiśle 11, który od 2012 roku służy krakowianom i turystom jako przestrzeń informacyjno-kulturalna, zapraszamy do wypełnienia krótkiej ankiety dotyczącej zagospodarowania na nowo tej przestrzeni miejskiej.
 

Świadczysz usługi noclegowe? Przeczytaj!

Świadczysz usługi noclegowe? Popularnie zwane są turystycznym najmem krótkoterminowym. Przedstawiamy praktyczne informacje dla właścicieli obiektów innych, niż: hotele, motele, pensjonaty, kempingi (campingi), domy wycieczkowe, schroniska młodzieżowe i schroniska.

Wystartowała 17. edycja konkursu o Certyfikat „Najlepszego Produktu Turystycznego” Polskiej Organizacji Turystycznej

Szanowni Państwo,

Wystartowała 17. edycja konkursu o Certyfikat „Najlepszego Produktu Turystycznego” Polskiej Organizacji Turystycznej. Certyfikat to nagroda dla wyjątkowych atrakcji turystycznych w Polsce. Nadawany jest on tylko nowatorskim i przyjaznym turystom miejscom, obiektom, imprezom oraz przedsięwzięciom realizowanym na poziomie regionalnym i lokalnym. Stanowi gwarancję wysokiej jakości i przeżycia wielu niezapomnianych doznań kulturalnych, rozrywkowych, a także rekreacyjno-przygodowych.

https://konkurs.pot.gov.pl/konkurs/?id=Ma%C5%82opolskie#

Infografika

Miasta Europy o najmie krótkoterminowym

Przedstawiciele popularnych ośrodków miejskich spotkali się 5 czerwca w Krakowie, by porozmawiać o tym zagadnieniu i wypracować wspólne stanowisko. Rezultatem prac jest wydane wspólnie oświadczenie.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem i oświadczeniem: http://krakow.pl/aktualnosci/231190,26,komunikat,miasta_europy_o_najmie_krotkoterminowym.html

Porozmawiali o najmie krótkoterminowym

W środę, 5 czerwca, w Urzędzie Miasta Krakowa odbyło się kolejne spotkanie grupy roboczej reprezentującej 14 najbardziej turystycznych miast europejskich. Tym razem Kraków pełnił rolę gospodarza. Anna Korfel–Jasińska – zastępca prezydenta miasta Krakowa ds. edukacji, sportu i turystyki, spotkała się z przedstawicielami Amsterdamu, Bordeaux i Berlina. Paryż uczestniczył w spotkaniu poprzez łącza teletransmisyjne. Tematem spotkania było zjawisko turystycznego najmu krótkoterminowego.

Transport meleksami po Starym Mieście

Nowe identyfikatory dla pojazdów wolnobieżnych z napędem elektrycznym.

Szczegóły tutaj.

Wersja angielska tutaj.

 

WIOSENNE FORUM TURYSTYKI

15 maja br. odbyło się WIOSENNE FORUM TURYSTYKI, zorganizowane przez Wydział ds. Turystyki Urzędu Miasta Krakowa.

Akcja „Czuj się bezpiecznie w Krakowie”/ „Respect Kraków”

W trosce o wspólne dobro miasta, mieszkańców, przedsiębiorców i turystów, Wydział ds. Turystyki Urzędu Miasta Krakowa rozpoczyna akcję informacyjno-edukacyjną pn. „Czuj się bezpiecznie w Krakowie” / „Respect Kraków”.

Nowe przystanki dla autokarów

UWAGA!!!

Od 5.05.2019 r w Krakowie zostały wyznaczone nowe miejsca ograniczonego postoju dla autokarów turystycznych:

 

Więcej informacji TUTAJ

KRAKÓW WSPÓŁTWORZY NOWY MODEL ODPOWIEDZIALNEJ TURYSTYKI

W dniu 5 kwietnia 2019 roku Kraków w grupie 16 miast, przedstawicieli instytucji międzynarodowych (UNESCO, Bank Światowy, Europejski Komitet Regionów) przystąpił do deklaracji lizbońskiej pod nazwą „Miasta dla wszystkich: budowanie miasta dla obywateli i odwiedzających”.

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA