Aktualności

Miasta Europy o najmie krótkoterminowym

Przedstawiciele popularnych ośrodków miejskich spotkali się 5 czerwca w Krakowie, by porozmawiać o tym zagadnieniu i wypracować wspólne stanowisko. Rezultatem prac jest wydane wspólnie oświadczenie.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem i oświadczeniem: http://krakow.pl/aktualnosci/231190,26,komunikat,miasta_europy_o_najmie_krotkoterminowym.html

Porozmawiali o najmie krótkoterminowym

W środę, 5 czerwca, w Urzędzie Miasta Krakowa odbyło się kolejne spotkanie grupy roboczej reprezentującej 14 najbardziej turystycznych miast europejskich. Tym razem Kraków pełnił rolę gospodarza. Anna Korfel–Jasińska – zastępca prezydenta miasta Krakowa ds. edukacji, sportu i turystyki, spotkała się z przedstawicielami Amsterdamu, Bordeaux i Berlina. Paryż uczestniczył w spotkaniu poprzez łącza teletransmisyjne. Tematem spotkania było zjawisko turystycznego najmu krótkoterminowego.

Transport meleksami po Starym Mieście

Nowe identyfikatory dla pojazdów wolnobieżnych z napędem elektrycznym.

Szczegóły tutaj.

Wersja angielska tutaj.

 

WIOSENNE FORUM TURYSTYKI

15 maja br. odbyło się WIOSENNE FORUM TURYSTYKI, zorganizowane przez Wydział ds. Turystyki Urzędu Miasta Krakowa.

Akcja „Czuj się bezpiecznie w Krakowie”/ „Respect Kraków”

W trosce o wspólne dobro miasta, mieszkańców, przedsiębiorców i turystów, Wydział ds. Turystyki Urzędu Miasta Krakowa rozpoczyna akcję informacyjno-edukacyjną pn. „Czuj się bezpiecznie w Krakowie” / „Respect Kraków”.

Nowe przystanki dla autokarów

UWAGA!!!

Od 5.05.2019 r w Krakowie zostały wyznaczone nowe miejsca ograniczonego postoju dla autokarów turystycznych:

 

Więcej informacji TUTAJ

Świadczysz usługi noclegowe? Przeczytaj!

Świadczysz usługi noclegowe? Popularnie zwane są turystycznym najmem krótkoterminowym. Przedstawiamy praktyczne informacje dla właścicieli obiektów innych, niż: hotele, motele, pensjonaty, kempingi (campingi), domy wycieczkowe, schroniska młodzieżowe i schroniska.

KRAKÓW WSPÓŁTWORZY NOWY MODEL ODPOWIEDZIALNEJ TURYSTYKI

W dniu 5 kwietnia 2019 roku Kraków w grupie 16 miast, przedstawicieli instytucji międzynarodowych (UNESCO, Bank Światowy, Europejski Komitet Regionów) przystąpił do deklaracji lizbońskiej pod nazwą „Miasta dla wszystkich: budowanie miasta dla obywateli i odwiedzających”.

Kulinarny Kraków
2019-04-03

Zapraszamy na stronę Kulinarny Kraków.

Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego w Krakowie

Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego w Krakowie tradycyjnie obchodzimy w mieście już od 1997 roku. Tegoroczne spotkanie było wyjątkowe co najmniej z kilku powodów.

Więcej informacji tutaj.

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA