Aktualności

Świadczysz usługi noclegowe? Przeczytaj!

Świadczysz usługi noclegowe? Popularnie zwane są turystycznym najmem krótkoterminowym. Poniżej przedstawiamy skrótowo informacje dla właścicieli obiektów innych, niż hotele, motele, pensjonaty, kempingi, domy wycieczkowe, schroniska młodzieżowe i schroniska.

Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego 2020 w Krakowie - wydarzenia

Urząd Miasta Krakowa wraz z Federacją Stowarzyszeń Przewodnickich zaprasza na coroczne spotkanie branży przewodnickiej – Dzień Przewodnika, który odbędzie się 28 lutego.

Miasta europejskie wobec najmu krótkoterminowego

26 września w Brukseli odbyło się kolejne spotkanie miast europejskich, w których turystyczny najem krótkoterminowy jest bardzo istotnym czynnikiem mającym wpływ na ich rozwój. Ze względu na niekorzystne zmiany zachodzące pod wpływem rozwoju tego zjawiska, do Amsterdamu, Barcelony, Berlina, Brukseli, Bordeaux, Krakowa, Paryża, Walencji i Wiednia dołączyły trzy kolejne miasta: Bolonia, Florencja oraz Londyn.

Pierwsze spotkanie Zespółu Zadaniowego ds. usług hotelarskich świadczonych w obiektach niekategoryzowanych.

W związku z dynamicznie postępującymi zmianami na rynku usług hotelarskich i rozwojem zjawiska tzw. turystycznego najmu krótkoterminowego, Prezydent Miasta Krakowa powołał Zespół Zadaniowy ds. usług hotelarskich świadczonych w obiektach niekategoryzowanych na terenie Gminy Miejskiej Kraków. W skład Zespołu wchodzą m. in. przedstawiciele Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Komend Miejskich Policji i Straży Pożarnej, Urzędów Skarbowych, Wydziału Podatków i Opłat oraz Miejski Rzecznik Konsumentów.

Wystartowała 17. edycja konkursu o Certyfikat „Najlepszego Produktu Turystycznego” Polskiej Organizacji Turystycznej

Szanowni Państwo,

Wystartowała 17. edycja konkursu o Certyfikat „Najlepszego Produktu Turystycznego” Polskiej Organizacji Turystycznej. Certyfikat to nagroda dla wyjątkowych atrakcji turystycznych w Polsce. Nadawany jest on tylko nowatorskim i przyjaznym turystom miejscom, obiektom, imprezom oraz przedsięwzięciom realizowanym na poziomie regionalnym i lokalnym. Stanowi gwarancję wysokiej jakości i przeżycia wielu niezapomnianych doznań kulturalnych, rozrywkowych, a także rekreacyjno-przygodowych.

https://konkurs.pot.gov.pl/konkurs/?id=Ma%C5%82opolskie#

Infografika

Miasta Europy o najmie krótkoterminowym

Przedstawiciele popularnych ośrodków miejskich spotkali się 5 czerwca w Krakowie, by porozmawiać o tym zagadnieniu i wypracować wspólne stanowisko. Rezultatem prac jest wydane wspólnie oświadczenie.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem i oświadczeniem: http://krakow.pl/aktualnosci/231190,26,komunikat,miasta_europy_o_najmie_krotkoterminowym.html

Porozmawiali o najmie krótkoterminowym

W środę, 5 czerwca, w Urzędzie Miasta Krakowa odbyło się kolejne spotkanie grupy roboczej reprezentującej 14 najbardziej turystycznych miast europejskich. Tym razem Kraków pełnił rolę gospodarza. Anna Korfel–Jasińska – zastępca prezydenta miasta Krakowa ds. edukacji, sportu i turystyki, spotkała się z przedstawicielami Amsterdamu, Bordeaux i Berlina. Paryż uczestniczył w spotkaniu poprzez łącza teletransmisyjne. Tematem spotkania było zjawisko turystycznego najmu krótkoterminowego.

Transport meleksami po Starym Mieście

Nowe identyfikatory dla pojazdów wolnobieżnych z napędem elektrycznym.

Szczegóły tutaj.

Wersja angielska tutaj.

 

WIOSENNE FORUM TURYSTYKI

15 maja br. odbyło się WIOSENNE FORUM TURYSTYKI, zorganizowane przez Wydział ds. Turystyki Urzędu Miasta Krakowa.

Akcja „Czuj się bezpiecznie w Krakowie”/ „Respect Kraków”

W trosce o wspólne dobro miasta, mieszkańców, przedsiębiorców i turystów, Wydział ds. Turystyki Urzędu Miasta Krakowa rozpoczyna akcję informacyjno-edukacyjną pn. „Czuj się bezpiecznie w Krakowie” / „Respect Kraków”.

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA