Aktualności

Zabiegi ochronne na Łąkach Nowohuckich

Prace związane z zabiegami ochronnymi na terenie Łąk Nowohuckich dobiegają już końca. Od 23 listopada Zarząd Zieleni Miejskiej usuwał obce inwazyjne gatunki drzew i krzewów, w szczególności młodsze osobniki orzecha włoskiego i klonu jesionolistnego. W ramach działań wznowiono także monitoring hydrogeologiczny.

Pilotażowe badania pulmonologiczne w szkołach podstawowych

Wśród uczniów klas trzecich krakowskich szkół podstawowych trwają badania tlenku azotu w wydychanym powietrzu. Akcja odbywa się w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej Urzędu Miasta Krakowa „Bądźmy razem w walce o czyste powietrze”.

Za nami kolejna akcja rozdawania roślin czyszczących powietrze

Urząd Miasta Krakowa, w ramach kampanii na rzecz poprawy jakości powietrza w naszym mieście, powtórnie rozdawał ozdobne rośliny doniczkowe: ficus benjamina natasja, skrzydłokwiat, dracena, chamedora wytworna. Poprzednia akcja cieszyła się taką popularnością, że tym razem dla mieszkańców Krakowa przygotowano aż 20 tysięcy kwiatów! 9 grudnia rośliny rozdawano w Magistracie na pl. Wszystkich Świętych, a dzień później w Nowohuckim Centrum Kultury.

Miasto rozda 5 tysięcy masek antysmogowych

W ramach miejskiej kampanii na rzecz poprawy jakości powietrza „Bądźmy razem w walce o czyste powietrze dla Krakowa”, miasto rozda 5 tysięcy masek chroniących przed smogiem. Dodatkowo w ramach projektu w szkołach podstawowych zostaną przeprowadzone testy na stężenie tlenku azotu w wydychanym powietrzu.

Blisko 3 tysiące kontroli urządzeń grzewczych w listopadzie

W minionym miesiącu funkcjonariusze straży miejskiej przeprowadzili 2820 kontroli urządzeń grzewczych, z czego ujawnili 28 przypadków spalania śmieci. W związku z tym strażnicy nałożyli 25 mandatów karnych na kwotę 3950 złotych, pouczyli trzy osoby.

Planty Mistrzejowickie wypięknieją
Komunikat archiwalny 2017-12-07

Nowe ławki, wyremontowane alejki, odnowiony plac zabaw oraz więcej zieleni – tak już wkrótce będą wyglądać Planty Mistrzejowickie, czyli ponad 10 hektarów terenu zielonego w Nowej Hucie. Prace prowadzi Zarząd Zieleni Miejskiej.

Remont alejek w parku Lotników Polskich
Komunikat archiwalny 2017-12-07

W parku Lotników Polskich trwa remont alejek, który może powodować chwilowe niedogodności dla spacerowiczów – informuje Zarząd Zieleni Miejskiej. W sumie w tym roku wyremontowanych zostanie ponad 3000 m2 ścieżek, a także zatoki przy ławeczkach i schody.

Weź zieleń w swoje ręce!
Komunikat archiwalny 2017-12-06

Budka lęgowa, drzewo, pasieka, zielony ekran, łąka kwietna, hamak – to tyko niektóre przykłady pakietów sponsorskich proponowanych przez Zarząd Zieleni Miejskiej krakowianom i prywatnym firmom. Ich wykupienie to, z jednej strony, dbałość o krakowską zieleń, z drugiej, cenny przykład działania prospołecznego na rzecz wszystkich mieszkańców naszego miasta. W tym roku kwota pozyskana poprzez pakiety sponsorskie przekroczyła już 220 tys. zł!

Na Ruczaju powstaje park linearny
Komunikat archiwalny 2017-12-05

Pole golfowe, elementy małej architektury, huśtawki i mnóstwo zieleni – tak wiosną będzie wyglądał park linearny wzdłuż ulicy Grota-Roweckiego na Ruczaju. Jak informuje Zarząd Zieleni Miejskiej, prace są już na końcowym etapie.

Policja kontroluje spaliny samochodowe
Komunikat archiwalny 2017-12-05

W listopadzie policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie przeprowadzili 155 badań jakości spalin samochodów  dymomierzami i analizatorami spalin.

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA