Aktualności

Jutro sadzimy drzewa w „Parku Krakowian”

W sobotę, 26 maja kolejna edycja akcji „Park Krakowian” organizowanej przez Zarząd Zieleni Miejskiej. Symboliczna data - Dzień Matki i aż 500 drzew do posadzenia przy ul. Ptaszyckiego. To będzie wyjątkowe wydarzenie dla wielu krakowskich rodzin i wspaniały prezent dla mam.

Zobacz ulicę św. Idziego w 360°

W kolejnej wyprawie z kamerą 360° zapraszamy na ul. św. Idziego.

Letnie zatracanie w zieleni czas zacząć!

Tradycyjnie zapraszamy wszystkich mieszkańców Krakowa i turystów do spędzenia tegorocznego lata na łonie krakowskiej przyrody. Okazją ku temu będą wszystkie akcje organizowane w ramach projektu „Zatrać się w zieleni”.

Otwarcie sezonu żeglarskiego na Bagrach
Komunikat archiwalny 2018-05-20

W ten weekend odbyło się uroczyste otwarcie sezonu żeglarskiego w Małopolsce oraz Międzynarodowe Regaty Ekologiczne.

Piknik kwiatów i pszczół na Błoniach Mogilskich

W sobotę, 19 maja, na Błoniach Mogilskich odbył się wyjątkowy ekologiczny piknik. Można było wysiać 18 tysięcy metrów łąki kwietnej, a także dowiedzieć się, jak wygląda ul i jak go zbudować.

Piknik ekologiczny w parku Jordana
Komunikat archiwalny 2018-05-19

W sobotę, 19 maja, w parku Jordana odbył się Rodzinny Piknik Ekologiczny pod hasłem „O zieleń dbasz, czyste powietrze masz”. 

Miejskie działki przy Zakrzówku pozostaną zielone

Przyszłość miejskich działek w rejonie ul. św. Jacka jest znana. Tereny te pozostaną zielone i dostępne dla mieszkańców, a w przyszłości będą włączone do parku na Zakrzówku.

W dniu 16 maja 2018 r. Prezydent Miasta Krakowa wydał zarządzenie Nr 1246/2018 w sprawie zatwierdzenia wyników konkursu ofert na świadczenie usług przewozu osób za pomocą pojazdów wolnobieżnych z napędem elektrycznym na obszarze Parku Kulturowego Stare Miasto pt. „Przewóz osób na obszarze Parku Kulturowego Stare Miasto”.

W Krakowie można bawić się w ogrodnictwo
Komunikat archiwalny 2018-05-18

O zielonych warsztatach, ogrodach, edukacji najmłodszych i zbliżających się piknikach krakowskich z Piotrem Kempfem, dyrektorem Zarządu Zieleni Miejskiej, rozmawia Tadeusz Mordarski.

Z kamerą w pasiece
Komunikat archiwalny 2018-05-17

Ule, które tej wiosny zagościły na terenie zielonym przyległym do Ekospalarni, można obserwować na żywo w internecie. Dzięki temu mieszkańcy Krakowa, amatorzy pszczelarstwa i odwiedzający witrynę internetową Krakowskiego Holdingu Komunalnego SA oraz portal miejski zyskali możliwość przekonania się, jak czują się miejskie pszczoły mieszkające w Ekospalarni.

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA