Aktualności

Odwiedź Henryka w Borku Fałęckim!
Komunikat archiwalny 2018-06-19

W najbliższą sobotę o godzinie 12.00 odbędzie się spotkanie pod dębem Henrykiem w Borku Fałęckim – kandydatem w konkursie „Drzewo Roku”. Dla wszystkich zainteresowanych tym wydarzeniem przygotowany zostanie specjalny przejazd zabytkowym tramwajem.

Przyjdź na Rodzinny Piknik Ekologiczny na Bulwarze Kurlandzkim

W sobotę, 23 czerwca, od godz. 11 do 17, na Bulwarze Kurlandzkim odbędzie się kolejny z cyklu Rodzinny Piknik Ekologiczny pod hasłem „Jestem Eko”. Na mieszkańców będą czekać do rozdania dwa tysiące sadzonek kwiatów, krzewów i roślin pyłolubnych – zamiokulkasów, tui szmaragdowych i berberysów!

Gminy Metropolii Krakowskiej nagrodzone za walkę ze smogiem

15 gmin zrzeszonych w Stowarzyszeniu Metropolia Krakowska otrzymało wspólną nagrodę w organizowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie konkursie „#ekoLIDERZY2018 województwa małopolskiego”.

Działamy dla dobrego powietrza - rozmowa z Jackiem Majchrowskim

O działaniach, jakie podejmuje Miasto w walce o poprawę jakości powietrza w stolicy Małopolski, z Jackiem Majchrowskim, prezydentem Krakowa, rozmawia Kamil Popiela.

Nowe zasady bezpłatnej komunikacji w dni smogowe

W piątek, 8 czerwca, ukazało się zarządzenie prezydenta Krakowa w sprawie zmiany zasad wprowadzania bezpłatnej komunikacji miejskiej w dniach z dużymi przekroczeniami określonych poziomów szkodliwych substancji w powietrzu. Projekt trafi pod obrady Rady Miasta Krakowa na najbliższej sesji, w środę, 27 czerwca.

Dęby przy przebudowywanej ulicy Zalesie pod ochroną

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu przygotowuje przebudowę ul. Zalesie. Ważnym elementem tej inwestycji jest podniesienie bezpieczeństwa mieszkańców, poprzez budowę chodników.

Miodobranie w Ekospalarni
Komunikat archiwalny 2018-06-07

Tej wiosny w krakowskiej Ekospalarni zadomowiły się pszczoły! Miejska pasieka pojawiła się na terenie zielonym wokół zakładu pod koniec kwietnia, a już teraz zbieramy efekty pracy pszczół, których w pięciu ulach mieszka aż 400 tysięcy! Już niebawem będziemy mogli spróbować „Miodu z nowohuckich łąk”, czyli miodu z pasieki w Ekospalarni.

Pierwsza w pełni elektryczna zamiatarka uliczna w Krakowie

Od czwartku, 7 czerwca, pracę na Rynku Głównym i okolicznych uliczkach rozpoczęła pierwsza w pełni elektryczna zamiatarka Electra 2.0 wyprodukowana przez włoską firmę Tenax. Jej zakup to kolejny krok Krakowa do poprawy czystości na ulicach miasta, tym razem historycznego centrum.

Więcej zieleni na ul. Cechowej
Komunikat archiwalny 2018-06-07

Przebudowa ul. Cechowej już się zakończyła. Ale teraz sprawy w swoje ręce wzięli mieszkańcy ulicy. Na poboczu nasadzana jest przez nich zieleń. Lokalne przedsiębiorstwo ogrodnicze przekazało mieszkańcom ponad 1000 berberysów oraz tawułów.

Krakowskie MPK z nagrodą EkoJanosik
Komunikat archiwalny 2018-06-06

Krakowski przewoźnik został doceniony za swoje działania związane z troską o środowisko naturalne. Podczas II Międzynarodowego Forum Energetyka i Środowisko EkoZakopane, które odbywa się w dniach 4-6 czerwca w Zakopanem, MPK SA w Krakowie zostało laureatem w Krajowym Konkursie Ekologicznym EkoJanosik w kategorii „Firma transportowo-komunikacyjna”. Statuetkę i dyplom odebrał Grzegorz Dyrkacz, członek zarządu ds. zarządzania przewozami.

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA