Aktualności

Dołącz do akcji sprzątania rzeki Dłubni
Komunikat archiwalny 2017-09-21

Prezentacja nowej aplikacji Zarządu Zieleni Miejskiej, sprzątanie brzegów rzeki Dłubni na odcinku przy Zalewie Nowohuckim oraz wspólny ciepły posiłek w Domu Kultury Krzesławice – tak zapowiada się akcja sprzątania Dłubni w sobotę, 30 września, od godziny 11.00. Po raz pierwszy mieszkańcy będą mogli wysprzątać rzekę także z kajaków! Zapraszamy do włączenia się w inicjatywę!

Wybierz Drzewo Nowej Huty 2017

Mieszkasz w Nowej Hucie? Masz tam swoje ulubione drzewo? Takie, które opowiada jakąś wyjątkową historię i pobudza Twoją wyobraźnię lub takie, które było świadkiem ważnego dla Ciebie wydarzenia? Jeśli tak, weź udział w konkursie na Drzewo Nowej Huty 2017. Zgłoszenia zawierające opis i zdjęcie drzewa należy przesyłać do 30 października na adres organizatora konkursu: fundusz@ffp.org.pl.

Dyrektor Ekospalarni wiceprzewodniczącym CEWEP

Jakub Bator, członek Zarządu Krakowskiego Holdingu Komunalnego SA, dyrektor krakowskiej Ekospalarni, został wybrany wiceprzewodniczącym CEWEP – konfederacji europejskich zakładów odzysku energii z odpadów (Confederation of European Waste-to-Energy Plants). Wyboru dokonało we wtorek, 12 września walne zgromadzenie CEWEP.

Zapraszamy na piknik ekologiczny w parku Bednarskiego

Dziś w parku Bednarskiego od godz. 11.00 do 17.00 odbędzie się rodzinny piknik ekologiczny organizowany przez Urząd Miasta Krakowa.

Wycieczka Parkobusem odwołana!
Komunikat archiwalny 2017-09-16

Niestety z powodu opadów deszczu jesteśmy zmuszeni odwołać dzisiejszą wycieczkę Parkobusem, który miał jechać z Bieżanowa na Zakrzówek. Przepraszamy!

Możesz poprawić jakość powietrza. Złóż wniosek o wymianę pieca

Zachęcamy do składania wniosków o udzielenie dotacji na zmianę systemu ogrzewania na proekologiczny w ramach Programu Ograniczania Niskiej Emisji. Przypominamy, że dla wniosków złożonych do końca 2017 roku wysokość dotacji wynosi do 80% kosztów kwalifikowanych, a w 2018 roku będzie to do 60% kosztów kwalifikowanych.

Aleja Kongresowa w Krakowie – pierwsza taka inicjatywa na świecie!

Kraków coraz częściej nazywany jest Miastem Kongresów. Rachunek ekonomiczny to podstawa realizacji dużych wydarzeń produkowanych przez międzynarodowe stowarzyszenia oraz organizacje. Coraz częściej jednak organizatorzy zwracają uwagę na niematerialne aspekty przemysłu spotkań na rozwój miast. Jednym z nich jest dbałość o zrównoważony rozwój, a także korzyści towarzyszące kongresom, które pozostają w miejscu odbywania się wydarzenia także po jego zakończeniu. Takie właśnie cele przyświecały stworzeniu w Krakowie Alei Kongresowej – pierwszej inicjatywy tego typu na świecie.

Burza mózgów o potencjale nieużytków miejskich

Nowe parki na miejskich nieużytkach, potrzeba edukacji ekologicznej, bioróżnorodność miasta, zarządzanie zielenią w Krakowie – to niektóre tematy prelekcji, jakich będą mogli wysłuchać uczestnicy konferencji „Nieużytki miejskie - miejsca edukacji i bioróżnorodności”. Wydarzenie organizowane przez Ruch Ekologiczny św. Franciszka z Asyżu odbędzie się 28 września w Centrum Obywatelskim przy ul. Reymonta 20. W konferencji weźmie udział m.in. dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej Piotr Kempf.

Termomodernizacja w Krakowie
Komunikat archiwalny 2017-09-11

Kończą się prace związane z programem dotacji dla mieszkańców Krakowa chcących wykonać termomodernizację nieruchomości z jednoczesną wymianą pieca węglowego.

Przyjdź na rodzinny piknik ekologiczny
Komunikat archiwalny 2017-09-10

W sobotę, 16 września w w parku Bednarskiego od godz. 11.00 do 18.00 Urząd Miasta Krakowa organizuje rodzinne pikniki ekologiczne.

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA