Aktualności

Zielona burza mózgów Krakowa i miast partnerskich

– Zieleń to coś, co łączy wszystkie miasta. Bardzo doceniam to, że Kraków podjął inicjatywę i zorganizował konferencję, podczas której możemy dzielić się wypróbowanymi rozwiązaniami, porównywać nasze doświadczenia i wzajemnie się inspirować – mówił dr Digby Whyte, dyrektor generalny World Urban Parks, wziął udział w międzynarodowym seminarium Smart & Green – zrównoważone zarządzanie miejskimi terenami zielonymi. Wydarzenie odbyło się w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa. W poniedziałek otworzył je prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.           

Podsumowanie konsultacji o rozwoju zieleni w Krakowie

19 maja zakończył się III etap konsultacji publicznych dokumentu „Kierunki rozwoju i zarządzania terenami zieleni w Krakowie na lata 2017-2030”. Mieszkańcy mogli przesyłać swoje uwagi i opinie pocztą, drogą mailową oraz zgłaszać je podczas specjalnych dyżurów z ekspertami w Miejskim Centrum Dialogu. Obecnie trwa opracowanie wniesionych uwag oraz nanoszenie zmian do dokumentu. Gdy tylko te prace się zakończą, protokół z konsultacji, wraz z zestawieniem uwag i informacją o sposobie ich rozstrzygnięcia, zostanie udostępniony krakowianom.

Zielona burza mózgów Krakowa i miast partnerskich

– Zieleń to coś, co łączy wszystkie miasta. Bardzo doceniam to, że Kraków podjął inicjatywę i zorganizował konferencję, podczas której możemy dzielić się wypróbowanymi rozwiązaniami, porównywać nasze doświadczenia i wzajemnie się inspirować – mówi dr Digby Whyte, dyrektor generalny World Urban Parks, który od wczoraj uczestniczy w międzynarodowym seminarium Smart & Green – zrównoważone zarządzanie miejskimi terenami zielonymi. Wydarzenie odbywa się w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa. W poniedziałek otworzył je prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.           

Wymiana pieca: nowy punkt informacyjno-doradczy
Komunikat archiwalny 2017-05-23

Od wtorku, 23 maja, krakowianie mogą korzystać z usług nowego punktu informacyjno-doradczego, który znajduje się w istniejącym Punkcie Obsługi Mieszkańca przy ul. Wielickiej 28a. W nowym miejscu mieszkańcy mogą dowiedzieć się, jak zmienić system ogrzewania na proekologiczny.

Poznaj parki narodowe na pikniku w Krakowie
Komunikat archiwalny 2017-05-19

Już w najbliższą niedzielę w parku Jordana odbędzie się piknik pt. „Poznaj małopolskie parki narodowe”. Na moc atrakcji, które będą czekać w godz. od 11 do 17 zapraszają Fundacja im. Zofii i Witolda Paryskich oraz parki narodowe: babiogórski, gorczański, magurski, ojcowski i tatrzański.

Prace w hucie ArcelorMittal
Komunikat archiwalny 2017-05-18

Dziś w godz. od 12.00 do 18.00 odbędą się planowe prace na sieci gazowej huty (spalanie oczyszczonego gazu koksowniczego), skutkujące widocznym płomieniem. Prace przebiegną zgodnie ze standardowymi procedurami, bez emisji szkodliwych substancji – informuje ArcelorMittal Poland SA.

Zadbaj o zieleń i powietrze na pikniku w parku Jordana

W sobotę, 20 maja w parku Jordana odbędzie się rodzinny piknik ekologiczny „Dbam o zieleń i czyste powietrze”. Jest to niepowtarzalna szansa na bezpośrednie spotkanie z mieszkańcami Krakowa z ekspertami, którzy przekażą im cenną dawkę wiedzy z zakresu ekologii. Krakowianie uzyskają informacje o tym, jak chronić zieleń, wymienić ogrzewanie na ekologiczne oraz prawidłowo sortować odpady i dlaczego nasze działania są tak cenne dla naszego otoczenia.

Głosuj na Kraków w „Konkursie z klimatem”
Komunikat archiwalny 2017-05-16

Gmina Miejska Kraków bierze udział w „Konkursie z klimatem”, organizowanym przez firmę TAURON. Rywalizacja odbywa się między gminami z czterech województw: małopolskiego, śląskiego, dolnośląskiego i opolskiego. Konkurs trwa do 13 sierpnia.

Wykadruj się na zieleń
Komunikat archiwalny 2017-05-12

Zarząd Zieleni Miejskiej z Sekcją Dokumentacji Fotograficznej Wydziału Leśnego Uniwersytetu Rolniczego organizuje kolejne warsztaty fotograficzne. Najbliższe spotkanie 21 maja.

Bezpłatne sadzonki lipy trafiły do mieszkańców Krakowa

500 sztuk sadzonek lipy rozdali krakowianom urzędnicy w ramach kampanii „Drzewo za Drzewo”, której celem jest zachęcenie mieszkańców do nasadzeń kompensacyjnych. Drzewka można było odbierać na placu Wszystkich Świętych.

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA