Aktualności

Planty Mistrzejowickie wypięknieją
Komunikat archiwalny 2017-12-07

Nowe ławki, wyremontowane alejki, odnowiony plac zabaw oraz więcej zieleni – tak już wkrótce będą wyglądać Planty Mistrzejowickie, czyli ponad 10 hektarów terenu zielonego w Nowej Hucie. Prace prowadzi Zarząd Zieleni Miejskiej.

Remont alejek w parku Lotników Polskich
Komunikat archiwalny 2017-12-07

W parku Lotników Polskich trwa remont alejek, który może powodować chwilowe niedogodności dla spacerowiczów – informuje Zarząd Zieleni Miejskiej. W sumie w tym roku wyremontowanych zostanie ponad 3000 m2 ścieżek, a także zatoki przy ławeczkach i schody.

Weź zieleń w swoje ręce!
Komunikat archiwalny 2017-12-06

Budka lęgowa, drzewo, pasieka, zielony ekran, łąka kwietna, hamak – to tyko niektóre przykłady pakietów sponsorskich proponowanych przez Zarząd Zieleni Miejskiej krakowianom i prywatnym firmom. Ich wykupienie to, z jednej strony, dbałość o krakowską zieleń, z drugiej, cenny przykład działania prospołecznego na rzecz wszystkich mieszkańców naszego miasta. W tym roku kwota pozyskana poprzez pakiety sponsorskie przekroczyła już 220 tys. zł!

Na Ruczaju powstaje park linearny
Komunikat archiwalny 2017-12-05

Pole golfowe, elementy małej architektury, huśtawki i mnóstwo zieleni – tak wiosną będzie wyglądał park linearny wzdłuż ulicy Grota-Roweckiego na Ruczaju. Jak informuje Zarząd Zieleni Miejskiej, prace są już na końcowym etapie.

Policja kontroluje spaliny samochodowe
Komunikat archiwalny 2017-12-05

W listopadzie policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie przeprowadzili 155 badań jakości spalin samochodów  dymomierzami i analizatorami spalin.

Czas na czyste powietrze!
Komunikat archiwalny 2017-12-05

W czwartek, 7 grudnia odbędzie się pierwsze z cyklu spotkań informacyjno-eksperckich w ramach kampanii „Czas na czyste powietrze”. Jest to cykl inicjatyw (jedno spotkanie w każdym województwie), mających na celu szerzenie rzetelnej i aktualnej wiedzy na temat zanieczyszczeń powietrza i ich wpływu na zdrowie.

Im szybciej wymienisz piec, tym lepiej!
Komunikat archiwalny 2017-12-05

Jeszcze przez niecały miesiąc, składając wniosek o udzielenie dotacji na wymianę pieca węglowego na ogrzewanie proekologiczne, można uzyskać do 80 proc. kosztów kwalifikowanych. Od przyszłego roku dotacja wyniesie maksymalnie 60 proc. Warto więc nie zwlekać i złożyć wniosek w punktach informacyjno-doradczych Urzędu Miasta Krakowa już teraz!

I stopień zagrożenia zanieczyszczeniem powietrza

Krakowskie stacje monitoringu jakości powietrza zanotowały przekroczenia norm zanieczyszczeń pyłów PM10 (średnia dobowa powyżej 50 mikrogramów na metr sześcienny). Prezydent Krakowa apeluje o ograniczenie czynności, które przyczyniają się do powstawania zanieczyszczeń.

Czas na czyste powietrze – spotkanie w Urzędzie Miasta Krakowa

W czwartek, 7 grudnia, odbędzie się krakowskie spotkanie organizowane w ramach ogólnopolskiej kampanii „Czas na czyste powietrze”, realizowanej ze środków Narodowego Programu Zdrowia, na lata 2016–2020. Konferencja odbędzie się w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa.

Radni zajmą się nowymi zasadami wprowadzania darmowej komunikacji

W środę, 6 grudnia w porządku obrad Rady Miasta Krakowa znajdzie się projekt uchwały zmieniający zasady ogłaszania bezpłatnej komunikacji dla właścicieli samochodów w dni ze znacznymi przekroczeniami stężeń pyłów w powietrzu. W projekcie jest zapis, by takie działania były podejmowane na podstawie krótkoterminowej prognozy jakości powietrza.

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA