Aktualności

Ekologiczny odkurzacz na testach w MPO
Komunikat archiwalny 2017-08-16

Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania testuje nowoczesny i ekologiczny odkurzacz miejski do chodników i ulic.

Wieżę ratuszową i Sukiennice ogrzeje miejskie ciepło

Unikalna operacja inżynieryjna – tak można określić zbliżające się przebicie sieci ciepłowniczej pod płytą Rynku Głównego. Ciepłociąg poprowadzony zostanie od ul. Brackiej do ul. św. Jana – informuje MPEC Kraków. Dzięki zrealizowanemu przedsięwzięciu m.in. wieża ratuszowa i Sukiennice podłączone zostaną do miejskiej sieci ciepłowniczej, czyli zaopatrywane będą w efektywne, ekologiczne ciepło.

MPO w stałym kontakcie z mieszkańcami
Komunikat archiwalny 2017-08-14

Mieszkańcy Krakowa, którzy chcą zgłosić jakąś sprawę do Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania lub uzyskać informację, mają kilka możliwości. Przypominamy najważniejsze namiary kontaktowe miejskiej spółki.

Na skwar najlepsze kurtyny wodne
Komunikat archiwalny 2017-08-11

Dziś po raz kolejny Wodociągi Krakowskie rozstawiły w Krakowie kurtyny wodne. Wszystko w związku z upałami, które doskwierają mieszkańcom i turystom.

Kolejna fala upałów - ostrzeżenie synoptyków
Komunikat archiwalny 2017-08-11

Kolejna fala upałów dotarła do Małopolski. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie ostrzega, że w trakcie dnia temperatura maksymalna może wynieść nawet 37 stopni Celsjusza. W związku z tym w województwie małopolskim obowiązuje trzeci stopień zagrożenia upałami.

Prace w oddziale ArcelorMittal
Komunikat archiwalny 2017-08-10

Od wtorku, 9 sierpnia, w elektrociepłowni TAMEH POLSKA na terenie krakowskiego oddziału huty stali ArcelorMittal Poland prowadzony jest rozruch zmodernizowanego kotła nr 8.

Ekologiczne filmy edukacyjne w autobusach miejskich

Ruszył projekt edukacyjny przygotowany przez Fundację Dzika Klinika - Centrum Pomocy dla Dzikich Zwierząt pt: „Ochrona różnorodności biologicznej ekosystemów zurbanizowanych - platforma edukacyjna – III edycja”. W jego ramach w autobusach komunikacji miejskiej będą wyświetlane specjalne filmy edukacyjno-informacyjne. Przewidziane są także warsztaty dla przedszkolaków i młodzieży szkolnej.

Drzewa w mieście: weź udział w konferencji
Komunikat archiwalny 2017-08-07

Perspektywy sadzenia dużych drzew w miastach, normy jakościowe ozdobnego materiału szkółkarskiego, dobór gatunkowy drzew dla Krakowa, bezinwazyjne badania drzew oraz adaptacja posadzonych drzew – to niektóre tematy, jakie poruszą uczestnicy konferencji „Drzewa – przyszłość miast. Nowe rozwiązania i adaptacja w przestrzeni miejskiej”, która odbędzie się 8 września w Pałacu Krzysztofory przy Rynku Głównym 35. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, obowiązują jednak wcześniejsze zgłoszenia ze względu na ograniczoną liczbę miejsc.

Surowa kara za spalanie odpadów
Komunikat archiwalny 2017-07-31

Sąd Rejonowy uznał za winnego mieszkańca Krakowa, który wiosną tego roku spalał w piecu centralnego ogrzewania płyty meblowe zawierające szkodliwe substancje i wymierzył mu karę 5 tysięcy złotych grzywny. Ponadto sąd zasądził od obwinionego na rzecz Skarbu Państwa koszty sądowe w wysokości 550 złotych.

Nowy smoczy skwer w parku Dąbie
Komunikat archiwalny 2017-07-29

Bezpieczny, sprzyjający dziecięcej kreatywności i… wielopokoleniowy – taki jest nowy smoczy skwer w parku Dąbie, który w sobotę, 29 lipca, otworzył Zarząd Zieleni Miejskiej.

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA