Aktualności

Od czwartku fragment ul. Turonia będzie zamknięty

W związku z rozpoczęciem kolejnego etapu budowy Trasy Łagiewnickiej, mającego na celu wybudowanie tunelu drogowego pod ul. Turonia, od czwartku, 17 października ulica ta zostanie częściowo wyłączona z ruchu kołowego.

Weekendowy remont na alei Słowackiego

W piątek, 18 października, około godz. 20:00 rozpocznie się awaryjna naprawa nawierzchni jezdni na alei Juliusza Słowackiego.

Oddaj krew – pomóż choremu Dominikowi

Zarząd Pierwszego Klubu Honorowych Dawców Krwi Cracovia Pasy zaprasza do udziału w Akcji Krwiodawstwa, która odbędzie się w środę, 16 października, w godz. 11-15 przy Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się”. Krew będzie zbierana dla dziewięcioletniego Dominika Kaczora, który walczy z ostrą białaczką limfoblastyczną typu t.

W przyszłym roku zmiana stawek czynszowych

Od 1 maja 2020 r. zmienią się stawki czynszowe z tytułu najmu lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu Gminy Miejskiej Kraków oraz lokali stanowiących własność Skarbu Państwa. We wtorek, 15 października prezydent miasta Krakowa zawiadomił Radę Miasta Krakowa, że w środę, 30 października podpisze stosowne zarządzenie w tej sprawie.

Świętuj urodziny Zgody 7

Zgody 7 – miejsce spotkań działa już cały rok! Z tej okazji Krakowskie Biuro Festiwalowe wspólnie z Cafe NOWA Księgarnia przygotowało weekend pełen atrakcji.

Finał happeningów baletu Cracovia Danza: balet w mieście

Balet Cracovia Danza zaprasza na ostatni z cyklu happeningów poświęconych związkom Stanisława Moniuszki z Krakowem. Odbędzie się on w czwartek, 17 października o godz. 13.00 na Rynku Głównym od strony ul. Sławkowskiej. Finał będzie się jednak różnił od pozostałych wystąpień. A wszystko ze względu na datę prezentacji, bo właśnie tego dnia mija 170. rocznica śmierci Fryderyka Chopina. Dlatego też, w ramach finału happeningu, tancerze zaprezentują oprócz poloneza, kadryla i polki do muzyki Moniuszki, także mazurka Chopina.

Powietrze nie zna granic

Za nami pierwsze dni z niższą temperaturą. W tym roku w Krakowie czekaliśmy na nie z obowiązującym zakazem palenia węglem. To, co zobaczyliśmy na obrazie pokazującym odczyty z czujników Airly, przerosło nasze oczekiwania. Podobnie jak kilka dni później przerosły nasze wyobrażenia słowa prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska.

Jacek Majchrowski
Antysmogowy chodnik przy ul. Pawiej

Od września w Krakowie obowiązuje całkowity zakaz stosowania paliw stałych. Walka ze smogiem trwa w najlepsze. Kolejnym orężem w walce o zdrowie stały się ekologiczne chodniki. Zarząd Dróg Miasta Krakowa oraz SKANSKA rozpoczęli budowę pierwszego w mieście antysmogowego chodnika przy ul. Pawiej.

Budowa ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Kamieńskiego

Od środy, 16 października na ul. Kamieńskiego obowiązywać będą zmiany w organizacji ruchu. Zmiany wprowadzone zostaną w związku z trwającą budową drogi dla rowerów od kładki na Wiśle łączącej Kazimierz z Ludwinowem wzdłuż ul. M. Konopnickiej do ronda Matecznego, wzdłuż ul. Kamieńskiego wraz z kładką na ul. Kamieńskiego.

25 lat Teatru Łaźnia Nowa

2785 wydarzeń artystycznych, 82 spektakle premierowe i 620 610 widzów. Teatr Łaźnia Nowa świętować będzie 25 lat swojej działalności – w tym 15 lat w Nowej Hucie. Z tej okazji od piątku, 18 października będzie można zwiedzić wystawę nawiązującą do historii teatru.

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA