Aktualności

Kulturalny przewodnik weekendowy

W ten weekend możecie poczuć wiatr we włosach słuchając muzyki żeglarskiej, podróżować dzięki filmom festiwalu Afrykamera, a także poddać się jeździeckim emocjom w TAURON Arenie Kraków. To tylko niektóre z naszych propozycji na kolejne dni. Więcej znajdziecie w naszym kulturalnym przewodniku!

W ten weekend Nową Hutą zawładnęli tancerze

W ten weekend, 22–23 lutego po raz pierwszy w historii odbywają się zawody tańca sportowego i nowoczesnego organizowane przez klub sportowy „Obsession”. Przez dwa dni hala widowiskowo-sportowa na Suchych Stawach stała się miejscem sportowej rywalizacji tancerzy walczących o puchary, medale, nagrody pieniężne i rzeczowe.

Trwa festiwal Shanties 2020!

„Wróćmy na jeziora” to tytuł obecnej 39. edycji festiwalu Shanties, która odbywa się w dniach 20–23 lutego w Krakowie. Na trzech scenach w trakcie 15 koncertów wystąpi blisko 200 wykonawców z Polski, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. Koncertom towarzyszyć będą wystawy, projekcje filmów, kiermasz żeglarski, happening szantowy i wiele innych atrakcji. W ten sposób w środku zimy Kraków ponownie stał się żeglarską stolicą Polski.

Edukacja i zatrudnienie – jak włączać osoby niewidome?

Czy nowe technologie mogą pomóc w kształceniu osób z dysfunkcją wzroku? Jak budować inkluzyjny rynek pracy? Jaką rolę mogą w tym odegrać organizacje pozarządowe? Te pytania będą towarzyszyć uczestnikom III Forum Edukacji Osób z Niepełnosprawnością Narządu Wzroku, które odbędzie się w piątek, 28 lutego w SOSW dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących.

Pielęgnujmy język ojczysty, bo jest naszym domem

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, obchodzony 21 lutego, przypomina nam prostą prawdę – język to najważniejsze narzędzie, którego używamy na co dzień. Nad różnymi obliczami języka polskiego oraz nad tym, jak go pielęgnować, zastanawiali się uczniowie i nauczyciele VI Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie.

Dwa automaty biletowe na lotnisku

Na przystanku autobusowym „Kraków Airport” przy Międzynarodowym Porcie Lotniczym dla pasażerów jest dostępny drugi automat biletowy. Wszystko po to, aby osoby przylatujące do Krakowa i korzystające z komunikacji autobusowej mogły wygodnie kupić bilet. Każdy z dwóch automatów umożliwia zakup wszystkich rodzajów biletów.

Przybywa kandydatów na dawców

Trwa akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych pt. Kraków szuka genetycznych bliźniaków. W bazie Fundacji DKMS przybyło już 180 osób. To tyle samo szans dla pacjentów, którzy czekają na przeszczep.

Balet Cracovia Danza przedstawia plany na 2020 rok

Cykl spektakli baletowych „Cracovia Danza: dla tańca”, udział w licznych przedsięwzięciach miasta, takich jak Krakowskie noce, cykl happeningów poświęconych naturze, spotkania z wybitnymi przedstawicielami świata baletu w ramach cyklu Czas na taniec!, współpraca z licznymi instytucjami kultury w kraju i zagranicą, a także bogata działalność edukacyjna dla dzieci i seniorów – rok 2020 zapowiada się dla Baletu Cracovia Danza ciekawie i różnorodnie.

Bezpłatna pomoc dla pokrzywdzonych przestępstwem

Krakowskie Forum Organizacji Społecznych KraFOS włącza się w organizację Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. W dniach 21–22 lutego oraz 24–28 lutego w Centrum Obywatelskim w Krakowie będą udzielane dla takich osób nieodpłatne porady specjalistów.

Zostań strażnikiem miejskim

Straż Miejska Miasta Krakowa prowadzi nabór na stanowisko strażnika miejskiego. Do obsadzenia jest 25 etatów. Oferty można składać do wtorku, 31 marca do godziny 12.00 w siedzibie SMMK przy ulicy Dobrego Pasterza 116, pocztą tradycyjną lub w formie elektronicznej na adres kadry@strazmiejska.krakow.pl.

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA