Aktualności

Finał Dziecięcego Turnieju Tenisa o Puchar PMK

W środę, 16 października rozegrał się Finał Dziecięcego Turnieju Tenisa o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa. Wydarzenie odbyło się w hali kortów Krakowskiego Szkolnego Ośrodka Sportowego przy al. Powstania Warszawskiego 6.

Spotkaj się z Jutronautami

W czwartek, 24 października, w godz. 17.00-20.00 na Uniwersytecie Ekonomicznym, przy ul. Rakowickiej 27 odbędzie się kolejne spotkanie w ramach trzeciej edycji programu „Jutronauci”, podczas którego ludzie jutra opowiedzą o wyzwaniach przyszłości. Wydarzenie ma charakter otwarty i bezpłatny, ale obowiązuje wcześniejsza rejestracja.

Wigilia dla seniorów

Za dwa miesiące po raz kolejny zasiądziemy do wigilijnych stołów, żeby w rodzinnym gronie świętować Boże Narodzenie. Niestety nie każdy starszy mieszkaniec naszego miasta będzie mógł spędzić ten szczególny dzień w otoczeniu najbliższych – współmałżonków, dzieci czy wnuków.

Zapoznaj się z projektem uchwały krajobrazowej

Po raz trzeci do publicznego wyglądu trafia projekt tzw. uchwały krajobrazowej, określających zasady i warunki sytuowania obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń na terenie miasta. Do środy, 13 listopada każdy może zapoznać się z propozycjami przygotowanymi przez wydział planowania przestrzennego UMK, a do środy, 27 listopada zgłosić swoje uwagi.

Bohaterskie strażniczki miejskie

We wtorek, 15 października prezydent Krakowa Jacek Majchrowski spotkał się z bohaterskimi strażniczkami miejskimi, które z narażeniem zdrowia i życia uratowały starszego mężczyznę wyprowadzając go z płonącej altany na ogródkach działkowych przy al. Pokoju.

6 sprzątanie Dłubni i Trash Run Kids

Już w najbliższą sobotę, 19 października o godz. 11.00 po raz szósty odbędzie się sprzątanie rzeki Dłubni. Tym razem akcji towarzyszyć będzie Trash Run Kids, czyli aktywne sprzątanie dla dzieci z rodzicami.

Nowy spektakl w Teatrze Ludowym

Teatr Ludowy nowy sezon zacznie od pokazania nam na Scenie Pod Ratuszem krakowskiego życia. A to wszytko za sprawą spektaklu „Krakowska lekkość bytu”, w muzyczną podróż zabierze nas reżyser Łukasz Czuj. 

Od poniedziałku fragment ul. Turonia będzie zamknięty

W związku z rozpoczęciem kolejnego etapu budowy Trasy Łagiewnickiej, mającego na celu wybudowanie tunelu drogowego pod ul. Turonia, od poniedziałku, 21 października ulica ta zostanie częściowo wyłączona z ruchu kołowego.

Budowa ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Kamieńskiego

Od dzisiaj na ul. Kamieńskiego obowiązują zmiany w organizacji ruchu. Zmiany wprowadzono w związku z trwającą budową drogi dla rowerów wzdłuż ul. M. Konopnickiej do ronda Matecznego, następnie wzdłuż ul. Kamieńskiego wraz z kładką na ul. Kamieńskiego.

Weekendowy remont na alei Słowackiego

W piątek, 18 października, około godz. 20:00 rozpocznie się awaryjna naprawa nawierzchni jezdni na alei Juliusza Słowackiego.

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA