Aktualności

#KRAKÓWmojedziedzictwo. Znamy zwycięzców konkursu

Znamy już nazwiska dzieci, których „kartki pocztowe z Krakowa” otrzymają w czerwcu uczestnicy Światowego Kongresu OWHC.

Poznaj swoje miasto i zdobądź Odznakę Przyjaciela Krakowa

W ostatni weekend lutego, Koło Grodzkie PTTK organizuje kolejne spacery po Krakowie, w ramach 47. edycji akcji „Zdobywamy Odznakę Przyjaciela Krakowa”. Aby wziąć udział w wybranej trasie, wystarczy zgłosić się na miejsce zbiórki. Udział jest bezpłatny.

Przyjdź na spotkanie w sprawie budżetu obywatelskiego

Najbliższe dni upłyną pod znakiem kolejnych spotkań w ramach konsultacji regulaminu budżetu obywatelskiego. Już jutro, w Centrum Informacji Turystycznej, na os. Zgody 7 będziemy rozmawiać o proponowanych zasadach i terminach, które będą rządzić jego tegoroczną edycją. Początek o godz. 17.00.

Kulturalne propozycje na weekend!

Kończy się festiwal teatralny Materia Prima, ale za to fani „Morskich opowieści” zaśpiewają ulubione przeboje na Shanties 2019. W TAURON Arenie zagra francuska gwiazda piosenki pop - ZAZ, a w Klubie Studio Marek Dyjak. Będzie się działo - zobaczcie nasze kulturalne propozycje na ten weekend!

W ten weekend NCK zamyka lodowisko

To już ostania szansa, aby skorzystać z lodowiska przy Nowohuckim Centrum Kultury. 24 lutego oficjalne zamknięcie ślizgawki.

Spotkajmy się na nowohuckim podwórku
Komunikat archiwalny 2019-02-23

Dziś, 23 lutego, odbędą się kolejne spotkania konsultacyjne w ramach projektu „Spotkajmy się na podwórku”. Podczas spotkania dla mieszkańców osiedli: Centrum A, Centrum B, Górali oraz Zielonego zaprezentowane zostaną projekty koncepcyjne podwórek.

Uwaga! Dzisiejszy koncert w ICE Kraków odwołany

Z przykrością informujemy, że spektakl „300 el x 50 el x 30 el” teatru FC Bergman zaplanowany na piątek, 22 lutego w ICE Kraków w ramach Festiwalu MATERIA PRIMA, nie odbędzie się z przyczyn niezależnych od organizatorów.

Inwestycja PKP: utrudnienia na ul. Grzegórzeckiej

W sobotę, 2 marca na ul. Grzegórzeckiej rozpocznie się budowa przyłącza kanalizacyjnego dla nowego wiaduktu kolejowego. W związku z tym, od sobotniego poranka do nocy z poniedziałku na wtorek (4 i 5 marca) ul. Grzegórzecka, w kierunku ul. Dietla, zostanie zamknięta dla ruchu.

Wesprzyj akcję „Rowerowy maj”

Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Krakowa poszukuje instytucje chętne do współpracy przy okazji organizacji kampanii „Rowerowy maj”. Akcja przeznaczona jest dla samorządowych szkół podstawowych i przedszkoli. Jej celem  jest zachęcanie dzieci i młodzież w wieku od 3 do 15 lat, a także rodziców i nauczycieli do codziennych dojazdów do szkoły na rowerze.

Bieg „Pamiętaj z nami” – zapisz się już dziś!

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa rozpoczęło zapisy do siódmej edycji biegu miejskiego „Pamiętaj z nami”. Impreza odbędzie się w sobotę, 13 kwietnia.

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA