Aktualności

Spędź niedzielę w zabytkowym tramwaju albo autobusie

Miłośników zabytkowych pojazdów czeka dziś, 22 lipca, sporo atrakcji. Poza regularnymi trasami Krakowskiej Linii Muzealnej, zostaną uruchomione linie specjalne, obsługiwane zabytkowymi pojazdami: linia tramwajowa nr 15, na której będą kursować wagony 102N, GT6 i 102Na oraz linia autobusowa nr B, obsługiwana przez przegubowego Ogórka, Ikarusy 280 i 620 oraz San H01B. Natomiast Muzeum Inżynierii Miejskiej zaprezentuje zabytkowe tramwaje, w tym najstarszy, z 1909 roku, oraz najmłodszy – 1938 roku. Od 13 lipca można je oglądać w ponadstuletniej hali pierwszej krakowskiej zajezdni tramwaju normalnotorowego – wagony, choć historyczne, są czynne, zostały pieczołowicie odrestaurowane i wyglądają tak, jak przed wojną, gdy służyły krakowianom.

Łap chwile na Pikniku Krakowskim!

Pogoda piękna, dlatego warto skorzystać z atrakcji podczas kolejnej edycji Pikniku Krakowskiego. Wczoraj kolorowo i gwarno było w parku Bednarskiego, a dziś – w parku Krakowskim. Na pewno nie zabraknie smakowitych dań, okazji do relaksujących ćwiczeń i dobrej atmosfery, a także niespodzianek: wśród nich spacer z detektywem, stąpanie po taśmie, warsztaty rolkarskie, animacje z piłką nożną.

Letnie Koncerty Podgórskie Kraków 2018

Centrum Kultury Podgórza zaprasza na kolejny koncert z cyklu „Podgórskich Letnich Koncertów”.

Rozpoczyna się 19. Festiwal Tańców Dworskich „Cracovia Danza”

Dziś, 22 lipca, rozpocznie się 19. Festiwal Tańców Dworskich „Cracovia Danza”. Wojenne batalie, turnieje, marsze, parady, pojedynki oraz choreograficzne układy walk z różnymi rodzajami broni – to wszystko zobaczymy od 22 do 29 lipca. Na festiwalu zaprezentowane będą tańce i balety z różnych epok i kręgów kulturowych związane z wojną i wojskowością.

Kulturalny rozkład jazdy na weekend [KONKURS!]

Dni słoneczne, wieczory ciepłe, dlatego przygotujcie się na ofensywę plenerowych wydarzeń w Krakowie – kina pod chmurką, koncerty w ogrodach i wiele innych atrakcji! Nie martwcie się jednak – znaleźliśmy też kilka imprez, które odbędą się pod dachem i na pewno Wam się spodobają. Mamy też konkurs, w którym nagrodą będzie wejściówka do kina! Zapraszamy na nasz kulturalny rozkład jazdy na weekend!

Imieniny św. Krzysztofa 2018

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, zaprasza dziś, 22 lipca, na imieniny św. Krzysztofa - święto oddziału Pałac Krzysztofory. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

Twój Wyspiański w Dworku Białoprądnickim

Dworek Białoprądnicki zaprasza na plener malarski „Złap swojego Wyspiańskiego” dla amatorów i zawodowców, oparty na twórczości Stanisława Wyspiańskiego. Wykłady otwierające poprowadzi Artur Wabik. Zajęcia odbędą się dziś, 22 lipca, w godz. 13.00-16.00.

Kraków pamięta o Powstaniu Warszawskim

W tym roku obchodzimy 74. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego i Akcji „Burza”. W środę, 1 sierpnia, o godz. 17.00, w godzinie „W”, zawyją syreny. Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Małopolska, Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski oraz Muzeum Armii Krajowej w Krakowie, zapraszają do udziału w uroczystościach upamiętniających rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego i Akcji „Burza”. Prezydent Krakowa apeluje także o udekorowanie w tym dniu domów biało-czerwonymi flagami.

Szlakiem krakowskich Żydów

Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc na kolejne rowerowe przejażdżki po Krakowie promujące zrównoważony transport rowerowy. Najbliższe odbędą się dziś, 22 lipca i będą wiodły szlakiem historii krakowskich Żydów.

Dziś 1. Ogólnopolski Turniej Speed-balla

Speed-ball to jeden z najszybszych sportów na świecie. Narodził się na plażach w Egipcie, gdzie początkowo traktowany był jako trening koordynacji i refleksu dla tenisistów. Niewielkie wymagania sprzętowe oraz widowiskowy charakter gry sprawiły, że współcześnie speed-ball jest dynamicznie rozwijającą się, nowoczesną dyscypliną sportową. Dziś, 22 lipca, na boisku przy plaży na Bagrach, o godz. 11.00, rozpocznie się 1. Ogólnopolski Turniej Speed-balla o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa.

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA