Aktualności

Jutro rusza 59. Krakowski Festiwal Filmowy

26 maja rusza kolejna, 59. edycja Krakowskiego Festiwalu Filmowego, czyli najstarszego festiwalu filmowego w Polsce. Kraków Miasto Literatury UNESCO po raz kolejny jest partnerem wydarzenia.

Kulturalne propozycje na weekend!

To będzie weekend pełen wydarzeń nie do przegapienia! W końcu raz w roku mamy Juwenalia Krakowskie, gdzie zagrają m.in. Paweł Domagała, Lao Che czy Krzysztof Krawczyk! Rozpoczyna się Miesiąc Fotografii oraz Krakowski Festiwal Filmowy, czyli dwie duże i uznane imprezy na kulturalnej mapie Krakowa! Poza tym węgierskie kino zobaczycie pod Baranami, a nocą możecie odwiedzić… synagogi. Nie zabraknie też czegoś dla miłośników teatru. Sprawdźcie nasze kulturalne newsy na weekend!

Alarm przeciwpowodziowy w Krakowie odwołany

O godz. 2.10 prezydent Jacek Majchrowski odwołał alarm przeciwpowodziowy na obszarze Krakowa. Jednocześnie wciąż obowiązuje pogotowie przeciwpowodziowe.

Juwenalia w Krakowie – tak kursują autobusy i  tramwaje

Rozpoczęły się Juwenalia. W związku ze zwiększonymi potrzebami przewozowymi w okresie do nocy z 26 na 27 maja zostały wprowadzone wzmocnienia komunikacji nocnej.

Już jutro wybory do Parlamentu Europejskiego

W niedzielę, 26 maja odbędą się wybory posłów do Parlamentu Europejskiego. Dla każdego obywatela Unii Europejskiej jest to ważne głosowanie – podczas niego wybranych zostanie 52 polskich przedstawicieli w Parlamencie Europejskim.

Wystartowała 17. edycja Miesiąca Fotografii!

Miesiąc Fotografii w Krakowie to czołowy europejski festiwal fotograficzny i jedno z najważniejszych cyklicznych wydarzeń, poświęconych sztukom wizualnym w Polsce. Wystawy problemowe w galeriach i muzeach, spotkania z artystami, dyskusje i warsztaty to tylko niektóre z punktów festiwalu. Wystartowała 17. już edycja Miesiąca Fotografii w Krakowie i potrwa do 23 czerwca.

Zmiany w organizacji ruchu na ul. Turowicza i Herberta przesunięte

Z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych uległ zmianie termin wprowadzenia kolejnego etapu czasowej zmiany organizacji ruchu w ciągu ulic Turowicza i Herberta – informuje spółka Trasa Łagiewnicka S.A.

Ruszają konsultacje społeczne w sprawie pomnika AK

Jaką formę będzie miał pomnik AK i gdzie powstanie? Na te pytania dadzą odpowiedź konsultacje społeczne, które rozpoczną się 1 czerwca. Przez cały miesiąc magistrat będzie czekał na opinie mieszkańców w tej sprawie.

Oddaj krew na wiosennej Wampiriadzie!

Trzy dni potrwa najbliższa edycja Wampiriady – ogólnopolskiej, cyklicznej akcji krwiodawstwa, którą organizuje Niezależne Stowarzyszenie Studentów. W ramach wydarzenia tym cennym darem mogą podzielić się wszyscy – nie tylko żacy.

Setki luster na finał jubileuszu 120-lecia Muzeum Krakowa

Przed nami kulminacja obchodów 120-lecia Muzeum Krakowa. W nocy z 30 na 31 maja w Krakowie pojawią się setki luster z hasztagiem #jestemkrakow. Zawisną one na murach, drzwiach, przystankach i w witrynach w całym Krakowie. Swoje święto Muzeum Krakowa będzie obchodziło wspólnie z krakowiankami i krakowianami.

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA