Aktualności

Strażnicy miejscy uczyli samoobrony ratowników medycznych

Gdzie są granice obrony koniecznej, po czym rozpoznać objawy ukrytej agresji oraz jak reagować w sytuacji zagrożenia to tylko niektóre z elementów szkolenia, które przygotowała Straż Miejska Miasta Krakowa dla załóg karetek Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego. Warsztaty odbyły się wczoraj w komendzie krakowskiej Straży Miejskiej.

Prezydent do Prokuratury Okręgowej

Poniżej skan pisma, jakie Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski skierował do Prokuratury Okręgowej  w Krakowie.

Z wizytą na budowie Kraków Airport [ZDJĘCIA]

Jesienią tego roku  nowy terminal w Kraków Airport przyjmie pierwszych pasażerów. Mieliśmy możliwość zobaczyć, na jakim etapie jest realizacja inwestycji, która obejmuje rozbudowę terminalu pasażerskiego i przebudowę wewnętrznego układu komunikacyjnego.

Kraków bohaterem kolejnej reklamy

Ulica Lubicz, biało-niebieski Bombardier sunący po Moście Piłsudskiego, pl. Dominikański. To krakowskie elementy, jakie odnajdziemy w nowym spocie reklamowym jednego z operatorów kart płatniczych. W samym serwisie YouTube filmik obejrzało już blisko 300 tys. osób. Przy realizacji spotu współpracowali członkowie Krakowskiego Klastra Filmowego.

Bieganie lepiej zorganizowane

Dziś (30 lipca) w siedzibie Zarządu Infrastruktury Sportowej odbyła się konferencja prasowa na temat współpracy Gminy Miejskiej Kraków oraz PZU przy organizacji imprez biegowych w Krakowie. O podpisanym porozumieniu opowiedzieli Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski oraz Prezes Zarządu PZU Andrzej Klesyk.

Letnie tanie kinobranie: Światło i mrok

Letnie Tanie Kinobranie 2015 zbliża się do półmetka. W piątek, 31 lipca, w Kinie Pod Baranami rozpocznie się piąty tydzień 9. wakacyjnego festiwalu filmowego. W nadchodzących dniach będzie można obejrzeć aż 24 filmy, które zarówno sięgają do mrocznych sfer, jak i opowiadają się po jasnej stronie życia - najczęściej jednak rozgrywają się w półcieniach. To najbogatszy pod względem liczby prezentowanych tytułów tydzień tegorocznego Kinobrania. Bilety tylko 7 zł!

Marsz Szlakiem I Kompanii Kadrowej

6 sierpnia 1914 roku na rozkaz Józefa Piłsudskiego wyruszyła z krakowskich Oleandrów I Kompania Kadrowa. O godz. 9.45 żołnierze "Kadrówki" obalili słupy graniczne państw zaborczych w Michałowicach i po wyzwoleniu z rąk rosyjskich Słomnik, Miechowa, Jędrzejowa i Chęcin, dotarli 12 sierpnia do Kielc. I Kadrowa była pierwszym od zakończenia powstania styczniowego regularnym oddziałem armii polskiej. Dała ona początek Legionom Polskim, które swym wysiłkiem zbrojnym w latach I wojny światowej przyczyniły się do odzyskania niepodległości w 1918 roku. Dla upamiętnienia tego wydarzenia, już od 50. lat (35 lat po wojnie) odbywa się Marsz Szlakiem I Kompanii Kadrowej. Nie inaczej będzie i w tym roku.

Nowy dyrektor Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu

Zakończył się konkurs na stanowisko dyrektora Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu. Komisja konkursowa zadecydowała, że jednostką pokieruje Jan Tajster.

Krakowskie muzea w czołówce rankingu magazynu BuzzFeed

Cztery krakowskie muzea znalazły się w czołówce placówek kulturalnych w Polsce, które koniecznie trzeba zobaczyć odwiedzając Miasto Królów. Na liście prestiżowego magazynu BuzzFeed widnieją Muzeum Armii Krajowej, MOCAK, Fabryka Oscara Schindlera oraz Podziemia Rynku.

Kolejna Velo-wycieczka przed nami

Już w najbliższą niedzielę, 2 sierpnia odbędzie się kolejna z Velo-wycieczek. Organizatorem rowerowych przejażdżek dla użytkowników KMK Bike jest Miasto Kraków wspólnie ze stowarzyszeniem Kraków Miasto Rowerów.

Kraków TV
Sonda
Czy krakowskie Planty powinny być bardziej otwarte i dostępne dla mieszkańców?