Aktualności

Uwaga na burze i gwałtowne wzrosty stanów wody
Komunikat archiwalny 2014-07-31

Ostrzegamy przed burzami z gradem, które mogą występować do późnych godzin nocnych. Lokalnie możliwe jest przekroczenie stanów ostrzegawczych wody, a w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów burzowych, na mniejszych rzekach możliwe jest także krótkotrwałe przekroczenie stanów alarmowych.

Koszulki z drogowskazem

- Nie każdy słyszał o św. Benedykcie, a tym bardziej o benedyktynach, a widząc tego typu gadżet z napisem „ora et labora", domyślam się, że z ciekawości zajrzy do Wikipedii i poczyta nieco, skąd takie hasło, co ono oznacza i jaka jest jego historia - twierdzi Joachim Zelek OSB. Benedyktyn. Koszulki z hasłem "Keep calm and ora et labora" (Zachowaj spokój, módl się i pracuj) są już dostępne.

71. Tour de Pologne

18 zawodowych grup UCI World Tour oraz trzy ekipy z dzikimi kartami, w tym Reprezentacja Polski, wystartują w 71. Tour de Pologne, który rozpocznie się 3 sierpnia na Placu Solidarności w Gdańsku. Ostatni etap rajdu odbędzie się w Krakowie, gdzie kolarze będą mieli do pokonania 25-kilometrową trasę. Zapowiada się pasjonująca walka, bo w naszym mieście mogą się rozstrzygnąć losy całego wyścigu.

Przyjdź dziś na Dzień Otwarty Ekologicznej Komunikacji Miejskiej

Prezentacja autobusów wyposażonych w najnowocześniejsze ekologiczne silniki Euro 6, przejażdżka po mieście, konkurs fotograficzny, konkurs rysunkowy dla przedszkolaków, spotkanie z organizatorami komunikacji miejskiej w Krakowie oraz z producentami autobusów EURO 6 – te atrakcje czekają na mieszkańców już dziś (czwartek, 31 lipca) w ramach Dnia Otwartego Ekologicznej Komunikacji Miejskiej w Krakowie organizowanego przez Mobilis Sp. z o.o.

Przygoda z ojczyzną na szlaku Kadrówki

6 sierpnia (środa) z krakowskich Oleandrów wyruszy XLIX (34. po wojnie) Marsz Szlakiem I Kompanii Kadrowej. Jest to jedyne przedsięwzięcie w Polsce, które ma swój początek w II Rzeczypospolitej i wskrzeszone w 1981 r. przez środowiska „Solidarności", kontynuowane jest do chwili obecnej. Marsz i wydarzenia mu towarzyszące będą głównym punktem obchodów 100. Rocznicy Legionowego Czynu Niepodległościowego.

Dni Kultury Romskiej w Krakowie

Zespoły romskie z Polski, Słowacji, Czech, Węgier, Rumunii i Rosji wystąpią na krakowskich Błoniach podczas III Międzynarodowych Dni Kultury Romskiej, które rozpoczną się na krakowskich Błoniach dziś (1 sierpnia, piątek) i potrwają do niedzieli (3 sierpnia).

Operetkowa Nowa Huta

Orkiestra Obligato pod dyrekcją Jerzego Sobeńki, Edyta Piasecka, Iwona Socha, Adam Sobierajski, Bogusław Morka, Iwona Kaczmarek, Ryszard Morka – to artyści, którzy wystąpią podczas wyjątkowej Gali Operetkowej, która odbędzie się jutro (2 sierpnia, sobota) o godz. 20:00 w Alei Róż. Do udziału w wydarzeniu zaprasza prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

Uwaga na burze
Komunikat archiwalny 2014-07-23

Synoptycy przewidują, że dziś do godz. 23:00 w Krakowie może zagrzmieć. Prognozowane są także opady deszczu i gradu.

Człowiek wolności

W tym roku obchodzony jest Rok Jana Karskiego, z tej okazji dziś (1 sierpnia, piątek) o godz. 18:30, na pl. Bohaterów Getta, otwarta zostanie wystawa Jan Karski. Człowiek wolności. Do udziału w wydarzeniu, organizowanym w ramach Dni Karskiego w Krakowie, zaprasza Muzeum Historii Polski i Muzeum Historyczne Miasta Krakowa- Oddział Apteka pod Orłem. Wstęp wolny.

Skrzydła wielkiej wojny
Komunikat archiwalny 2014-07-22

Lotnictwu I wojny światowej poświęcona będzie nowa wystawa Skrzydła Wielkiej Wojny – Małopolska 1914-2014, którą przygotowało Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Ekspozycja zostanie otwarta dziś (27 lipca, niedziela). O godz. 10:00 rozpocznie się piknik historyczno-lotniczy, a o godz. 13:00 wernisaż wystawy.

Kraków TV
Polecamy
Sonda
Nowy odcinek S7 między ulicami Christo Botewa i Igołomską to świetne rozwiązanie dla Krakowa ponieważ: