Aktualności

Poniedziałek w Krakowie

Uwaga kierowcy! Od dzisiaj wystąpią spore utrudnienia w ruchu w związku z przebudową ulicy Cegielnianej. Prace remontowe potrwają do 25 października. 

Krakowskie inwestycje: Małe, nie znaczy mniej ważne

Ten rok to wysyp niedużych w swojej skali, ale bardzo ważnych dla mieszkańców inwestycji. Szczególnie dużo zyskają piesi, rowerzyści, a także pasażerowie komunikacji miejskiej.

Inspiracje i innowacje na Life Science Open Space

Działasz w sektorze life science? Chcesz skorzystać z programów i funduszy regionalnych? Masz pomysł na innowacyjny projekt i szukasz możliwości współpracy? Masz pieniądze, które chcesz zainwestować i szukasz korzystnego sposobu? Jeśli tak, forum Life Science Open Space 2015 to propozycja dla Ciebie. Wydarzenie odbędzie się 8 października w godz. 10:00 – 16:30  w EXPO Kraków przy ul. Galicyjskiej 9.

Z przewodnikiem przez Kraków

Zapraszamy wszystkich, którzy nie boją się pięknej jesiennej pogody i chcą lepiej poznać Kraków, jego wspaniałą historię i najgłębiej skrywane tajemnice podczas rekreacyjnych przejażdżek rowerowych z przewodnikiem. Przyjemna atmosfera, wiele ciekawostek historycznych, piękne krakowskie legendy i mnóstwo bezcennych informacji gwarantowane! Zapraszamy wszystkich na Velo-przejażdżki z przewodnikiem.

Październikowe velo-wycieczki

11, 18 i 25 października odbędą się kolejne velo-wycieczki po Krakowie. Zapisy pod adresem joanna.majdecka@um.krakow.pl lub pod numerem telefonu 12 616 87 70 (od poniedziałku do piątku w godz. 7:30-15:30).

Co mieszkańcy sądzą o reklamach

Aż 5525 mieszkańców wzięło udział w ankiecie internetowej przygotowanej przez Biuro Planowania Przestrzennego UMK w związku z podpisaniem przez Prezydenta RP „ustawy krajobrazowej”. Ankieta miała na celu poznanie opinii krakowian na temat reklam w przestrzeni miejskiej oraz ich oczekiwań związanych z nowymi przepisami. 

Trzeci Krakowiak wkrótce już w Krakowie

Do Krakowa dotarł kolejny z nowoczesnych tramwajów Pesa. Po przygotowaniu do ruchu, Krakowiak zacznie wozić pasażerów.

Nowe boisko w Branicach otwarte

Pokazy szkolnych cheerleaderek i piłkarzy, turniej piłki nożnej oraz symboliczny strzał na bramkę w wykonaniu Prezydenta Krakowa – taki przebieg miało otwarcie nowego boiska przy Szkole Podstawowej nr 74 na osiedlu Branice, którego dokonał w sobotę (3 października) Jacek Majchrowski. W uroczystości uczestniczyli parlamentarzyści, radni miejscy i dzielnicowi. 

Dziennikarski rafting na Kolnej [FOTO|WIDEO]

Drużyna TVN Kraków najszybsza na kajakowym torze na Kolnej. Dziennikarze i operatorzy telewizyjni wygrali zawody raftingowe na pontonach. Po zaciętej walce na podium stanęły także ekipy Zarządu Infrastruktury Sportowej i Wydziału Sportu UMK. Na kajakarskim torze doskonale poradziły sobie również drużyny Urzędu Miasta Krakowa i połączone siły Polsatu i Gazety Wyborczej.

Kup bilet na Euro 2016 w piłce ręcznej
Komunikat archiwalny 2015-10-02

1 października rozpoczęła się kolejna faza dystrybucji biletów na mecze Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn Polska 2016, które w styczniu przyszłego roku odbędą się w Krakowie, Katowicach, Gdańsku oraz we Wrocławiu. W sumie do rąk kibiców trafi ponad 20 000 biletów, z czego aż 12 000 będzie stanowiła transza na spotkania w TAURON Arenie Kraków, w której grać będzie Reprezentacja Polski.

Kraków TV
Polecamy
Sonda
Czy krakowskie Planty powinny być bardziej otwarte i dostępne dla mieszkańców?