Aktualności

Integracyjny Tydzień rozpoczęty

Dziś (29 maja, piątek) rozpoczął się XVI Tydzień Osób Niepełnosprawnych "Kocham Kraków z Wzajemnością – Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych". Wydarzenie potrwa do 5 czerwca. Tydzień zainaugurowali w południe na Rynku Głównym Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski i Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Wojciech Kozak.

Festiwal Recyklingu rozpoczęty!

Trwa Krakowski Festiwal Recyklingu. Tradycyjnie olbrzymią popularnością cieszy się zbiórka surowców wtórnych, za które mieszkańcy otrzymują sadzonki i upominki.

Dobry rok TAURON Areny Kraków

30 maja minie rok od pierwszego wydarzenia jakie odbyło się w TAURON Arenie Kraków, pora więc na pierwsze podsumowania. Wyniki finansowe, ilość imprez oraz liczba ich uczestników mówią same za siebie – TAURON Arena Kraków udowodniła, jak bardzo była potrzebna i jak ogromne są jej możliwości.

Laur dla Zofii Gołubiew

Dyrektor Muzeum Narodowego w Krakowie Zofia Gołubiew została laureatką nagrody Laur Krakowa XXI wieku przyznawanej przez reprezentantów trzech środowisk: nauki, sztuki i biznesu. Odebrała ją dziś (29 maja, piątek) z rąk Prezes Kapituły Anny Zabdyr-Jamróz oraz Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego, podczas uroczystej Gali, która odbyła się w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa.

Krakowski projekt społeczny wyróżniony przez Prezydenta RP

Akcja społeczna „Podzielmy się ciepłem", której celem jest udzielanie pomocy organizacjom pozarządowym pomagającym najuboższym, chorym i niepełnosprawnym mieszkańcom naszego miasta w dofinansowaniu ciepła oraz ciepłej wody użytkowej dostarczanej z sieci ciepłowniczej Elektrociepłowni „Kraków" - została nominowana do Nagrody Obywatelskiej Prezydenta RP w kategorii Wspólnota Obywatelska. Wyróżnienie odebrał wczoraj (27 maja) w Warszawie podczas obchodów Dnia Samorządu Terytorialnego Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa Tadeusz Trzmiel.

Święto Miasta – Kraków 2015

Aż 9 dni potrwa w tym roku Święto Miasta Krakowa. Rozpocznie się 30 maja tradycyjnym już wielkim smoczym widowiskiem na Wiśle, a zakończy Dniem Otwartym Magistratu, koncertem orkiestry Solvay oraz uroczystym przekazaniem seniorom kluczy do bram miasta.

Zbadamy nastroje mieszkańców Krakowa

- Inicjatywa organizacji Barometru Krakowskiego jest odpowiedzią władz miasta na większe potrzeby mieszkańców w zakresie współuczestniczenia w procesie zarządzania miastem. Wyniki badania będą miały wpływ na decyzje podejmowane przez władze miasta w zakresie jego rozwoju, kształtowania polityki informacyjnej oraz posłużą do opracowania form partycypacji społecznej lepiej dopasowanych do potrzeb mieszkańców – powiedział Bogusław Kośmider, Przewodniczący RMK podczas konferencji prasowej prezentującej podsumowanie projektu MJUP i zapowiedź Barometru Krakowskiego.

Taniej w parkingu Przy Muzeum

Jeśli już koniecznie musimy dojechać samochodem do Śródmieścia, warto rozważyć parking podziemny Przy Muzeum. Tym bardziej, że od 1 czerwca obowiązują tam niższe ceny.

Ruszają patrole rowerowe Straży Miejskiej

Rowerowe patrole Straży Miejskiej Miasta Krakowa wyruszają w miasto. Tylko do końca wakacji dwuosobowe patrole wyjadą na służbę 250 razy. Funkcjonariusze będą podejmować interwencję w rejonach, gdzie najczęściej dochodzi do konfliktów na linii pieszy - rowerzysta- kierowca. Do wszystkich uczestników ruchu trafi pięć tysięcy ulotek promujących kulturę na drodze.

Kraków smart, czyli miasto z głową

Eksperci polscy i zagraniczni, a także przedstawiciele administracji, nauki, biznesu i organizacji pozarządowych, podsumowali w czwartek (28 maja) projekt „SMART_KOM. Kraków w sieci inteligentnych miast". Konferencja z udziałem m.in. Prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego odbyła się w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa.

Polecamy
Kraków TV
Polecamy
Sonda
Co według ciebie jest największą przyczyną smogu nad Krakowem?