Aktualności

Ruszają Centra Aktywności Seniorów!

Zajęcia z prawa, aby starsze osoby nie padały łupem oszustów, nauka nowoczesnych technologii, by umiały kupić bilet w autobusie i zapłacić za niego kartą, kursy komputerowe, nauka angielskiego, zajęcia sportowe, by zachować dobrą kondycję, warsztaty zdrowego żywienia, wolontariat – to tylko część bogatej oferty, którą przygotowały dla osób w wieku 60+ Centra Aktywności Seniorów (CAS-y). Jedno z nich - CAS Akademii Pełni Życia przy ul. Rzeźniczej 2a odwiedził dziś (2 lipca, czwartek) Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Apel w sprawie Barszczu Sosnowskiego

W związku z informacjami o pojawiających się na terenie Krakowa skupiskach Barszczu Sosnowskiego, apelujemy do właścicieli i zarządców nieruchomości o usuwanie tej toksycznej rośliny.

Remont zakończony, woda płynie normalnie

O 10.00 zakończyła się modernizacja magistrali wodociągowej, doprowadzającej wodę do południowej części Krakowa. Po przeprowadzeniu płukania, dezynfekcji, nawodnieniu i odpowietrzeniu ponownie uruchomiono sieć. Woda popłynęła więc do mieszkańców 3 godziny przed czasem.

Będą dodatkowe stacje do monitoringu powietrza

Miasto finansuje kolejny zakup w celu rozbudowy systemu monitoringu powietrza w Krakowie. Tym razem chodzi o stację mobilną oraz dwa pyłomierze stacjonarne. Sprzęt będzie wykorzystywany przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska.

Uwaga na upał
2015-07-01

Synoptycy zapowiadają, że w ciągu najbliższych dni wzrośnie temperatura powietrza, a w weekend słupek rtęci przekroczy 30 stopni. Urząd Miasta przypomina dorożkarzom o konieczności przestrzegania zakazu postoju na Rynku, gdy temperatura przekracza 28 stopni Celsjusza.

Torowiska: kolejne remonty

Od 4 lipca planowany jest remont torowiska w tunelu pod Dworcem Głównym. Zaraz po nim zacznie się przebudowa ul. Dunajewskiego. Spowoduje to zmiany w kursowaniu tramwajów.

Kraków i Podgórze razem już od 100 lat!

1 lipca to dzień, w którym radni Miasta Krakowa uczcili 100 rocznicę połączenia Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa i Cesarskiego Wolnego Miasta Podgórze. W siedzibie magistratu przy Rynku Podgórskim odbyła się uroczysta sesja, podczas której wspomniano to wyjątkowe wydarzenie oraz ludzi, którzy do niego doprowadzili.

Kiedy wywóz śmieci? – aplikacja na smartfony

Darmowa aplikacja informująca o aktualnym harmonogramie odbioru odpadów w Krakowie i umożliwiająca szybkie zgłaszanie dzikich wysypisk już działa. Dostępna jest dla smartfonów działających pod kontrolą trzech najpopularniejszych systemów operacyjnych: Android, iOS i Windows Phone. Można ją odnaleźć i zainstalować  poprzez sklepy właściwe dla każdego z systemów: Google Play Store, Apple App Store i Windows Phone Store, bądź poprać za pomocą linków dostępnych na stronie MPO Kraków: www.mpo.krakow.pl.

Zarząd Zieleni Miejskiej zaczął działalność

Formalnie od 1 lipca zaczął działalność Zarząd Zieleni Miejskiej. Nowa jednostka została utworzona uchwałą Rady Miasta Krakowa w marcu tego roku.

P&R w Bieżanowie: wiemy jak będzie wyglądać

Spółka Miejska Infrastruktura przygotowuje realizację kolejnego parkingu P&R. Tym razem chodzi o obiekt przy pętli Bieżanów.

Kraków TV
Polecamy
Sonda
Czy krakowskie Planty powinny być bardziej otwarte i dostępne dla mieszkańców?