Aktualności

Spotkanie Prezydenta z żołnierzami

Prezydent Miasta Krakowa spotkał się dziś (25 października, sobota) w Klubie Dowództwa Sił Specjalnych z żołnierzami i prezesami krakowskich kół Związku Żołnierzy Wojska Polskiego. Podczas spotkania Prezydent wręczył Stanisławowi Krupie i Andrzejowi Stegience odznaki Honors Gratia.

W miarę spokojny piątkowy poranek na krakowskich drogach

W miarę spokojny piątkowy poranek na krakowskich drogach. Spóźnienia autobusów sięgają maksymalnie dziesięciu minut i dotyczą głównie tych pojazdów, które poruszają się po 29 Listopada, Kamieńskiego i Andersa.

Wybierz się w podróż – Travenalia 2014

Już dziś (25 października, sobota) w Auditorium Maximum UJ (ul. Krupnicza 33) rozpocznie się Festiwal Podróżniczy Travenalia 2014. W programie znajdą się m.in. pokazy przeźroczy, filmów, prezentacje tematyczne oraz spotkania ze znakomitymi podróżnikami. Wstęp wolny.

Piłkarski turniej na boisku DTS Tramwaj

Dziesięć drużyn będzie rywalizować o Puchar Prezydenta Krakowa w turnieju piłkarskim, który dziś (sobota, 25 października) odbędzie się na boiskach Dębickiego Towarzystwa Sportowego Tramwaj przy ul. Praskiej 61a. Rywalizacji zespołów policji, straży miejskiej, straży pożarnej czy dziennikarzy towarzyszył także rozgrywany równocześnie na boisku ze sztuczną nawierzchnią turniej dzieci, które trenują w różnych klubach piłkarskich, m.in. w DTS Tramwaj.

Prezydent Krakowa honorowym obywatelem Sosnowca

Jacek Majchrowski zostanie honorowym obywatelem Sosnowca. Tamtejsi radni podjęli już uchwałę w tej sprawie i wkrótce prezydent odbierze tytuł. – Dziękuję za to wyróżnienie i cieszę się, że moja praca została doceniona w mieście mojej młodości – powiedział Jacek Majchrowski, który urodził się w Sosnowcu i tam też chodził do szkoły.

Prezydent Miasta Krakowa nagrodzony

Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski otrzymał tytuł Solidnego Partnera Samorządu Terytorialnego przyznawany przez Warszawską Izbę Przedsiębiorców. Nagrodę odbierze dziś (25 października, sobota) w Warszawie, podczas Wielkiej Gali wręczenia nagród: Wiktoria Znak Jakości Przedsiębiorców XVII edycji Ogólnopolskiego Plebiscytu Gospodarczego.

Kraków i Podgórze – wspólne 100 lat

Podgórze to dla jednych tylko nazwa krakowskiej dzielnicy – gdzieś po drugiej stronie Wisły, dla innych to mała ojczyzna, miasto w mieście, miejsce, bez którego nie mogą żyć. Od ponad 100 lat nierozerwalnie związane jest z Krakowem. W piątek (24 października) podczas konferencji w Magistracie przedstawiciele podgórskich dzielnic, Domu Kultury Podgórze i Przewodniczący Rady Miasta Krakowa mówili o najważniejszych inwestycjach i wydarzeniach związanych z obchodami stulecia połączenia obu miast.

Na krakowskich drogach...
Komunikat archiwalny 2014-10-23

Nawet kwadrans opóźnienia mają autobusy jadące 29 Listopada w kierunku centrum. Utworzył się tam korek aż do Nowego Kleparza. 10 minut dłużej niż zapisane jest to w rozkładzie jadą także pasażerowie z Wieliczki. Kilkuminutowe opóźniania notuje też komunikacja miejska na Kamieńskiego. W pozostałych częściach miasta nie ma poważniejszych problemów, ale z powodu opadów deszczu ruch na drogach jest większy niż zwykle.

PZU Cracovia Półmaraton Królewski

Już w niedzielę odbędzie się 1. PZU Cracovia Półmaraton Królewski. Na starcie spodziewanych jest ponad 4 tysiące biegaczy. Wśród nich tegoroczny wicemistrz Europy w maratonie, reprezentujący Polskę Yared Shegumo.

Wszystkich Świętych 2014

Przed nami okres Wszystkich Świętych. Jak co roku Miasto przygotowało specjalną ofertę przewozową komunikacji miejskiej, aby zachęcać kierowców do dojazdu na cmentarze autobusami i tramwajami. Tym bardziej, że w okolicach krakowskich nekropolii czekają nas utrudnienia w ruchu.

Polecamy
Kraków TV
Polecamy
Sonda
W którym miejscu powinny odbyć się główne uroczystości Światowych Dni Młodzieży 2016?