Aktualności

Parking Przy Muzeum sukcesem!

100 proc. obłożeniem cieszy się nowo otwarty parking podziemny Przy Muzeum, zlokalizowany u zbiegu alei Mickiewicza i 3 Maja. Przypomnijmy, że do końca roku postój  jest tam bezpłatny.

Znamienici goście na Jubileuszu Mangghi

Pierwsza Dama Japonii Akie Abe, Prezydent RP Bronisław Komorowski wraz z Małżonką, Prezydent Lech Wałęsa wraz z Małżonką, minister Małgorzata Omilanowska, Krystyną Zachwatowicz i Andrzej Wajda, Ambasador Japonii w Polsce, Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski – to tylko część osób, które potwierdziły swój udział w zaplanowanych na jutro (29 listopada, sobota) uroczystościach związanych z obchodami 20-lecia istnienia Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. Dzień otwarty Manggha Matsuri dla publiczności zaplanowano na 7 grudnia (niedziela).

Kraków liderem innowacyjności

Z raportu CEED Institute wykonanego na zlecenie Ministerstwa Spraw Zagranicznych wynika, że nasz kraj ma szansę stać się liderem innowacyjności w Grupie Wyszehradzkiej. Dużą rolę odgrywa tu Kraków zatrudniający 386 tys. naukowców i inżynierów.

Weekendowe niespodzianki Sinfonietty Cracovii

Sinfonietta Cracovia cały czas zaskakuje mieszkańców – zagrała już m.in. w tramwaju, urzędzie miasta i na lotnisku. Kolejne koncerty - niespodzianki w ramach cyklu „Daj się zaskoczyć!" zaplanowano na jutro (29 listopada, sobota). Zwieńczeniem akcji będzie niedzielna (30 listopada) próba otwarta orkiestry w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

Pracownicy socjalni świętują

„Jesteście Państwo na pierwszej linii frontu z bezdomnością, ubóstwem chorobą, bezradnością ludzką. Niesienie pomocy potrzebującym wymaga nie tylko doskonałej orientacji w przepisach prawa i możliwościach udzielania wsparcia ze środków publicznych, ale przede wszystkim wrażliwości, a jednocześnie odporności, a także cierpliwości i wielkiej empatii, bez której nie można wykonywać tego szczególnego zawodu" – powiedział Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski podczas seminarium organizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie.

Poranne info drogowe
Komunikat archiwalny 2014-11-28

Do dwunastu minut opóźniania notują autobusy jadące ulicami Półłanki, Wielicką (w kierunku Powstańców Wielkopolskich) oraz Kamieńskiego (w kierunku centrum) – dziś rano utworzyły się tam największe korki.

Uwaga kierowcy i pasażerowi komunikacji miejskiej

Kilka minut temu doszło do kolizji tramwaju z samochodem ciężarowym na al. Generała Andersa (na wysokości al. Przyjaźni) – ruch tramwajów jest zablokowany w obu kierunkach. Pojazdy przez jakiś czas będą jeździć objazdami. Na miejscu są inspektorzy MPK. Z powodu utrudnień w ruchu z tej części miasta tworzą się także korki na jezdni.

Smocze skwery: cztery nowe jeszcze w tym roku

Już niebawem mieszkańcy będą mogli korzystać z kolejnych smoczych skwerów. Do końca roku Miasto planuje oddać kolejne 4 place zabaw dla dorosłych i dla dzieci.

Wspólnie przeciw przemocy w szkołach

„Tamujemy przemoc" - to krakowski program pilotażowy, którego celem jest zapobieganie przemocy w szkole oraz objęcie wsparciem ofiar tego zjawiska. List intencyjny dotyczący realizacji programu podpisali w czwartek (27 listopada) w obecności Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego, Barbara Woszczyna – Dyrektor Krakowskiego Ośrodka Terapii oraz Tomasz Wojciechowski – Prezes Fundacji na rzecz Bezpieczeństwa i Współpracy w Szkole Falochron.

Urząd Miasta z Polską Nagrodą Jakości

Urząd Miasta Krakowa otrzymał Polską Nagrodę Jakości. – To kolejne wyróżnienie, potwierdzające wysokie standardy pracy krakowskich urzędników – komentuje Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Kraków TV
Polecamy
Sonda
Zakończy sezon rowerowy w Krakowie to: