Aktualności

Człowiek wolności

W tym roku obchodzony jest Rok Jana Karskiego, z tej okazji 1 sierpnia (piątek) o godz. 18:30, na pl. Bohaterów Getta, otwarta zostanie wystawa Jan Karski. Człowiek wolności. Do udziału w wydarzeniu, organizowanym w ramach Dni Karskiego w Krakowie, zaprasza Muzeum Historii Polski i Muzeum Historyczne Miasta Krakowa- Oddział Apteka pod Orłem. Wstęp wolny.

Stara Huta jak nowa

Miasto rozpoczęło aktualizację Lokalnego Programu Rewitalizacji (LPR) „starej" Nowej Huty. Towarzyszą temu konsultacje społeczne, w ramach których zaplanowano spotkania, debatę i badanie ankietowe. Te ostatnie potrwają do 11 sierpnia.

Kraków za uwolnienieniem internetu

Miasto Kraków popiera wszelkie działania deregulacyjne na rynku telekomunikacyjnym, których skutkiem będzie zwiększenie  konkurencji usług Internetowych i w efekcie lepsze oraz korzystne ceny dla użytkowników.

Alkohol na nowych zasadach?

Miasto chce poznać opinię krakowian na temat zasad funkcjonowania sklepów i lokali gastronomicznych sprzedających alkohol na terenie Krakowa. W tym celu rozpoczęło konsultacje społeczne. Opinie i uwagi na temat obowiązujących i planowanych regulacji można składać do 31 sierpnia br. Z propozycjami można zapoznać się pod adresem www.bip.krakow.pl.

Tutaj mówimy po angielsku

Krakowskie restauracje, kawiarnie, sklepy i wszystkie pozostałe punkty handlowo – usługowe  oferujące fachową obsługę w języku angielskim mogą przyłączyć się do zainicjonowanej przez Magistrat akcji „We do speak english here". Dzięki temu otrzymają naklejkę  certyfikującą oraz bezpłatną wizytówkę na stronach Miejskiej Platformy Internetowej „Magiczny Kraków".

Skrzydła wielkiej wojny

Lotnictwu I wojny światowej poświęcona będzie nowa wystawa Skrzydła Wielkiej Wojny – Małopolska 1914-2014, którą przygotowało Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Ekspozycja zostanie otwarta w najbliższą niedzielę (27 lipca). O godz. 10:00 rozpocznie się piknik historyczno-lotniczy, a o godz. 13:00 wernisaż wystawy.

Kadrówka w oczach najmłodszych

Zbliżają się obchody 100. rocznicy Legionowego Czynu Niepodległościowego oraz XLIX (34. po wojnie) Marsz Szlakiem I Kompanii Kadrowej. Na zaproszeniach na poszczególne wydarzenia towarzyszące obchodom znalazły się prace dzieci i młodzieży nagradzane w konkursach organizowanych w ramach Przeglądów Twórczości Patriotycznej Młodzieży Województwa Małopolskiego oraz przez Związek Piłsudczyków.

Konkurs Zbigniewa Seiferta rozstrzygnięty
Komunikat archiwalny 2014-07-21

Bartosz Dworak zdobył główną nagrodę w I Międzynarodowym Jazzowym Konkursie Skrzypcowym im. Zbigniewa Seiferta pokonując dziewięciu młodych jazzmanów. Galowy koncert połączony z wręczeniem nagród odbył się w sobotę (19 lipca) w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie. Słuchacze mogli podziwiać zarówno zwycięzców konkursu jak i jego jurorów. Małgorzata Jantos, wiceprzewodnicząca Rady Miasta Krakowa jest współorganizatorką konkursu.

Uwaga na burze
Komunikat archiwalny 2014-07-21

Dziś nad Krakowem może zagrzmieć - meteorolodzy przewidują, że burze mogą wystąpić do północy.

Być jak Zbigniew Seifert
Komunikat archiwalny 2014-07-18

Dziesiątka młodych jazzmanów walczy o główną nagrodę w I Międzynarodowym Jazzowym Konkursie Skrzypcowym im. Zbigniewa Seiferta. Galowy koncert połączony z wręczeniem nagród odbędzie się dziś (sobota), o godz. 19 w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie. Słuchacze będą mogli wówczas podziwiać zarówno zwycięzców konkursu jak i jego jurorów.

Kraków TV
Polecamy
Sonda
Czy dajesz pieniądze osobom żebrzącym na ulicy?