Aktualności

Mistrzowie w Krakowie
Komunikat archiwalny 2015-08-29
Piątek w Krakowie
Komunikat archiwalny 2015-08-28
Święto Straży Miejskiej

W Sali Obrad Urzędu Miasta Krakowa odbyły się dziś uroczystości z okazji Dnia Straży Miejskiej. Każdego roku święto jest obchodzone 29 sierpnia, w rocznicę uchwalenia ustawy z 1997 roku, która reguluje funkcjonowanie straży gminnych i miejskich w Polsce.

Jak ograniczyć skutki nawałnic?

Zmiany klimatyczne są faktem. Odczuwamy to „na własnej skórze", choćby podczas niespotykanych dotychczas intensywnych burz i opadów deszczu, które nawiedzają szczególnie w tym roku Kraków. Miasto ma plan, jak ograniczyć negatywne dla mieszkańców skutki ekstremalnych zjawisk pogodowych.

Narodowe Czytanie”Lalki”

W sobotę 5 września odbędzie się kolejna – czwarta już edycja akcji Narodowe Czytanie. W Krakowie od godz. 11.00 na scenie w Rynku Głównym fragmenty „Lalki" czytać będą znani krakowscy artyści: Ewa Kaim, Beata Schimscheiner, Krzysztof Orzechowski, Tadeusz Malak, Radosław Krzyżowski, Grzegorz Mielczarek. Wyboru fragmentów „Lalki" oraz adaptacji tekstu dokonał Adolf Weltschek. Całość przedsięwzięcia koordynuje Teatr Groteska.

Czwartek w Krakowie
Komunikat archiwalny 2015-08-27

Do Krakowa wracają upały. Już od rana będzie słonecznie, a na termometrach pojawi się nawet 29 stopni Celsjusza.

Zdrowy oddech dla Krakowa

Miasto Kraków przystępuje do realizacji nowego projektu pod hasłem „Zdrowy oddech – kampania edukacyjno – informacyjna" współfinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Projekt skierowany jest do gimnazjów, których organem prowadzącym jest Gmina Miejska Kraków oraz ich uczniów.

Zmiany na trasach MPK

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu informuje, że od dnia 31.08.2015 r. (poniedziałek) zostaną wprowadzone duże zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie. Roszady wynikają z kilku faktów, które nakładają się na siebie właśnie pod koniec wakacji.

Al Bano i Romina Power w TAURON Arenie Kraków

Jeden z najsłynniejszych włoskich duetów – Al Bano i Romina Power – wystąpi w Krakowie! 15 maja 2016 r., o godz. 18:00, w TAURON Arenie Kraków zabrzmią takie przeboje jak: „Felicita", „Sempre sempre", „Liberta, Sharzan" czy „Nostalgia Canaglia". Organizatorem wydarzenia jest Agencja Artystyczna Violin&Piano.

2 lata w 3 minuty - zobacz jak powstawała nowa estakada [WIDEO]

Zakończyły się prace przy budowie estakady Lipska – Wielicka. Pierwsze tramwaje na tej trasie zobaczymy już w poniedziałek (31 sierpnia). Po nowym torowisku pojadą linie nr 9, 11 oraz 50. Dzięki nowej estakadzie pasażerowie jadący z Bieżanowa i Kurdwanowa zaoszczędzą około 5 minut na przejeździe. 

Kraków TV
Polecamy
Sonda
Czy krakowskie Planty powinny być bardziej otwarte i dostępne dla mieszkańców?