Aktualności

Rynek Podgórski jeszcze w tym roku

Rozpoczęły się zasadnicze prace związane z przebudową Rynku Podgórskiego. Jak zapewnia wykonawca, prawie cała inwestycja ma być zrealizowana jeszcze w tym roku.

Zgłoś budynek bez barier

Rusza ósma edycja konkursu „Kraków bez barier" promującego obiekty i przestrzenie dostępne dla wszystkich, w szczególności dla osób mających problemy z poruszaniem się: osób z niepełnosprawnością, osób starszych, rodziców z wózkami. Do 31 października można zgłaszać obiekty i miejsca godne wyróżnienia. Organizatorem konkursu jest Urząd Miasta Krakowa.

Młoda, atrakcyjna pozna bogatego sponsora ;)

Agencja Rozwoju Miasta ogłosiła konkurs na sponsora tytularnego dla Kraków Areny – największej i najnowocześniejszej obecnie wielofunkcyjnej hali w naszym kraju. Termin składania ofert mija 12 września.

Mniejsze bezrobocie w lipcu

Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w lipcu w Grodzkim Urzędzie Pracy wynosiła 23 165 osób. To o 358 osób mniej niż w czerwcu. Do dyspozycji osób bezrobotnych pozostawały 1104 wolne miejsca pracy.

Jak zostać Guru Biznesu

Business Link – najlepsza w Europie sieć akceleratorów biznesu zaprasza przedsiębiorców na spotkanie. W najbliższy czwartek (28 sierpnia) będzie okazja by poznać człowieka, który odniósł biznesowy sukces: opowie jak budować globalne marki. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 17:30 (BL Kraków, ul. Mogilska 65,4 piętro, sala konferencyjna).

Seniorze, zaszczep się przeciwko grypie

Krakowscy seniorzy będą mogli bezpłatnie zaszczepić się przeciwko grypie. Urząd Miasta Krakowa zaprasza mieszkańców, którzy ukończyli 65. rok życia do skorzystania z bezpłatnych szczepień ochronnych przeciwko grypie sezonowej. Szczepienia będą realizowane od 1 września.

Inkubator Organizacji Pozarządowych w Krakowie

W Krakowie będzie działał Inkubator Organizacji Pozarządowych i Inicjatyw Obywatelskich – poinformował Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski podczas poniedziałkowego (25 sierpnia) posiedzenia Krakowskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego II kadencji. Prezydent Krakowa przekaże do dyspozycji organizacji pozarządowych pomieszczenia na stadionie Wisły.

Kraków przestrzenią dla seniorów

Stowarzyszenie Pracownia Obywatelska zaprasza seniorów, którzy chcą działać na rzecz lokalnej społeczności seniorskiej do udziału w projekcie PRZESTRZEŃ DLA SENIORA – Dialog Obywatelski Seniorów w Krakowie. Projekt rusza 4 września i potrwa do 31 grudnia.

Siatkarskie emocje coraz bliżej

Wielkimi krokami zbliża się termin rozpoczęcia FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014. W Kraków Arenie będzie można oglądać zmagania drużyn z Grupy D – Belgii, Francji, Iranu, Włoch, Portoryko i USA. Mecze w Krakowie rozegrane zostaną w dniach: 31 sierpnia oraz 2, 4, 6, i 7 września. Mecz otwarcia rozegrany zostanie już w najbliższą sobotę (30 sierpnia) w Warszawie.

Stan finansów Krakowa? Stabilnie i bez problemów

Radni miasta zdecydowaną większością głosów przyjmują absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu Krakowa, a agencja Standard&Poor's potwierdza najwyższy z możliwych rankingów wiarygodności dla naszego miasta. Oznacza to, że stan finansów Krakowa jest stabilny i daleki od przypisywanych przez niektórych problemów.

Kraków TV
Polecamy
Sonda
Jak najczęściej załatwiasz sprawy administracyjne w Urzędzie Miasta Krakowa?