Aktualności

Hołd dla Władysława Bartoszewskiego

Dziś (27 kwietnia, poniedziałek) w głównym gmachu magistratu (przy placu Wszystkich Świętych 3-4) wystawiona została księga kondolencyjna dla wszystkich, którzy zechcą pożegnać zmarłego w piątek Władysława Bartoszewskiego.

Rowerem przez Kraków

Nie masz własnego roweru, a chciałbyś sprawnie, zdrowo i przyjemnie przemieszczać się jednośladem po mieście? A może posiadasz rower, ale czasem jesteś zmuszony zostawić go rano w domu, a potem tego żałujesz? Dojeżdżasz do Krakowa spoza miasta, a chętnie poruszałbyś się po nim na rowerze? Odwiedzili Cię znajomi i chcielibyście wspólnie pozwiedzać Kraków „rowerowo" za naprawdę niewielkie pieniądze?

Najszybszy superkomputer w historii Polski

Ma aż 1728 serwerów, waży ponad 30 ton i zajmuje zaledwie... 13 m2. Tak w liczbach prezentuje się nowy, ultranowoczesny superkomputer Prometheus, którego oficjalna prezentacja odbyła się dziś (27 kwietnia) w Akademickim Centrum Komputerowym Cyfronet AGH.

W Magistracie o zagrożeniach we współczesnej szkole

W poniedziałek, 27 kwietnia w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa dyrektorzy krakowskich szkół podstawowych oraz przedstawiciele rad rodziców dyskutowali o tym, jak sprawić, aby szkoły były bezpieczniejsze i bardziej przyjazne dla uczniów. Konferencję otworzyła Katarzyna Cięciak, Zastępca Prezydenta ds. Edukacji i Sportu, która podkreśliła, że to spotkanie podsumowuje działania Miasta we współpracy z licznymi organizacjami pozarządowymi i instytucjami na rzecz przeciwdziałania przemocy w szkołach.

Wielkie zainteresowanie Krakowską Wystawą Ekologiczną

Około 17 tys. sztuk sadzonek za ponad 8 ton zebranych surowców wtórnych. Sukcesem zakończyła się tegoroczna Krakowska Wystawa Ekologiczna, która jak zwykle zakończyła obchody Dni Ziemi.

Hokejowe MŚ: przegrana po wspaniałej walce

13 tysięcy kibiców wspierało swoje drużyny w meczu Polska – Węgry rozegranego podczas Mistrzostw Świata Dywizji IA w Tauron Arenie Kraków. Nasza reprezentacja przegrała 1:2 i to węgierscy zawodnicy i ich fani cieszyli się z awansu do hokejowej Elity.

Kto zostanie „Przyjacielem Sportu”?

W tym roku już po raz piętnasty organizowany jest konkurs o honorowy tytuł „Przyjaciela Sportu". To prestiżowe wyróżnienie mogą otrzymać osoby i firmy działające na rzecz rozwijania i wspierania sportu w naszym Mieście. Uwaga! Zgłoszenia kandydatów można składać do 30 kwietnia.

Zmarł Profesor Władysław Bartoszewski
Komunikat archiwalny 2015-04-24

Nie żyje Profesor Władysław Bartoszewski, pełnomocnik premiera ds. dialogu międzynarodowego, historyk, więzień Auschwitz, żołnierz Armii Krajowej oraz Honorowy Obywatel Miasta Krakowa. Na tę smutną okoliczność na flagach przy Magistracie zostały zwieszone żałobne kiry.

Błogosławieni Miłosierni

W niedzielę (26 kwietnia) o godzinie 20:30 na Rynku Głównym odbył się koncert "Błogosławieni Miłosierni", na który zaprosili Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa oraz Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski. Organizatorami koncertu był Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie oraz Śródmiejski Ośrodek Kultury w Krakowie.

Hokejowe MŚ: druga wygrana Polaków!
Komunikat archiwalny 2015-04-23

Reprezentacja Polski wygrała 3:2 z Ukrainą w meczu trzeciej kolejki w mistrzostwach świata Dywizji IA w Krakowie. Ty samy zapewnili sobie utrzymanie na zapleczu hokejowej Elity.

Polecamy
Kraków TV
Polecamy
Sonda
Jaki sposób jest najlepszy na walkę z napisami szpecącymi mury?