Aktualności

Nowe autobusy na ulicach Krakowa

Od jutra (1 sierpnia, piątek) mieszkańcy oraz turyści w Krakowie będą podróżowali nowoczesnymi autobusami miejskimi z silnikiem Euro 6. Blisko 70 z nich należy do warszawskiej spółki Mobilis. Oprócz komfortu pojazdy te znacznie przyczynią się do poprawy jakości powietrza w warunkach miejskich. Nowe autobusy zostały zaprezentowane dziś (31 lipca, piątek) w ramach Dnia Otwartego Ekologicznej Komunikacji Miejskiej organizowanego przez Mobilis Sp. z o.o. na placu przed Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego pod Wawelem.

Coraz blizej do ukończenia Ekospalarni

Kolejny ważny etap w budowie krakowskiej ekospalarni: dziś (31 lipca, czwartek) zamontowano walczaki będące jednym z podstawowych elementów konstrukcji kotłów.

Przyjdź dziś na Dzień Otwarty Ekologicznej Komunikacji Miejskiej

Prezentacja autobusów wyposażonych w najnowocześniejsze ekologiczne silniki Euro 6, przejażdżka po mieście, konkurs fotograficzny, konkurs rysunkowy dla przedszkolaków, spotkanie z organizatorami komunikacji miejskiej w Krakowie oraz z producentami autobusów EURO 6 – te atrakcje czekają na mieszkańców już dziś (czwartek, 31 lipca) w ramach Dnia Otwartego Ekologicznej Komunikacji Miejskiej w Krakowie organizowanego przez Mobilis Sp. z o.o.

Przygoda z ojczyzną na szlaku Kadrówki

6 sierpnia (środa) z krakowskich Oleandrów wyruszy XLIX (34. po wojnie) Marsz Szlakiem I Kompanii Kadrowej. Jest to jedyne przedsięwzięcie w Polsce, które ma swój początek w II Rzeczypospolitej i wskrzeszone w 1981 r. przez środowiska „Solidarności", kontynuowane jest do chwili obecnej. Marsz i wydarzenia mu towarzyszące będą głównym punktem obchodów 100. Rocznicy Legionowego Czynu Niepodległościowego.

Dni Kultury Romskiej w Krakowie

Zespoły romskie z Polski, Słowacji, Czech, Węgier, Rumunii i Rosji wystąpią na krakowskich Błoniach podczas III Międzynarodowych Dni Kultury Romskiej, które rozpoczną się na krakowskich Błoniach w najbliższy piątek (1 sierpnia) i potrwają do niedzieli (3 sierpnia).

70. rocznica zagłady europejskich Romów

W tym roku przypada 70. rocznica zagłady europejskich Romów podczas likwidacji przez Niemców podobozu Ziganen Lager w KL Auschwitz-Birkenau. Obchody tej rocznicy odbędą się w dniach 30 lipca – 3 sierpnia (środa – niedziela) w Krakowie i byłym Niemieckim Nazistowskim Obozie Koncentracyjnym i Zagłady Auschwitz-Birkenau. W uroczystościach weźmie udział ponad 1000 młodych osób z 25 państw. Będzie to największe dotychczas upamiętnienie Zagłady Romów.

Operetkowa Nowa Huta

Orkiestra Obligato pod dyrekcją Jerzego Sobeńki, Edyta Piasecka, Iwona Socha, Adam Sobierajski, Bogusław Morka, Iwona Kaczmarek, Ryszard Morka – to artyści, którzy wystąpią podczas wyjątkowej Gali Operetkowej, która odbędzie się 2 sierpnia (sobota) o godz. 20:00 w Alei Róż. Do udziału w wydarzeniu zaprasza prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

Uwaga na burze
Komunikat archiwalny 2014-07-23

Synoptycy przewidują, że dziś do godz. 23:00 w Krakowie może zagrzmieć. Prognozowane są także opady deszczu i gradu.

Skrzydła wielkiej wojny
Komunikat archiwalny 2014-07-22

Lotnictwu I wojny światowej poświęcona będzie nowa wystawa Skrzydła Wielkiej Wojny – Małopolska 1914-2014, którą przygotowało Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Ekspozycja zostanie otwarta dziś (27 lipca, niedziela). O godz. 10:00 rozpocznie się piknik historyczno-lotniczy, a o godz. 13:00 wernisaż wystawy.

Konkurs Zbigniewa Seiferta rozstrzygnięty
Komunikat archiwalny 2014-07-21

Bartosz Dworak zdobył główną nagrodę w I Międzynarodowym Jazzowym Konkursie Skrzypcowym im. Zbigniewa Seiferta pokonując dziewięciu młodych jazzmanów. Galowy koncert połączony z wręczeniem nagród odbył się w sobotę (19 lipca) w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie. Słuchacze mogli podziwiać zarówno zwycięzców konkursu jak i jego jurorów. Małgorzata Jantos, wiceprzewodnicząca Rady Miasta Krakowa jest współorganizatorką konkursu.

Kraków TV
Polecamy
Sonda
Nowy odcinek S7 między ulicami Christo Botewa i Igołomską to świetne rozwiązanie dla Krakowa ponieważ: