Aktualności

Uwaga na burze!
Komunikat archiwalny 2015-07-06

Synoptycy przewidują, że dziś (6 lipca, poniedziałek) w Krakowie wystąpią burze z gradem.

Agnieszka Radwańska w ćwierćfinale Wimbledonu!

Krakowianka i najlepsza polska tenisistka w poniedziałek (6 lipca) po znakomitym spotkaniu pokonała Serbkę Jelenę Janković 7:5, 6:4 i po raz piąty w karierze awansowała na Wimbledonie do najlepszej ósemki.

Podarujmy lato dzieciom ze Wschodu – Kraków 2015

Jak każdego roku, tradycyjnie już Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski organizuje wypoczynek dla dzieci i młodzieży ze Wschodu. W poniedziałek w Sali Obrad RMK odbyło się uroczyste powitanie dzieci w Krakowie. W tym roku już po raz szesnasty Kraków gości 130 młodych Polaków wraz z opiekunami z Ukrainy, Białorusi, Litwy i Rosji. Do tej pory w akcji wzięło udział 1600 osób.

ICE Kraków podsumowuje trzy kwartały działalności

Wydarzenia biznesowe, korporacyjne, kulturalne i społeczne. Nagrania radiowe, realizacje telewizyjne oraz transmisje na żywo. Imprezy międzynarodowe, ogólnopolskie oraz lokalne. 161 000 gości i 132 wydarzenia – Centrum Kongresowe ICE Kraków podsumowuje trzy kwartały działalności.

Superścieżka oczami krakowian

Tę wystawę warto odwiedzić. Od połowy lipca do końca sierpnia, wewnątrz ronda Mogilskiego będzie można oglądać efekty warsztatów prowadzonych w ramach projektu Superścieżka. Wśród przedstawionych pomysłów znajdują się bowiem te, które zostaną realizowane wzdłuż alei Powstania Warszawskiego.

Superfestiwal EtnoKraków wystartował!

W niedzielę 5 lipca w Centrum Kongresowym ICE Kraków odbył się koncert „Visegrad Circles", który oficjalnie rozpoczął superfestiwal EtnoKraków. Koncert ten stanowił inaugurację 17. edycji festiwalu Rozstaje / Crossroads, jednego z dwóch przeglądów – obok 36. Euroradio Folk Festival – składających się na tegoroczne krakowskie święto muzyki etnicznej. W ciągu najbliższych dni w stolicy Małopolski wystąpi ponad 200 muzyków z 40 różnych krajów świata. Kraków stał się na tydzień europejską stolicą world music!

Jeszcze więcej informacji o stanie powietrza

Po pozytywnych testach, od dziś (6 lipca) rusza system informacji o zanieczyszczeniu powietrza. To jeden z elementów realizacji Uchwały Rady Miasta Krakowa z marca 2014 roku w sprawie kierunków działania dla Prezydenta Miasta Krakowa dotyczących działań krótkoterminowych wynikających z przekroczenia norm zanieczyszczenia powietrza.

Budżet obywatelski: jak głosowali mieszkańcy?

Poznaliśmy wyniki głosowania nad budżetem obywatelskim miasta Krakowa. Łącznie oddano 48 462 ważnych głosów. Przez Internet zagłosowało 37 034 osób, w lokalach wyborczych 13 027 osób. Frekwencja wyniosła 7,5 %. Zagłosowało w sumie 50 061 mieszkańców. 3,2% stanowiły nieważne głosy (łącznie 1 599).

Dunajewskiego do remontu: zmiany w komunikacji miejskiej

Od soboty, 11 lipca rozpoczyna się przebudowa ul. Dunajewskiego i Basztowej na odcinku od Bagateli do LOT-u. W związku z tym czekają nas kolejne zmiany w komunikacji miejskiej. Przypomnijmy, że po realizacji inwestycji, na tym odcinku będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy dla samochodów osobowych, na podobnych zasadach jak na ul. Podwale.

Strefa parkowania w pytaniach i odpowiedziach

Kiedy obowiązuje płatność za postój w strefie płatnego parkowania, czy opłata podwyższona (mandat) może być anulowana, komu przysługują abonamenty, kto jest zwolniony z opłat? Odpowiedzi na te i na wiele innych pytań związanych z funkcjonowaniem krakowskiej strefy płatnego parkowania znajdziemy w rubryce „Stefa w pytaniach i odpowiedziach". Przydatny FAQ znajduje się na stronie Miejskiej Infrastruktury http://mi.krakow.pl/

Kraków TV
Polecamy
Sonda
Czy krakowskie Planty powinny być bardziej otwarte i dostępne dla mieszkańców?