Aktualności

Na krakowskich drogach...

Nawet kwadrans opóźnienia mają autobusy jadące 29 Listopada w kierunku centrum. Utworzył się tam korek aż do Nowego Kleparza. 10 minut dłużej niż zapisane jest to w rozkładzie jadą także pasażerowie z Wieliczki. Kilkuminutowe opóźniania notuje też komunikacja miejska na Kamieńskiego. W pozostałych częściach miasta nie ma poważniejszych problemów, ale z powodu opadów deszczu ruch na drogach jest większy niż zwykle.

Książki, książki i jeszcze więcej książek

690 wystawców z 21 krajów świata, 600 gości – znane osobistości ze świata kultury, sportu, mediów, polityki oraz tłumy czytelników – już dziś (23 października, czwartek) rozpoczną się 18. Targi Książki w Krakowie. Wydarzenie, które odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków przy ul. Galicyjskiej 9 potrwa do niedzieli (26 października). Patronat nad nim objął Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

Przedszkola niesamorządowe - wyjaśnienie

Wbrew pojawiającym się doniesieniom informuję że Gmina Miejska Kraków nie zamierza i nie zamierzała likwidować pięciu niesamorządowych niepublicznych przedszkoli: „Bajka", „Iskierka", „Kraina Uśmiechu", „Pod Gwiazdkami" i „Pod Skrzydłami". Nie ma także planów przekształcenia ich w placówki samorządowe prowadzone przez Gminę. Co więcej – umowa z tymi przedszkolami zostanie przedłużona o kolejne 5 lat.

Prace na strzelnicy

Trwają prace na zabytkowej strzelnicy na Woli Justowskiej. Obecnie prowadzony jest demontaż połączony z oceną stanu technicznego i inwentaryzacją poszczególnych elementów wraz z kwalifikowaniem ich do ponownego wykorzystania. Prace prowadzone są pod nadzorem Miejskiego Konserwatora Zabytków i Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Krakowa (SKOZK).

Profilaktyka uzależnień - nagroda dla Krakowa

Miejskie Centrum Profilaktyki Uzależnień w Krakowie otrzymało medal Komisji Edukacji Narodowej w uznaniu za bardzo dobrą i profesjonalną działalność na rzecz młodzieży szkolnej, nauczycieli i rodziców w zakresie profilaktyki uzależnień. 20 października Dyrektor Miejskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień w Krakowie Adam Chrapisiński otrzymał wyróżnienie od Małopolskiego Kuratora Oświaty.

Seniorzy świętują

Dziś (23 października, czwartek) w Ośrodku Kultury Klub 303 odbędzie się okolicznościowe spotkanie z okazji Dnia Seniora. Początek o godz. 15.00 na os. Dywizjonu 303 nr 1. W wydarzeniu weźmie udział m.in. Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Mrożek w odsłonach na Targach Książki w Krakowie

Sławomir Mrożek: milczek, dziwak, outsider. Doskonały kompan. Wspaniały przyjaciel. Sławny pisarz i dramaturg. Jak został zapamiętany? Możecie się tego dowiedzieć z najnowszej książki Wydawnictwa Literackiego Mrożek w odsłonach. 39 opowieści z różnych miejsc i czasów. Jej premiera już dziś (23 października) podczas 18. Targów Książki w Krakowie.

Kraków przed Wiedniem, San Francisco i Sydney

Kraków znalazł się w czołówce topowych miast na świecie! Prestiżowy magazyn Conde Nast. Traveler umieścił Kraków na 11. miejscu w rankingu „Top 25 Cities in the World: Readers' Choise Awards 2014". – Kraków to miasto literatury UNESCO. Był domem trzech noblistów: Czesław Miłosza, Wisławy Szymborskiej i Ivo Andricia – uzasadnia magazyn.

Co Ty wiesz o Krakowie? Sprawdź!

Jak nazywał się słynny fotograf, dzięki któremu możemy oglądać zdjęcia krakowian biorących udział w powstaniu styczniowym? Przed którym krakowskim kościołem stoi krzyż konfederatów barskich? Nawet jeśli nie znasz odpowiedzi na te pytania, warto ich poszukać, bo na zwycięzców „Wielkiego testu historycznego" czekają atrakcyjne nagrody!

Bardzo duży ruch na krakowskich drogach
Komunikat archiwalny 2014-10-22

Apelujmy do kierowców, aby zachowali dziś szczególną ostrożność na drogach. Cały dzień ma padać, dlatego warunki będą trudne. Po krakowskich ulicach porusza się także więcej samochodów niż zwykle.

Polecamy
Kraków TV
Polecamy
Sonda
W którym miejscu powinny odbyć się główne uroczystości Światowych Dni Młodzieży 2016?