Aktualności

Poranne info drogowe
Komunikat archiwalny 2014-11-21

Duży ruch od Wieliczki w kierunku centrum Krakowa. Zakorkowane są zarówno drogi dojazdowe do miasta, jak i ulice w samym Krakowie.

Slash podbił serca fanów w Kraków Arenie

W czwartek na scenie największej hali w Polsce wystąpił Slash - jedna z najbardziej wyrazistych postaci rock'n'rollowej sceny, fenomenalny gitarzysta i świetny kompozytor.

Weekend dla łowców nieruchomości

W sobotę i w niedzielę (22-23 listopada) w Centrum Targowym Chemobudowa (ul. Klimeckiego 14) odbędzie się 107. Krakowska Giełda Domów i Mieszkań. Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski objął wydarzenie Honorowym Patronatem.

Grupa szybkiego reagowania

Trzynastu funkcjonariuszy i pięciu przewodników psów służbowych będzie liczyć nowo powołana grupa szybkiego reagowania Straży Miejskiej Miasta Krakowa. - Grupa ta będzie wspierać działania pozostałych strażników z poszczególnych oddziałów oraz zajmować się pilnymi problemami dotyczącymi porządku w mieście – mówi Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski. - Chcemy zmienić sposób postrzegania straży miejskiej jako jednostki dbającej o porządek w Krakowie. Strażnicy będą bardziej widoczni w przestrzeni miejskiej – dodał prezydent.

Na szlaku Wesela
Komunikat archiwalny 2014-11-21

Dziś (22 listopada, sobota) o godz. 15 przy dworku Rydlówka w Bronowicach Małych (ul. Włodzimierza Tetmajera 28) przy dźwiękach kapeli ludowej, odbyło się osadzanie chochoła. W wydarzeniu udział wziął udział Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

KMK Bike zapada w zimowy sen

21 listopada (piątek) rozpoczęło się wygaszanie systemu KMKBike. Miejskie rowery powrócą na ulice Krakowa po okresie zimowym.

Poranne info drogowe
Komunikat archiwalny 2014-11-20

Uwaga kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej: z powodu stłuczek bardzo duże korki utworzyły się na ulicy Skotnickiej (w obu kierunkach) oraz na Wielickiej (w kierunku Powstańców Wielkopolskich). Autobusy mają nawet kilkanaście minut opóźnienia.

List Prezydenta Miasta Jacka Majchrowskiego do pracowników socjalnych

W związku z przypadającym dziś (21 listopada) Dniem Pracownika Socjalnego, Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski składa życzenia pracownikom socjalnym. Poniżej treść listu Prezydenta.

Parking Przy Muzeum już działa

Od czwartku, 20 listopada kierowcy mogą korzystać z miejskiego parkingu podziemnego „Przy Muzeum". Do końca roku z postoju zlokalizowanego u zbiegu alei Mickiewicza i 3 Maja będzie można korzystać za darmo. Parking jest czynny całą dobę.

Poranne info drogowe
Komunikat archiwalny 2014-11-19

Z powodu dużego ruchu kilka minut opóźnienia notują autobusy kursujące ulicą Wielicką (w kierunku Powstańców Wielkopolskich). Korki tworzą się również na Kamieńskiego i Konopnickiej – tam także pasażerowie jadą dłużej niż zaplanowano to w rozkładzie jazdy.

Kraków TV
Polecamy