Aktualności

Miejski Konserwator Zabytków - nowe telefony

Uwaga! Od 1 stycznia 2015 roku zmienią się numery telefonów pracowników Biura Miejskiego Konserwatora Zabytków przy ul. Kanoniczej 24.

SP 138 ma nową salę gimnastyczną!

Szkoła Podstawowa nr 138 im. Polskich Wojsk Lotniczych w Krakowie ma nowa salę gimnastyczną z wielofunkcyjnym boiskiem. Dziś (18 grudnia, czwartek) obiekt uroczyście otwarto. W wydarzeniu wziął udział Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

Przyłącz się do sieci MPEC

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej SA kontynuuje rozbudowę sieci w centrum miasta. Chętni do przyłączenia się do miejskiej sieci mogą się zgłaszać już na etapie projektowania.

Najwyższa Izba Kontroli pozytywnie o ochronie drzew w Krakowie

Pokontrolne wystąpienie NIK nie pozostawia złudzeń: Urząd Miasta Krakowa prawidłowo i zgodnie z prawem chroni rosnącą w mieście roślinność.

Nowe inwestycje w szpitalu

Dziś (18 grudnia, czwartek) w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego zostały zakończone prace remontowe na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii. W wydarzeniu wziął udział Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Wyjątkowa Wigilia dla potrzebujących

W tym roku już po raz 18. w Krakowie odbędzie się Wigilia dla osób ubogich, bezdomnych i najbardziej potrzebujących. 21 grudnia (niedziela) Rynek Główny zamieni się w największy w Europie wigilijny stół. Organizatorem wydarzenia są: znany restaurator i filantrop Jan Kościuszko oraz Grupa Kościuszko M2B. W otwarciu Wigilii weźmie udział Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, który objął wydarzenie honorowym patronatem. Spotkanie rozpocznie się o godz. 11:00.

Przyjazna Strefa Rodzica

Pomaga dzieciom zapomnieć o bólu i chorobie. A rodzicom daje chwilę odpoczynku. W Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie powstała pierwsza w naszym mieście Strefa Rodzica. To miejsce, które zapewni zmęczonym rodzicom chwilę oddechu, umożliwi wypicie gorącej kawy czy przygotowanie szybkiego posiłku. Pomieszczenie jednocześnie zamieni się w kolorową i radosną świetlicę zabaw dla dzieci. Strefa Rodzica zostanie oddana do użytku w piątek, 19 grudnia. Projekt został zrealizowany przez firmę Budimex S.A.

Opłatek w Magistracie

Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski, Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Bogusław Kośmider, Metropolita Krakowski ks. kardynał Stanisław Dziwisz, radni miasta i urzędnicy wzięli udział w środę, 17 grudnia, w spotkaniu opłatkowym Rady Miasta Krakowa.

Wigilie dla podopiecznych MOPS

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie przygotował dla swoich podopiecznych spotkania świąteczne z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. 

Kraków Arena stadionem narodowym tenisa [KONKURS!]

- Nasze rywalki to jedna z najbardziej utytułowanych ekip w tych rozgrywkach. Jeśli przyjadą Maria Szarapowa i Jekaterina Makarowa - a nieoficjalnie wiem, że obie potwierdziły udział w tym meczu - to Rosja będzie faworytem tego spotkania – mówiła przed meczem I rundy Grupy Światowej rozgrywek Fed Cup by BNP Paribas: Polska – Rosja Agnieszka Radwańska. Spotkanie odbędzie się w Kraków Arenie 7-8 lutego 2015 roku.

Kraków TV
Polecamy
Sonda
Zakończony sezon rowerowy w Krakowie to: