Aktualności

Miasto w zieleni: mieszkańcy mają głos!

Rozpoczęły się prace nad przygotowaniem dokumentu pn. Kierunki rozwoju i zarządzania terenami zieleni w Krakowie w latach 2017 – 2030. Inauguracyjne seminarium, które w poniedziałek, 25 maja odbyło się w Magistracie, zgromadziło urzędników, naukowców i aktywistów społecznych.

Smog. Prawo do zmiany!

W poniedziałek (25 maja) posłowie, przedstawiciele organizacji pozarządowych i samorządowcy rozmawiali o skutecznych sposobach walki o czyste powietrze. Debatę w magistracie prowadził Łukasz Wantuch. Uczestnicy zgodzili się, że aby skutecznie walczyć z zanieczyszczeniem powietrza konieczne są zmiany w przepisach prawnych, które umożliwią choćby samorządom ograniczanie wjazdu do miast pojazdów zatruwających powietrze.

Zostań strażnikiem miejskim!

Straż Miejska Miasta Krakowa prowadzi nabór na 20 etatów (stanowisko aplikant). Poszukiwane są osoby sprawne, aktywne i kreatywne, które odnajdą się pełniąc służbę na rzecz Krakowa i jego mieszkańców.

Wyniki wyborów w Krakowie

Krakowianin Andrzej Duda został nowym Prezydentem RP. Kandydat PiS uzyskał 51,55% głosów, urzędujący prezydent Bronisław Komorowski – 48,45%. Frekwencja w całym kraju wyniosła 55,34% natomiast w stolicy Małopolski 63,47%.

Intensywne opady deszczu

Na podstawie danych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Centrum Zarządzania Kryzysowego w Krakowie ostrzega przed wystąpieniem intensywnych opadów deszczu na terenie Małopolski.

Odwiedzajcie Nasze Szkoły!

W poniedziałek (25 maja) rozpoczął działanie portal internetowy dla rodziców i uczniów krakowskich szkół. Zapraszamy do zapoznania się z założeniami i celami serwisu oraz odwiedzenia go pod adresem www.naszeszkoly.krakow.pl. Czego można się dowiedzieć odwiedzając portal?

Mieszkańcu, kup abonament na strefę

Jeszcze tylko kilka dni pozostało do rozszerzenia strefy płatnego parkowania. Mieszkańcy będą mogli kupić abonamenty w Biurze Strefy na stadionie Wisły Kraków (od strony parku Jordana) także w sobotę, 30 maja od 9.00 do 16.00.

Parkuj z głową, nie blokuj kilkuset pasażerów!

Przez tydzień, od poniedziałku do piątku (25-29 maja) na ul. Długiej będzie prowadzona kampania informacyjna „Wystarczy 1 metr", skierowana do kierowców samochodów osobowych. Patrol złożony ze strażników miejskich i inspektora ruchu Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego SA w Krakowie każdego dnia będzie kontrolował, czy stojące wzdłuż ul. Długiej samochody nie blokują przejazdu tramwajom.

Kolejny krok na drodze do Superścieżki

Wśród uczestników drugich warsztatów projektowych dla mieszkańców Krakowa pojawiło się wielu nowych, a grupy z trudem mieściły się w klubokawiarni Pauza in Garden, w Małopolskim Ogrodzie Sztuki. Warsztat przyniósł ciekawe rozwiązania, przybliżając do przemiany charakteru obszaru wzdłuż al. Powstania Warszawskiego.

Trwa rodzinne świętowanie

Biegiem Par „W pogoni za tlenem" rozpoczęło się rodzinne świętowanie na Bulwarze Czerwieńskim. Mimo nienajlepszej pogody na starcie zameldowało się ponad 120 biegaczy. Sygnał do startu dała Zastępca Prezydenta Krakowa Katarzyna Cięciak. Zawody wygrali Wojciech Macheta i Łukasz Jakubowski (grupa Yeti). Nagrody zwycięzcom wręczył Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. Ważnym elementem tegorocznego Święta Rodziny była prezentacja proekologicznych działań Miasta Krakowa.

Polecamy
Kraków TV
Polecamy
Sonda
Co według ciebie jest największą przyczyną smogu nad Krakowem?