Aktualności

Święto Rękawki
2014-04-17

Nie trzeba posiadać wehikułu czasu, by choć na chwilę przenieść się w epokę średniowiecza - wystarczy 22 kwietnia (wtorek) przyjść na Kopiec Krakusa, by wziąć udział w tradycyjnym święcie Rękawki. Impreza rozpocznie się o godz. 11.15 prezentacją drużyn, następnie obrzędem rozpalenia ognia oraz toczenia jaj i kołaczy z kopca.

Więźniowie będa sprzątać Kraków

Krakowscy więźniowie będą pomagali w sprzątaniu Krakowa. Skazani będą wykonywali pilotażowo prace porządkowe oraz usuwali nielegalne graffiti z budynków pozostających w zasobie Zarządu Budynków Komunalnych w Krakowie.

Święcenie i życzenia przed Bazyliką

Dzisiaj, w Wielką Sobotę o godz. 13:00 przed Bazyliką Mariacką JE Kardynał Stanisław Dziwisz poświęcił pokarmy wielkanocne krakowian. Po uroczystości Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski złożył mieszkańcom i gościom życzenia świąteczne.

Najpiękniejsze tradycje świąteczne: Emaus na Zwierzyńcu

Emaus to jedna z najstarszych i najbarwniejszych krakowskich tradycji. W Wielkanocny Poniedziałek kolorowy jarmark wzdłuż ulicy Kościuszki, u stóp klasztoru ss. Norbertanek, znów przyciągnie tłumy zwiedzających. W ten dzień zachęcamy także do odwiedzenia Domu Zwierzynieckiego (oddziału Muzeum Historycznego) przy ul. Królowej Jadwigi 41, gdzie czekają na Was świateczne atrakcje i konkursy!

Zgłoś się do Komisji

Miejska Komisja ds. Referendum ogłasza nabór kandydatów na członków obwodowych komisji w Referendum lokalnym wyznaczonym na 25 maja 2014 roku w Krakowie. Zgłoszenia przyjmowane będzą do 30 kwietnia 2014 r.

Muzyczny Wielki Tydzień
Komunikat archiwalny 2014-04-14

Przez siedem dni Kraków będzie, po raz kolejny, światową stolicą muzyki dawnej. Wszystko za sprawą Festiwalu Misteria Paschalia, którego jedenasta edycja startuje dziś (15 kwietnia). Podczas Festiwalu będziemy świadkami wielu muzycznych uniesień, wzruszeń, ale także i odkryć. W ciągu siedmiu dni wystąpią m.in. Jordi Savall, Le Poème Harmonique, Café Zimmermann i René Jacobs.

Komunikacja miejska w Wielkanoc

Podczas Wielkanocy komunikacja miejska będzie działać bez większych zmian. Tradycyjnie musimy się liczyć z utrudnieniami w rejonie Salwatora w Poniedziałek Wielkanocny.

ZIO 2022 – za nami pierwsze spotkanie!
Komunikat archiwalny 2014-04-14

Trwają konsultacje społeczne dotyczące koncepcji organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2022 roku w Krakowie. We wtorek (15 kwietnia) odbyło się pierwsze z cyklu spotkań z mieszkańcami Krakowa.

Decydowanie się opłaca!

Ruszyła kampania informacyjno-promocyjna Krakowa zachęcająca wszystkich, którzy mieszkają lub pracują w naszym mieście do rozliczania się z podatku PIT na jego terenie, a także zapraszająca krakowian do zaangażowania się w opracowanie budżetu obywatelskiego.

Agnieszka Radwańska w półfinale turnieju w Katowicach

Agnieszka Radwańska awansowała do półfinału turnieju BNP Paribas Katowice Open. W piątek (11 kwietnia) w ćwierćfinałowym meczu pewnie pokonała Austriaczkę Yvonne Meusburger 6:4, 6:1.

Kraków TV
Polecamy
Sonda
Czy uważasz, że środki z UE w latach 2004-14 wpłynęły na lepszy rozwój Krakowa?