Aktualności

Świętujemy rocznicę wyzwolenia Krakowa

W tym roku przypada 96. rocznica wyzwolenia Krakowa spod władzy zaborczej. Z tej okazji wczoraj (31 października, piątek) w naszym mieście odbyły się uroczystości upamiętniające to wydarzenie. W programie znalazła się m.in. inscenizacja historyczna na Rynku Głównym oraz bieg o szablę kpt. Stawarza.

Znicz na grobie noblisty

Wczoraj (31 października, piątek) Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski oraz Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Bogusław Kośmider odwiedzili grób Czesława Miłosza w Krypcie Zasłużonych na Skałce, na którym zapalili znicze. Inicjatorem akcji „Krakowski Znicz Pamięci" jest Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Bogusław Kośmider.

 Kwesty na renowacje nagrobków

Dzięki corocznym zbiórkom organizowanym przez Obywatelski Komitet Ratowania Krakowa, do tej pory udało się wyremontować ponad 500 grobów na krakowskich nekropoliach. Wciąż jednak wiele pięknych, zabytkowych nagrobków wymaga pilnej renowacji. Jak co roku, pierwszego i drugiego listopada na cmentarzach prowadzone będą kwesty na rzecz ratowania takich grobów.

Fakty w sprawie Fortu Bronowice

W związku z kolejnymi, nieprawdziwymi doniesieniami w sprawie otoczenia Fortu Bronowice informuję:

Kraków spokojnie czeka na zimę

Ponad 240 specjalistycznych jednostek utrzymaniowych, w tym pługi, piaskarki, solarki, zespoły do wywożenia śniegu oraz utrzymania ulic, chodników i obiektów inżynierskich, kilkanaście tysięcy ton soli, piasku i chlorku wapnia. A do tego czuwający 24 godziny na dobę sztab, składający się z przedstawicieli kilkunastu miejskich jednostek i spółek. 31 października zaprezentowano przygotowania miasta do zbliżającej się zimy.

DNI OTWARTYCH DRZWI #2 ICE Kraków

Znamy termin kolejnych Dni Otwartych Centrum Kongresowego ICE Kraków. Już 8 i 9 listopada (sobota – niedziela), w godz. 10:00-16:00, każdy będzie mógł wejść do foyer ICE Kraków. Co 30 minut rozpoczynać się będzie oprowadzanie po Centrum w grupach zorganizowanych, wraz z przewodnikiem. Trasa pozwoli zapoznać się z salami ICE Kraków, rozkładem funkcjonalnym i historią budowy. Pracownicy opowiedzą również o samej nazwie obiektu oraz obecnej i przyszłej działalności.

Ruch na krakowskich drogach
Komunikat archiwalny 2014-10-31

Nawet 20 minut dłużej niż w rozkładzie jazdy jadą pasażerowie autobusów ulicą Wielicką – utworzył się tam korek od Kabla w stronę centrum. Kwadrans spóźnienia mają także autobusy jadące Kamieńskiego (do centrum) i 29 Listopada (także w stronę centrum). Do 10 minut spóźnienia notuje komunikacja miejska na Czarnowiejskiej i Opolskiej.

Uwaga kierowcy
Komunikat archiwalny 2014-10-30

Wzmożony ruch w okolicach Giełdy Kwiatowej przy Balickiej. Policja zaleca szczególna ostrożność w tym miejscu. Z powodu dużej liczby samochodów autobusy jadące Balicką notują ponad 10 minut spóźniania.

Zapraszamy na czat z Prezydentem

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski zaprasza do udziału w czacie. E-rozmowa odbędzie się w najbliższy wtorek (4 listopada) o godzinie 17.30 na stronie www.krakow.pl/czat.

Wszystkich Świętych 2014

Przed nami okres Wszystkich Świętych. Jak co roku Miasto przygotowało specjalną ofertę przewozową komunikacji miejskiej, aby zachęcać kierowców do dojazdu na cmentarze autobusami i tramwajami. Tym bardziej, że w okolicach krakowskich nekropolii czekają nas utrudnienia w ruchu.

Kraków TV
Polecamy
Sonda
W którym miejscu powinny odbyć się główne uroczystości Światowych Dni Młodzieży 2016?