Aktualności

Planistyczne propozycje dla Czyżyn

Wstępne koncepcje planów miejscowych dla obszarów „Czyżyny – AWF", „Lema – Park Lotników Polskich" oraz „Lema – Staw Dąbski" były tematem kolejnego spotkania przedstawicieli Biura Planowania Przestrzennego UMK z mieszkańcami. Konsultacje odbyły się 23 kwietnia w Akademii Wychowania Fizycznego. Na spotkanie przybyło około 100 mieszkańców.

Zmarł Profesor Władysław Bartoszewski

Nie żyje Profesor Władysław Bartoszewski, pełnomocnik premiera ds. dialogu międzynarodowego, historyk, więzień Auschwitz, żołnierz Armii Krajowej oraz Honorowy Obywatel Miasta Krakowa. Na tę smutną okoliczność na flagach przy Magistracie zostały zwieszone żałobne kiry.

Mistrzowskie lodowisko na urodziny TAURON Areny Kraków!

Zbliżają się pierwsze urodziny TAURON Areny Kraków! Z tej okazji zapraszamy mieszkańców Krakowa na mistrzowskie lodowisko! Już od 7 maja (czwartek) wszyscy chętni będą mogli jeździć po lodzie, na którym obecnie rozgrywane są Mistrzostwa Świata w hokeju.

„Nasze szkoły” już niedługo w Internecie!

„NASZE SZKOŁY" (www.naszeszkoly.krakow.pl ) to innowacyjny w skali kraju portal internetowy, na którym w atrakcyjny i przejrzysty sposób prezentowane będą wszystkie krakowskie szkoły. Dzięki portalowi w jednym miejscu skupione zostaną kompleksowe informacje - nie tylko dane liczbowe, takie jak wyniki z EWD, wyniki egzaminów, ale także informacje takie jak misja i wizja szkoły czy jej mocne strony.

Kto zostanie „Przyjacielem Sportu”?

W tym roku już po raz piętnasty organizowany jest konkurs o honorowy tytuł „Przyjaciela Sportu". To prestiżowe wyróżnienie mogą otrzymać osoby i firmy działające na rzecz rozwijania i wspierania sportu w naszym Mieście. Uwaga! Zgłoszenia kandydatów można składać do 30 kwietnia.

Hokejowe MŚ: druga wygrana Polaków!
Komunikat archiwalny 2015-04-23

Reprezentacja Polski wygrała 3:2 z Ukrainą w meczu trzeciej kolejki w mistrzostwach świata Dywizji IA w Krakowie. Ty samy zapewnili sobie utrzymanie na zapleczu hokejowej Elity.

Laury dla biznesowych Magellanów

Dziś (piątek, 24 kwietnia) w Starej Zajezdni Kraków odbędzie się uroczysta gala finałowa ogólnopolskiego konkursu biznesowego „Laury Magellana". Tego wieczoru poznamy laureatów VII edycji konkursu – ludzi, którzy – podobnie jak Magellan – łącząc wizję i wyobraźnię z wytrwałością i talentem zarządczym, osiągają wybitne rezultaty i zmieniają współczesny świat. W wydarzeniu weźmie udział Elżbieta Koterba, Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Rozwoju Miasta.

Kraków przyciąga samorządy!

Od 4 do 5 maja Kraków w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie odbędzie się pierwsza edycja Europejskiego Kongresu Samorządów. Wydarzenie będzie okazją do wymiany poglądów i spotkań liderów samorządowych oraz regionalnych elit z przedstawicielami administracji państwowej, organizacji pozarządowych i biznesu.

Eksperci o rynku mieszkaniowym
Komunikat archiwalny 2015-04-23

„Nowe wyzwania rynku mieszkaniowego – warunki prowadzenia inwestycji deweloperskich" to temat przewodni tegorocznej konferencji organizowanej przez Zarząd Główny Stowarzyszenia Budowniczych Domów i Mieszkań. Wydarzenie odbędzie się dziś (piątek, 24 kwietnia) w Hotelu Kossak. Honorowy patronat nad konferencją sprawuje Jacek Majchrowski, Prezydent Miasta Krakowa.

Ekospalarnię już wkrótce przykryje barwny dach

 Rozpoczyna się kolejny etap budowy krakowskiego Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów. Niebawem wykonane zostaną prace związane z przykryciem konstrukcji budynku wielobarwnym dachem.

Polecamy
Kraków TV
Polecamy
Sonda
Jaki sposób jest najlepszy na walkę z napisami szpecącymi mury?