Aktualności

Apel o niewypalanie traw

Wypalanie traw jest niebezpieczne dla ludzi, niszczy środowisko, zanieczyszcza powietrze. To nielegalny proceder, za który grozi grzywna nawet do 5 tys. złotych!

Oddaj odpada! Legalnie!

Co zrobić ze starą szafą, zużytą oponą, czy zepsutym sprzętem agd? Na pewno nie wyrzucać ich do lasu czy przydrożnego rowu. W Krakowie są miejsca, gdzie legalnie i bezpłatnie można pozbyć się takich odpadów. Mowa o Lamusowni przy Nowohuckiej i Centrum Ekologicznym Barycz, które cieszą się coraz większą popularnością wśród krakowian.

Sześciolatek w szkole – i co dalej?

W czwartek (26 marca) w krakowskim magistracie odbyła się konferencja „Sześciolatek w szkole i co dalej? Młodszy uczeń na progu II etapu edukacyjnego". W spotkaniu, odbywającym się pod honorowym patronatem Katarzyny Cięciak, Zastępcy Prezydenta ds. Edukacji i Sportu wzięli udział nauczyciele, dyrektorzy szkół i pedagodzy. Organizatorem spotkania była Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna nr 4 i Urząd Miasta Krakowa.

Wygodne 2w1, czyli zakupy i sprawy urzędowe

Czy złożenie wniosku o wymianę dowodu osobistego lub wydanie prawa jazdy można połączyć z zakupami? Oczywiście, że tak! Przekonało się już o tym wielu krakowian. Wystarczy udać się do Punktu Obsługi Mieszkańców UMK w Galerii Bronowice, gdzie dyżurujący urzędnicy od ręki udzielą wszelkich informacji oraz pomogą w załatwieniu niezbędnych formalności.

Zanim wybierzesz szkołę, czyli Festiwal Zawodów w Małopolsce

W tym roku odbędzie się już trzecia edycja Festiwalu Zawodów. W czasie Targów Edukacyjnych 26 i 27 marca w godzinach 10.00-16.00 oraz 28 marca od godz. 10.00-15.00 w halach wystawowych przy ul. Galicyjskiej 9 w Krakowie będzie można zapoznać się z ofertą edukacyjną szkół zawodowych z terenu Województwa Małopolskiego. W otwarciu targów udział weźmie Katarzyna Cięciak, Zastępca Prezydenta Krakowa ds. Edukacji i Sportu.

Krakowska sortownia w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2015

Krakowska sortownia odpadów została uznana za jedną z 25 najlepszych w Polsce inwestycji komunalnych zrealizowanych w ubiegłym roku. Dzięki temu ma szanse wygrać w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2015 zorganizowanym przez Portal Samorządowy. Głosowanie już trwa.

Biuro Strefy zmienia siedzibę

Od 30 marca (poniedziałek) Biuro Strefy Płatnego Parkowania będzie działać w nowej siedzibie na miejskim stadionie Wisły Kraków. Wejście do nowej przestrzeni znajduje się od strony parku Jordana.

Lajkonik najbardziej krakowski

21 stycznia na stronie Magicznego Krakowa zapytaliśmy internautów, jaki jest najbardziej znany krakowski symbol. W sondzie trwającej do środy, 25 marca, mogliśmy wybrać to, co najbardziej kojarzy się nam z naszym miastem. O to wyniki głosowania.

Wszystko o budżecie obywatelskim na rondzie Mogilskim

Od wtorku (24 marca) do 31 marca w namiocie na Rondzie Mogilskim można dowiedzieć się wszystkiego o budżecie obywatelskim. Namiot jest czynny codziennie od godz. 12 do godz. 18.00. Do odwiedzin namiotu zapraszają aktorzy – animatorzy w strojach Lajkonika i Smoka Wawelskiego, Krakowiaka i Krakowianki, którzy spacerują i jeżdżą po Krakowie środkami komunikacji miejskiej rozdając mieszkańcom ulotki informacyjne.

Efektowny pokaz Cracow Fashion Awards
Komunikat archiwalny 2015-03-24

Rozdano Cracow Fashion Awards 2015, które były połączone z obchodami 20-lecia istnienia Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie. Przed nami kolejne wydarzenia modowego święta w Krakowie.

Kraków TV
Polecamy
Sonda
Jaki sposób jest najlepszy na walkę z napisami szpecącymi mury?