Aktualności

Uwaga kierowcy i pasażerowi komunikacji miejskiej

Kilka minut temu doszło do kolizji tramwaju z samochodem ciężarowym na al. Generała Andersa (na wysokości al. Przyjaźni) – ruch tramwajów jest zablokowany w obu kierunkach. Pojazdy przez jakiś czas będą jeździć objazdami. Na miejscu są inspektorzy MPK. Z powodu utrudnień w ruchu z tej części miasta tworzą się także korki na jezdni.

Świąteczne targowanie czas zacząć

Krakowski Rynek Główny nabiera świątecznego klimatu. Od lat jednym z jego elementów są Targi Bożonarodzeniowe, które są doskonałą okazją nie tylko do kupienia świątecznych wyrobów, ale także do wzięcia udziału w licznych wydarzeniach towarzyszących m.in. Korowodzie Szopek, Pochodzie Mikołajów i wspólnym kolędowaniu podczas Lekcji Śpiewania. Tegoroczne Targi zostaną uroczyście otwarte w najbliższą sobotę (29 listopada) o godz. 18:00 i potrwają do 26 grudnia.

Bieżanowska będzie jak nowa

Plac budowy przekazany. Prace ruszą w przyszłym tygodniu. Za rok kierowcy pojadą wyremontowanym odcinkiem ul. Bieżanowskiej od Jerzmanowskiego do Małej Góry.

Podgórki Tynieckie: ruszyła budowa cmentarza

Rozpoczęła się budowa cmentarza komunalnego w Podgórkach Tynieckich. Inwestycja realizowana jest w trybie partnerstwa publiczno-prywatnego przez polsko-włoskie konsorcjum firm w składzie: Centrum Pogrzebowe Sp. z o.o. z Łodzi, Przedsiębiorstwo Usług Pogrzebowych KLEPSYDRA T. Salski i D. Salska z Łodzi, Urciuoli Group's S.R.L. z Włoch.

Samochody pojadą przez plac Centralny

Szybciej niż zakładano, bo już w najbliższą sobotę, 29 listopada ruch samochodów powróci na plac Centralny. To efekt przyspieszenia robót przez wykonawcę, który korzysta z przyjaznej aury.

Nie brakuje pieniędzy na wypłaty dla nauczycieli!

W związku z informacjami, które dziś (27 listopada, czwartek) podał „Dziennik Polski" w tekście Agnieszki Maj pt. „Brakuje pieniędzy na wynagrodzenia. Trzeba je wziąć z innych wydatków" informuję, że wypłaty dla nauczycieli i pozostałych pracowników przedszkoli nie były i nie są zagrożone!

Smocze skwery: cztery nowe jeszcze w tym roku

Już niebawem mieszkańcy będą mogli korzystać z kolejnych smoczych skwerów. Do końca roku Miasto planuje oddać kolejne 4 place zabaw dla dorosłych i dla dzieci.

Wspólnie przeciw przemocy w szkołach

„Tamujemy przemoc" - to krakowski program pilotażowy, którego celem jest zapobieganie przemocy w szkole oraz objęcie wsparciem ofiar tego zjawiska. List intencyjny dotyczący realizacji programu podpisali dziś (27 listopada, czwartek), w obecności Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego, Barbara Woszczyna – Dyrektor Krakowskiego Ośrodka Terapii oraz Tomasz Wojciechowski – Prezes Fundacji na rzecz Bezpieczeństwa i Współpracy w Szkole Falochron.

Parking Przy Muzeum sukcesem!

Niemal 100 proc. obłożeniem cieszy się nowo otwarty parking podziemny Przy Muzeum, zlokalizowany u zbiegu alei Mickiewicza i 3 Maja. Przypomnijmy, że do końca roku postój  jest tam bezpłatny.

Urząd Miasta z Polską Nagrodą Jakości

Urząd Miasta Krakowa otrzymał Polską Nagrodę Jakości. – To kolejne wyróżnienie, potwierdzające wysokie standardy pracy krakowskich urzędników – komentuje Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Kraków TV
Polecamy
Sonda
Zakończy sezon rowerowy w Krakowie to: