Aktualności

Mniejsze bezrobocie w lipcu

Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w lipcu w Grodzkim Urzędzie Pracy wynosiła 23 165 osób. To o 358 osób mniej niż w czerwcu. Do dyspozycji osób bezrobotnych pozostawały 1104 wolne miejsca pracy.

Jak zostać Guru Biznesu

Business Link – najlepsza w Europie sieć akceleratorów biznesu zaprasza przedsiębiorców na spotkanie. W najbliższy czwartek (28 sierpnia) będzie okazja by poznać człowieka, który odniósł biznesowy sukces: opowie jak budować globalne marki. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 17:30 (BL Kraków, ul. Mogilska 65,4 piętro, sala konferencyjna).

Seniorze, zaszczep się przeciwko grypie

Krakowscy seniorzy będą mogli bezpłatnie zaszczepić się przeciwko grypie. Urząd Miasta Krakowa zaprasza mieszkańców, którzy ukończyli 65. rok życia do skorzystania z bezpłatnych szczepień ochronnych przeciwko grypie sezonowej. Szczepienia będą realizowane od 1 września.

Inkubator Organizacji Pozarządowych w Krakowie

W Krakowie będzie działał Inkubator Organizacji Pozarządowych i Inicjatyw Obywatelskich – poinformował Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski podczas poniedziałkowego (25 sierpnia) posiedzenia Krakowskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego II kadencji. Prezydent Krakowa przekaże do dyspozycji organizacji pozarządowych pomieszczenia na stadionie Wisły.

Kraków przestrzenią dla seniorów

Stowarzyszenie Pracownia Obywatelska zaprasza seniorów, którzy chcą działać na rzecz lokalnej społeczności seniorskiej do udziału w projekcie PRZESTRZEŃ DLA SENIORA – Dialog Obywatelski Seniorów w Krakowie. Projekt rusza 4 września i potrwa do 31 grudnia.

Internetowa Giełda Podręczników Szkolnych

Przypominamy, że na stronie „Magicznego Krakowa"w zakładce „Nauka i Edukacja" działa Internetowa Giełda Podręczników Szkolnych. Każdy internauta może tu bezpłatnie zamieścić ofertę sprzedaży lub kupna podręczników i lektur szkolnych.

Leczą pacjentów już od 60 lat [GALERIA]

Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego SP ZOZ obchodzi jubileusz 60-lecia działalności. W ramach rocznicy przygotowano: wystawę w magistracie, akcje profilaktyczne dla mieszkańców, konferencję w Teatrze im. Słowackiego, konkurs fotograficzny z nagrodami.

Siatkarskie emocje coraz bliżej

Wielkimi krokami zbliża się termin rozpoczęcia FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014. W Kraków Arenie będzie można oglądać zmagania drużyn z Grupy D – Belgii, Francji, Iranu, Włoch, Portoryko i USA. Mecze w Krakowie rozegrane zostaną w dniach: 31 sierpnia oraz 2, 4, 6, i 7 września. Mecz otwarcia rozegrany zostanie już w najbliższą sobotę (30 sierpnia) w Warszawie.

Stan finansów Krakowa? Stabilnie i bez problemów

Radni miasta zdecydowaną większością głosów przyjmują absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu Krakowa, a agencja Standard&Poor's potwierdza najwyższy z możliwych rankingów wiarygodności dla naszego miasta. Oznacza to, że stan finansów Krakowa jest stabilny i daleki od przypisywanych przez niektórych problemów.

Nie żyje Andrzej Vincenz
Komunikat archiwalny 2014-08-18

Smutna informacja dotarła do nas w Heidelbergu. W miniony piątek zmarł Andrzej Vincenz, publicysta i pisarz emigracyjny, syn Stanisława Vincenza, wybitnego polskiego prozaika i eseisty.

Kraków TV
Polecamy
Sonda
Jak najczęściej załatwiasz sprawy administracyjne w Urzędzie Miasta Krakowa?