Aktualności

Krótki film o... konsultowaniu!

Zamiast 1000 słów 90 sekund filmu o tym, dlaczego warto konsultować! Dla nieprzekonanych chcących sprawdzić czy warto, dla przekonanych chcących zobaczyć coś miłego, dla przekonujących do wykorzystania w argumentacji, dla wszystkich, by poczuć siłę współpracy! Zapraszamy do oglądania, lubienia, propagowania i wykorzystywania w swoich działaniach!

Jest budżet na 2015 rok

Dochody w wysokości 4 101 032 928 zł, wydatki w wysokości 4 174 449 336 zł. W środę, 28 stycznia, radni miasta Krakowa przegłosowali budżet na 2015 rok.

Kto operatorem miejskich rowerów?

Miasto szuka operatora dla miejskich wypożyczalni rowerów KMK Bike. W tym roku system ma wystartować od 16 marca.

Kraków i Wrocław gośćmi honorowymi Targów Książki w Paryżu

Jedna z największych prezentacji literatury polskiej za granicą od 15 lat! W dniach 19-23 marca na Salon du livre de Paris, najstarszym i największym wydarzeniu ekspozycyjnym świata frankofońskiego, miasta Kraków i Wrocław, wspólnie z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytutem Książki, zaakcentują swoją literacką i kulturalną tożsamość.

Będzie ślisko!
Komunikat archiwalny 2015-01-27

Synoptycy przewidują, że dziś popołudniu temperatura spadnie poniżej zera, nawet do - 7°C. To spowoduje, że mokre jezdnie i chodniki zamarzną i do jutra będzie ślisko.

Centrum Obywatelskie od maja

Ważna informacja dla organizacji pozarządowych. Będzie otwarty konkurs ofert na realizację Centrum Obywatelskiego. Zwycięzca konkursu będzie prowadził Centrum od maja do końca 2016 r.

Poczuj się jak zwycięzca Dakaru!

Od dziś (środa, 28 stycznia) w Holu Kamiennym Urzędu Miasta Krakowa (pl. Wszystkich Świętych 3-4) będzie można oglądać wystawę poświęconą zwycięzcy Rajdu Dakar 2015 Rafałowi Sonikowi.

Apel w sprawie finansów na wschodnią obwodnicę

Tylko do 30 stycznia można zgłaszać uwagi do rządowego projektu Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023. Zawalczmy, by budowa wschodniej obwodnicy Krakowa wreszcie się zakończyła.

Zawalczmy o wschodnią obwodnicę Krakowa
Komunikat archiwalny 2015-01-23

Jeszcze tylko kilka dni można zgłaszać uwagi do rządowego projektu Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023. Zawalczmy, by budowa wschodniej obwodnicy Krakowa wreszcie się zakończyła.

Finał projektu Kino Wolność w Krakowie!

Kino Wolność to projekt społeczny, w ramach którego ponad 500 tysięcy osób wzięło udział w około 200 wydarzeniach zorganizowanych w ponad 60 miejscach w Polsce i na świecie – m.in. na Ukrainie, w Niemczech, Francji, USA i Indiach. Przez sześć miesięcy Kino Wolność zapraszało na projekcje filmowe, spotkania z artystami, liderami przemian demokratycznych 89' roku, prelekcje i dyskusje. Teraz przyszedł czas na jego zwieńczenie. Na finał zapraszamy do Krakowa! Już 29 stycznia (czwartek) w Muzeum PRL-u w Krakowie odbędzie się jego uroczyste zamknięcie, w którym swój udział potwierdził ambasador projektu - Andrzej Wajda.

Kraków TV
Polecamy
Sonda
Najbardziej krakowski symbol to: