Aktualności

Nowy Punkt Obsługi Mieszkańców. Teraz w Bonarce [WIDEO]

5 października, punktualnie o godz. 10.00 został otwarty kolejny Punkt Obsługi Mieszkańców UMK. Tym razem urzędowe sprawy załatwimy w Galerii Bonarka. O godz. 12.00 nowy POM odwiedził Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Nowelizacja ustawy Prawo Ochrony Środowiska: co to oznacza dla Krakowa?

6 października Prezydent RP Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy Prawo Ochrony Środowiska. - To bardzo dobra decyzja dla Krakowa – komentuje Prezydent Jacek Majchrowski.

Program dożywiania - zmiana kryteriów

MOPS w Krakowie informuje, że w związku ze zmianą kryteriów dochodowych w ustawie o pomocy społecznej, podwyższone zostały również kryteria dochodowe uprawniające do skorzystania z pomocy w dożywianiu.

Złota reprezentacja brydżowa w krakowskim magistracie

Maciej Kędzierski i Mateusz Słuszniak to złoci medaliści Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Brydżu Sportowym, które latem odbyły się w norweskim Tromso. Na co dzień mistrzowie są uczniami Gimnazjum nr 2. w Krakowie. Dziś (wtorek, 6 października) spotkała się z nimi Katarzyna Cięciak, Zastępca Prezydenta Krakowa ds. Edukacji i Sportu.

Będą zmiany w Programie Ograniczania Niskiej Emisji

Zwiększenie dotacji na odnawialne źródła energii, umożliwienie ubiegania się o dofinansowanie likwidacji systemów grzewczych mieszanych gazowo-węglowych i elektryczno-węglowych starszych niż 10 lat, a także 100 proc dotacji także w 2016 roku. To najważniejsze zmiany w gminnym Programie Ograniczania Niskiej Emisji. W środę, 7 października, decyzję w tej sprawie podejmą radni.

Kraków będzie miał Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

Podczas jutrzejszej (7 października) sesji Rady Miasta Krakowa odbędzie się głosowanie nad gminnym Planem Gospodarki Niskoemisyjnej. Dokument wyznaczy kierunki działania Miasta do 2020 roku w takich obszarach jak: transport publiczny i prywatny, budownictwo, gospodarka przestrzenna, zaopatrzenie w ciepło i energię, czy gospodarka odpadami.

Prezydent Krakowa o decyzji Prezydenta RP w sprawie przepisów antysmogowych

To bardzo dobra wiadomość dla Krakowa – tak prezydent Jacek Majchrowski komentuje podpisanie ustawy antysmogowej przez prezydenta RP Andrzeja Dudę. Jesteśmy krajowym  liderem w walce z niską emisją a nowe przepisy pozwolą skuteczniej zwalczać smog – dodaje prezydent Krakowa.

Przygotowują program budowy chodników

Trwa przygotowywanie programu budowy chodników w Krakowie. To realizacja uchwały Rady Miasta Krakowa z kwietnia 2015 roku.

Wtorek w Krakowie
Komunikat archiwalny 2015-10-06

Uwaga kierowcy! Trwa przebudowa ul. Kopernika na odcinku od ul. Westerplatte do ul. Strzeleckiej. Na czas prowadzenia prac, które potrwają około 2-3 miesięcy, remontowany odcinek ulicy został wyłączony z ruchu.

Poniedziałek w Krakowie
Komunikat archiwalny 2015-10-05

Uwaga kierowcy! Od dzisiaj wystąpią spore utrudnienia w ruchu w związku z przebudową ulicy Cegielnianej. Prace remontowe potrwają do 25 października. 

Kraków TV
Polecamy
Sonda
Czy krakowskie Planty powinny być bardziej otwarte i dostępne dla mieszkańców?