Aktualności

Jak pojedziemy po wakacjach

W poniedziałek, 31 sierpnia, zostaną wprowadzone powakacyjne rozkłady jazdy komunikacji miejskiej. Tego dnia ma zostać uruchomione nowe torowisko tramwajowe na estakadzie pomiędzy ulicą Wielicką i Lipską. 

Komunikacja autobusowa po wakacjach – propozycje zmian

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu zaprezentował propozycje zmian w funkcjonowaniu komunikacji autobusowej wraz z wejściem w życie powakacyjnych rozkładów jazdy od 31 sierpnia br. Uwagi można zgłaszać na adres: sekretariatdt@zikit.krakow.pl.

Remont ulicy Kazimierza Wielkiego

Kolejna jezdnia zyska nowy asfalt. Tym razem prace prowadzone będą na ulicy Kazimierza Wielkiego.

Muzyczny Wawel o zmierzchu

Jeszcze do 30 sierpnia potrwa w Krakowie 8. Festiwal „Wawel o zmierzchu”. Dziedziniec arkadowy i dziedziniec Batorego, po których w dawnych czasach przechadzali się królowie i dworzanie w każdą sobotę lipca i sierpnia wypełniają się piękną muzyką w wykonaniu wybitnych artystów. W najbliższą sobotę na dziedzińcu Batorego melomani będą mogli posłuchać muzyki F. Mendelssohna. Festiwal odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego.

Złóż wniosek o świadczenie

Od 1 sierpnia, w siedzibie Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta Krakowa przy ul. Stachowicza 18 będą przyjmowane wnioski o przyznanie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego na okres świadczeniowy 2015/2016.

Czas na letnie porządki

Dla wielu z nas okres letnich wakacji to doskonały czas na porządkowanie domowych zakamarków. Krakowianie mogą pozbywać się niepotrzebnych gratów w dwóch Punktach Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych działających na terenie naszego miasta.

Strefa płatnego parkowania w pigułce

Czy wiesz, że wykupując bilet postojowy na Dębnikach możesz na tym samym bilecie zaparkować na Salwatorze i w innych częściach Krakowa objętych strefą płatnego parkowania? Oczywiście pod warunkiem nieprzekroczenia wykupionego czasu postoju.

Dofinansowanie z wigorem

Znamy wyniki tegorocznej edycji konkursu na najlepsze projekty dofinansowywane ze środków Wieloletniego Programu „Senior-WIGOR” na lata 2015-2020. W edycji 2015 wsparcie otrzyma 119 samorządów, w tym Gmina Miejska Kraków, która uzyska dotację w wysokości 262 000 zł. Suma zostanie przeznaczona na nowy ośrodek wsparcia dla seniorów.

Finał mistrzostw w siatkówce plażowej ponownie w Krakowie

Po raz drugi z rzędu Kraków będzie gospodarzem turnieju finałowego mistrzostw Polski w siatkówce plażowej kobiet i mężczyzn. Impreza zorganizowana zostanie od 13 do 16 sierpnia na terenie Klubu Sportowego Wanda przy ul. Bulwarowej, obok Zalewu Nowohuckiego.

Ocena Budżetu Obywatelskiego 2015

Jak krakowianie oceniają poszczególne elementy budżetu obywatelskiego? Jakie są jego mocne i słabe strony? Co wymaga zmian? – m.in. nad tymi zagadnieniami będą dyskutować uczestnicy spotkań ewaluacyjnych tegorocznego Budżetu Obywatelskiego w Krakowie. Pierwsze z nich – przeznaczone dla wnioskodawców – już dziś (28 lipca) o godz. 17.00 w Sali Portretowej UMK.

Kraków TV
Polecamy
Sonda
Czy krakowskie Planty powinny być bardziej otwarte i dostępne dla mieszkańców?