Aktualności

Wyniki rekrutacji do przedszkoli

Dziś (23 kwietnia, środa) ogłoszono wyniki postępowania rekrutacyjnego do krakowskich samorządowych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2014/2015. Do placówek przyjęto 90,4 % zgłoszonych dzieci (17 466 z 19 318 zgłoszonych dzieci).

Nowy dyrektor biura Komitetu Konkursowego Kraków 2022

Marcin Kandefer od jutra (24 kwietnia) do końca czerwca br. będzie p.o. dyrektora Biura Komitetu Konkursowego Kraków 2022. Taką decyzję podjął dziś Zarząd Stowarzyszenia. Zastąpi na stanowisku Rafała Dyląga.

Zawstydź obwarzanka i zagłosuj!

Co jest najbardziej „krakowskie" w smaku? Wiele osób z pewnością wskaże obwarzanka. A jakie jest Twoje zdanie? Weź udział w II edycji konkursu Zawstydź obwarzanka i zagłosuj! Wskaż swoje ulubione dania lub atrakcje kulinarne, których nie powstydziło by się żadne europejskie miasto i wygraj atrakcyjne nagrody!

Literatura opanuje miasto!

Wraz z nastaniem wiosny literatura zaznaczy się mocnym akcentem na ulicach Krakowa. Działania w ramach programu Kraków Miasto Literatury UNESCO, pozwolą jej jeszcze bardziej wniknąć w tkankę miasta, dzięki czemu literackie akcenty spotkacie nie tylko w bibliotekach i księgarniach, ale również w przestrzeni miejskiej.

Jacek Woźniakowski upamiętniony

Dziś (23 kwietnia, środa) odbyła się uroczystość nadania skwerowi pomiędzy ul Szpitalną, Teatrem im. Juliusza Słowackiego i kościołem św. Krzyża imienia: Jacka Woźniakowskiego. W wydarzeniu udział wzięli m.in. Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski, Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Bogusław Kośmider oraz członkowie rodziny prof. Woźniakowskiego m.in. córki Róża i Anna oraz syn Henryk.

Święto Rękawki
Komunikat archiwalny 2014-04-17

Nie trzeba posiadać wehikułu czasu, by choć na chwilę przenieść się w epokę średniowiecza - wystarczy 22 kwietnia (wtorek) przyjść na Kopiec Krakusa, by wziąć udział w tradycyjnym święcie Rękawki. Impreza rozpocznie się o godz. 11.15 prezentacją drużyn, następnie obrzędem rozpalenia ognia oraz toczenia jaj i kołaczy z kopca.

Święcenie i życzenia przed Bazyliką
Komunikat archiwalny 2014-04-17

W Wielką Sobotę o godz. 13:00 przed Bazyliką Mariacką JE Kardynał Stanisław Dziwisz poświęcił pokarmy wielkanocne krakowian. Po uroczystości Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski złożył mieszkańcom i gościom życzenia świąteczne.

Najpiękniejsze tradycje świąteczne: Emaus na Zwierzyńcu

Emaus to jedna z najstarszych i najbarwniejszych krakowskich tradycji. W Wielkanocny Poniedziałek kolorowy jarmark wzdłuż ulicy Kościuszki, u stóp klasztoru ss. Norbertanek, znów przyciągnie tłumy zwiedzających. W ten dzień zachęcamy także do odwiedzenia Domu Zwierzynieckiego (oddziału Muzeum Historycznego) przy ul. Królowej Jadwigi 41, gdzie czekają na Was świateczne atrakcje i konkursy!

Dni Ziemi 2014
2014-04-15

Przed nami kulminacja tegorocznych obchodów Dni Ziemi. Tradycyjnie na alei Róż odbędzie się Krakowska Wystawa Ekologiczna. Nie zabraknie wystaw, happeningów, sadzenia drzew i zbiórki odpadów w zamian za sadzonki. Jeszcze więcej niż przed rokiem będzie różnego rodzaju akcji społecznych, zachęcających do porządkowania Krakowa.

Zgłoś się do Komisji

Miejska Komisja ds. Referendum ogłasza nabór kandydatów na członków obwodowych komisji w Referendum lokalnym wyznaczonym na 25 maja 2014 roku w Krakowie. Zgłoszenia przyjmowane będzą do 30 kwietnia 2014 r.

Kraków TV
Polecamy
Sonda
Czy uważasz, że środki z UE w latach 2004-14 wpłynęły na lepszy rozwój Krakowa?