Aktualności

Oto najnowszy numer dwutygodnika Kraków.pl. Przeczytaj!

Najnowszy numer dwutygodnika KRAKÓW.PL poświęcamy ważnym tematom – pozyskaniu terenu Wesoła i planom na jego zagospodarowanie, oraz zakupowi Lasu Borkowskiego. Zachęcamy również do zapoznania się ze stanem budowy krakowskich tuneli na Trasie Łagiewnickiej oraz lektury prezydenta Jacka Majchrowskiego, poświęconego budżetowi miasta. Życzymy przyjemnej lektury!

Szpital im. Jana Pawła II otwiera poradnię antynikotynową

W środę, 20 listopada o godz. 12.00 w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II zostanie otwarta poradnia antynikotynowa. Oficjalna inauguracja odbędzie się w przeddzień Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu.

Odsłonięcie rzeźby Anny Kijowskiej w magistracie

We wtorek, 19 listopada na dziedzińcu krakowskiego magistratu została odsłonięta rzeźba Anny Kijowskiej. Uroczystość była kulminacją serii projektów, mających na celu zacieśnianie współpracy i przyjaźni Krakowa i Kijowa. W wydarzeniu wzięła udział oficjalna delegacja Kijowa – na czele z wicemerem miasta, Wałentynem Mondryjiwskim, oraz zastępca prezydenta Krakowa Bogusław Kośmider.

60-proc. bonifikata wciąż obowiązuje - informacja UMK

5 października 2018 r. weszła w życie ustawa o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności. 1 stycznia 2019 r. użytkownicy wieczyści takich gruntów stali się ich właścicielami z obowiązkiem ponoszenia z tego tytułu opłat rocznych przez okres 20 lat.

Kraków zakwalifikował się do konkursu „Zielona stolica Europy”

Kraków znalazł się w gronie 18 europejskich miast, które zakwalifikowały się do konkursu o tytuł „Zielonej stolicy Europy 2022”.

Otwarcie odnowionej filii nr 51 Biblioteki Kraków

Zmieniony wystrój, nowe wyposażenie i ponad 32 tys. książek dla dzieci i dorosłych, w tym również gry planszowe – tak będzie wyglądała wyremontowana filia nr 51 Biblioteki Kraków, która zlokalizowana jest na os. Kalinowym 4. Oficjalne otwarcie odbędzie się w czwartek, 21 listopada, o godz. 12.00. 

Świąteczne dekoracje rozświetlą Kraków

Już w sobotę, 30 listopada, na Rynku Głównym odbędzie się uroczyste zapalenie światełek na drzewku świątecznym. Żywą choinkę, podobnie, jak w poprzednim roku, przyozdobią elementy przypominające pawie oka i migoczące światełka. Ozdoby świąteczne pojawią się także w wybranych miejscach na terenie całego miasta.

Utrudnienia w Swoszowicach, zmiany w kursowaniu autobusów

W czwartek, 21 listopada, w godz. ok. 10.00-14.00, drogowcy będą układać nową nawierzchnię na skrzyżowaniu ulic Krzyżańskiego, Myślenickiej i Niewodniczańskiego w Swoszowicach. W tym czasie linie autobusowe nr 735 i 754 będą kursować trasami objazdowymi.

Już wkrótce święto młodzieżowego wolontariatu

Od 4 do 6 grudnia odbędą się I Młodzieżowe Dni Wolontariatu. Dla młodych ludzi zajmujących się działalnością charytatywną, np. w szkolnych kołach wolontariatu, będzie to okazja, by się spotkać, poznać i wymienić doświadczenia, a także wziąć udział w szkoleniach i warsztatach. Na ostatni dzień zaplanowano spotkanie i debatę oksfordzką w Muzeum Inżynierii Miejskiej.

Jaki Kraków w kontekście kryzysu klimatycznego?

Projekt Zeroemisyjny Kraków wkracza w kolejną fazę. Zachęcamy mieszkańcom współpracę w zakresie organizacji mikrowydarzeń, tzw. stolików przyszłości, podczas których będziemy tworzyć scenariusze przyszłości Krakowa w kontekście kryzysu klimatycznego. Przedsięwzięcie jest organizowane przez Pracownię Miejską we współpracy z EIT Climate-KIC i Miastem Kraków.   

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA