Aktualności

Dziś Dzień bez Samochodu – komunikacja miejska jest darmowa

W niedzielę, 22 września przypada Europejski Dzień bez Samochodu, dlatego dzisiaj można bezpłatnie podróżować liniami dziennymi i nocnymi w komunikacji miejskiej. Na 24 godziny wyłączone zostały kasowniki w autobusach i tramwajach.

Kulturalny przewodnik weekendowy

Znaleźliśmy dla was kilka pomysłów jak ciekawie spędzić niedzielę. Nie przegapcie naszego przewodnika po kulturalnym Krakowie.

Zmiany dla pojazdów zaopatrzenia

Od niedzieli, 22 września ograniczeniu uległ czas, w którym pojazdy zaopatrzenia mogą wjechać do centrum Krakowa. Samochody dostawców mogą poruszać się uliczkami wewnątrz pierwszej obwodnicy do godz. 9.30.

Od dziś zmiany na Kazimierzu

W związku ze zmianami w strefie płatnego parkowania i powstaniem śródmiejskiej strefy płatnego parkowania w Krakowie m.in. na terenie Kazimierza, 22 września, miasto zastąpiło Strefę Czystego Transportu nową Strefą Ograniczonego Ruchu.

Dziś zakończenie sezonu Krakowskiej Linii Muzealnej

W niedzielę, 22 września, zakończył się tegoroczny sezon Krakowskiej Linii Muzealnej. Z tej okazji uruchomione zostały specjalne linie autobusowe oznaczone jako B i M2, które będą obsługiwane taborem zabytkowym.

Zmiany w Strefie Płatnego Parkowania

Od dziś, 22 września Strefa Płatnego Parkowania została poszerzona o rejon Zabłocia i os. Podwawelskiego. Będzie ona obowiązywała od poniedziałku do soboty (nie jak do tej pory od poniedziałku do piątku) w godz. 10.00-20.00. Stawki pozostają bez zmian: 3 zł za pierwszą godzinę, 3,50 zł za drugą, 4,10 zł za trzecią i 3 zł za każdą kolejną.

Za nami wielki test wiedzy o Nowej Hucie

W sobotę, 21 września w Nowohuckim Centrum Kultury odbył się pierwszy „Wielki test wiedzy o Nowej Hucie”! Wydarzenie było jednym z elementów „Kombinatu Kultury”, czyli dorocznej imprezy NCK, organizowanej u progu każdego nowego sezonu kulturalnego.

Nocne patrole na ulicach Krakowa

Z nocy z piątku na sobotę 16 strażników i dziewięciu policjantów pełniło służbę w centrum miasta. Wspólne działania mundurowych miały na celu zapewnienie spokoju i porządku publicznego na obszarze I obwodnicy. Funkcjonariusze ujawnili 132 wykroczenia. W związku z tym nałożyli 69 mandatów karnych na kwotę 9 470 zł, przygotowali pięć notatek pod wniosek o ukaranie do sądu, a także pouczyli 56 osób.

Plac Inwalidów przedłużeniem parku Krakowskiego

Zarząd Dróg Miasta Krakowa ma dokumentację przebudowy placu Inwalidów. Realizacja tej inwestycji będzie możliwa po zarezerwowaniu środków w budżecie miasta. Plac ma być przedłużeniem parku Krakowskiego, dlatego projekt zakłada jedynie przesadzenie kilku drzew.

Marcin Jasnos najlepszym motorniczym w Krakowie

W piątek, 20 września w konkursie „Bezpieczna jazda komunikacją miejską” rywalizowali motorniczowie, elektromechanicy i inspektorzy ruchu. Spośród 12 motorniczych najlepiej z wszystkimi zadaniami poradził sobie Marcin Jasnos z zajezdni tramwajowej Nowa Huta. Drugie miejsce w konkursie zajął Kazimierz Kicek z zajezdni Podgórze, a trzecie Małgorzata Ferdek z zajezdni Nowa Huta.

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA