Aktualności

Krakowskie jubileusze Krzysztofa Zanussiego

Jeszcze tylko dziś, Kraków gości jednego z najwybitniejszych polskich reżyserów Krzysztofa Zanussiego.

Wakacje w mieście – spotkaj przygodę!

19 czerwca, na szkolnych korytarzach zabrzmiał ostatni dzwonek, zwiastujący długo wyczekiwane przez uczniów wakacje. Nie wszyscy jednak wyjadą na ten czas z miasta. Dla dzieci, które spędzą letnie miesiące lub ich część w Krakowie, miejskie instytucje – szkoły, domy i kluby kultury, muzea i galerie, a także ośrodki i kluby sportowe – przygotowały bogaty program zajęć. Najmłodsi krakowianie będą mogli nie tylko odpocząć i bezpiecznie bawić się z rówieśnikami, ale też szlifować talenty i zdobywać nowe umiejętności. Lato w mieście może być czasem pełnym przygód!

Wakacyjne rozkłady jazdy autobusów i tramwajów

Dziś, 20 czerwca wprowadzone zostają wakacyjne rozkłady jazdy autobusów i tramwajów Komunikacji Miejskiej w Krakowie. Oto szczegóły zmian.

Remont na rondzie Matecznego: zmiany w komunikacji tramwajowej

Dziś, w czwartek, 20 czerwca rozpocznie się awaryjna naprawa torowiska na rondzie Matecznego oraz fragmencie ul. Wadowickiej. Aż do piątku, 28 czerwca, zostanie wyłączony ruch tramwajów na odcinku od skrzyżowania ul. Na Zjeździe i Limanowskiego do węzła „Łagiewniki”.

Polska kontra Brazylia w nocnym meczu

Plac Jana Nowaka-Jeziorańskiego na dwa tygodnie zamienił się w ogromną arenę z piaskiem, trybunami i strefą relaksu. To wszystko w ramach Międzynarodowego Festiwalu Sportów Plażowych Galeria Krakowska. Już w najbliższą sobotę, 22 czerwca, o godz. 22.00, odbędzie się wyjątkowy mecz siatkówki plażowej. W nocnym pojedynku zmierzą się Reprezentacje Polski i Brazylii.  

Wielki test wiedzy o Krakowie już w sobotę!

Kochasz Kraków, znasz jego historię i śledzisz współczesne wydarzenia? Jeśli tak, to zapraszamy w sobotę, 22 czerwca, o godz. 11.00 do sali obrad Rady Miasta Krakowa przy pl. Wszystkich Świętych 3-4. do udziału w pierwszym Wielkim Teście Wiedzy o Krakowie.

Witajcie wakacje!
2019-06-19

W tym roku nietypowo, bo już w środę, 19 czerwca, zakończyły się zajęcia lekcyjne w szkołach. W Krakowie wakacje powitało około 90 tys. uczniów ze szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz ostatnich już klas gimnazjum. – Gratuluję uczniom osiągnięć i ciekawości świata, nauczycielom dziękuję za coraz ciekawsze pomysły na przekazywanie wiedzy, a rodzicom składam podziękowania za aktywne uczestnictwo w działaniach szkół – napisała z tej okazji zastępca prezydenta Krakowa ds. edukacji, sportu i turystyki Anna Korfel-Jasińska.

Zmiany tras linii 704, 713 i 664

Od 21 czerwca od godz. 8.00, do odwołania, w związku z usuwaniem awarii kanalizacji przez Wodociągi Krakowskie na ul. Przybyszewskiego, linie 704, 713 i 664 będą skierowane na trasy objazdowe.

Podgórskie letnie koncerty

Najpiękniejsze utwory muzyki klasycznej i sakralnej – m.in. w aranżacjach na trio smyczkowe i kwartet fletowy – oraz arcydzieła muzyki organowej i skrzypcowej. A wszystko to w wyjątkowych wnętrzach zabytkowego kościoła pw. św. Józefa przy Rynku Podgórskim. Centrum Kultury Podgórza zaprasza na kolejną edycję Podgórskich Letnich Koncertów, które będą organizowane w każdą wakacyjną niedzielę o godz. 16.00. Wstęp wolny.

Coach zaprasza organizacje pozarządowe

„Coaching dla NGO” to tytuł spotkania informacyjnego organizowanego 24 czerwca przez Centrum Obywatelskie dla przedstawicieli organizacji pozarządowych, liderów społecznych i wszystkich, którzy chcą mieć wpływ na otaczającą rzeczywistość.

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA