Aktualności

Sacrum Profanum: między klasyką, jazzem a muzyką komponowaną

W sobotę wahadło odchyliło się trochę mocniej w stronę jazzu, zwłaszcza za sprawą zespołu Zeitkratzer. Na program „The Shape Of Jazz To Come”, którego tytuł jest nawiązaniem do słynnego albumu Ornette’a Colemana, złożyły się jazzowe standardy, jak przystało na Sacrum Profanum, w nieoczywistych opracowaniach – taki pisze Adam Suprynowicz, dziennikarz Polskiego Radia, który relacjonuje festiwal dzień po dniu, specjalnie dla jego uczestników.

Weekendowy kulturalny rozkład jazdy
Komunikat archiwalny 2018-09-16

W ten weekend wybierzcie się na najlepszy zwiastun nadchodzącej jesieni – festiwal Sacrum Profanum! Awangardowa muzyka i niezwykłe doświadczenia gwarantowane! Z bardziej przyziemnych klimatów polecamy Wam rodzinny weekend z książką. A to tylko początek kulturalnych atrakcji, które wypatrzyliśmy dla Was do naszego weekendowego rozkładu jazdy!

Rosz Haszana - koncert noworoczny w Centrum Kultury Żydowskiej

Centrum Kultury Żydowskiej z okazji Rosz Haszana - żydowskiego Nowego Roku 5779 oraz inauguracji cyklu „Bajit Chadasz” zaprasza na recital fortepianowy Piotra Alexewicza, utalentowanego pianisty młodego pokolenia, wielokrotnie nagradzanego w krajowych i zagranicznych konkursach. Koncert odbędzie się już w niedzielę, o godz. 18.00 na ul. Meiselsa 17.

Kulturalny czwartek w Krakowie – sprawdź co się dzieje

Już czwartek. Do weekendu zostało naprawdę niewiele! W dodatku piękna pogoda wciąż dopisuje. Warto dzisiejszy wieczór spędzić korzystając z kulturalnych wydarzeń, których jest w naszym mieście bardzo dużo. Sami zobaczcie! Wybraliśmy dla Was kilka z nich.

Już dziś porozmawiaj o przyszłości dzielnicy Wesoła

Zdecyduj, jak powinny być w przyszłości zagospodarowane tereny należące obecnie do Szpitala Uniwersyteckiego w rejonie ul. Kopernika. W czwartek, 13 września o godz. 17.00, w Miejskim Centrum Dialogu przy ul. Brackiej 10 odbędzie się dyskusja publiczna dla mieszkańców, podczas której będzie można składać postulaty w czasie konsultacji planu zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu.

Wkrótce otwarcie muzeum fotografii w budynku zabytkowej strzelnicy

Już w połowie września odrestaurowany, zabytkowy budynek dawnej strzelnicy garnizonowej przy ul. Królowej Jadwigi zostanie udostępniony szerokiej publiczności. Od kilku miesięcy budynek dzierżawi Muzeum Historii Fotografii w Krakowie, które z powodu generalnego remontu swojej siedziby przy ul. Józefitów 16 od początku roku było nieczynne dla zwiedzających.

Kulturalna środa w Krakowie – sprawdź co się dzieje

Zastanawiacie się  jak przyjemnie spędzić kolejny ciepły wrześniowy dzień? W dzisiejszym kulturalnym rozkładzie mamy dla Was kilka propozycji. Kino, teatr, koncert, stand-up – nie warto siedzieć w domu!

Dzień Otwarty Wodociągów Miasta Krakowa
Komunikat archiwalny 2018-09-12

We wtorek, 11 września, odbył się Dzień Otwarty Wodociągów Miasta Krakowa.

Kulturalny wtorek – sprawdź, co się dziś dzieje w mieście

Witajcie w ten kolejny, piękny i ciepły dzień września. Korzystajmy ze wspaniałej pogody, a przy okazji szukajmy atrakcji kulturalnych, których w naszym mieście nie brakuje. Wybraliśmy dla Was kilka i zamieściliśmy w naszym codziennym rozkładzie.

Pary na medal – we wtorek wręczenie wyróżnień w USC

We wtorek, 11 września, o godz. 12.00, w Urzędzie Stanu Cywilnego przy ul. Lubelskiej 27, Anna Okońska-Walkowicz, pełnomocnik prezydenta miasta Krakowa ds. polityki senioralnej wręczy piętnastu parom medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie”.

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA