Aktualności

Zima w Forum, czyli XII edycja Kiermashu

Już 16 i 17 grudnia w znanej wszystkim przestrzeni byłego hotelu Forum w Krakowie po raz XII odbędzie się Kiermash, czyli największe w Małopolsce targi mody niezależnej i designu użytkowego. Jak każdej zimy, będzie to wyjątkowa edycja, podczas której kupicie nie tylko ubrania, dodatki i gadżety wprost od polskich projektantów. Na Kiermashu nie zabraknie oryginalnych gwiazdkowych prezentów.

Medal dla prezydenta z okazji 100-lecia szpitala im. Jana Pawła II

W piątek, 8 grudnia, prezydent Krakowa Jacek Majchrowski został uhonorowany Medalem 100-lecia Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II.

I stopień zagrożenia zanieczyszczeniem powietrza

Krakowskie stacje monitoringu jakości powietrza zanotowały przekroczenia norm zanieczyszczeń pyłów PM10 (średnia dobowa powyżej 50 mikrogramów na metr sześcienny). Prezydent Krakowa apeluje o ograniczenie czynności, które przyczyniają się do powstawania zanieczyszczeń.

Czwartek w Krakowie – sprawdź, co dziś słychać w kulturze!

Świąteczno-zimowa atmosfera zatacza coraz szersze kręgi. Św. Mikołaj rozdał prezenty, iskrzą się światełka na choinkach, a już od dzisiaj błyszczeć także będą krakowskie szopki bożonarodzeniowe. A poza tym na dzisiejszej mapie Krakowa czeka na Was sporo innych atrakcji – teatralnych, kinowych, muzycznych. Zapraszamy do lektury naszego rozkładu.

Środa w Krakowie – sprawdź, co dziś słychać w kulturze!

Dzisiaj dzień św. Mikołaja – pomóżmy nieco zapracowanemu świętemu i sami zróbmy sobie i najbliższym prezent w postaci biletów do kina albo na koncert! Atrakcji kulturalnych nie brakuje, wybraliśmy dla Was kilka.

Przerwa w dostawie energii cieplnej na ul. Polonijnej i Raciborskiej

Ulica Polonijna i rejon ulicy Raciborskiej to dwa miejsca w Krakowie, które zostały pozbawione dostaw energii cieplnej - informuje Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej.

Święty Mikołaj przyjedzie do Krakowa tramwajem

W tym roku najlepszym sposobem na spotkanie 6 grudnia Świętego Mikołaja będzie zatrzymanie się na jednym z przystanków w centrum Krakowa i oczekiwanie na przyjazd specjalnego świątecznego tramwaju MPK.

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa otworzyło skarbiec!

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa otwiera „Thesaurus Cracoviensis – Centrum Interpretacji Artefaktów”, nowoczesne magazyny i pracownie. Od środy, 6 grudnia przestrzeń została udostępniona zwiedzającym, którzy nie tylko będą mogli zobaczyć muzealia do tej pory niewystawiane, ale również będą mieć możliwość poznania tajników konserwacji zabytków.

Kulturalny wtorek – sprawdź, co się dziś dzieje w mieście!

We wtorek życie wydaje nieco łatwiejsze niż w poniedziałek, prawda? Zwłaszcza, że dzień mamy całkiem pogodny, wtorkowy spacer można więc połączyć z kulturalną rozrywką. Co wybrać z naszego rozkładu? Przysiądźcie na chwilę i przejrzyjcie nasze propozycje!

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA