Aktualności

Kto wygra mecz Polska-Litwa? Słonica Citta ma swój typ!

Dziś o godz. 18:00 rozpocznie się towarzyski mecz pomiędzy reprezentacjami Polski i Litwy. Kto wygra ten pojedynek? Zobaczcie, jak typowała słonica Citta z krakowskiego ogrodu zoologicznego. Nasza bohaterka będzie też typować wyniki wszystkich meczów reprezentacji Polski podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej, które już w najbliższy czwartek rozpoczynają się w Rosji.

Awaria informatyczna w całym kraju. Nie działa m.in. CEPiK i ePUAP

Od rana niedostępne są państwowe serwisy internetowe: cepik.gov.pl, epuap.gov.pl, obywatel.gov.pl i pz.gov.pl. Niedostępne są także systemy CEPiK, ePUAP i System Rejestrów Państwowych - informuje Ministerstwo Cyfryzacji. Resort powołał specjalny sztab kryzysowy.

Kulturalny wtorek – sprawdź, co się dziś dzieje w mieście!

Wtorek wprawdzie zapowiada się burzowo, ale nie brakuje nam ochoty na ciekawe spędzenie czasu! W mieście panuje urodzaj filmów, spektakli i gorących koncertów. Co więc tym razem możecie wybrać z naszego kulturalnego rozkładu? Oto on!

#krakowice2018: XII Kongres UNESCO Sieci Miast Kreatywnych

Ponad 350 delegatów ze 160 miast z 64 krajów z całego świata, obrady, sesje plenarne, wydarzenia artystyczne i istotne decyzje - to najważniejsze punkty XII Kongresu UNESCO Sieci Miast Kreatywnych, który od 12 do 15 czerwca odbywa się w #Krakowice2018. Po raz pierwszy w Polsce i po raz pierwszy w historii UNESCO Kongres organizują dwa miasta - Kraków Miasto Literatury UNESCO i Katowice Miasto Muzyki UNESCO.

Jaką wodę pijemy w Małopolsce? Konferencja samorządowa

13 czerwca, w godz. od 10.00 do 14.00 Politechnika Krakowska oraz Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski zapraszają na V Małopolską Konferencję Samorządową „Jaką wodę pijemy w Małopolsce”?

Owacje na stojąco i sentymentalne podróże na finał Festiwalu Miłosza

Ostatni dzień Festiwalu Miłosza był równie intensywny jak poprzednie trzy i zabrał licznie zgromadzoną publiczność w emocjonalną podróż w przeszłość, szukając w niej zapomnianych form, tematów i idei, którym mogliby nadać nowy poetycki kształt. 

Dęby przy przebudowywanej ulicy Zalesie pod ochroną

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu przygotowuje przebudowę ul. Zalesie. Ważnym elementem tej inwestycji jest podniesienie bezpieczeństwa mieszkańców, poprzez budowę chodników.

Poniedziałek w Krakowie – sprawdź, co dziś słychać w kulturze!

Wiele się działo w ten weekend, ale równie gorąco – dosłownie i w przenośni – będzie też w ciągu tygodnia. Sezon festiwalowy kręci się przecież pełną parą od poniedziałku do niedzieli. Nic, tylko korzystać! A oto i nasz propozycje na poniedziałek.

Budżet obywatelski: przygotuj się na głosowanie!

Trwa ustalanie ostatecznej listy projektów w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego – autorzy odrzuconych wniosków do 7 czerwca mogli składać odwołania. Tymczasem ogłoszony został już wykaz punktów, w których od 16 do 30 czerwca mieszkańcy będą mogli oddać głos za pomocą papierowej karty. Oczywiście, tak jak przed rokiem, głosować będzie można również przez internet – z domu lub każdego innego miejsca z dostępem do sieci.

Poniedziałek bez tramwajów na ul. Dominikańskiej

Jeszcze dziś nieczynne będzie torowisko na ulicach Dominikańskiej i Franciszkańskiej. Wyłączenie jest konieczne ze względu na wymianę zwrotnicy u wylotu ul. Dominikańskiej.

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA