Aktualności

Ruch na krakowskich drogach
Komunikat archiwalny 2014-11-12

Spokojny poranek na krakowskich drogach. Do tej pory ruch odbywał się płynnie, ale z minuty na minutę zaczyna przybywać samochodów. Komunikacja miejska kursuje raczej zgodnie z rozkładem. Opóźnienia notują jedynie autobusy jadące ulicą Półłanki. Te sięgają 15 minut.

Bardzo spokojnie na krakowskich drogach
Komunikat archiwalny 2014-11-10

Bardzo spokojnie na krakowskich drogach. Komunikacja miejska jeździ zgodnie z rozkładem – autobusy i tramwaje nie notują opóźnień.

Znamy laureatów konkursu historycznego!
Komunikat archiwalny 2014-11-10

Dziś (11 listopada) o godz. 15.00 w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa w krakowskim Magistracie odbędzie się uroczyste wręczenie nagród laureatom „Wielkiego testu historycznego dla krakowian" z udziałem patronów tego wydarzenia: prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego oraz zastępcy przewodniczącego Rady Miasta Krakowa Małgorzaty Jantos.

Cel: piękny Kraków
Komunikat archiwalny 2014-11-10

Już dziś, 12 listopada (godz. 18:00, ul. Warszawska 24, sala „N") odbędzie się XLIX otwarte Forum Dyskusyjne Urbanistów Polskich pod hasłem „Dbałość o piękno Krakowa zaszczytnym obowiązkiem mieszkańców i władz samorządowych". W programie m.in. dyskusja na temat roli aktywności społecznej w obronie estetyki otoczenia. Spotkanie organizowane jest przez Towarzystwo Urbanistów Polskich.

Niepodległość odzyskana!
Komunikat archiwalny 2014-11-07

W tym roku przypada 96. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Dziś (11 listopada, wtorek) świętuje także Kraków i cała Małopolska. W programie wydarzenia znalazły się m.in. msza św. w Katedrze Wawelskiej, pochód patriotyczny Drogą Królewską z Wawelu na pl. Matejki oraz uroczystość przed Grobem Nieznanego Żołnierza.

Głosuj - decyduj
Komunikat archiwalny 2014-11-07

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski zachęca do udziału w wyborach  samorządowych oraz w wyborach do Rad Dzielnic.

Ułatwienia dla zarządców
Komunikat archiwalny 2014-11-07

Stowarzyszenie Zarządców i Administratorów Nieruchomości w Krakowie (SZAN) przygotowało nowatorskie narzędzie, ułatwiające pracę zarządcom nieruchomości. Chodzi o Legitymację Służbową Zarządcy Nieruchomości – mieszczący się w portfelu dokument, który m.in. usprawni współpracę z urzędami oraz instytucjami.  Szczegóły poznamy 13 listopada (czwartek) podczas konferencji w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa organizowanej pod hasłem „Nowa jakość współpracy z samorządem: profesjonaliści-profesjonalistom". Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski objął projekt Honorowym Patronatem.

Radosna Niepodległości
Komunikat archiwalny 2014-11-07

Dziś (11 listopada, wtorek) o godz. 17:00, na Rynku Głównym w Krakowie odbędzie się 54. Lekcja Śpiewania „Radosna Niepodległość". Tradycyjnie artyści z kabaretu Loch Camelot pod przewodnictwem Ewy Korneckiej, wspólnie ze zgromadzoną na Rynku publicznością będą śpiewać najpiękniejsze polskie pieśni i piosenki. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Jacek Majchrowski.

Wywieśmy flagi
Komunikat archiwalny 2014-11-07

Dziś (wtorek, 11 listopada) obchodzimy Święto Niepodległości. W związku z tym Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski apeluje do wszystkich mieszkańców miasta o udekorowanie domów biało-czerwonymi flagami. Flagi pojawiły się m.in. na Rynku Głównym, i pl. Matejki, na budynkach użyteczności publicznej i pojazdach komunikacji miejskiej. Patriotyczną iluminację ma kładka O. Bernatka.

Przedszkole nr 11 w nowej odsłonie
Komunikat archiwalny 2014-11-06

Samorządowe Przedszkole nr 11 im Misia Uszatka całkowicie zmieniło swój wygląd – dzięki gruntownej przebudowie i modernizacji możliwe było m.in. utworzenie pięciu nowych oddziałów. W czwartek (6 listopada) oficjalnie otwarto placówkę w nowej odsłonie.

Kraków TV
Sonda
Czy krakowskie Planty powinny być bardziej otwarte i dostępne dla mieszkańców?