Aktualności

KS Prądniczanka ma nową halę
Komunikat archiwalny 2013-10-22

Piłka ręczna, koszykówka, siatkówka, halowa piłka nożna, to tylko część dyscyplin sportowych, które będzie można uprawiać w nowej hali sportowej KS Prądniczanka, przy ul. Majora 12a. Halę oddano do użytku we wtorek (22 października) podczas uroczystości, w której udział wziął Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

Tour de Pologne w Krakowie przynajmniej do 2018 roku

Jest porozumienie w sprawie organizacji w Krakowie finału pięciu kolejnych edycji Tour de Pologne. Dokument podpisali Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski i Dyrektor ZIS Krzysztof Kowal oraz Prezes Lang Team Czesław Lang.

Porozmawiajmy o przyszłości Krakowa
Komunikat archiwalny 2013-10-18

Dziś (18 października) na pokładzie barki Arlina (Bulwar Kurlandzki obok kładki Bernatka)  odbędzie się dyskusja na temat pomysłów na przyszłość Krakowa. W spotkaniu udział weźmie Zastępca Prezydenta Krakowa ds. Rozwoju Miasta Elżbieta Koterba. Organizatorami wydarzenia są: Klub Jagielloński, Ośrodek Studiów o Mieście oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. Początek o godz. 15:30.

Narodowy Dzień Sportu dla każdego
Komunikat archiwalny 2013-10-18

Orliki, ośrodki sportu, kluby fitness, baseny i kluby sportowe – te i wiele innych obiektów będą mogli odwiedzić mieszkańcy Krakowa, którzy dziś (26 października, sobota) wezmą udział w Narodowym Dniu Sportu. To pierwsza edycja ogólnopolskiego projektu popularyzującego aktywność sportową wśród Polaków.

Drzwi otwarte dla wszystkich
Komunikat archiwalny 2013-10-17

„Polska dla wszystkich" to hasło wydarzenia organizowanego w czwartek (17 października) w całym kraju. Jego celem jest promowanie dialogu międzykulturowego oraz postaw obywatelskich opartych na docenianiu różnorodności. W Krakowie w akcję włączyło się Żydowskie Muzeum Galicja ze swoim projektem „Drzwi otwarte dla wszystkich".

Z okazji urodzin teatru: ogrody, poezja i Mrożek

Trwa wielkie święto Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. 21 października przypada jubileusz 120 lecia działalności jednej z najsłynniejszych i najbardziej zasłużonych scen teatralnych w Polsce.

Ty też możesz pomóc
Komunikat archiwalny 2013-10-15

Przyłącz się do Wampiriady, akcji honorowego krwiodawstwa. Oddając kilka mililitrów krwi, ofiarujesz drugiemu człowiekowi najcenniejszy dar. Pomóż już dzisiaj. Akcja zorganizowana jest na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie przy ul. Podchorążych 2 i potrwa do czwartku.

Krzyż Kawalerski dla Anny Okońskiej-Walkowicz
Komunikat archiwalny 2013-10-15

Prezydent RP Bronisław Komorowski odznaczył Annę Okońską-Walkowicz, pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. polityki społecznej, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Anna Okońska-Walkowicz odebrała order w poniedziałek (14 października) w Warszawie. Z kolei wczoraj (15 października, wtorek) w Krakowie, Złoty Medal Za Długoletnią Służbę przyznany przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, odebrał Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Edukacji - Tadeusz Matusz.

Kolejne miliony na likwidację niskiej emisji
Komunikat archiwalny 2013-10-15

Miasto otrzymało 4 mln złotych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie na likwidację niskiej emisji. Środki zostaną przeznaczone na dofinansowanie do instalacji odnawialnych źródeł energii, głównie kolektorów słonecznych.

Rowerowy przejazd na 140 lecie szkoły
Komunikat archiwalny 2013-10-14

Deszcz ich nie przestraszył: przejażdżką rowerową po Starym Mieście uczniowie, nauczyciele i rodzice uczcili jubileusz 140-lecia Szkoły Podstawowej nr 1 w Krakowie.

Polecamy
Kraków TV
Polecamy
Sonda
W którym miejscu powinny odbyć się główne uroczystości Światowych Dni Młodzieży 2016?