Aktualności

Festiwal KultUro: profilaktyka przez sztukę [FILM]

W sobotę, 12 grudnia w Centum Kongresowym ICE Kraków przy ul. Marii Konopnickiej 17 rozpoczął się Festiwal KultUro - niezwykłe wydarzenie kulturalne, którego głównym celem jest propagowanie profilaktyki badań układu moczowego. Pomysłodawcami festiwalu są członkowie zespołu „EndoPower” — ostro brzmiącej grupy rockowej złożonej z trzech profesorów urologii i dwóch profesjonalnych muzyków.

Czwartek w Krakowie
Komunikat archiwalny 2015-12-10

Uwaga kierowcy! Roboty drogowe, prowadzone przy ul. Na Błonie i związane z nimi utrudnienia, zakończą się dopiero w środę (16 grudnia). Opóźnienie spowodowane jest koniecznością wykonania dodatkowych prac, nieprzewidzianych w pierwotnym harmonogramie prac. 

Środa w Krakowie
Komunikat archiwalny 2015-12-09

Targ Pietruszkowy zaprasza do podziemi KS Korona przy pl. Niepodległości. Na zakupy u małopolskich rolników ekologicznych i tradycyjnych można się dzisiaj wybrać w godz. 14.00 – 18.00. Wstęp jest wolny.

Prezydent Jacek Majchrowski Współprzewodniczącym CEMR

Podczas poniedziałkowego (7 grudnia 2015 r.) posiedzenia Komitetu Politycznego Rady Gmin i Regionów Europy (CEMR) w Paryżu zatwierdzono kandydaturę Jacka Majchrowskiego na Współprzewodniczącego (co-president) tego stowarzyszenia zrzeszającego samorządy lokalne i regionalne w Europie.

Estakada bez tramwajów
Komunikat archiwalny 2015-12-08

Od 12 do 14 grudnia wyłączona z ruchu tramwajowego będzie estakada Lipska – Wielicka. Ma to związek z montażem iluminacji

Konkurs Kraków Bez Barier rozstrzygnięty
Komunikat archiwalny 2015-12-08

Obiekt Centrum Energetyki AGH i nowe przejście podziemne „Rondo Czyżyńskie” - to miejsca nagrodzone w tegorocznej, IX edycji konkursu architektonicznego „Kraków bez barier” 2015. Wyróżnienia w kategorii obiekt użyteczności publicznej  przyznano Galerii Europa - Daleki Wschód oraz w kategorii obiekt i przestrzeń zabytkowa - Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki. Wyniki zostały ogłoszone podczas uroczystej Gali, która odbyła się w Sali im. Siemiradzkiego w Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach 7 grudnia. Konkurs organizowany jest przez Urząd Miasta Krakowa.

Chwilowe ograniczenie zakresu obsługi klientów w POM-ach

W sobotę (12 grudnia), w związku z pracami technicznymi, w Galeriach Bonarka i Bronowice nie będzie można załatwić wszystkich spraw w zakresie zgłaszania zameldowania na pobyt stały i czasowy.

Wtorek w Krakowie
Komunikat archiwalny 2015-12-08

W Centrum Kongresowym ICE Kraków już dziś zabrzmi niezwykły koncert – „Oratorium kalwaryjskie”. To poetycka opowieść o trójce wielkich ludzi, żyjących na przestrzeni trzech tysiącleci: Jezusie z Nazaretu, św. Franciszku z Asyżu i św. Janie Pawle II. Koncert odbędzie się o godz. 20.00. Zapraszamy!

Poniedziałek w Krakowie
Komunikat archiwalny 2015-12-07

Uwaga kierowcy! Ruszył remont ul. Powstańców. Prace obejmują odcinek od numeru 127 (Agroma) do skrzyżowania z ul. Piasta Kołodzieja i mogą powodować utrudnienia w ruchu. Roboty zakończą się w piątek (11 grudnia), w godzinach porannych.

Informacja o jakości powietrza w Krakowie z dnia 4 grudnia 2015.

Biuro Prasowe UMK, informuje o zarejestrowaniu na stacjach pomiarowych WIOŚ w Krakowie, poziomu średniodobowego stężenia pyłów PM 10  powyżej 150 mikrogramów/m3.

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL