Aktualności

Wjazdy na Rynek: podsumowanie przyjętych uwag i opinii

Raport z uwag i opinii mieszkańców do planowanych zmian zasad wjazdu i postoju pojazdów na drodze wewnętrznej Rynku Głównego oraz na drogach publicznych wewnątrz I Obwodnicy jest już gotowy. Zapoznać się z nim można na stronie www.bip.krakow.pl. Jednocześnie Wydział Spraw Administracyjnych UMK zaprasza na spotkanie podsumowujące konsultacje w sprawie wprowadzanych zmian, które odbędzie się 7 kwietnia o godz. 10 w Miejskim Centrum Dialogu, przy ul. Brackiej 10.

Mroki manieryzmu na festiwalu Misteria Paschalia [FOTO]

Muzyka Carla Gesualda nie jest często wykonywana w naszym kraju, ma jednak grupę oddanych wielbicieli. Wczoraj otrzymali oni nie lada ucztę: komplet responsoriów (choć wykonywanych bez przewidzianych w liturgii repetycji), opublikowanych pod koniec życia księcia Venosy, w roku 1611. Śpiewał chór Capelli Cracoviensis, prowadzony przez Jana Tomasza Adamusa.

Sadzimy drzewa na ul. Rajskiej
Komunikat archiwalny 2016-03-23

W najbliższą, środę po Świętach Wielkanocnych rozpocznie się sadzenie drzew na wyremontowanym odcinku ulicy Rajskiej. Na pozostałej części stanie 10 donic, które tymczasowo poprawią estetykę miejsca.

100 procent korzyści z niepotrzebnych tekstyliów

16,5 tony odzieży udało się dotąd zebrać w ramach nowego programu odbioru i zagospodarowania niepotrzebnych tekstyliów. Krakowianie nie muszą już szukać pojemników, w których można zostawić zbędną odzież, obuwie, pościel, zasłony, itp. Wystarczy, że skorzystają z programu przygotowanego przez Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Krakowie i małopolski oddział Polskiego Czerwonego Krzyża.

Odpust Emaus 2016 - utrudnienia drogowe
Komunikat archiwalny 2016-03-23

W poniedziałek (28 marca) w związku z odpustem Emaus zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu w rejonie Salwatora.

Procesje rezurekcyjne - utrudnienia na drogach
Komunikat archiwalny 2016-03-23

W sobotę (26 marca) i rano w niedzielę (27 marca) w parafiach organizowane będą procesje rezurekcyjne. Wystąpią utrudnienia w ruchu na czas przejścia uczestników nabożeństw.

Komunikacja Miejska w Wielkanoc
Komunikat archiwalny 2016-03-23

Komunikacja Miejska w Święta Wielkanocne będzie funkcjonowała bez dodatkowych ograniczeń.

„Przystanek Emaus 2016” - warsztaty dla dzieci w Lany Poniedziałek

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza w Poniedziałek Wielkanocny na doroczne wydarzenie "Przystanek Emaus 2016". Już 28 marca w godz. 10.00–18.00 w Domu Zwierzynieckim przy ul. Królowej Jadwigi 41.

Dyżury aptek w Wielkanoc
Komunikat archiwalny 2016-03-22

Wszystkim życzymy zdrowia na nadchodzące Święta, ale na wszelki wypadek warto sprawdzić, jakie apteki mają dyżury w okresie świątecznym.

Misteria Paschalia: ostatnie słowa na idealny początek [FOTO]

Coroczny gość, bez którego trudno wyobrazić sobie festiwal Misteria Paschalia, zaskoczył. Jordi Savall tym razem nie przywiózł do Krakowa żadnego projektu synkretycznego, lecz klasyczny program koncertowy, który wykonuje ze swą orkiestrą Le Concert des Nations. Na inaugurację festiwalu usłyszeliśmy orkiestrową wersję cyklu „Siedem ostatnich słów naszego Zbawiciela na krzyżu” Josepha Haydna.

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL