Aktualności

Wieczorem w TAURON Arenie Kraków wystąpi Jean-Michel Jarre

Dzisiaj w TAURON Arenie Kraków wystąpi legendarny twórca muzyki elektronicznej, Jean-Michel Jarre. Bilety na jego spektakularne i niepowtarzalne show są dostępne na stronie www.LiveNation.pl.

Jeszcze dziś prace na pętli tramwajowej Dworzec Towarowy

Dzisiaj nadal prowadzone są prace naprawcze na pętli tramwajowej „Dworzec Towarowy”. Wyłączony został ruch tramwajów na torze od pętli Krowodrza Górka w kierunku ul. Kamiennej i Długiej. Pozostałe relacje na tym węźle pozostaną przejezdne.

„Bądź jak meteor” na placu Wolnica
Komunikat archiwalny 2017-07-09

Utwór Stanisława Wyspiańskiego stał się inspiracją do muzycznego widowiska. „Bądź jak meteor” to koncert na podstawie tekstów artysty, we współczesnej aranżacji, w wykonaniu krakowskich aktorów.

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych
Komunikat archiwalny 2017-07-09

5 lipca o godz. 18.00 na Rynku Głównym parada grup teatralnych z Niemiec, Francji i Polski rozpoczęła jubileuszowy Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych 30. ULICA. Twórcy przedstawień nawiązywali do powieści Raya Bradbury'ego „Fahrenheit 451”.

Ul. Białoprądnicka i Lea w remoncie
Komunikat archiwalny 2017-07-09

Trwają remonty ul. Białoprądnickiej i Lea – informuje Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

Solidarni z Aleppo – akcja w czasie sesji UNESCO

41. sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa w Krakowie towarzyszy akcja charytatywna na rzecz mieszkańców Aleppo. Prowadzona jest zbiórka funduszy w dniach sesji (do 12 lipca), a w niedzielny wieczór odbył się też koncert na Bulwarze Wołyńskim. Wystąpili między innymi: Kasia Kowalska, Sebastian Karpiel-Bułecka, Dariusz Malejonek i Halina Mlynkova. Akcja jest objęta honorowym patronatem Generalnego Konserwatora Zabytków, prof. Magdaleny Gawin.

Ostrzeżenie meteorologiczne: burze z gradem
Komunikat archiwalny 2017-07-08

Popołudnie upłynie w Krakowie pod znakiem burz z gradem. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie prognozują wystąpienie burz z opadami deszczu, miejscami do 25 mm oraz porywami wiatru do 75 km/h. Lokalnie możliwy jest grad.

Podsumowujemy drugi dzień Festiwalu EtnoKraków / Rozstaje 2017

Kreatorskie sposoby prezentowania słowackiej muzyki tradycyjnej w wykonaniu zespołu Katariny Malikovej, natchnione i kojące brzmienie kaukaskich instrumentów Gurdjieff Ensemble oraz wirtuozerskie, poruszające podróżowanie do źródeł muzyki perskiej, którego przewodnikiem był Kayhan Kalhor w towarzystwie Ali Bahrami Farda i Marii Pomianowskiej, wypełniły kościół św. Katarzyny w czasie drugiego dnia Festiwalu EtnoKraków/Rozstaje. Klub Strefa zamienił się w świątynię kobiecej ekspresji, na scenie pojawiły się dwa wyjątkowe tria: Pulkkinen/Räss/Sadovska i Sutari.

Od dzisiaj jeździ parkobus
Komunikat archiwalny 2017-07-08

Już od dziś, pierwszy raz tego lata, można się wybrać w podróż parkobusem. Na początek za cel wyprawy obrał został park Bednarskiego. Warto tam pojechać: w pojedynkę, z rodziną albo znajomymi i poznać krakowską zieleń od podszewki! Co ważne, parkobusy wpiszą się na stałe w wakacyjny rozkład jazdy i będą kursowały bezpłatnie w lipcu, sierpniu i wrześniu.

Krakowskie obchody 73. rocznicy akcji „Koppe”

11 lipca przypada 73. rocznica akcji specjalnej „Koppe”, przeprowadzonej w Krakowie przy ul. Powiśle przez żołnierzy z harcerskiego batalionu „Parasol”, przy wsparciu Kedywu Okręgu Kraków AK. Celem akcji był niemiecki dygnitarz gen. Wilhelm Koppe. W tym roku uroczystości rocznicowe odbywały się 8 lipca.

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA