Aktualności

Palcem po mapie ogródków jordanowskich
Komunikat archiwalny 2016-11-17

Zastanawiasz się, jakie place zabaw są zlokalizowane w Twojej okolicy? Teraz możesz to sprawdzić na stronie Kraków w Zieleni, gdzie znajduje się uaktualniona mapa ogródków jordanowskich na terenie całego Krakowa. Już wkrótce, po kliknięciu na ikonkę placu pojawi się także jego zdjęcie.

Movember Polska - bezpłatne badania dla mężczyzn w Krakowie

Już w najbliższą niedzielę, 20 listopada, w Galerii Bronowice odbędzie się krakowska odsłona światowej akcji Movember, mającej na celu walkę z rakiem u mężczyzn. Przez cały dzień panowie będą mieli możliwość bezpłatnego przebadania się oraz skorzystania ze specjalistycznych konsultacji medycznych. Otrzymają także materiały edukacyjne.

Kulturalny czwartek w Krakowie - sprawdź nasze propozycje!

W oczekiwaniu na weekend proponujemy Wam niezawodne sposoby na spędzenie czasu. Zabawa w rytm piosenek Disneya, a może muzyki młodych polskich artystów? Kino babskie czy po studencku? Nie zabraknie też spektaklu godnego polecenia. Czwartkowy rozkład jazdy - sprawdź!

Kraków fioletowy dla wcześniaków
Komunikat archiwalny 2016-11-17

17 listopada na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wcześniaka. Tego dnia, w geście solidarności zarówno z wcześniakami i ich rodzicami w Polsce, jak i na całym świecie, w wielu krajach kluczowe i najbardziej charakterystyczne budynki zostaną podświetlone na fioletowo. Kraków również włączy się w akcję przez podświetlenie na kolor fioletowy kładki o. Bernatka, Estakady Lipska - Wielicka i TAURON Areny Kraków.

Jak się uczono w dawnym Krakowie?
Komunikat archiwalny 2016-11-16

W najbliższą sobotę, 19 listopada, odbędzie się kolejne wyjście z cyklu „Rodzinny Kraków”, organizowane przez Centrum Młodzieży im. dr. Henryka Jordana. Tym razem najmłodsi krakowianie odwiedzą dzielnicę uniwersytecką i dowiedzą się, jak dawniej wyglądała edukacja młodzieży, począwszy od średniowiecznych żaków.

18 listopada - Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach

Do 30 listopada na Placu Wolnica, w ramach Europejskiego Dnia Wiedzy o Antybiotykach, prezentowana jest wystawa poświęcona antybiotykoterapii. Organizatorami ekspozycji są Narodowy Program Ochrony Antybiotyków i Miasto Kraków. Wystawa zwraca uwagę na problem antybiotykooporności i promuje wiedzę na temat odpowiedzialnego stosowania antybiotyków.

Kulturalna środa w Krakowie – sprawdź nasze propozycje!

Klasycznie czy na rockowo? Śmiesznie czy poważnie? Z męskiego czy kobiecego punktu widzenia? Na te wszystkie pytania odpowiadamy w naszym kulturalnym rozkładzie jazdy na środę! Wybierz opcję dla siebie na spędzenie czasu w Krakowie!

Jak zmienia się Kraków - zobacz piąty odcinek programu

Przez ostatnie kilkanaście lat w wielu dziedzinach Kraków zmienił się prawie nie do poznania. Powstała ekospalarnia i nowe parkingi.
Razem z Małgorzatą Broszewską-Palenik możemy zobaczyć nie tylko to, co już się zmieniło – poznamy także plany na kolejne inwestycje i udogodnienia.
Sprawdzamy, jak zmienia się Kraków!

Łącznica kolejowa Zabłocie-Krzemionki: kolejne zmiany w organizacji ruchu

PKP PLK, wspólnie z wykonawcą firmą Budimex, wprowadzili kolejne zmiany w organizacji ruchu w rejonie al. Powstańców Wielkopolskich i al. Powstańców Śląskich. Oprócz utrudnień na estakadzie Obrońców Lwowa wprowadzono też dwutygodniowe zwężenie dla pojazdów jadących w przeciwnym kierunku, a ponadto wydłużono czas zamknięcia samej estakady.

100 lat temu zmarł Henryk Sienkiewicz
Komunikat archiwalny 2016-11-15

15 listopada 1916 r. o godz. 21:00 w szwajcarskim Vevey, w Hotel du Lac, „na sklerozę naczyń wieńcowych”, czyli niedokrwienie serca zmarł Henryk Sienkiewicz. W 1924 roku jego prochy przeniesiono do podziemi katedry św. Jana w Warszawie.

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL