Aktualności

Krakowianie chcą wymieniać piece
Komunikat archiwalny 2014-02-07

Ponad 600 wniosków o dotację do wymiany pieców węglowych wpłynęło już do Urzędu Miasta Krakowa. Przypomnijmy, że tegoroczna edycja Programu Ograniczania Niskiej Emisji, który umożliwia dofinansowanie do wymiany ogrzewania na ekologiczne rozpoczęła się przed trzema tygodniami.

Charytatywnie dla krakowskich artystów
Komunikat archiwalny 2014-02-07

Co łączy pióro polskiego premiera i Prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego z zegarkiem modelki światowej sławy? Te i wiele innych przedmiotów, podarowanych przez znane postacie życia publicznego, będzie można wylicytować 16 lutego (niedziela) na aukcji podczas koncertu „Kocham, więc jestem". Gwiazdą wieczoru będzie Jose Torres, który zagra charytatywnie dla krakowskich artystów.

Kraków w Soczi
Komunikat archiwalny 2014-02-06

Udział w sesji MKOl i dyskusjach dotyczących organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich oraz udział w przygotowaniach do otwarcia wystawy związanej z Krakowem i Tatrami – tak wyglądała środa (5 lutego) dla delegacji Komitetu Konkursowego Kraków 2022 i Urzędu Miasta Krakowa w Soczi.

Przebudowa Mogilskiej: dramatu nie ma!
Komunikat archiwalny 2014-02-03

Pierwsze dni zmienionej organizacji ruchu w związku z modernizacją ulicy Mogilskiej za nami. Jak na zakres wprowadzonych zmian ruch odbywa się płynnie, egzamin zdaje też komunikacja tymczasowa.

Przebudowa Mogilskiej - ważne informacje!
Komunikat archiwalny 2014-01-31

Ruszają zasadnicze prace budowlane związane z modernizacją linii tramwajowej od ronda Mogilskiego do placu Centralnego. Od 1 lutego zostaną zamknięte torowisko i część jezdni między rondami Mogilskim i Czyżyńskim. Przez najbliższy czas czekają nas więc spore utrudnienia.

Szkieletor jakiego nie znacie
Komunikat archiwalny 2014-01-30

Jeszcze w tym roku ma ruszyć jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji we współczesnej historii Krakowa: przebudowa Szkieletora. Warto zobaczyć projekt, który zamieni żelbetową konstrukcję i jej otoczenie w nowoczesną, światowej klasy wizytówkę miasta. Prezentacja koncepcji już dziś (30 stycznia) o godz. 18:00 w Galerii Architektury GAGA w Małopolskim Ogrodzie Sztuki (sala wystawowa, wejście od ul. Szujskiego). Wstęp wolny.

Kraków dla Wisławy Szymborskiej
Komunikat archiwalny 2014-01-29

Dziś (1 lutego, sobota) mija druga rocznica śmierci Wisławy Szymborskiej. Z tej okazji Fundacja imienia Noblistki przy współpracy z innymi placówkami kulturalnymi zaplanowała szereg wydarzeń upamiętniających jej twórczość.

Dobry start w biznes
Komunikat archiwalny 2014-01-29

Ruszył projekt „Krakow Business Starter" adresowany do studentów i absolwentów krakowskich uczelni, którzy myślą o założeniu własnej firmy. W ramach inicjatywy uczestnicy wezmą udział w programie szkoleniowym, co więcej finaliści będą mieć szansę zdobycia grantów w wysokości 10 tysięcy złotych na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Szopki krakowskie na liście UNESCO
Komunikat archiwalny 2014-01-29

Tradycja i rzemiosło wykonywania szopek krakowskich oraz Lajkonik mają szansę znaleźć się liście niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Jak poinformował nas Michał Niezabitowski, dyrektor Muzeum Historycznego, już rozpoczęły się starania o taki wpis.

Dobre wieści w sprawie Szkieletora
Komunikat archiwalny 2014-01-29

Minister Infrastruktury i Rozwoju wydał zgodę, która przybliża inwestora do uzyskania pozwolenia na przebudowę Szkieletora. Jest szansa, że inwestycja ruszy jeszcze w tym roku, a szpecący miasto wieżowiec zamieni się w nowoczesny obiekt o nazwie TreiMorfa Tower.

Kraków TV
Polecamy
Sonda
Zakończony sezon rowerowy w Krakowie to: