Aktualności

Spacer śladami Liberatora
Komunikat archiwalny 2014-08-13

16 sierpnia w 70. rocznicę zestrzelenia nad Zabłociem samolotu Liberator KG-933, Stowarzyszenie Podgórze zaprasza na ósmy spacer śladami historii tamtych wydarzeń. Początek o godz. 19:00 na Placu Bohaterów Getta 18, przed Apteką pod Orłem.

Kraków na modowej mapie Polski?
Komunikat archiwalny 2014-08-13

17 sierpnia na ulicy Grodzkiej, w sercu Drogi Królewskiej, będzie miało finał Święto Młodej Mody w Krakowie – Fashion in Cracow 2014. W trakcie prowadzonej wśród tysięcy turystów przemierzających trasę miedzy Rynkiem a Wawelem imprezy, odbywać się będą całodniowe pokazy mody. Punktem kulminacyjnym będzie pokaz Evy Minge oraz afterparty w krakowskim klubie Baccarat.

Zbliża się Noc Cracovia Sacra (konkurs)
Komunikat archiwalny 2014-08-12

Dziewiętnaście kościołów i klasztorów, kilka muzeów, pałac i jedno mieszkanie – tyle miejsc będą mogli odwiedzić mieszkańcy Krakowa i turyści, w ramach wydarzenia Noc Cracovia Sacra!

Siatkarskie emocje w Krakow Arenie
Komunikat archiwalny 2014-08-12

XII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera w Piłce Siatkowej Mężczyzn to największy i najbardziej prestiżowy towarzyski turniej siatkarski na świecie. W tym roku to wyjątkowe wydarzenie odbywa się w Krakowie. Memoriał rozpoczał się w sobotę (16 sierpnia) i potrwa do dziś (poniedziałek, 18 sierpnia).

Dziś dotarli do Kielc
Komunikat archiwalny 2014-08-11

Dziś (12 sierpnia, wtorek) uczestnicy Marszu Szlakiem I Kompanii Kadrowej dotarli do Kielc. O godz. 14.00 odsłonięciem pomnika Marszałka Piłsudskiego na pl. Wolności w Kielcach zakończył się XLIX (34. po wojnie) Marsz Szlakiem I Kompanii Kadrowej.

W trosce o najmłodszych
Komunikat archiwalny 2014-08-11

Straż Miejska jeszcze dziś prowadzi akcję rozdawania opasek na rękę dla dzieci. Kolorowa ozdoba w razie zaginięcia najmłodszych umożliwi podjęcie szybkich działań w celu odnalezienia opiekunów dziecka.

 Wygraj bilet na mecz w Kraków Arenie
Komunikat archiwalny 2014-08-11

Memoriał Huberta Jerzego Wagnera to największy i najbardziej prestiżowy towarzyski turniej siatkarski na świecie. W tym roku to także najważniejszy sprawdzian przed Mistrzostwami Świata POLSKA 2014. Wielkie emocje siatkarskie przeżyjecie już w ten weekend w Kraków Arenie. Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie, w którym można wygrać bilety na mecze.

Festiwal Emanacje: tradycja - współczesność – talent

W roku Jubileuszu 80. urodzin prof. Krzysztofa Pendereckiego, na terenie całego województwa małopolskiego, można wysłuchać i obejrzeć 80 koncertów i spektakli operowych. W ramach jubileuszu, w sobotę (9 sierpnia) godz. 20, w kościele św. Katarzyny, wystąpi międzynarodowa orkiestra symfoniczna Penderecki Musik: Akademie Westfalen.

Tajemnice krakowskich świątyń [ZDJĘCIA]
Komunikat archiwalny 2014-08-07

Dziewiętnaście kościołów i klasztorów, kilka muzów, pałac i jedno mieszkanie – to miejsca, które można  było odwiedzić podczas Nocy Cracovia Sacra. Wydarzenie zostało zainaugurowane 14 sierpnia (czwartek) w Katedrze Wawelskiej. Brał w nim udział Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

Na szlaku Kadrówki
Komunikat archiwalny 2014-08-06

- Dziękuję wszystkim, którzy od lat przygotowują marsz, za pozytywną rolę, którą odgrywaliście i odgrywacie nadal w wychowaniu polskich pokoleń - powiedział Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, podczas uroczystego apelu na krakowskich Oleandrach. Wczoraj z Krakowa (środa, 6 sierpnia) wyruszył XLIX (34. po wojnie) Marsz Szlakiem I Kompanii Kadrowej. W uroczyściach rocznicowych wziął udział Prezydent RP Bronisław Komorowski.

Polecamy
Kraków TV
Polecamy
Sonda
Jaki sposób jest najlepszy na walkę z napisami szpecącymi mury?