Aktualności

Jest szansa na dopłatę do zbierania deszczówki

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta Krakowa odbędzie się drugie czytanie projektu uchwały w sprawie utworzenia „Krakowskiego programu małej retencji wód opadowych". Inicjatorem dopłat do zbierania deszczówki jest przewodniczący komisji infrastruktury RMK Wojciech Wojtowicz.

Zmarł fotografik Wiktor Pental
Komunikat archiwalny 2013-08-21

We wtorek, 20 sierpnia, w wieku 93 lat zmarł fotografik Wiktor Pental, twórca zdjęć ilustrujących pierwsze lata Nowej Huty.

Na szlaku króla Jana III Sobieskiego [ZDJĘCIA]
Komunikat archiwalny 2013-08-21

VICTORIA IN UNITATE (zwycięstwo w jedności) – takie hasło towarzyszyć uczestnikom marszu Szlakiem Sobieskiego z Krakowa na Kahlenberg. Wydarzenie organizowane z okazji 330. rocznicy Odsieczy Wiedeńskiej rozpoczęło się 25 sierpnia (niedziela) i zakończy 8 września (niedziela). Patronat nad marszem objął Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

Dożynki Miejskie Wolica 2013 [ZDJĘCIA]
Komunikat archiwalny 2013-08-16

Wielkimi krokami zbliża się koniec lata, a wraz z nim nadchodzi koniec żniw i plac polowych. Z tej okazji w całej Polsce odbywać się będą ludowe święta plonów – popularnie nazywane „dożynkami". Również i w Krakowie nie zabrakło w tym roku imprezy dożynkowej.

Sławomir Mrożek spocznie w Panteonie Narodowym
Komunikat archiwalny 2013-08-15

Wydawnictwo Literackie, Fundacja Panteon Narodowy oraz Urząd Miasta Krakowa informują, że po uzyskaniu zgody Rodziny śp. Sławomira Mrożka Kapituła Panteonu Narodowego zdecydowała o złożeniu prochów Pisarza w kryptach Panteonu w podziemiach krakowskiego kościoła pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

Hołd dla Sławomira Mrożka
Komunikat archiwalny 2013-08-15

W głównym gmachu Magistratu (przy placu Wszystkich Świętych 3-4) wystawiona jest księga kondolencyjna dla wszystkich, którzy zechcą pożegnać zmarłego.

Organizatorzy Maratonu kłamią
Komunikat archiwalny 2013-08-13

W związku z kłamliwymi informacjami publikowanymi przez organizatorów „Maratonu pisania uwag do Studium Zagospodarowania 2030" informuję, że:

Na weekend – kino!
Komunikat archiwalny 2013-08-09

W okresie wakacyjnym w Krakowie organizowanych jest wiele interesujących przeglądów filmowych. Realizatorzy tych przedsięwzięć, aby zainteresować i przyciągnąć widzów wybierają na projekcje niespotykane miejsca, dobierają szeroki repertuar, a przy tym proponują atrakcyjne ceny biletów. Oto kilka ciekawych propozycji na ten weekend.

Uwaga na burze
Komunikat archiwalny 2013-08-09

Dziś (10 sierpnia) w Krakowie mogą wystąpić burze z opadami deszczu i gradu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewiduje, że opady deszczu wyniosą od 30 do 40 mm.

Najszybszy amator kartingu wyłoniony!
Komunikat archiwalny 2013-08-07

W czwartek 15 sierpnia na krakowskich Błoniach odbył się ogólnopolski finał międzynarodowego programu Red Bull Kart Fight, który zwieńczył trwającą blisko 2,5 miesiąca rywalizację. Najlepszym spośród 18 finalistów okazał się Adrian Puc z Rzeszowa i to on będzie reprezentować nasz kraj podczas światowych finałów na torze Red Bull Ring w Austrii!

Kraków TV
Polecamy
Sonda
Jak najczęściej załatwiasz sprawy administracyjne w Urzędzie Miasta Krakowa?