Aktualności

Zgłoś wniosek do budżetu obywatelskiego
Komunikat archiwalny 2014-06-10

Jeszcze tylko do dziś (16 czerwca) można składać propozycje zadań do budżetu obywatelskiego Krakowa. Mieszkańcy zdecydują na co zostanie wydanych 4,5 mln zł – 2,7 mln zł będzie przeznaczone na zadania o charakterze ogólnomiejskim, czyli dotyczące potrzeb mieszkańców więcej niż jednej dzielnicy, natomiast 1,8 mln zł zostanie wydane na zadania dzielnicowe (mieszkańcy każdej dzielnicy wskażą do zrealizowania projekty o łącznej wartości 100 tys. zł).

Magistrat otwiera podwoje
Komunikat archiwalny 2014-06-09

Zwiedzania gabinetów Prezydenta Miasta Krakowa oraz Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa, zwiedzania Magistratu z przewodnikiem, liczne wystawy, warsztaty dla dzieci i występy artystyczne znalazły się w programie Dnia Otwartego Magistratu, na który zapraszamy już dzisiaj (niedziela, 15 czerwca).

Nadchodzi artystyczny wybuch
Komunikat archiwalny 2014-06-06

Kraków znów stanie się stolicą polskiej sztuki. Będzie miastem rządzonym przez artystyczny eksperyment i twórczą energię. Wszystko dzięki 6. edycji Grolsch ArtBoom Festivalu, który potrwa do niedzieli (22 czerwca). W tym roku inspiracją dla artystów stała się Nowa Huta.

Odkryj teatry nocą
Komunikat archiwalny 2014-06-06

11 teatrów instytucjonalnych oraz blisko 30 teatrów i grup nieinstytucjonalnych weźmie udział w VIII edycji Nocy Teatrów, która odbędzie się w Krakowie w nocy z 14 na 15 czerwca (sobota/niedziela) Przedstawienia będą się odbywać w salach krakowskich teatrów i w plenerze m.in.: na Rynku Głównym i w MOCAK-u (Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie). 

Ruszył Festiwal Recyklingu!
Komunikat archiwalny 2014-06-04

Zbiórka surowców wtórnych, w tym zbędnych farb, koncerty, zawody, prezentacja najnowszych akcji związanych z odzyskiem odpadów. W piątek i sobotę (6-7 czerwca) na krakowskich Błoniach odbywa się Krakowski Festiwal Recyklingu.

Wyścigi Smoczych Łodzi. Zbierz znajomych i wystartuj!

Ponad pięć lat temu w krakowskim środowisku studenckim, skupionym w Zrzeszeniu Studentów Polskich, powstał pomysł zorganizowania przedsięwzięcia, które integrowałoby młodzież rozszczepioną w 21 krakowskich uczelniach wyższych. Studenci zebrali 22 osobowe reprezentacje uczelni i pod Wawelem zorganizowali po raz pierwszy na południu Polski - Wyścigi na Smoczych Łodziach.

Nagrodzony spot o Krakowie i Małopolsce (zobacz!)

Krakowskie Biuro Festiwalowe i Krakow Film Commission otrzymały Nagrodę Specjalną podczas tegorocznego FilmAT – Film, Art & Tourism Festival w Warszawie za spot promocyjny Małopolska Film Region 2013. Spot prezentuje niezwykłe piękno Małopolski i podkreśla atrakcyjność zarówno regionu jak i Krakowa jako doskonałych lokacji filmowych.

Świat Disneya w Kraków Arenie [ZDJĘCIA]
Komunikat archiwalny 2014-05-29

Walt Disney powiedział kiedyś „Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz także tego dokonać". Ta dewiza idealnie pasuje nie tylko do wspaniałych animacji, które powstawały przez lata w amerykańskich studiach, ale również do zrealizowanego właśnie marzenia Krakowa o organizacji wielkich światowych produkcji dla tak olbrzymiej publiczności jaka uczestniczyła dziś na Pixar in Concert - wydarzenia zorganizowanego przez Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Dzień Dziecka w Krakowie
Komunikat archiwalny 2014-05-29

Nadchodzi Dzień Dziecka, dlatego przez cały weekend w Krakowie, odbędzie się mnóstwo imprez i wydarzeń kulturalnych skierowanych do najmłodszych. Będą to zarówno kameralne warsztaty jak i duże festiwale.

Zapraszamy na Skandia Maraton Lang Team
Komunikat archiwalny 2014-05-28

Skandia Maraton Lang Team to jeden z najpopularniejszych cykli maratonów rowerowych w Polsce. W najbliższą sobotę (31 maja) odbędzie się jego krakowska edycja. Start: godz. 11:00. Miasteczko zawodów będzie się znajdowało na Krakowskich Błoniach. Zapraszamy do udziału i kibicowania zawodnikom!

Kraków TV
Polecamy
Sonda
Jaki sposób jest najlepszy na walkę z napisami szpecącymi mury?