Aktualności

Pożegnanie lata na Dębnikach
Komunikat archiwalny 2015-09-11

Rada i Zarząd Dzielnicy VIII oraz Centrum Młodzieży im. Dr. H. Jordana zapraszają na Święto Dzielnicy Dębniki. Impreza odbędzie się w sobotę 12 września na terenie Krakowskiego Klubu Jazdy Konnej mieszczącej się przy ul. Kobierzyńskiej 175a. Rozpoczęcie imprezy o 14. Wstęp wolny.

Solidarne śpiewanie na placu Szczepańskim
Komunikat archiwalny 2015-09-11

Lubisz śpiewać? Masz słabość do zakazanych piosenek? Jeśli tak, 57 1/35. Lekcja Śpiewania, upamiętniająca podpisanie Porozumień Sierpniowych i 35-lecie Solidarności, to wydarzenie dla Ciebie! Wspólne śpiewanie odbędzie się w najbliższą niedzielę (13 września) o godzinie 17.00 na placu Szczepańskim.

Piątek w Krakowie
Komunikat archiwalny 2015-09-11

Teatr Bagatela zaprasza na weekendowy pokaz spektaklu „Boeing, Boeing – Odlotowe narzeczone”. Boeing, Boeing to jedna z najzabawniejszych teatralnych komedii ostatniego półwiecza. Wpisana do księgi Guinessa za rekordową ilość wystawień i nagrodzona prestiżową Tony Awards, bawi nieustannie widzów. Przełożona  i zaadaptowana na nowo przez niezrównanego Bartosza Wierzbiętę – twórcę kultowej polskiej wersji Shreka - gości na deskach Teatru Bagatela.

Weekend bez tramwajów na Stradomskiej i Gertrudy

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu, informuje że w związku z wymianą zwrotnicy na wlocie ul. Stradomskiej do skrzyżowania z ul. Dietla 12 i 13 września (sobota - niedziela) wyłączony zostanie ruch pociągów tramwajowych w ciągu ul. Stradomskiej i św. Gertrudy.

Szara strefa TAXI: kolejne kontrole
Komunikat archiwalny 2015-09-10

4 i 5 września policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Krakowie przeprowadzili działania kontrolne pojazdów wykonujących odpłatny transport osób. Kontrolowano pojazdy TAXI, pojazdy oznakowane logo ECO, TAXI – ECO oraz inne pojazdy (osobowe np. ochrona osób), co do których istniało podejrzenie wykonywania odpłatnego przewozu osób. 

Jamniki po raz 21. przemaszerują przez Kraków
Komunikat archiwalny 2015-09-09

Już od 21 lat, Radio Kraków we współpracy z Miastem organizuje Marsz Jamników. 13 września miłośnicy tej rasy wraz ze swoimi pupilami spotkają się pod Barbakanem i w samo południe przy dźwiękach orkiestry Wieniawa wyruszą na Rynek Główny. Najciekawszym wydarzeniem tegorocznego Marszu będzie konkurs wybór człowieczo – jamniczej „Pary Idealnej”. Szykuje się długa niedziela!

Środa w Krakowie
Komunikat archiwalny 2015-09-09

Dziś chłodno i pochmurno. W godzinach przedpołudniowych na termometrach zobaczymy maksymalnie 14 stopni Celsjusza. Synoptycy zapowiadają spore zachmurzenie, choć późnym popołudniem ma się nieco przejaśnić.  

Dekada Krakowa na Forum w Krynicy [FOTO]
Komunikat archiwalny 2015-09-08

Kraków jest obecny jako Partner Forum Ekonomicznego w Krynicy już od ponad 10 lat. W tym czasie Miasto było inspiratorem wielu wydarzeń kulturalnych i zaskakujących pokazów w „polskim Davos", a krakowski głos dał się mocno słyszeć w dyskusjach, panelach i wywiadach. Organizowana przez Kraków strefa – od 2014 roku zwana Krakowskim Salonem Spotkań – stała się prestiżowym punktem na mapie Forum, w którym po prostu wypada być.

Wtorek w Krakowie
Komunikat archiwalny 2015-09-08

W Krakowie coraz chłodniej. W godzinach przedpołudniowych na termometrach zobaczymy maksymalnie 16 stopni Celsjusza. Synoptycy zapowiadają również spore zachmurzenie, ale po południu ma się trochę przejaśnić i zawita do nas słońce.

Kraków na Forum w Krynicy
Komunikat archiwalny 2015-09-07

Od 8 września eksperci, naukowcy, biznesmeni oraz liderzy życia politycznego, społecznego, gospodarczego i kulturalnego z Europy, Azji i Ameryki spotykają się na jubileuszowym XXV Forum Ekonomicznym w Krynicy. W „polskim Davos" nie zabrakło także przedstawicieli Miasta Krakowa, którzy uczestniczą w licznych panelach, debatach i wywiadach. W Gali Wręczenia Nagród Forum Ekonomicznego wziął udział Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Polecamy
Polecamy