Aktualności

Powstanie nowa siedziba Szpitala Uniwersyteckiego

W środę (29 kwietnia) odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę nowej siedziby Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie – Prokocimiu. W uroczystości wmurowania kamienia węgielnego wzięli udział Pani Premier Ewa Kopacz, Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa, Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski i Rektor UJ prof. dr hab. med. Wojciech Nowak. Spotkanie odbyło się na terenie inwestycji przy ul. Jakubowskiego w Krakowie-Prokocimiu.

Uwaga na burze
Komunikat archiwalny 2015-04-28

Synoptycy przewidują, że dziś (28 kwietnia, wtorek) od godz. 13.00 do godz. 23:00 w Krakowie może zagrzmieć. Prognozowane są także opady deszczu i gradu.

Po zderzeniu autobusu z tramwajem na Pawiej
Komunikat archiwalny 2015-04-28

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne SA w Krakowie jest w stałym kontakcie ze służbami porządkowymi i medycznymi, które brały udział w akcji ratunkowej po zderzeniu tramwaju i autobusu. Do zdarzenia doszło dziś, 28 kwietnia rano na ul. Pawiej. Szczególną troską objęte są osoby poszkodowane w zdarzeniu.

Punkt Obsługi Mieszkańców nieczynny 2 maja
Komunikat archiwalny 2015-04-28

Uwaga! To ważna informacja dla mieszkańców, którzy planowali w weekend załatwić w Galerii Handlowej Bronowice sprawy związane z meldunkiem i dowodem osobistym, a także prawem jazdy, dowodem rejestracyjnym oraz prowadzeniem działalności gospodarczej.

UWAGA UTRUDNIENIA: wypadek na Pawiej
Komunikat archiwalny 2015-04-28

Dziś (28 kwietnia, wtorek) o godz. 6:49 w rejonie skrzyżowania ulic Szlak i Pawia tramwaj linii nr 3 najechał na tył autobusu linii 424.

Tramwaj Patriotyczny  po raz 18. na ulicach Krakowa

Zgodnie z wieloletnią już tradycją 3 maja ulicami Krakowa przejedzie „TRAMWAJ PATRIOTYCZNY". I jak co roku, zabrzmią w nim, w wykonaniu młodych ludzi, uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z Krakowa i Małopolski polskie pieśni patriotyczne. Pięć zespołów, prawie stu wykonawców, 18 raz... W tramwaju jak zawsze będzie można otrzymać okolicznościowe materiały (śpiewniki, płyty CD, biało-czerwone chorągiewki, plakietki i ulotki), które w tym samym czasie, uczniowie szkół krakowskich będą także rozpowszechniać na Rynku Głównym i ulicach Starego Miasta.

Hokejowe MŚ: przegrana po wspaniałej walce
Komunikat archiwalny 2015-04-25

13 tysięcy kibiców wspierało swoje drużyny w meczu Polska – Węgry rozegranego podczas Mistrzostw Świata Dywizji IA w Tauron Arenie Kraków. Nasza reprezentacja przegrała 1:2 i to węgierscy zawodnicy i ich fani cieszyli się z awansu do hokejowej Elity.

Kto zostanie „Przyjacielem Sportu”?
Komunikat archiwalny 2015-04-24

W tym roku już po raz piętnasty organizowany jest konkurs o honorowy tytuł „Przyjaciela Sportu". To prestiżowe wyróżnienie mogą otrzymać osoby i firmy działające na rzecz rozwijania i wspierania sportu w naszym Mieście. Uwaga! Zgłoszenia kandydatów można składać do 30 kwietnia.

Zmarł Profesor Władysław Bartoszewski
Komunikat archiwalny 2015-04-24

Nie żyje Profesor Władysław Bartoszewski, pełnomocnik premiera ds. dialogu międzynarodowego, historyk, więzień Auschwitz, żołnierz Armii Krajowej oraz Honorowy Obywatel Miasta Krakowa. Na tę smutną okoliczność na flagach przy Magistracie zostały zwieszone żałobne kiry.

Błogosławieni Miłosierni
Komunikat archiwalny 2015-04-24

W niedzielę (26 kwietnia) o godzinie 20:30 na Rynku Głównym odbył się koncert "Błogosławieni Miłosierni", na który zaprosili Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa oraz Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski. Organizatorami koncertu był Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie oraz Śródmiejski Ośrodek Kultury w Krakowie.

Polecamy
Kraków TV
Polecamy
Sonda
Czy palenie śmieciami i zatruwanie powietrza powinno być karane jak przestępstwo?