Aktualności

Weekend bez tramwajów w rejonie Plant
Komunikat archiwalny 2015-02-24

W związku z wymianą płyt węgierskich w torowisku w ciągu ulicy Basztowej w najbliższy weekend (28.02 – 01.03) wyłączony zostanie ruch tramwajowy na odcinku Teatr Bagatela – Basztowa LOT – Dworzec Główny oraz Basztowa LOT – Dworzec Towarowy.

Show Katy Perry w TAURON Arenie Kraków
Komunikat archiwalny 2015-02-23

Już dziś (24 lutego) zjawiskowa Katy Perry ze swoim nowym oszałamiającym show Prismatic World Tour do czerwoności rozgrzeje scenę w Tauron Arenie Kraków. Koncert w stolicy Małopolski jest częścią światowej trasy piosenkarki, promującej jej nowy album Prism.

Uwaga! Utrudnienia w meldunkach
Komunikat archiwalny 2015-02-23

Z uwagi na wejście w życie w dniu 1 marca 2015 r. nowych przepisów z zakresu ewidencji ludności i dowodów osobistych, w dniach 26 – 27 lutego 2015 r. nastąpi przerwa techniczna w działaniu systemów teleinformatycznych dedykowanych do obsługi obywateli w sprawach meldunkowych (ZAMELDOWANIE/WYMELDOWANIE).

Niedzielne warsztaty historyczne dla dzieci
Komunikat archiwalny 2015-02-22

Dzisiaj (niedziela, 22 lutego), Muzeum Archeologiczne w Krakowie zaprasza dzieci w wieku od 5 do 12 lat na warsztaty historyczne: Pradziejowy Zwierzyniec.

Przewodnicy Mieszkańcom
Komunikat archiwalny 2015-02-21

Z okazji Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego Federacja Stowarzyszeń Przewodnickich w Krakowie zaprosiła mieszkańców Krakowa na bezpłatne tematyczne wycieczki, które odbyły się 21 lutego (sobota). Ich tematy to: Wielki Polak – Jan Długosz, Podgórze i Kraków razem oraz W hołdzie Bohaterom polskiego podziemia.

Uwaga utrudnienia na rondzie Grunwaldzkim
Komunikat archiwalny 2015-02-19

Na rondzie Grunwaldzkim doszło do zderzenia ciężarówki z tramwajem nr 11, jadącym w kierunku pętli Mały Płaszów. 13 osób jest rannych. Wstrzymany jest ruch tramwajowy na ciągu Dietla (od Krakowskiej) do skrzyżowania Brożka/Kapelanka.

Gwiazda zespołu Queen rozbłyśnie w TAURON Arenie Kraków

Dzisiaj, w sobotę (21 lutego, godz. 20:00) na scenie w TAURON Arenie Kraków zabrzmią największe przeboje legendarnego zespołu Queen. To jedyny taki koncert w Polsce!

Promujemy krakowskie restauracje
Komunikat archiwalny 2015-02-19

Przypominamy, że trwa 10. jubileuszowa edycja Akcji Rekomendacji Krakowskich Restauracji 2015, której celem jest promocja, krakowskich restauracji oraz krakowskiej oferty gastronomicznej. Zapraszamy restauratorów do przesyłania zgłoszeń – termin upłynie 28 lutego.

MPEC spotkał się z mieszkańcami Bieżanowa
Komunikat archiwalny 2015-02-13

W ubiegłym tygodniu odbyło się spotkanie pracowników Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej z mieszkańcami dzielnicy Bieżanów. Rozmawiano o efektywnych systemach ogrzewania i o możliwościach inwestycyjnych MPEC na najbliższe lata na tym obszarze.

Plac Centralny: zmiana organizacji ruchu
Komunikat archiwalny 2015-02-13

Od 14 lutego zmienia się organizacja ruchu na placu Centralnym. Ma to związek z przebudową torowiska w relacji Andersa – Solidarności.

Kraków TV
Polecamy
Sonda
Czy krakowskie Planty powinny być bardziej otwarte i dostępne dla mieszkańców?