Aktualności

Z okazji urodzin teatru: ogrody, poezja i Mrożek

Trwa wielkie święto Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. 21 października przypada jubileusz 120 lecia działalności jednej z najsłynniejszych i najbardziej zasłużonych scen teatralnych w Polsce.

Ty też możesz pomóc
Komunikat archiwalny 2013-10-15

Przyłącz się do Wampiriady, akcji honorowego krwiodawstwa. Oddając kilka mililitrów krwi, ofiarujesz drugiemu człowiekowi najcenniejszy dar. Pomóż już dzisiaj. Akcja zorganizowana jest na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie przy ul. Podchorążych 2 i potrwa do czwartku.

Krzyż Kawalerski dla Anny Okońskiej-Walkowicz
Komunikat archiwalny 2013-10-15

Prezydent RP Bronisław Komorowski odznaczył Annę Okońską-Walkowicz, pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. polityki społecznej, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Anna Okońska-Walkowicz odebrała order w poniedziałek (14 października) w Warszawie. Z kolei wczoraj (15 października, wtorek) w Krakowie, Złoty Medal Za Długoletnią Służbę przyznany przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, odebrał Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Edukacji - Tadeusz Matusz.

Kolejne miliony na likwidację niskiej emisji
Komunikat archiwalny 2013-10-15

Miasto otrzymało 4 mln złotych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie na likwidację niskiej emisji. Środki zostaną przeznaczone na dofinansowanie do instalacji odnawialnych źródeł energii, głównie kolektorów słonecznych.

Rowerowy przejazd na 140 lecie szkoły
Komunikat archiwalny 2013-10-14

Deszcz ich nie przestraszył: przejażdżką rowerową po Starym Mieście uczniowie, nauczyciele i rodzice uczcili jubileusz 140-lecia Szkoły Podstawowej nr 1 w Krakowie.

Twoje ręce mogą uratować życie!
Komunikat archiwalny 2013-10-14

Ponad 100 szkół w Małopolsce, w tym kilkanaście z Krakowa weźmie udział we wspólnym biciu rekordu w resuscytacji krążeniowo–oddechowej, które odbędzie się już dziś (16 października, środa). Akcja organizowana jest w ramach „Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca" i rozpocznie się o godz. 12:00. Patronat nad wydarzeniem w Krakowie objął Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski. Wszystkich, który chcą sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą udzielania pierwszej pomocy zachęcamy do obejrzenia specjalnego filmu, który powstał w budynku Urzędu Miasta.

Kraków dla Ojca Świętego
Komunikat archiwalny 2013-10-11

Dziś w Łagiewnikach odbędzie się XIII Dzień Papieski pod hasłem -  "Jan Paweł II - Papież Dialogu". Organizatorzy już zapowiadają, że będzie to wyjątkowe święto, po tym jak poznaliśmy dokładną datę kanonizacji Papieża Polaka. Program uroczystości jest tak bogaty, że każdy znajdzie coś dla siebie, także najmłodsi.

Tak się bawi Kraków!
Komunikat archiwalny 2013-10-11

Nie macie jeszcze pomysłu jak wykorzystać swój wolny czas? W Krakowie, dzieje się tyle, może go Wam  zabraknąć. Podpowiadamy sobotnio-niedzielne imprezy, z których można wybrać coś ciekawego.

Festwial z wielką tradycją
Komunikat archiwalny 2013-10-11

W Krakowie właśnie trwa 49. edycja Studenckiego Festiwalu Piosenki, najważniejszej imprezy środowiska akademickiego i zarazem najstarszego festiwalu piosenki w Polsce. Na najciekawsze wydarzenia zajrzała także Magdalena Sroka, zastępca Prezydenta Krakowa ds. kultury i promocji miasta.

Nowa siedziba dla Archiwum Narodowego
Komunikat archiwalny 2013-10-11

Archiwum Narodowe w Krakowie będzie miało nową siedzibę. W piątek w Magistracie, podczas specjalnej konferencji, przedstawiono wizję rozwoju i budowy siedziby, która będzie się znajdować przy ul. Rakowickiej.

Polecamy
Kraków TV
Polecamy
Sonda
W którym miejscu powinny odbyć się główne uroczystości Światowych Dni Młodzieży 2016?