Aktualności

Straż Miejska namierzyła spalających chemikalia

Beczki i puszki z chemikaliami trafiły do ogniska, które rozpalili pracownicy jednej z firm działającej przy ulicy Igołomskiej w Krakowie. Oznaczenia na spalonych pojemnikach mogą wskazywać, że są to materiały niebezpieczne dla zdrowia. Policja prowadzi czynności wyjaśniające w tej sprawie.  

W przyszłym roku do Krakowa trafi 77 nowoczesnych autobusów

W przyszłym roku na krakowskie ulice wyjedzie kolejna partia nowoczesnych autobusów – tym razem będzie ich 77. 18-metrowe, przegubowe pojazdy, spełniające najwyższe normy środowiska – Euro 6, przyczynią się do poprawy jakości powietrza oraz zapewnią komfort jazdy krakowianom, którzy coraz częściej jako środek transportu wybierają komunikację miejską. 14 grudnia przedstawiciele MPK SA oraz firmy Solaris Bus & Coach SA podpisali w gabinecie Prezydenta Miasta Krakowa umowę na dostawę autobusów.

„Oddychać po ludzku” - ogólnopolska konferencja w Krakowie

- Kraków jako pierwsze miasto w Polsce dostrzegło temat smogu, zaczęliśmy walczyć, podejmować działania, a w związku z tym zostaliśmy uznani za miasto z najgorszą sytuacją, co oczywiście nie jest prawdą. Prowadzimy liczne działania na rzecz poprawy jakości powietrza, ale pamiętajmy, że nie wszystko zależy od nas - powiedział Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski podczas otwarcia konferencji „Oddychać po ludzku” w Pałacu Krzysztofory.

Kulturalna środa w Krakowie – sprawdź nasze propozycje!

Jeśli na koncert, to do Klubu Kwadrat, na burleskę polecamy ICE Kraków, teatralnie nie zawodzi Boska Komedia, a w kilku miejscach premierowo zobaczycie Gwiezdne Wojny. My już mamy plan na środę, a Wy? Sprawdźcie nasz rozkład jazdy!

Budowa parku Bagry Wielkie na finiszu
Komunikat archiwalny 2016-12-14

Dobiegają końca prace związane z założeniem parku Bagry Wielkie. Pozostały tylko drobne poprawki, które wykonawca usunie w ciągu kilku dni. Wiosną zostaną posadzone rośliny. Wtedy też planowane jest otwarcie nowego parku.

W nocy nie pojedziesz tramwajami pod budowaną łącznicą

W nocy z 14 na 15 grudnia tramwaje nie przejadą pod budowaną łącznicą kolejową Zabłocie – Krzemionki (przez skrzyżowanie ul. Wielickiej z Powstańców Wielkopolskich).

Partnerzy Krakowskiej Karty Rodzinnej w Magistracie

13 grudnia w magistracie odbyła się Gala Partnerów Programu Krakowskiej Karty Rodzinnej 3+. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele firm, które współpracują z Urzędem Miasta Krakowa w ramach programu wspierającego rodziny wielodzietne, Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Rodziny Marzena Paszkot, radni oraz rodziny.

„Przygoda z ciepłem” – rusza nowy program edukacji ekologicznej dla najmłodszych

Edukacyjne filmy, kalambury, piosenki o ochronie środowiska i specjalne makiety systemów ciepłowniczych to tylko część atrakcji przygotowanych dla uczestników nowej akcji edukacyjnej „Przygoda z ciepłem”.  Przy okazji inauguracji programu w Nowohuckim Centrum Kultury z udziałem Prezydenta Jacka Majchrowskiego podpisano specjalne porozumie o stałej współpracy ekologicznej pomiędzy MPEC a NCK.

Porozmawiajmy o powietrzu podczas konferencji „Oddychać po ludzku”

Dziś, w środę 14 grudnia odbędzie się ogólnopolska konferencja pt. „Oddychać po ludzku”, której organizatorem jest Gazeta Wyborcza we współpracy z Urzędem Miasta Krakowa. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 10.00 w Pałacu Krzysztofory.

O dwanaście hybryd więcej wśród pojazdów MPK

Od wtorku krakowianie mogą podróżować 12 nowymi autobusami hybrydowymi, które kupiło MPK SA w Krakowie. Autobusy wyjechały na linie 139, 171, 174 i 501. Nowe pojazdy dla komunikacji miejskiej w Krakowie wyprodukowała firma Solaris Bus & Coach SA.

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL