Aktualności

Magistrat otworzył podwoje
Komunikat archiwalny 2016-06-05

Tradycyjnie, jak co roku w czerwcu, swe podwoje otworzył krakowski Magistrat – główna siedziba Urzędu Miasta Krakowa położona przy pl. Wszystkich Świętych. Tym razem w niedzielę, 5 czerwca mieszkańcy i turyści mogli m.in. zobaczyć gabinety Prezydenta Jacka Majchrowskiego i Przewodniczącego Rady Miasta oraz zwiedzić wystawę eksponatów związanych z historią krakowskiego samorządu.

Na uroczystej sesji Rady Miasta Krakowa o dzielnicach [FOTO]

Dźwiękiem hejnału z Wieży Mariackiej rozpoczęła się w piątek, 3 czerwca XXXXV uroczysta sesja Rady Miasta Krakowa zwołana z okazji Święta Miasta oraz w 25. rocznicę powstania rad dzielnic. W sesji wzięli udział samorządowcy, korpus dyplomatyczny, parlamentarzyści, przedstawiciele Bractwa Kurkowego, członkowie załogi okrętu ORP Kraków oraz Honorowi Obywatele Miasta Krakowa i laureaci Medalu Cracoviae Merenti.

Kraków do poprawki. Podebatują o uchwale krajobrazowej

7 czerwca, we wtorek o godz. 18.00 w Pałacu Krzysztofory odbędzie się debata prezydencka „Kraków do poprawki. Szyldy, płoty, reklamy”. W dyskusji weźmie udział Jacek Majchrowski, Prezydent Miasta Krakowa, Elżbieta Koterba, Zastępca Prezydenta ds. Rozwoju Miasta, przedstawiciele mediów i mieszkańcy.

Miasto chce kupić mieszkania
Komunikat archiwalny 2016-06-03

Miasto chce kupić mieszkania położone poza centrum Krakowa i przeznaczyć je dla osób oczekujących na lokale mieszkalne. Oferty sprzedaży należy składać do 30 czerwca.

Ostrzegamy przed ulewnymi deszczami w Krakowie
Komunikat archiwalny 2016-06-02

Czwartek w Krakowie i Małopolsce zapowiada się pod znakiem intensywnych opadów deszczu. Od wczesnych godzin porannych w mieście jest pochmurnie. W dalszej części dnia sytuacja ma być podobna, najobfitsze opady są prognozowane po godz. 9.00.

WAJDA 90 - uroczysta sesja naukowa z okazji 90. urodzin Andrzeja Wajdy

Dziś (5 czerwca) rusza największa w Polsce uroczysta dwudniowa konferencja z okazji 90. urodzin Andrzeja Wajdy, na której będą prezentowane różne konteksty bogatej twórczości wybitnego reżysera. Udział w konferencji jest bezpłatny. Rejestracja online na stronie: www.konferencjawajda90.pl. Liczba uczestników jest ograniczona. Zapraszamy!

Kolejny dzień z burzami w Krakowie
Komunikat archiwalny 2016-06-01

W środę rano jest słonecznie i ciepło. Jednak po południu, tak jak w poprzednich dniach w Krakowie i Małopolsce mogą wystąpić burze z opadami deszczu, lokalnie z gradem – prognozuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Rodziny zastępcze świętują - uroczystość w magistracie [FOTO, WIDEO]

30 maja obchodziliśmy Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. W Krakowie to ważny dzień dla 671 dzieci, które wychowywane są w różnych formach pieczy zastępczej. We wtorek 31 maja podczas uroczystości w magistracie rodziny zastępcze otrzymały odznaczenia państwowe (Złote Krzyże Zasługi) oraz odznaki Honoris Gratia i listy gratulacyjne. W uroczystości wzięły udział rodziny zastępcze, prezydent Krakowa, wojewoda małopolski, dyrekcja Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie.

Ostrzeżenie: we wtorek możliwe burze w Krakowie

To już kolejny dzień, w którym synoptycy ostrzegają przed dużym prawdopodobieństwem wystąpienia burz z gradem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie szacuje, że gwałtowne zjawiska atmosferyczne pojawią się w godzinach popołudniowych.

Zasady reklamy alkoholu na witrynach sklepowych - przypomnienie

Uwaga przedsiębiorcy zajmujący się sprzedażą alkoholu! Przypominamy, że zgodnie z ustawą o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, jedną z zasad sprzedaży napojów alkoholowych jest zakaz reklamy i promocji tych napojów na obszarze naszego kraju. W wyniku przeprowadzonych analiz, zdaniem Urzędu Miasta Krakowa, w świetle obowiązujących przepisów za nielegalną należy również uznać sytuację, gdy znaki towarowe napojów alkoholowych (oprócz piwa) są widoczne z zewnątrz sklepu, np. przez witrynę sklepową.

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL