Aktualności

Dziś Emaus na Zwierzyńcu
Komunikat archiwalny 2013-03-26

W Poniedziałek Wielkanocny przy klasztorze Norbertanek na Zwierzyńcu, a dokładniej na Salwatorze, na prawym brzegu Rudawy, tj. u zbiegu ulic Emaus, św. Bronisławy i Kościuszki odbywa się jeden z najstraszych odpustów w Polsce - Emaus.

Radwańska pnie się na szczyt
Komunikat archiwalny 2013-03-26

Agnieszka Radwańska wygrała z amerykanką Sloane Stephens, przez co awansowała do ćwierćfinału tenisistek rangi WTA Tour Premier I na twardych kortach w Miami.

Pobiegli z Marzanną
Komunikat archiwalny 2013-03-25

Zagraniczni biegacze zdominowali jubileuszowy X Krakowski Półmaraton Marzanny. Zwyciężyli, z nowymi rekordami trasy, Kenijczyk Wycliffe Kipkorir Biwot - 1:05.29 i Ukrainka Kateryna Karmanenko - 1:16.30. W niedzielnym zawodach wystartowało ponad 1700 osób, o 500 więcej niż przed rokiem.

Barokowy Wielki Tydzień
Komunikat archiwalny 2013-03-25

Wczoraj (25 marca, poniedziałek) rozpoczęła się 10. jubileuszowa edycja Festiwalu Misteria Paschalia. Koncert inauguracyjny odbył się w Filharmonii Krakowskiej im. Karola Szymanowskiego. Festiwal potrwa do Niedzieli Wielkanocnej (31 marca).

Pobiegnij do wiosny
Komunikat archiwalny 2013-03-21

Już dzisiaj, w niedzielę (24 marca) odbędzie się X edycja Krakowskiego Półmaratonu Marzanny. To doskonała okazja by przywitać wiosnę i rozpocząć sezon biegowy. Ci, którzy nie zdążyli zapisać się  na zawody, mają ostatnią szansę: zgłoszenia będą przyjmowane dzień przed biegiem oraz w dniu imprezy. Sportowa rywalizacja  zakończy się o godz. 14:20 (start o 11:00).

Krakowski hostel najlepszy!
Komunikat archiwalny 2013-03-20

Hostel Greg&Tom (ul. Pawia 12/7) został uznany przez użytkowników serwisu Hostelbookers.com za najlepszy hostel w Europie Środkowej. Pokonał obiekty z Pragi i Rygi.

Muzeum Historyczne z Diamentem
Komunikat archiwalny 2013-03-20

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa jako jedyne muzeum w kraju znalazło się na liście Diamentów Miesięcznika Forbes 2013 – rankingu przedsiębiorstw najszybciej zwiększających swoją wartość. Podczas środowej gali „Diamentów Forbesa" muzeum otrzymało wyróżnienie. W uroczystości udział weźmie Dyrektor Muzeum Historycznego Miasta Krakowa Michał Niezabitowski.

Wielkanoc coraz bliżej
Komunikat archiwalny 2013-03-20

Wystawcy z Polski, a także z Litwy, Słowacji Ukrainy oraz Węgier biorą udział w Targach Wielkanocnych na Rynku Głównym. Na stoiskach można kupić m.in. stroiki, koszyki, palmy, świeczki, wydmuszki, ręcznie malowaną porcelanę, obrusy świąteczne i wyroby regionalne. Impreza potrwa do Poniedziałku Wielkanocnego, 1 kwietnia.

Kobiety o kobietach i dla kobiet [ZDJĘCIA]
Komunikat archiwalny 2013-03-19

Marie-Christine Oghly, Magdalena Sroka, Katarzyna Gierczak-Grupińska, Barbara Inglot – co łączy te Panie? One i wiele innych osób spotykają się dzisiaj (czwartek, 21 marca) w krakowskim Magistracie by wziąć udział w międzynarodowej konferencji „Nie wystarczy być... kobietą. Kobieta, praca, sukces" (wstęp za zaproszeniami).

Będzie ślisko
Komunikat archiwalny 2013-03-19

Dziś (19 marca, wtorek) wieczorem temperatura powietrza spadnie poniżej zera. Mokre od deszczu i deszczu ze śniegiem  drogi i chodniki będą śliskie co najmniej do rana.

Kraków TV
Polecamy
Sonda
Czy uważasz, że środki z UE w latach 2004-14 wpłynęły na lepszy rozwój Krakowa?