Aktualności

Niedziela w plenerze: spacer po forcie
Komunikat archiwalny 2017-03-19

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida oraz Małopolskie Stowarzyszenie Miłośników Historii „Rawelin” zachęcają do aktywnego spędzenia niedzieli – już dziś miłośnicy fortyfikacji, a także wszyscy krakowianie zainteresowani odkrywaniem zabytkowych obiektów w naszym mieście, będą mogli wziąć udział w spacerze po Forcie 49a Dłubnia. A nawet zajrzeć do mrocznego wnętrza – z przewodnikiem!

Marsz Pamięci przejdzie dziś ulicami Krakowa
Komunikat archiwalny 2017-03-19

13 i 14 marca 1943 roku zlikwidowane zostało krakowskie getto. Te daty symbolicznie oznaczają koniec życia żydowskiego w naszym mieście, które odrodziło się dopiero w ostatnich latach. Aby upamiętnić krakowskich Żydów, ale też by pokazać triumf życia nad śmiercią, od wielu już lat organizowany jest doroczny Marsz Pamięci. Tegoroczny wyruszy dziś o godzinie 12:00 z Placu Bohaterów Getta.

Uważajmy dziś na silny wiatr
Komunikat archiwalny 2017-03-18

IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzega przed występującym w naszym mieście od dzisiejszego popołudnia do jutra rana silnym wiatrem.

 

Ułani przemaszerują przez Kraków
Komunikat archiwalny 2017-03-18

W sobotę, 18 marca odbędą się w Krakowie obchody Święta Pułkowego 8. Pułku Ułanów księcia Józefa Poniatowskiego. W programie wydarzenia znalazł się przemarsz z Rynku Głównego pod Wawel i uroczysty apel na dziedzińcu Wawelu.

Dziś w Krakowie obchodzimy Światowy Dzień Wody

Co prawda Światowy Dzień Wody przypada w środę 22 marca, ale w Krakowie już dziś Miejskie Przedsiębiorstwo Wodne i Kanalizacyjne przygotowało z tej okazji specjalne atrakcje, w tym warsztaty dla najmłodszych. Tegoroczne hasło towarzyszące obchodom ma zwrócić uwagę na zależność pomiędzy stanem i jakością ekosystemów wodnych a ściekami.

Etnokalendarz - weekendowe warsztaty rodzinne w Muzeum Etnograficznym

„Etnokalendarz” to cykl warsztatów rodzinnych organizowanych przez Muzeum Etnograficzne, które skierowane są do dzieci oraz ich dorosłych opiekunów. W tym roku muzeum zaprasza na spotkania inspirowane rytmem pór roku, zwyczajów związanych z kalendarzem świąt i obrzędów dorocznych. Najbliższe warsztaty w ten weekend będą zatem bardzo wiosenne!

Transgresja, erotyzm, wyzwolenie – trzecie spotkanie z cyklu „Sztuka myślenia”

Stanisławowi Wyspiańskiemu, patronującemu cyklowi „Sztuka myślenia”, szczególnie bliska była idea wyzwolenia. Nie było dla niego jedynie kwestią zmiany społecznej czy, tym bardziej, politycznej. Dla Wyspiańskiego, radykalnego i bezkompromisowego artysty, wyzwolenie były przede wszystkim aktem twórczej, z natury swej indywidualnej, transgresji. Tropem tego właśnie wątku wyzwolenia podąży dyskusja na spotkaniu „Sztuka myślenia”, w którym wezmą udział prof. Krzysztof Matuszewski, jako zaproszony gość i prof. Piotr Augustyniak, gospodarz cyklu. Wydarzenie już dziś o godz. 20 w Teatrze im. Juliusza Słowackiego.

Dołącz do zielonej ofensywy - nowa akcja Zarządu Zieleni Miejskeij

„Zasadź się na zieleń” to hasło nowej inicjatywy Zarządu Zieleni Miejskiej, który już dziś wspólnie z mieszkańcami rozpocznie cykliczne akcje sadzenia drzew, krzewów i kwiatów. Nowa roślinność pojawi się w różnych lokalizacjach na terenie całego Krakowa. Będzie to odpowiedź na masowe wycinki drzew, na które zezwalają przepisy z 1 stycznia tego roku. Pierwszym miejscem, w którym krakowianie i pracownicy ZZM posadzą 400 buków będzie uroczysko Wiszówka. Zapraszamy do udziału!

Budżet Obywatelski: dajmy szansę pomysłom!
Komunikat archiwalny 2017-03-17

W zeszłym roku prawie co czwarty projekt zgłoszony do Budżetu Obywatelskiego dotyczył inwestycji drogowych i komunikacyjnych, a nieco mniej niż co piąty – edukacji. Przed nami jeszcze dwa spotkania tematyczne: dziś w Muzeum Historii Miasta Krakowa „Infrastrukturalne BO”, a w poniedziałek, 20 marca, „Edukacyjne BO”. Dajmy szansę pomysłom!

Wagary na rowerach
Komunikat archiwalny 2017-03-17

We wtorek 21 marca uczniowie kilku krakowskich szkół uczczą pierwszy dzień wiosny przejazdem na rowerach przez Kraków. Zgodnie z tradycją, Szkoła Podstawowa nr 1 im. KEN w Krakowie wraz ze Stowarzyszeniem Kraków Miastem Rowerów organizuje Wagary na rowerach (Powitanie wiosny na rowerach). Wydarzenie odbywa się w ramach projektu STARS, zachęcającego uczniów, rodziców i nauczycieli do dojeżdżania do szkoły rowerem.

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA