Aktualności

Kulturalna środa w Krakowie – sprawdź nasze propozycje!

Niby półmetek tygodnia, ale w tym razem weekend przyjdzie szybciej - w końcu 6 stycznia wypada w piątek! Szykujcie się zatem aktywnie do tego długiego weekendu. My polecamy pobujać się w rytmie jazzu, zobaczyć ciekawe spektakle albo posłuchać o podróżniczych przygodach. Sprawdźcie nasz rozkład jazdy!

Przebudowa linii kolejowej, utrudnienia w rejonie ul. Armii Krajowej

Rozpoczęły się prace przy przebudowie linii kolejowej Kraków Mydlniki - Kraków Główny Towarowy. Robotnicy weszli na plac budowy 3 stycznia. Oznacza to zmiany w organizacji ruchu drogowego na ulicach Armii Krajowej, Łupaszki, Godlewskiego, Zielony Most i Rydla.

Zima w Krakowie: wszystkie drogi przejezdne
Komunikat archiwalny 2017-01-03

183 pojazdy MPO, w tym 66 solarek, pełni dziś dyżurze w mieście. W nocy z poniedziałku na wtorek pracowały wszystkie dostępne maszyny - 244 jednostki, w tym 66 solarek.

Ekospalarnia nominowana do Europejskiej Nagrody Architektonicznej

Zakład Termicznego Przekształcania Odpadów w Krakowie, czyli Ekospalarnia, jest jednym z 10 polskich budynków nominowanych w tegorocznej edycji Europejskiej Nagrody Architektonicznej im. Miesa van der Rohe. Sama nominacja to duży prestiż ponieważ rzadko przy przyznawaniu tego typu nagród brane są pod uwagę obiekty przemysłowe.

Kulturalny wtorek w Krakowie - sprawdź nasze propozycje!

Pierwszy tydzień roku to czas wprowadzania w życie noworocznych postanowień. A może by tak postanowić, że będziemy częściej chodzić do teatru, kina czy na koncerty? My przychodzimy z pomocą, żeby łatwiej Wam było w tym postanowieniu wytrwać. Oto propozycje na spędzenie kulturalnego wieczoru w Krakowie!

Popołudniowy atak zimy
Komunikat archiwalny 2017-01-02

W wyniku intensywnych opadów dzisiejszego popołudnia (2 stycznia) nieprzejezdne są ul. Beskidzka i ul. Trybuny ludów. Utrudnienia w kierunku na Rondo Hipokratesa występują też na ul. Mikołajczyka.

Wymiana pieców w tym roku również z dotacją!
Komunikat archiwalny 2017-01-02

Ważna informacja dla mieszkańców! Od 1 stycznia wszyscy krakowianie zainteresowani zmianą ogrzewania na proekologiczne mogą otrzymać dotację w wysokości do 80% poniesionych kosztów kwalifikowanych inwestycji. Pozostałe warunki składania wniosków nie ulegają zmianie.

Kraków Airport w liczbach za rok 2016
Komunikat archiwalny 2017-01-02

W 2016 roku z krakowskiego lotniska skorzystało niemal 5 mln pasażerów. Łącznie w ubiegłym roku Kraków Airport obsłużyło ponad 760 tysięcy pasażerów więcej niż w roku 2015. Rekord padł także w grudniu, który zakończył się najwyższym wzrostem ruchu pasażerskiego w 2016 roku - obsłużono o 26% więcej pasażerów niż w grudniu 2015 roku.

Wbiegli w Nowy Rok i pomogli małym pacjentom
Komunikat archiwalny 2017-01-02

Pony Blue Smile, Kotek, Śnieżynki, Kluczyk i Kłódka, Winogrona Francuskie – takie fantazyjne przebrania mieli na sobie uczestnicy 13. Krakowskiego Biegu Sylwestrowego. W minioną sobotę z Małego Rynku wystartowało ponad 2000 zawodników. Do przebiegnięcia mieli 5 lub 10 km, czyli „Smoczą Piątkę” lub „Radosną Dziesiątkę”.

Uwaga, przekroczenia norm pyłów PM10 w Małopolsce

Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego ostrzega o ryzyku przekroczenia poziomu informowania dla stężenia 24-godzinnego pyłu PM10 w powietrzu (200 µg/m³) oraz związanego z nim wysokiego stężenia pyłu PM2,5 oraz benzo(a)pirenu w powietrzu. Ostrzeżenie dotyczy północnej części Małopolski.

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL