Aktualności

Strategia dialogu
Komunikat archiwalny 2013-11-04

Już dziś (wtorek) odbędzie się druga, otwarta dla publiczności debata towarzysząca pracom nad aktualizacją Strategii Rozwoju Miasta.Spotkanie dotyczyć będzie dialogu społecznego i efektywnego wykorzystania potencjału mieszkańców Krakowa przy podejmowaniu ważnych dla miasta decyzji.

Zmarł prof. dr Henryk Markiewicz
Komunikat archiwalny 2013-10-31

W środę (31 października) zmarł w Krakowie prof. dr Henryk Markiewicz. Od 1956 r. był profesorem Uniwersytetu Jagiellońskiego. Należał do grona najwybitniejszych autorytetów polskiej nauki o literaturze.

Kraków pamięta
Komunikat archiwalny 2013-10-30

W ramach akcji „Krakowski Znicz Pamięci" Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski oraz Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Bogusław Kośmider zapalili w środę (30 października) znicze na grobie Sławomira Mrożka, Honorowego Obywatela Miasta Krakowa, w Panteonie Narodowym.

Znicze na grobach zasłużonych krakowian
Komunikat archiwalny 2013-10-29

Po raz drugi krakowscy radni oraz prezydent Jacek Majchrowski zapalą znicze na grobach zasłużonych krakowian. Inicjatorem akcji „Krakowski Znicz Pamięci" jest Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Bogusław Kośmider. W tym roku prezydent wraz z radnymi jako pierwszy odwiedzą grób Sławomira Mrożka w Panteonie Narodowym dziś (30 października, środa) o godz. 11.

Żałoba narodowa po śmierci Tadeusza Mazowieckiego

W związku ze śmiercią Tadeusza Mazowieckiego pierwszego premiera wolnej Polski Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski zarządził wprowadzenie żałoby narodowej.  W czasie jej trwania (3 listopada, niedziela). flagi państwowe na budynkach Urzędu Miasta Krakowa opuszczone zostaną do połowy masztu. Prosimy o szczególne zwrócenie uwagi na ewentualne zmiany w programach wydarzeń organizowanych dzisiaj (3 listopada) w Krakowie.

Przyjdź porozmawiać o przyszłości Krakowa
Komunikat archiwalny 2013-10-28

Miasto pracuje nad aktualizacją Strategii Rozwoju Krakowa. Towarzyszy temu szereg konsultacji społecznych, w ramach których odbędzie się m.in. cykl dyskusji z mieszkańcami, ludźmi biznesu, przedstawicielami świata nauki, gminy oraz organizacji pozarządowych. Pierwsze z trzech zaplanowanych spotkań już dziś (29 października, wtorek) w Artetece Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej (Małopolski Ogród Sztuki, wejście od ul. Szujskiego) o godz. 17:30.

TEDxKraków rozpoczęty!
Komunikat archiwalny 2013-10-25

Make! - to temat główny odbywającej się dziś (25 października, piątek) konferencji TEDxKraków. Od godz. 9:30 do 18:00 na stronie http://tedxkrakow.com/pl można na żywo oglądać wystąpienia starannie wybranych prelegentów. Wśród nich znaleźli się m.in. Waldemar Domański –Dyrektor Biblioteki Polskiej Piosenki oraz Janusz Makuch – Dyrektor Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie.

 Co za weekend! Zapraszamy do Krakowa
Komunikat archiwalny 2013-10-25

Książki, książki, książki... jaki ponury byłby bez nich świat. W Krakowie mamy piękną złotą jesień a do tego bardzo literacki weekend. Tym bardziej zachęcamy do spędzenia go z nami! Sprawdźcie koniecznie,  co warto zobaczyć i jakie wydarzenia nie mogą Was ominąć.

Wyśledź krakow.pl - quiz dla internautów
Komunikat archiwalny 2013-10-25

Jesteś łowcą informacji? Śledzisz wszystko, co dzieje się w Krakowie? Mamy dla Ciebie kolejne wyzwanie! Weź udział w quizie „Wyśledź Kraków.pl"  i odpowiedz na pytania. Pomocą w szukaniu odpowiedzi będą wiadomości, które opublikował Magiczny Kraków, oraz najnowszy odcinek programu telewizyjnego „Kraków.pl". Będzie można obejrzeć go we wtorek w TVP Kraków o godz. 18.15. Na Wasze odpowiedzi czekamy do środy do godz. 9.00.

Wszystkich Świętych 2013
Komunikat archiwalny 2013-10-25

Trwa okres Wszystkich Świętych. Dla mieszkańców Krakowa oraz gości, którzy przyjeżdżają do naszego miasta na groby bliskich, przygotowaliśmy specjalny informator.

Kraków TV
Polecamy
Sonda
W którym miejscu powinny odbyć się główne uroczystości Światowych Dni Młodzieży 2016?