Aktualności

Drugi dzień FMF z „Niekończącą się opowieścią”

- Nie przypuszczałem, że tak świetnie to zabrzmi. Miksy były lepsze niż w oryginalnym filmie! – powiedział Klaus Doldinger ze sceny, po światowej premierze filmu „Niekończąca się opowieść” z jego muzyką wykonywaną na żywo. Symultaniczny pokaz słynnej produkcji Wolfganga Petersena zakończył drugi dzień Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie.

Odwiedź EuroTruck'a w Zabierzowie
Komunikat archiwalny 2017-05-19

Quick feet, czyli urządzenie do treningu umiejętności piłkarskich, refleksomierz, fotobudka oraz puchar UEFA EURO U21 – takie atrakcje będą czekały na kibiców w EuroTruck’u – ciężarówce promującej Mistrzostwa Europy UEFA EURO U21 Polska 2017, który już w sobotę, 20 maja, pojawi się na Rynku w Zabierzowie. Kibice będą mogli go odwiedzać od godz. 10.00 do 16.00. Przypomnijmy, stadion OSiR-u w Zabierzowie jest jedną z baz treningowych dla reprezentacji, które zagrają podczas czerwcowego turnieju.

Lipsk zagościł na placu Szczepańskim
Komunikat archiwalny 2017-05-19

Na placu Szczepańskim można oglądać sztukę łączącą światło i muzykę – instalację światła i dźwięku „25 Her(t)z”. Wysoka na 5 metrów „rzeźba”, składająca się ze 128 kostek opatrzonych literami, które przypominają nazwiska znamienitych lipskich kompozytorów – Bacha, Mendelssohna, Schumanna, Wagnera i innych – przez cztery dni promuje Lipsk, miasto partnerskie Krakowa od 1973 roku.

Będzie rodzinnie na ul. Krakowskiej
Komunikat archiwalny 2017-05-19

25 maja Dom Pomocy Społecznej przy ulicy Krakowskiej 55 organizuje uroczysty Dzień Rodziny połączony z pełnym atrakcji piknikiem. Zabawa rozpocznie się o godz. 14.00.

Przyjdź na piknik jak malowany
Komunikat archiwalny 2017-05-19

Piknik sąsiedzki połączony z wykonaniem muralu pt. „Mazurek Dąbrowskiego”, warsztaty malarstwa patriotycznego dla dzieci i młodzieży oraz potańcówka w rytmie polskich przebojów – takie atrakcje czekają na uczestników wydarzenia organizowanego przez Pogromców Bazgrołów i Radę Dzielnicy IV Prądnik Biały pod hasłem „Kochasz swój kraj to po nim nie bazgraj”. Piknik odbędzie się w sobotę, 20 maja, przy ul. Wybickiego 48. Zapraszamy od godz. 12 do 15 na warsztaty malarstwa patriotycznego, a od godz. 17 na kolorowanie muralu!

Poznaj parki narodowe na pikniku w Krakowie
Komunikat archiwalny 2017-05-19

Już w najbliższą niedzielę w parku Jordana odbędzie się piknik pt. „Poznaj małopolskie parki narodowe”. Na moc atrakcji, które będą czekać w godz. od 11 do 17 zapraszają Fundacja im. Zofii i Witolda Paryskich oraz parki narodowe: babiogórski, gorczański, magurski, ojcowski i tatrzański.

Już dziś 14. Noc Muzeów!
Komunikat archiwalny 2017-05-19

W Krakowie Noc Muzeów przypada zawsze z piątku na sobotę. W tym roku krakowskie muzea i galerie podległe różnym organizatorom (miejskie, wojewódzkie, ministerialne, uczelniane) otworzą swoje podwoje w nocy z 19 na 20 maja. Krakowianie i turyści będą mogli odwiedzić 28 placówek z oddziałami, co w sumie daje ponad 50 obiektów. W programie 14. edycji nie zabraknie nowości: po raz pierwszy zaprezentuje się Muzeum Witrażu, a w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Krakowie będzie można zobaczyć „Damę z gronostajem”.

Z żetonem pojedziesz za darmo na Noc Muzeów
Komunikat archiwalny 2017-05-19

W nocy z 19 na 20 maja w Krakowie odbędzie się kolejna edycja Nocy Muzeów. W związku z tym zostaną wprowadzone wzmocnienia komunikacji miejskiej a pasażerowie, którzy posiądą specjalnie wydany żeton lub bilet muzealny będą uprawnieni do bezpłatnego korzystania z autobusów i tramwajów od godz. 17.00 w piątek, 19 maja, do godz. 2.00 w sobotę 20 maja.   

Czy potrzebna jest opłata turystyczna w miastach?

Zwiększający się ruch turystyczny w polskich miastach oraz propozycja wprowadzenia opłaty turystycznej były głównymi tematami posiedzenia Komisji Turystyki Związku Miast Polskich (ZMP), które odbyło się 27 kwietnia w Krakowie. ZMP to najstarsza polska organizacja samorządowa, która skupia wokół wspólnych celów około 300 miast.

W poniedziałek zakończenie sezonu grzewczego
Komunikat archiwalny 2017-05-18

Ocieplenie i ładna pogoda sprawiły, że Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Krakowie podjęło decyzję, że 22 maja zakończy dostawę energii cieplnej na cele ogrzewania. Tym samym zakończy się sezon grzewczy, trwający od jesieni 2016 roku.

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA