Aktualności

Uroczyste otwarcie wystawy plenerowej „KL Plaszow”

Dziś o godz. 12 Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza do sali audytoryjnej Kupferhaus Krzysztofory przy Rynku Głównym 35, na uroczyste otwarcie wystawy plenerowej „KL Plaszow”. 

Problemy z rejestracją pojazdów - komunikat
Komunikat archiwalny 2017-11-14

Wydział Ewidencji Pojazdów i Kierowców UMK informuje, że wdrożony 13 listopada nowy system CEPIK 2 nie posiada w pełni zdolności użytkowej.

Wtorek w Krakowie – sprawdź, co dziś słychać w kulturze!

Szara i wilgotna listopadowa aura zapanowała na dobre – zastanawiamy się, czy dzisiejszą chandrę przepędzą dźwięki, obrazy, a może jednak słowa? Co wybrać z naszego kulturalnego, wtorkowego rozkładu na poprawę nastroju – czytajcie uważnie!

Przerwa w dostawie energii cieplnej na ul. Przewóz - komunikat MPEC

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej informuje o awarii sieci ciepłowniczej w rejonie ul. Przewóz. Przewidywany termin zakończenia naprawy to godz. 12:30.

Open Eyes Economy Summit, czyli spojrzenie na rozwój gospodarki

– Od kilku lat z satysfakcją obserwujemy wzrost popularności naszego miasta jako ośrodka ważnych spotkań, konferencji, kongresów. Jednak szczyt Open Eyes Economy Summit ma dla nas szczególne znaczenie, przede wszystkim względu na poruszaną tematykę – powiedział podczas otwarcia wydarzenia prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. Przypomnijmy, międzynarodowy kongres „Ekonomii otwierających się oczu” (OEES) odbywa się 14 i 15 listopada w ICE Kraków. O kierunku, w jakim zmierza współczesna gospodarka, rozmawiają eksperci ze świata nauki, ekonomii, kultury i polityki.

Problemy z rejestracją pojazdów - komunikat
Komunikat archiwalny 2017-11-13

W poniedziałek, 13 listopada wdrożony system CEPIK 2 nie działa w pełni, nie posiada pełnego zakresu i nie jest możliwa ustawowa obsługa – informuje Wydział Ewidencji Pojazdów i Kierowców UMK. Skutkuje to problemami z rejestracją pojazdów, wprowadzaniem danych oraz wydawaniem dowodów rejestracyjnych.

Dojrzałe Kino zaprasza na film „Pewnego razu w listopadzie”

Kino pod Baranami zaprasza seniorów do obejrzenia i podyskutowania o najnowszym dziele Andrzeja Jakimowskiego „Pewnego razu w listopadzie”. Film zostanie pokazany w cyklu Dojrzałe Kino w środę 15 listopada o godz. 11:00. Bilety w cenie 14 zł.

„Stanisław Wyspiański – artysta totalny?” – debata w MHK

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza na debatę pt. „Stanisław Wyspiański – artysta totalny?”, która jest częścią cyklu „Krakowskie kolokwium”. Spotkanie odbędzie się we wtorek, 14 listopada o godz. 18:00 w sali audytoryjnej Kupferhaus w Pałacu Krzysztofory przy Rynku Głównym 35.

Poniedziałek w Krakowie – sprawdź, co dziś słychać w kulturze!

W poniedziałkowy, listopadowy poranek szczególnie często zmagamy się z (prawie) szekspirowskim pytaniem „wstać, czy nie wstać – oto jest pytanie”. Myśmy zdecydowali się wstać – bo jest do czego! Mamy bowiem kilka propozycji na dobry początek tygodnia. Oto, co wybraliśmy.

„Tramwaj patriotyczny” na ulicach Krakowa
Komunikat archiwalny 2017-11-11

W sobotę, 11 listopada już po raz 23. na ulice Krakowa wyjechał „Tramwaj patriotyczny”. Zabrzmią w nim polskie pieśni historyczne i patriotyczne, które będą wykonywać uczniowie małopolskich szkół.

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA