Aktualności

Europa na Małym Rynku
Komunikat archiwalny 2014-05-08

Odegranie hymnu Unii Europejskiej z Wieży Mariackiej i wspólne śpiewanie „Ody do radości", zabawy, gry i koncerty znalazły się w programie Dnia Europy, który odbędzie się dziś (9 maja, piątek) w godz. 11:00-14:00 na Małym Rynku. W inauguracji Dnia Europy weźmie udział Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa Elżbieta Koterba.

Metro w Krakowie?
Komunikat archiwalny 2014-05-07

Dr inż. Marek Bauer z Katedry Systemów Komunikacyjnych Politechniki Krakowskiej i  Stanisław Albricht – pracownia ALTRANS – autor koncepcji metra w Krakowie wezmą udział w debacie poświęconej budowie podziemnej kolejki w naszym mieście. Spotkanie, które poprowadzi Grzegorz Stawowy – przewodniczący klubu radnych PO Rady Miasta Krakowa odbędzie się w czwartek, 8 maja o godz. 10:00 w Hotelu Kossak (pl. Kossaka 1).

Porozmawiaj o metrze, monitoringu i ścieżkach rowerowych

Mieszkańcy Dzielnicy IV Prądnik Biały i Dzielnicy VI Bronowice jako pierwsi wzięli w środę (7 maja) udział w spotkaniach w ramach konsultacji społecznych dotyczących budowy metra w Krakowie, rozbudowy miejskiej sieci monitoringu oraz wieloletniego programu budowy dróg rowerowych.

ZIO 2022 - weź udział w konsultacjach
Komunikat archiwalny 2014-05-05

12 maja (poniedziałek) odbędzie się czwarte spotkanie przedstawicieli Miasta i Komitetu Konkursowego Kraków 2022 z mieszkańcami w ramach konsultacji społecznych dotyczących koncepcji organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2022 w Krakowie. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18:00 w Nowohuckim Centrum Kultury NCK (al. Jana Pawła II 232, sala teatralna). Szczegółowe informacje są dostępne na stronie: www.dialoguj.pl.

Metro, monitoring i ścieżki rowerowe – weź udział w konsultacjach!

7 maja (środa) odbędą się pierwsze z cyklu spotkań z mieszkańcami Krakowa organizowane w ramach konsultacji społecznych dotyczących budowy metra w Krakowie, rozbudowy miejskiej sieci monitoringu oraz wieloletniego programu budowy dróg rowerowych.

Trwa nabór do pracy w obwodowej komisji wyborczej

Wciąż można zgłaszać chęć pracy w obwodowych komisjach wyborczych w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Debata o ZIO na Uniwersytecie Ekonomicznym
Komunikat archiwalny 2014-05-02

InvenTur – Koło Naukowe Turystyki i Rekreacji działające przy Uniwersytecie Ekonomicznym i Rada Dzielnicy II Grzegórzki w Krakowie organizują debatę pt. „Korzyści i zagrożenia, jakie niesie za sobą organizacja Zimowych Igrzysk Olimpijskich". W spotkaniu które odbędzie się dziś (5 maja, poniedziałek) weźmie udział m.in. Magdalena Sroka – Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa i Przewodnicząca Komitetu Konkursowego Kraków 2022.

Kraków z wysoką oceną wiarygodności kredytowej

Agencja ratingowa Standard&Poor's potwierdziła ocenę wiarygodności kredytowej Krakowa na poziomie „A-". To dowód, że Kraków jest miastem finansowo stabilnym.

Majowa Jutrzenka na Małym Rynku
Komunikat archiwalny 2014-05-02

Wszystkich mieszkańców i turystów, którzy postanowili spędzić Święto Konstytucji 3 Maja w Krakowie zapraszamy do udziału w 52. Lekcji Śpiewania „Majowa Jutrzenka", która odbędzie się dziś (3 maja) o godz. 17:00 na Małym Rynku. Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

ZIO 2022 – trwa kampania informacyjna
Komunikat archiwalny 2014-04-30

Otwarty punkt konsultacji społecznych jest sercem kampanii, która ma na celu zachęcenie mieszkańców Krakowa do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych oraz głosowania w referendum. Namiot sferyczny stanął w środę (30 kwietnia) na Rynku Głównym w Krakowie. Będzie czynny do 23 maja (piątek) w godz. 12:00-18:00.

Kraków TV
Polecamy
Sonda
Najbardziej krakowski symbol to: