Aktualności

Sadzenie drzewa miododajnego w Parku Jordana
Komunikat archiwalny 2017-08-30

W Parku Jordana przy głównej alejce zostanie posadzona lipa drobnolistna. To element „Krakowskiego miodobrania” – corocznej imprezy organizowanej od dwudziestu trzech lat przez Zrzeszenie Pszczelarzy Krakowskich na placu Wolnica. W tym roku wydarzenie odbędzie się w dniach 1–3 września.

Odliczanie do startu Kraków Business Run
Komunikat archiwalny 2017-08-30

5300 zawodników, 1060 pięcioosobowych sztafet, 693 zaangażowane firmy – tak w liczbach zapowiada się tegoroczna edycja Kraków Business Run. Charytatywny bieg biznesowy, którego głównym celem jest pomoc osobom po amputacjach, odbędzie się 3 września. Wystartują m.in. sztafety Urzędu Miasta Krakowa, Zarządu Infrastruktury Sportowej, Krakowskiego Biura Festiwalowego, wszystkich krakowskich teatrów, VI Brygady Powietrzno-Desantowej oraz drużyny aktorów: Julii Kamińskiej i Mateusza Janickiego.

„Królewskie wakacje” w Krakowie
Komunikat archiwalny 2017-08-30

Stowarzyszenie „Na Rzecz Rozwoju” wraz z Gminą Miejską Kraków tradycyjnie, jak co roku, organizują „Królewskie wakacje". 29 sierpnia dzieci biorące udział w projekcie odwiedziły pałac Wielopolskich, obejrzały salę Obrad Rady Miasta Krakowa oraz spotkały się z prezydentem Jackiem Majchrowskim.

Radni wybiorą patronów dla mostu i ulicy
Komunikat archiwalny 2017-08-30

Most im. ks. kard. Franciszka Macharskiego dla przeprawy mostowej położonej w ciągu wschodniej obwodnicy Krakowa S-7 oraz ul. Stefana Jurczaka dla będącej w trakcie realizacji ulicy łączącej al. gen. Tadeusza Bora-Komorowskiego z ul. Franciszka Bohomolca – to dwie nowe nazwy zaproponowane w projekcie uchwały, o których przyjęciu lub odrzuceniu zadecydują dziś radni na sesji Rady Miasta Krakowa.

Dekomunizacja nazw ulic na sesji RMK
Komunikat archiwalny 2017-08-30

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta Krakowa radni zdecydują o zmianie nazw sześciu ulic w naszym mieście. Ma to związek z obowiązującą od września ubiegłego roku ustawą o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej. Zmiany nie spowodują żadnych dodatkowych kosztów dla mieszkańców.

Oddaj swoją krew, pomóż potrzebującym!
Komunikat archiwalny 2017-08-30

Zarząd Pierwszego Klubu Honorowych Dawców Cracovia Pasy zaprasza do udziału w akcji krwiodawstwa, która odbędzie się dziś i jutro, tj. 30 i 31 sierpnia, w godz. 11–15 na Małym Rynku.

Seniorzy z całej Polski jadą do Warszawy
Komunikat archiwalny 2017-08-29

2 września w Warszawie odbędzie się IV Ogólnopolska Parada Seniorów „Dojrzali Wspaniali” – czyli wielkie święto całej społeczności seniorów i ich rodzin. Uczestnicy wezmą udział w Pikniku Pokoleń, a w przełamywaniu barier między generacjami pomogą muzyka, taniec i dobra zabawa. Fundacja „Zaczyn”, która organizuje wydarzenie, zaprasza seniorów z całej Polski. Grupy zorganizowane mogą uzyskać dofinansowanie.

Kulturalny wtorek – sprawdź, co się dziś dzieje w mieście!

Ostatni tydzień sierpnia dopieszcza głównie miłośników muzyki klasycznej, trwa bowiem festiwal Muzyka w Starym Krakowie i III Mariacki Festiwal Organowy. Ale w naszym rozkładzie na wtorek mamy także i inne propozycje!

Zmiany w oznakowaniu strefy płatnego parkowania
Komunikat archiwalny 2017-08-29

W najbliższym czasie rozpocznie się porządkowanie oznakowania strefy płatnego parkowania. Zmiany wynikają z przepisów prawa.

Strażnicy miejscy obchodzili swoje święto
Komunikat archiwalny 2017-08-29

W poniedziałek, 28 sierpnia w Urzędzie Miasta Krakowa odbyły się obchody Dnia Straży Miejskiej. W uroczystościach wzięli udział prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski, wojewoda małopolski Piotr Ćwik i przewodniczący Rady Miasta Krakowa Bogusław Kośmider.

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA