Aktualności

Wszystkich Świętych 2014
Komunikat archiwalny 2014-10-29

Przed nami okres Wszystkich Świętych. Jak co roku Miasto przygotowało specjalną ofertę przewozową komunikacji miejskiej, aby zachęcać kierowców do dojazdu na cmentarze autobusami i tramwajami. Tym bardziej, że w okolicach krakowskich nekropolii czekają nas utrudnienia w ruchu.

Ruch na krakowskich drogach
Komunikat archiwalny 2014-10-29

Do 15 minut dłużej niż w rozkładzie jadą pasażerowie autobusów przez 29 Listopada, Kamieńskiego, Klasztorną i Półłanki. Poza tymi ulicami na drogach panuje względy spokój – donoszą kierowcy krakowskiego MPK.

Cyberteka. Kraków czas i przestrzeń
Komunikat archiwalny 2014-10-29

W Pałacu Krzysztofory – głównej siedzibie Muzeum Historycznego Miasta Krakowa (Rynek Główny 35) dobiega końca kolejny etap remontu. Jego efekty będzie można podziwiać już dziś o godz. 12:00, podczas wernisażu wystawy stałej: Cyberteka. Kraków czas i przestrzeń. W wydarzeniu udział weźmie Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

Ruch na krakowskich drogach
Komunikat archiwalny 2014-10-28

Pogorszenie warunków atmosferycznych powoduje większe niż zwykle utrudniania w ruchu. Na głównych ulicach dojazdowych do centrum miasta, kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość. Obecnie największy korek jest na 29 Listopada (aż do Nowego Kleparza).

Duży ruch na krakowskich  drogach
Komunikat archiwalny 2014-10-27

Komunikacja miejska notuje kilkuminutowe opóźnienia. Kierowcy są zmuszeni zdjąć nogę z gazu również na głównych ulicach miasta. Zakorkowane są 29 Listopada aż do Nowego Kleparza. Stoją aleje Trzech Wieszczów, Królewska (w kierunku centrum), Piastowska (w obu kierunkach) i Prądnicka (do Opolskiej i w kierunku centrum).

Uwaga na mgłę
Komunikat archiwalny 2014-10-27

Synoptycy przewidują, że do jutra poruszanie się będzie utrudniać mgła. Apelujemy o ostrożność: widoczność będzie ograniczona do 100 metrów.

Szkoła Muzyczna przy ul. Józefińskiej świętuje

Szkoła Muzycznej I i II stopnia im. Bronisława Rutkowskiego w Krakowie obchodzi w tym roku Jubileusz 50-lecia. Z tej okazji w poniedziałek (27 października) w siedzibie szkoły przy ul. Józefińskiej odbyły się inaugurujący obchody koncert Dedykacje połączony z otwarciem, nowo wybudowanej sali koncertowej. W wydarzeniu udział wziął Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

65 lat Nowej Huty!
Komunikat archiwalny 2014-10-27

W tym roku minęło 65 lat od powstania Nowej Huty! Z tej okazji Nowohuckie Centrum Kultury wraz ze Stowarzyszeniem Moja Nowa Huta i Małopolską Fundacją Dom Kombatanta zapraszają na uroczystość „Świętujmy 65 lat Nowej Huty", która odbędzie się dziś (28 października, wtorek) o godz. 18:00 w Sali teatralnej NCK. W wydarzeniu udział weźmie Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

W miarę spokojny piątkowy poranek na krakowskich drogach

W miarę spokojny piątkowy poranek na krakowskich drogach. Spóźnienia autobusów sięgają maksymalnie dziesięciu minut i dotyczą głównie tych pojazdów, które poruszają się po 29 Listopada, Kamieńskiego i Andersa.

Piłkarski turniej na boisku DTS Tramwaj
Komunikat archiwalny 2014-10-24

Dziesięć drużyn rywalizowało o Puchar Prezydenta Krakowa w turnieju piłkarskim, który w sobotę (25 października) odbył się na boiskach Dębickiego Towarzystwa Sportowego Tramwaj przy ul. Praskiej 61a. Rywalizacji zespołów policji, straży miejskiej, straży pożarnej czy dziennikarzy towarzyszył także rozgrywany równocześnie na boisku ze sztuczną nawierzchnią turniej dzieci, które trenują w różnych klubach piłkarskich, m.in. w DTS Tramwaj.

Kraków TV
Polecamy
Sonda
Czy krakowskie Planty powinny być bardziej otwarte i dostępne dla mieszkańców?