Aktualności

Festiwal Muzyki Polskiej
Komunikat archiwalny 2013-07-10

Przed nami kolejny weekend przepełniony wartościową polską muzyką. Trzy koncerty prezentujące dorobek rodzimych kompozytorów, także w kontekście europejskim. Zapraszamy na Festiwal Muzyki Polskiej. Jego dziewiąta edycja zakończy się dziś (21 lipca, niedziela). Partnerem wydarzenia jest Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Wielka szansa dla Szkieletora
Komunikat archiwalny 2013-07-10

Jest szansa, że Szkieletor przestanie straszyć i stanie się nowoczesną, architektoniczną wizytówką miasta. Radni przyjęli dziś prezydencki projekt planu dla obszaru, na którym stoi wieżowiec tj. opracowanie „Lubomirskiego – Beliny Prażmowskiego". Miasto ma nadzieję, że dzięki temu inwestor będzie mógł przebudować wieżowiec i Szkieletor przestanie straszyć.

Pamiętamy o Wołyniu
Komunikat archiwalny 2013-07-08

Muzeum Armii Krajowej im. Generała Emila Fieldorfa „Nila", Instytut Pamięci Narodowej – oddział w Krakowie oraz Samorząd Województwa Małopolskiego zapraszają na otwarcie wystawy „Rzeź Wołyńska", która odbędzie się dziś (10 lipca, środa) o godz. 11:00 w siedzibie Muzeum przy ul. Wita Stwosza 12.

Wakacje dla dużych rodzin - zapisy do dziś!
Komunikat archiwalny 2013-07-04

To dobra wiadomość dla posiadaczy Krakowskiej Karty Rodzinnej 4+. Są jeszcze wolne miejsca na zajęcia półkolonijne finansowane przez Gminę Miejską Kraków. Na turnusy organizowane w lipcu zapisy trwają jeszcze tylko dziś (5 lipca, piątek), a na turnusy sierpniowe zapisy zostały przedłużone do 22 lipca! Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.kkr.krakow.pl w zakładce Aktualności.

Porozmawiajmy o studium
Komunikat archiwalny 2013-07-03

Zapraszamy na dyskusję publiczną w sprawie wyłożonego do publicznego wglądu projektu Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Miasta. Spotkanie odbędzie się dziś (3 lipca, środa) o godz. 16:00 w Auditorium Maximum UJ (ul. Krupnicza 33).

Weekend z teatrami ulicznymi [ZDJĘCIA]
Komunikat archiwalny 2013-07-03

 54 festiwalowe prezentacje w ośmiu miejscach, teatry z Hiszpanii, Francji, Niemiec i Polski w Krakowie, Andrychowie i Limanowej – dziś (niedziela, 14 lipca) - to ostatni dzień XXVI Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ulicznych.

Nowe zasady śmieciowe
Komunikat archiwalny 2013-06-28

1 lipca weszły w życie nowe zasady śmieciowe, na podstawie znowelizowanej ustawy o utrzymaniu czystości i porządku na terenie gmin. Przypomnijmy, że dla każdego z pięciu sektorów śmieciowych zostały podpisane umowy na wywóz i transport odpadów. Obecnie MPO Kraków podstawia pojemniki na posesje właścicieli i zarządców nieruchomości, którzy zgłosili usługę ich najmu.

Urodziny Noblistki
Komunikat archiwalny 2013-06-28

Aby uczcić przypadające dziś (2 lipca, wtorek) 90. urodziny Wisławy Szymborskiej, Fundacja Jej imienia zorganizowała konkurs na film krótkometrażowy o poezji pt. Wolę kino. Pokaz wyróżnionych filmów zaplanowano właśnie w dniu urodzin Noblistki - 2 lipca o godz. 17.00 w krakowskim Kinie Pod Baranami.

Kolejne postępy w planowaniu
Komunikat archiwalny 2013-06-28

Po środowej (26 czerwca) sesji Rady Miasta Krakowa w naszym mieście przybyło sześć miejscowych planów. Nowe opracowania uchwalono dla obszarów: „Prokocim - Bieżanowska", „Bieżanów – Drożdżownia", „Wileńska", „Rejon Cmentarza Podgórskiego", „Wielicka Wschód", „Czyżyny Pas Startowy". Nie licząc „świeżo uchwalonych" i oczekujących na wejście w życie planów, Kraków ma już 108 takich dokumentów, obejmujących blisko 43 % powierzchni miasta.

Startuje Juliada – Młodzieżowy Festiwal Sportu

Dziesięć dyscyplin sportowych, trzydzieści wakacyjnych dni, tysiące młodych krakowian, mnóstwo emocji i pozytywnej energii – już w sobotę, 29 czerwca rozpocznie się w Krakowie piętnasta edycja „Juliady" – Młodzieżowego Festiwalu Sportu, organizowanego od 1999 roku przez Urząd Miasta Krakowa i Stowarzyszenie „Siemacha".

Kraków TV
Sonda
Nowy odcinek S7 między ulicami Christo Botewa i Igołomską to świetne rozwiązanie dla Krakowa ponieważ: