Aktualności

Sprawdź swoją kolarską formę na Błoniach
Komunikat archiwalny 2016-05-05

Czy masz już plany na najbliższą sobotę? Weź udział w drugiej edycji cyklu Skandia Maraton Lang Team. Na Błoniach będzie można bawić się z całą rodziną, sprawdzić swoją kolarską formę i kibicować najlepszym zawodnikom walczącym o Puchar Polski w maratonach rowerowych MTB. Początek imprezy od godziny 11:00.

Forum na Rzecz Czystego Powietrza
Komunikat archiwalny 2016-05-05

Dwunasta debata merytoryczna Forum na Rzecz Czystego Powietrza zakończy dziś zainaugurowany w lutym cykl spotkań. Uczestnicy Forum będą w dalszym ciągu monitorować kwestię jakości powietrza w mieście i pracować nad realizacją nowych koncepcji w systemie kwartalnym.

Wybory do Krakowskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego na lata 2016-2019 [WIDEO]

Prezydent Miasta Krakowa zaprasza krakowskie organizacje pozarządowe do udziału w wyborach do Krakowskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego na lata 2016 – 2019.

Majowe życie literackie w Krakowie
Komunikat archiwalny 2016-05-02

W maju w Krakowie Mieście Literatury UNESCO towarzyszyć nam będą arcyważne pytania – od kwestii natury i uniwersalności przekładu aż po istnienie Boga. Szukać odpowiedzi na to pierwsze będziemy na Festiwalu im. Jana Błońskiego. Do pytań teologicznych w kontekście literatury wrócimy z kolei na organizowanej przez Uniwersytet Papieski Jana Pawła II konferencji „Filozofia Boga w twórczości Stanisława Lema”. Dla rozluźnienia warto będzie wybrać się na oryginalne poetyckie spotkanie z najprzaśniejszą muzyką polskiej kultury – w ArtCafe Barakah czekają na nas „Poezje z remizy, czyli recytujemy disco-polo”. Oprócz tego, czeka na nas mnóstwo wydarzeń w krakowskich bibliotekach i księgarniach, w tym: Drugie Życie Książki, Spacery Literackie oraz imponujący Copernicus Festival. Literacki maj zapowiada się oszałamiająco!

Majówka w Krakowie – co warto wiedzieć [WIDEO]

Długi weekend majowy trwa, jak co roku obfitujący w liczne wydarzenia oficjalne, patriotyczne i kulturalne. Zapraszamy do zapoznania się z krótkim kalendarium.

Prezydent Jacek Majchrowski apeluje: wywieśmy flagi!

W związku ze świętami: Pracy – 1 maja (niedziela), Flagi – 2 maja (poniedziałek) i Konstytucji 3 maja (wtorek) Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski apeluje o udekorowanie domów biało-czerwonymi flagami.

Krakostopem do Czarnogóry [FOTO i WIDEO]
Komunikat archiwalny 2016-04-29

O tym, że wycieczki autostopem stają się coraz bardziej popularne, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. I nie chodzi tylko o tani sposób podróżowania, a o przygodę. I to tym ostatnim kierowało się kilkuset uczestników Krakowskiego Wyścigu Autostopowego, który ruszył w piątek, 29 kwietnia z Krakowa. Podróżnicy mają do pokonania 1500 kilometrów. Meta to camping w Czarnogórze.

Znamy wyniki rekrutacji do przedszkoli samorządowych [WIDEO]

W czwartek, 28 kwietnia o godz. 9.00 ogłoszono wyniki postępowania rekrutacyjnego do krakowskich samorządowych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2016/2017. Do wybranych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych zakwalifikowano 17 485 dzieci z 19 122 chętnych. Oferta samorządowych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych wynosiła: w przedszkolach - 16 863 miejsc (w ubiegłym roku: 16 844 miejsc), w oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych – 1 662 miejsc (w roku szkolnym 2015/2016: 1 091 miejsc). Łącznie oferta obejmowała 18 525 miejsc (w zeszłym roku: 17 935 miejsc).

Komunikacja miejska: zmiany w majówkę
Komunikat archiwalny 2016-04-28

W związku ze zmniejszonymi potrzebami przewozowymi w okresie weekendu majowego w poniedziałek (2 maja) wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w Krakowie.

2 maja - zmiana godzin pracy magistratu
Komunikat archiwalny 2016-04-27

W poniedziałek, 2 maja zmienią się godziny przyjmowania mieszkańców w Urzędzie Miasta Krakowa.

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL