Aktualności

Poranne info drogowe
Komunikat archiwalny 2014-12-15

Przywrócono już ruch linii tramwajowych kursujących aleją Pokoju. Dziś rano na skrzyżowaniu ulicy Centralnej z Aleją Pokoju samochód osobowy wjechał w słup trakcyjny. 

Zobacz Żywą Szopkę u Franciszkanów
Komunikat archiwalny 2014-12-15

Każdy kto spędza Święta Bożego Narodzenia w Krakowie z pewnością nie wyobraża ich sobie bez Żywej Szopki przygotowywanej przez braci Franciszkanów. Tak samo jest w tym roku – w dniach 24-26 grudnia (środa – piątek) zapraszamy na ul. Franciszkańską 4 by zobaczyć Maryję i Józefa z małym Jezusem, pastuszków i żywe zwierzęta: lamy, osiołka, kucyka, owce i kozy.

Hej kolęda, kolęda!
Komunikat archiwalny 2014-12-15

W środę, 17 grudnia, w Krakowie zagościł prawdziwie świąteczny nastrój. Gwiazdy polskiej estrady, wśród nich m.in. Anna Wyszkoni, Ewa Farna, Sylwia Grzeszczak, Zbigniew Wodecki, Grzegorz Markowski, Jacek Wójcicki, Stanisław Karpiel-Bułecka oraz zespół Pectus, w kolegiacie św. Anny przedstawili interpretacje najstarszych polskich pieśni bożonarodzeniowych.

Mecz Radwańska - Szarapowa w Kraków Arenie
Komunikat archiwalny 2014-12-13

Będzie to mecz Grupy Światowej, czyli tenisowej ekstraklasy. W piątek (12 grudnia) ruszyła oficjalna sprzedaż biletów. Za tydzień w Newsletterze Kraków.pl, w specjalnym 50. wydaniu, ogłosimy konkurs z wejściówkami, tylko dla naszych subskrybentów (www.krakow.pl/65701,artykul,newsletter.html).

Rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce
Komunikat archiwalny 2014-12-12

13 grudnia (sobota) mija 33. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce obchodzony jako Dzień Pamięci Ofiar Stanu Wojennego. NSZZ Solidarność Region Małopolski zaprasza do udziału w uroczystościach, które odbędą się 14 grudnia (niedziela) w Bazylice Mariackiej.

Kopiec Krakusa po rewitalizacji
Komunikat archiwalny 2014-12-11

Zakończył się kolejny etap prac związanych z rewitalizacją Kopca Krakusa – najstarszej ziemnej budowli Krakowa. 15 grudnia nastąpi odbiór robót, w ramach których uporządkowano i zabezpieczono przed degradacją otoczenie tego kopca.

Uwaga na porywisty wiatr
Komunikat archiwalny 2014-12-11

W piątek w ciągu dnia i w nocy ma wiać silny wiatr – ostrzega Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Poranne info drogowe
Komunikat archiwalny 2014-12-10

Uwaga kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej! Z powodu kolizji do jakiej doszło na ul. Powstańców Wielkopolskich, przed najazdem na estakadę w kierunku Nowej Huty, występują utrudnienia w przejeździe na ulicach: Wielickiej, Kamieńskiego i Powstańców Śląskich.

Poranne info drogowe
Komunikat archiwalny 2014-12-09

Uwaga pasażerowie komunikacji miejskiej: na rondzie Grzegórzeckim doszło do niegroźnej kolizji tramwaju linii numer 50. Przez chwilę ruch był wstrzymany, a pojazdy kursowały objazdem.

Wesoła Nowina, czyli kolędowanie w Nowej Hucie
Komunikat archiwalny 2014-12-09

Affabre – to zespół wokalny, który wystąpi podczas 41. koncertu z cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?! Koncert pt. Kolędy Świata – Wesoła nowina odbędzie się dzis, 29 grudnia, o godz. 19:00 w kościele pw. św. Brata Alberta w Krakowie (os. Dywizjonu 303).

Kraków TV
Polecamy
Sonda
Czy krakowskie Planty powinny być bardziej otwarte i dostępne dla mieszkańców?