Aktualności

Punkt InfoKraków w Łagiewnikach
Komunikat archiwalny 2010-08-12

Udzielanie kompleksowej informacji turystycznej i kulturalnej, umożliwienie dostępu do materiałów promocyjnych dotyczących Krakowa i zachęcenie pielgrzymów i turystów do odwiedzenia centrum Miasta - to główne zadania jakie stoją przed pracownikami nowo otwartego punktu miejskiej sieci informacji turystycznej InfoKraków w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Przebudowa ul. Długiej zakończona
Komunikat archiwalny 2010-08-12

Zakończyła się modernizacja ulicy Długiej. Nowo oddana ulica jest bardziej przyjazna dla pieszych, wygodna dla osób niepełnosprawnych i daje uprzywilejowaną pozycję komunikacji miejskiej. Przebudowa kosztowała 20 mln 738 tys. zł. Połowa tej kwoty pochodzi ze środków Unii Europejskiej.

Komunikat pyłkowy dla alergików
Komunikat archiwalny 2010-08-12

W okresie od lipca do października na Rynku Głównym prowadzony jest monitoring biologiczny. Komunikaty pyłkowe są aktualizowane dwa razy w tygodniu (wtorki i piątki) i zawierają informacje o aktualnym stężeniu i prognozowanym dla pyłku roślin alergizujących oraz zarodników grzybów.

Skosztuj pieroga
Komunikat archiwalny 2010-08-12

Podsmażane czy gotowane? Na słodko czy z mięsem i kapustą? Z takimi dylematami będą się mierzyć smakosze, wybierając najlepsze pierogi VIII Festiwalu Pierogów w Krakowie. Impreza trwa na Małym Rynku od piątku do niedzieli (13-15 sierpnia).

Zlot z okazji 100 – lecia ZHP
Komunikat archiwalny 2010-08-11

Dla potrzeb bezpiecznego przeprowadzenia Zlotu z okazji 100 - lecia Związku Harcerstwa Polskiego częściowo zamknięte zostały ścieżki rowerowe w ciągu al. 3 Maja oraz al. Focha. Zamknięcie potrwa do 26 sierpnia br.

W weekend remont torowiska na ul. Wielickiej
Komunikat archiwalny 2010-08-11

W ten weekend prowadzone są prace związane z wymianą płyt torowych na ul. Wielickiej, w rejonie skrzyżowania z ul. Lwowską oraz Powstańców Wielkopolskich. W związku z tym, od soboty, 14 sierpnia od godz. 6:00 do niedzieli, 15 sierpnia do godz. 19:00 wyłączono ruch tramwajowy na ul. Wielickiej na odcinku od ul. Dworcowej do placu Boh. Getta.

Letni Festiwal Teatrów STeN
Komunikat archiwalny 2010-08-11

W dniach 17-29 sierpnia odbywa się w Krakowie Letni Festiwal Teatrów Nieinstytucjonalnych STeN. Prezentowane będą spektakle powstałe w kręgu skupionych wokół Stowarzyszenia Teatrów Nieinstytucjonalnych STeN w Krakowie.

Historyczny pociąg w Krakowie
Komunikat archiwalny 2010-08-11

Historyczna rekonstrukcja „Pociąg z ochotnikami roku 1920”, odbywająca się w ramach jubileuszowych obchodów 90. roczny bitwy warszawskiej, zawita dziś (11 sierpnia, środa) do Krakowa. Finał inscenizacji będzie można zobaczyć 13-14 sierpnia w Warszawie.

 Dobra architektura w Nowej Hucie
Komunikat archiwalny 2010-08-10

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski zaprasza na prezentowaną w Nowohuckim Centrum Kultury wystawę „Kraków NOW”. Ekspozycja obejmuje pokonkursowe projekty architektoniczne zrealizowane w Krakowie w latach 2003-2009. Organizatorami wystawy są: Urząd Miasta Krakowa oraz Stowarzyszenie Architektów Polskich.

Radwańska współliderką rankingu US Open Series

Sportowa ambasadorka Krakowa Agnieszka Radwańska została współliderką rankingu US Open Series 2010. Sukces ten był możliwy dzięki osiągniętym przez nią wynikom na turniejach w Stanford oraz w San Diego.

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA