Aktualności

Lans na rower
Komunikat archiwalny 2011-09-21

Trwają obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu oraz Europejskiego Dnia bez Samochodu. Podobnie jak w latach ubiegłych, motywem przewodnim tegorocznej kampanii informacyjnej jest tematyka rowerowa.

Regatach o Puchar Prezydenta Krakowa rozstrzygnięte

W miniony weekend (17 – 18 września), na zalewie Bagry Wielkie, ponad 90 łódek ścigało się w Regatach o Puchar Prezydenta Krakowa.

Tydzień mobilności na półmetku
Komunikat archiwalny 2011-09-19

Konferencja o stanie powietrza w naszym mieście, rowerowy serwis za złotówkę, darmowe przejazdy komunikacją miejską w czwartek, 22 września, oddanie do użytku kolejnych kontrapasów. To tylko niektóre punkty obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu oraz Europejskiego Dnia bez Samochodu.

Sacrum Profanum – tak było
Komunikat archiwalny 2011-09-19

Aphex Twin, Adrian Utley z Portishead, Will Gregory z Goldfrapp, Leszek Możdżer, DJ Envee i Pianohooligan – w finałowym koncercie Festiwalu Sacrum Profanum wielcy muzycy oddali hołd bohaterowi tegorocznej edycji, Steve’owi Reichowi.

Tydzień Mobilności na rowerach
Komunikat archiwalny 2011-09-19

W piątek, 16 września rozpoczęły się obchody Europejskiego Tydzień Zrównoważonego Transportu. Do 24 września przedstawiciele Miasta, uczelni, stowarzyszeń i firm będą namawiać mieszkańców do rezygnowania z samochodu i poruszania się po mieście rowerem lub transportem miejskim.

Czyj pradziadek był Polakiem, kto spędził miło czas w Krakowie?

Natalie Portman, Morgan Freeman, Robert Redford, Russel Crowe… sprawdź co znani mówią o Polsce i Krakowie. Nowy film promocyjny „Polska? Tak!”  w oryginalny sposób przybliża obcokrajowcom Polskę, w tym także i Kraków.

Sankt Petersburg w Krakowie
Komunikat archiwalny 2011-09-14

Konferencja dotycząca ochrony dziedzictwa narodowego i konserwacji zabytków, okrągły stół ma temat spraw społecznych i edukacji oraz imprezy kulturalne (wystawy, prezentacje, spektakle i koncerty) znalazły się w programie II Dni Sankt Petersburga w Krakowie. Wydarzenie, które potrwa trzy dni, zostanie uroczyście zainaugurowane w czwartek (15 września) o godz. 11:00 w Holu Kamiennym Urzędu Miasta Krakowa (pl. Wszystkich Świętych 3-4).

Sacrum Profanum dzień drugi
Komunikat archiwalny 2011-09-13

Polska premiera opery wideo Three Tales Steve'a Reicha i jego żony, pionierki amerykańskiej sztuki wideo – Beryl Korot, była główną atrakcją drugiego dnia Festiwalu Sacrum Profanum (12 września, poniedziałek). Utwór, który powstał na zamówienie najważniejszych festiwali i centrów muzycznych, piętnuje tragedie i dylematy moralne ludzkości: katastrofę sterowca Hindenburg, próby jądrowe USA na atolu Bikini oraz klonowanie, inżynierię genetyczną i sztuczną inteligencję.

Reich, Miłosz, Greenwood, WTC
Komunikat archiwalny 2011-09-13

Symboliczne otwarcie 9. amerykańskiej edycji Sacrum Profanum 11 września (niedziela) z wielu powodów było wyjątkowe. Rocznica ataku na WTC, a w industrialnej scenerii hali ocynowni ArcelorMittal Poland – jeden z największych kompozytorów naszych czasów Steve Reich i jego muzyka w wykonaniu Ensemble Modern i Jonny'ego Greenwooda z Radiohead. Do tego prapremiera Dwóch wierszy Miłosza Pawła Mykietyna napisanych na zamówienie festiwalu.

Rower albo tramwaj - wszystko za darmo
Komunikat archiwalny 2011-09-12

„Wybierz wygodną alternatywę! Nie warto zamykać się w samochodzie!’’ to hasło tegorocznej kampanii  proekologicznej w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu oraz Europejskiego Dnia bez Samochodu.

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA