Aktualności

Kraków najlepszym miastem Europy
Komunikat archiwalny 2010-12-08

Spośród wszystkich miast europejskich z wychodzeniem z kryzysu najlepiej radzi sobie Kraków. Tak wynika z rankingu przeprowadzonego w ramach Brookings Metropolitan Policy Program, opublikowanego przez stronę Forsal.pl. Kraków zajął najwyższe miejsce ze wszystkich europejskich metropolii pod względem rozwijania się po kryzysie ekonomicznym. Nasze miasto uplasowało się na bardzo wysokiej 38. pozycji spośród 150. metropolii z całego świata.

Krakowska architektura Top 10
Komunikat archiwalny 2010-12-08

Kilka miejskich realizacji znalazło się w Przewodniku Architektonicznym TOP 10 po Krakowie, przygotowanym przez portal Bryla.pl. „Stolica Małopolski obfituje w zabytki, ale w ciągu ostatnich lat Kraków uzbierał też trochę porządnej architektury”, piszą autorzy Przewodnika.

Dodatkowe dyżury dzielnicowych komisji wyborczych

Miejski Komisarz Wyborczy informuje, iż w związku z niezgłoszeniem się co najmniej 2 kandydatów w terminie przewidzianym dla zgłaszania kandydatów, zostały ustalone 6 grudnia do 8 grudnia, w godzinach od 15. do 18., dodatkowe dyżury Dzielnicowych Komisji Wyborczych dla przyjmowania zgłoszeń i rejestracji dodatkowych kandydatów na radnych:

Prognoza pogody IMiGW (8.12)
Komunikat archiwalny 2010-12-08

W dzień zachmurzenie duże. Zamglenia i mgły ograniczające widzialność do bardzo słabej i złej. Okresami słabe opady deszczu lub mżawki. Temperatura maksymalna od 1°C do 4°C, na Podhalu około 3°C, na szczytach Tatr około 3°C, w partiach szczytowych Beskidów około 4°C. Wiatr słaby z kierunków południowych, lokalnie zmienny.

Zgłoś usterkę sygnalizacji
Komunikat archiwalny 2010-12-08

Pod całodobowym numerem telefonu 12-616-75-55 można zgłaszać usterki sygnalizacji świetlnej. Sygnały od użytkowników ruchu pomogą w usprawnieniu krakowskich skrzyżowań.

Boska Komedia – znamy wyniki!
Komunikat archiwalny 2010-12-08

Był sobie Andrzej, Andrzej, Andrzej i Andrzej w reż. Moniki Strzępki to najlepsze przedstawienie tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Boska Komedia w Krakowie – zadecydowało jury. Statuetkę dla najlepszej aktorki otrzymała Karolina Gruszka (za rolę w spektaklu Lipiec w reż. Iwana Wyrypajewa), a za najlepszego aktora uznano Andrzeja Szeremetę (Artur w spektaklu Persona. Ciało Simone w reż. Krystiana Lupy).

Ostrzeżenie hydrologiczne
Komunikat archiwalny 2010-12-07

W związku z prognozowanymi opadami deszczu, utrzymującymi się przez całą dobę dodatnimi temperaturami powietrza, a co za tym idzie topnieniem pokrywy śnieżnej
w godzinach popołudniowych oraz w nocy z 7 na 8 grudnia na mniejszych bezpośrednich dopływach Wisły w rejonie Krakowa spodziewane są wzrosty poziomu wody do strefy stanów wysokich, z lokalnym przekroczeniem stanów ostrzegawczych.

Jacek Majchrowski po raz trzeci!
Komunikat archiwalny 2010-12-06

Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki II tury wyborów  samorządowych. Krakowianie zadecydowali, że prezydentem miasta będzie Jacek Majchrowski. Frekwencja wyborcza  wyniosła 34,98 %.

Prognoza pogody
Komunikat archiwalny 2010-12-06

W dzień zachmurzenie duże. W drugiej części dnia lokalne mgły, ograniczające widzialność do bardzo słabej i złej. Po południu opady śniegu oraz śniegu z deszczem o natężeniu słabym. Miejscami możliwość wystąpienia opadów marznącego deszczu powodującego gołoledź.

Bilety MPK kupimy przez komórkę
Komunikat archiwalny 2010-12-06

Od poniedziałku, 6 grudnia, pasażerowie mogą kupować bilety na autobusy i tramwaje przez komórkę. Dzięki usłudze moBilet wystarczy posiadać telefon komórkowy, by nie martwić się brakiem drobnych,  kolejkami do kiosku czy automatu Krakowskiej Karty Miejskiej.

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA