Aktualności

Odeszła wybitna poetka
Komunikat archiwalny 2012-02-02

Wybitna poetka i eseistka, laureatka Literackiej Nagrody
Nobla, Honorowa Obywatelka Miasta Krakowa, niezwykle
zasłużona w rozsławianiu kultury polskiej i naszego miasta –
Wisława Szymborska zmarła wczoraj (1 lutego, środa) w
Krakowie.

Krakowska Edukacja Przyszłości
Komunikat archiwalny 2012-02-02

Omówienie planowanych zmian dotyczących kompetencji dyrektorów krakowskich szkół i przedszkoli, zasad zatrudniania pracowników i racjonalizacji wydatków dotyczących oświaty w Krakowie było głównym celem wczorajszego (1 lutego, środa) spotkania Zastępcy Prezydenta Miasta Krakowa ds. Edukacji Anny Okońskiej-Walkowicz z dyrektorami przedszkoli. Podobne spotkania odbędą się także dzisiaj (2 lutego, czwartek) i w piątek (3 lutego) z dyrektorami krakowskich szkół.

Pomóż!
Komunikat archiwalny 2012-02-01

Krakowskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt apeluje o pomoc.  Azyl pęka w szwach – zwierząt jest za dużo, aby  wszystkim zapewnić komfortowe warunki w okresie tak niskich temperatur. Mróz jest  niebezpieczny szczególnie dla starszych i krótkowłosych zwierząt.

Statut do poprawki
Komunikat archiwalny 2012-02-01

Prezes Rady Ministrów odmówił uzgodnienia projektu nowego Statutu Rady Miasta Krakowa, który został uchwalony przez Radę Miasta Krakowa.  Premier Donald Tusk potwierdził tym samym zastrzeżenia, które wcześniej w swojej opinii do projektu zgłaszał prezydent Jacek Majchrowski w kwestiach dotyczących funkcjonowania rad dzielnic.

Radwańska szóstą rakietą świata
Komunikat archiwalny 2012-01-31

Krakowska tenisistka Agnieszka Radwańska dzięki udziałowi w ćwierćfinale wielkoszlemowego turnieju Australian Open awansowała na szóste miejsce w rankingu WTA Tour. To najwyższa pozycja naszej tenisistki w historii.

Jeszcze tylko dziś
Komunikat archiwalny 2012-01-31

Zabierz głos w sprawie rewitalizacji Nowej Huty. Do końca stycznia można wypełnić ankietę dotyczącą koncepcji rewitalizacji najstarszej części tej dzielnicy – osi Alei Róż i Placu Centralnego.

ICE Krakow na ITM Warszawa
Komunikat archiwalny 2012-01-27

W warszawskim Centrum Expo XXI rozpoczyna się dziś (27 stycznia, piątek) 2. edycja Międzynarodowych Targów Turystycznych ITM Warsaw. Będą tam także przedstawiciele ICE Kraków oraz Krakow Convention Bureau, którzy zaprezentują powstające w Krakowie Centrum Kongresowe. Targi potrwają do niedzieli (29 stycznia).

Pierwsze karty wydane
Komunikat archiwalny 2012-01-25

W Wydziale Spraw Społecznych Urzędu Miasta Krakowa przy ul. Stachowicza 18 rozpoczęto wydawanie kart w ramach Programu Krakowska Karta Rodzinna 4+. Dokument gwarantuje rodzinom z czwórką i większą liczbą dzieci korzystanie z dynamicznie rozwijającego się systemu ulg i rabatów, które zaoferowały instytucje miejskie oraz podmioty komercyjne. W najbliższym czasie karty odbierze blisko 500 rodzin z Krakowa.

Zajrzyj do Bunkra pełnego sztuki
Komunikat archiwalny 2012-01-25

Spotkania z artystami, dyskusje o wystawach, projekcje filmów i warsztaty dla dzieci odbędą się w ramach Dnia Otwartego, na który 28 stycznia (sobota) zaprasza Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki (pl. Szczepański 3A). Wstęp na wszystkie wydarzenia i wystawy jest wolny.

Euro 2014 w Krakowie?
Komunikat archiwalny 2012-01-25

Kraków i Małopolska to oficjalni polscy kandydaci do organizacji w 2014 roku piłkarskich mistrzostw Europy do lat 19. Po Mistrzostwach Europy seniorów, jest to drugi najważniejszy piłkarski turniej Starego Kontynentu. Ostateczną decyzję, który z okręgowych związków piłkarskich za dwa lata ugości młodych piłkarzy, podjął Polski Związek Piłki Nożnej.

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA