Aktualności

Kocham Kraków z wzajemnością
Komunikat archiwalny 2011-05-28

Koncert Moniki Kuszyńskiej – byłej wokalistki popularnego polskiego zespołu muzycznego Varius Manx, która powróciła na scenę muzyczną po wypadku i latach rehabilitacji, prezentacje artystyczne, integracyjne zawody wspinaczkowe, Piknik Lotniczy, spływ kajakowy – to tylko niektóre wydarzenia w ramach XII Tygodnia Osób Niepełnosprawnych „Kocham Kraków z Wzajemnością”, który rozpoczął się w piątek (27 maja).

Cracovia Interrun
Komunikat archiwalny 2011-05-28

Start i meta na krakowskim Rynku. Dwie trasy do wyboru, każda w ścisłym centrum Krakowa. Urząd Miasta i INTERSPORT zapraszają na wielkie rekreacyjne bieganie. Już dzisiaj (niedziala, 29 maja) czwarta edycja Cracovia INTERRUN.

Kraków otwarty dla inwestora
Komunikat archiwalny 2011-05-25

To miejsce, gdzie inwestor, dzięki nowoczesnym narzędziom i fachowemu zespołowi otwartemu na współpracę otrzyma wsparcie i kompleksową informację o możliwościach na zrobienie biznesu w Krakowie. We wtorek (24 maja) Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski uruchomił Centrum Obsługi Inwestora (COI), zlokalizowane przy ulicy Brackiej 1.

UEFA Grassroots Day w Krakowie
Komunikat archiwalny 2011-05-25

W środę 25 maja odbędzie się druga edycja organizowanego w całej Europie święta piłki amatorskiej - UEFA Grassroots Day. W Krakowie zawody odbędą się na Orlikach i boiskach wielofunkcyjnych.

51. Krakowski Festiwal Filmowy
Komunikat archiwalny 2011-05-24

Blisko 750 filmowców, producentów, krytyków, organizatorów festiwali i dziennikarzy, ok. 100 filmów biorących udział w trzech konkursach ocenianych przez międzynarodowe jury, Nagroda Smok Smoków za całokształt twórczości dla Piotra Kamlera – stolica Małopolski przygotowuje się do 51. edycji Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Wydarzenie współfinansowane przez Urząd Miasta Krakowa potrwa do niedzieli (29 maja).

Uwaga burze!
Komunikat archiwalny 2011-05-23

Na podstawie danych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed wystąpieniem burz na terenie Małopolski.

Honorowe zakończenie… Festiwalu Muzyki Filmowej

Wszystko co dobre, kiedyś się kończy – również wielkie święto muzyki filmowej, które od czwartku (19 maja) elektryzowało słuchaczy z niemal całej Europy. Ostatni dzień 4. Festiwalu Muzyki Filmowej (22 maja, niedziela) przebiegał pod dyktando Czasu Honoru, dostarczając powodów do satysfakcji, zarówno miłośnikom muzyki filmowej, jak i entuzjastom tego niezwykle popularnego serialu.

Kajakowe zawody o puchar Prezydenta
Komunikat archiwalny 2011-05-22

Na Torze Kajakarstwa Górskiego przy ulicy Kolnej 2 trwają Międzynarodowe Regaty w Kajakarstwie Slalomowym o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa.

Wieczór marzeń na dobry początek
Komunikat archiwalny 2011-05-20

Kraków przywitał fanów muzyki filmowej palącym słońcem w czwartek (19 maja). Punktualnie o 14:30 kompozytorzy: Masashi Hamauzu, Bartosz Chajdecki, Adam Skorupa i Krzysztof Wierzynkiewicz oraz dyrygenci: Arnold Roth, Richard Kaufman i Diego Navarro, wspólnie pokroili tort i oficjalnie zainaugurowali 4. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie.

Moc MOCAK-u
Komunikat archiwalny 2011-05-20

Kilkaset osób przybyło w czwartek (19 maja) na oficjalne otwarcie MOCAK-u - Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie. W uroczystości wzięli udział m.in. Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Bronisław Komorowski oraz Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA