Aktualności

Odwiedź Dolny Śląsk nie wyjeżdżając z Krakowa!

Promocja Dolnośląskiego Szlaku UNESCO to główny cel wizyty gości ze Świdnicy, którzy przyjechali do Krakowa, by zaprezentować zabytki wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w Świdnicy, Jaworze i Wrocławiu. Wczoraj (18 października, poniedziałek) w Teatrze Bagatela można było obejrzeć film „Tajemnica pastora” oraz spektakl „Mądry tak nie podróżuje…”

Akcja „Liść”
Komunikat archiwalny 2010-10-18

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu organizuje akcję darmowego odbioru liści i trawy z prywatnych posesji. Szczegółowe informacje nt. akcji dostępne są na stronie www.ekocentrum.krakow.pl i pod numerem bezpłatnej infolinii 800 11 22 11.

Studenci piosenki śpiewają
Komunikat archiwalny 2010-10-17

Od wielu lat jest największą imprezą środowiska akademickiego i każdego roku przyciąga uwagę tysięcy młodych ludzi. W eliminacjach do organizowanego w jego ramach konkursu piosenki, co roku bierze udział ponad 9 000 solistów i zespołów studenckich z 47 miast Polski. Laureaci tego konkursu stają się wielkimi postaciami polskiej estrady. 46. edycja Studenckiego Festiwalu Piosenki - bo o nim mowa, potrwa w Krakowie do 17 października.

Festiwal Podróżniczy Travenalia
Komunikat archiwalny 2010-10-17

Zdjęcia i filmy z najróżniejszych zakątków świata. Opowieści o nocnych przeprawach przez busz, odganianiu lwów rowerową trąbką, tybetańskiej herbacie i ludziach, którzy nią częstują. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami – główną będzie bilet w dowolne miejsce na świecie. To tylko niektóre z atrakcji, czekających na uczestników Festiwalu Podróżniczego Travenalia, który odbywa się w ten weekend (16-17 października). Wstęp wolny.

Teatr Łaźnia Nowa zaprasza po remoncie
Komunikat archiwalny 2010-10-16

15 października Teatr Łaźnia Nowa na os. Szkolnym rozpoczął nowy sezon. Tegoroczna inauguracja była wyjątkowa – właśnie zakończył się trwający trzy lata generalny remont budynku. „W Nowej Hucie mamy nowoczesny teatr i halę koncertową jakich pozazdrościć mogą europejskie stolice. Przyjdźcie i przekonajcie się osobiście” – zaprasza dyrektor Teatru, Bartosz Szydłowski.

Krakowski Magistrat nagrodzony Złotym Godłem
Komunikat archiwalny 2010-10-15

Urząd Miasta Krakowa zdobył Złote Godło w konkursie „Najwyższa Jakość Quality International 2010" w kategorii QI Order za system zarządzania jakością w urzędzie. Nagrodę odebrała w czwartek  (14 października) w Katowicach Dyrektor Magistratu Marta Nowak.

12 zmysłowych festiwali
Komunikat archiwalny 2010-10-14

Od 2008 roku Kraków realizuje projekt pod nazwą 6 zmysłów, skupiający prestiżowe i  spektakularne festiwale z różnych dziedzin sztuki. Decyzją Prezydenta Miasta Krakowa w 2011 roku dołączą do nich kolejne dwa festiwale – Międzynarodowy Festiwal Literacki im. Czesława Miłosza oraz Unsound Festiwal. Dzisiaj (14 października, czwartek) listy intencyjne w tej sprawie podpisali Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, Małgorzata Płysa – szefowa Fundacji Tone, organizującej Unsound i Grzegorz Gauden – dyrektor Instytutu Książki, organizującego Festiwal Miłosza.

Znamy wykonawcę tramwaju na Ruczaj
Komunikat archiwalny 2010-10-14

Zakończył się przetarg na budowę linii tramwajowej do III Kampusu UJ. W ostatniej sekundzie aukcję na realizację tej inwestycji wygrała krakowska firma ZUE SA.

Centrum Krakowa do poprawy
Komunikat archiwalny 2010-10-13

Obowiązujące w Polsce przepisy dotyczące estetyki centrum miasta są niewystarczające – tak wynika z sondy przeprowadzonej przez miejski serwis internetowy Krakow.pl. Sonda była prowadzona od 29 września do 12 października. Naprzeciw oczekiwaniom by poprawić estetykę centrum Krakowa wychodzi przygotowany przez Prezydenta Jacka Majchrowskiego projekt uchwały w sprawie objęcia Starego Miasta Parkiem Kulturowym.

Krakowski Rynek szybko powiększa grono swoich znajomych

Przygodę z Facebookiem rozpoczął ponad rok temu. Z początku informował o różnych wydarzeniach z płyty Rynku Głównego, potem zaczął zamieszczać także swoje przemyślenia. Dzisiaj ma już prawie 5 tysięcy fanów, a ich liczba zwiększa się dziennie o ponad 100 osób.  Krakowski Rynek w serwisie społecznościowym.

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA