Aktualności

Śladem św. Jadwigi i św. Brata Alberta
Komunikat archiwalny 2010-08-05

„Krakowscy święci i błogosławieni” – to hasło, które towarzyszy trzeciej edycji Nocy Cracovia Sacra. Wydarzenie, w którym udział weźmie kilkanaście kościołów i klasztorów, dwa muzea i jedna synagoga rozpocznie się w sobotę (14 sierpnia) przed południem i potrwa do późnych godzin wieczornych w niedzielę (15 sierpnia). Wstęp do wszystkich miejsc będzie bezpłatny.

Radwańska w najlepszej ósemce turnieju w San Diego

Agnieszka Radwańska pokonała byłą liderkę światowego rankingu Rosjankę Dinarę Safinę 6:1, 6:3 i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA Tour „Mercury Insurance Open” na twardych kortach w San Diego.

Szlakiem Kadrówki
Komunikat archiwalny 2010-08-05

Dzisiaj (6 sierpnia, piątek) w 96. rocznicę Czynu Legionowego, wyruszył z krakowskich Oleandrów XLV (30. po wojnie) Marsz Szlakiem I Kompanii Kadrowej. Patronat nad krakowskimi uroczystościami związanymi z Marszem objął Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Kolarze coraz bliżej Krakowa
Komunikat archiwalny 2010-08-05

W sobotę, 7 sierpnia na ulicach Krakowa rozegra się finałowy etap największej kolarskiej imprezy w naszym kraju. Jak co roku zawodnicy będą się ścigać po centrum miasta, a finisz ponownie ustawiono przy Błoniach.

Smoki, Giganci i zamki z ludzi
Komunikat archiwalny 2010-08-04

Wielka parada ulicą Grodzką na Rynek Główny, pokazy budowy zamków z ludzi, pokazy sardany  (w tym sardany powietrznej tańczonej na ścianie Wieży Ratuszowej) i tańców z kijami, spektakl o smokach i pokaz sztucznych ogni – na trzy dni Kraków zmieni się w stolicę Katalonii. Wszystko to za sprawą Międzynarodowych Pokazów Sardany i Zespołów Folklorystycznych APLEC, które rozpoczną się 6 sierpnia na Rynku Głównym.

Agnieszka Radwańska w II rundzie turnieju w San Diego

Krakowianka spotkała się już drugi raz w ciągu ostatnich 8 dni z Chanelle Scheepers i ponownie odniosła zwycięstwo. Tym razem Agnieszka Radwańska wygrała w 2. setach 7:5, 6:3 i awansowała do II rundy turnieju w San Diego.

Dobra Architektura w Nowej Hucie
Komunikat archiwalny 2010-08-03

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski zaprasza na prezentowaną w Nowohuckim Centrum Kultury wystawę „Kraków NOW”. Ekspozycja  obejmuje pokonkursowe projekty architektoniczne  zrealizowane w Krakowie  w  latach 2003- 2009.

Ruszył tramwaj do Nowohuckiej
Komunikat archiwalny 2010-08-03

Zgodnie z zapowiedziami sprzed miesiąca, od dzisiaj (środa, 4 sierpnia) kursuje regularna komunikacja tramwajowa do ulicy Nowohuckiej. Z pętli w Bronowicach, z wykorzystaniem nowowybudowanego torowiska przez Most Kotlarski i ulicę Herlinga Grudzińskiego jeździ już tramwaj nr 20.

Kolejne sukcesy krakowskich sportowców
Komunikat archiwalny 2010-08-02

Zespół Dynamic World Rally Team w składzie Michał Kościuszko i Maciej Szczepaniak zakończył rajd Finlandii na 5. miejscu. Z kolei Agnieszka Radwańska awansowała w rankingu WTA do czołowej dziesiątki. Zarówno Kościuszko jak i Radwańska na imprezach sportowych reprezentują miasto w ramach projektu „Kraków – Miasto Mistrzów”.

Nowy rzecznik Prezydenta Krakowa
Komunikat archiwalny 2010-08-02

Nowym rzecznikiem prasowym  Prezydenta Krakowa został Marcin Kandefer. Rzecznik Prezydenta jest socjologiem z wykształcenia, posiada doświadczenie zawodowe zarówno w dziedzinie public relations jak i w dziennikarstwie.

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA