Aktualności

Uwaga Burze!
Komunikat archiwalny 2011-08-19

Na podstawie danych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed wystąpieniem burz z gradem na terenie Małopolski.

Coke Live Music
Komunikat archiwalny 2011-08-19

6.  edycja Coke Live Music Festival 2011 wystartowała! Podczas festiwalu wystąpi wiele gwiazd światowego i polskiego formatu. W Krakowie zagrają m.in.: Kanye West, Interpol, The Kooks, Editors, White Lies, You Me At Six, Gooral, Pablopavo i Ludziki, a także zespół Vallium, który swój udział wywalczył w konkursie Coke Live Fresh Noise.

Makiety dla niewidomych nagrodzone
Komunikat archiwalny 2011-08-18

Droga Królewska dla Niepełnosprawnego Turysty - projekt unijny zrealizowany przez Miasto Kraków - zdobył nagrodę w konkursie Fundacji Instytut Rozwoju Regionalnego „Samorząd równych szans 2011".

Dwie noce szlakiem krakowskich bazylik
Komunikat archiwalny 2011-08-15

Papieskie Bazyliki Mniejsze – to temat przewodni tegorocznej edycji Nocy Cracovia Sacra. To wydarzenie, w którym udział weźmie kilkanaście krakowskich kościołów i klasztorów oraz klasztor w Staniątkach. Cracovia Sacra została uroczyście zainaugurowana w niedzielę (14 sierpnia) o godz. 17:00 w Bazylice Bożego Ciała.

Podsmażane, gotowane i panierowane
Komunikat archiwalny 2011-08-13

Z owocami, serem, kaszą, mięsem i bobem – pierogi. Już po raz dziewiąty ta wyjątkowa potrawa, uwielbiana przez Polaków i odwiedzających nasz kraj turystów, będzie miała w Krakowie (na Małym Rynku) swoje święto. Festiwal Pierogów rozpoczął się w  piątek (12 sierpnia) i potrwa do poniedziałku (15 sierpnia). W tym roku towarzyszy mu konkurs Cudowna moc bukietów.

Krakowski etap Tour de Pologne
Komunikat archiwalny 2011-08-06

Dziś (6 sierpnia, sobota) ulicami Krakowa przejedzie peleton 68. Tour de Pologne. Po raz kolejny rywalizacja kolarska w największym wyścigu w Polsce zakończy się pod Wawelem.

Ostatni krok do Ligi Mistrzów
Komunikat archiwalny 2011-08-05

W piątek w szwajcarskim Nyonie odbyło się losowanie IV rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Rywalem Wisła Kraków w ostatecznej walce o awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów będzie cypryjski APÓEL (Nikozja).

Coke Live Music na topie
Komunikat archiwalny 2011-08-03

Coke Live Music Festiwal  znalazł się w gronie 10 najlepszych europejskich festiwali muzycznych.  Agencja Havas Soprt&Entertaiment, zbadała 64 festiwale na terenie całej Europy.  Oprócz Coke Live Music do rankingu zakwalifikowały się jeszcze Off Festiwal w Katowicach, Open'er w Gdyni  i Przystanek Woodstook. Wszystkie znalazły się poza pierwszą dziesiątką.

Kup kamienicę na Małym Rynku
Komunikat archiwalny 2011-08-03

Miasto zamierza sprzedać kamienice w Małym Rynku 5 i 6. Nieruchomości będzie można licytować w październiku.

Pożegnanie na rozstajach
Komunikat archiwalny 2011-07-31

Do dzisiaj (31 lipca) trwa festiwal Rozstaje 2011. Tegoroczna, trzynasta edycja odbywa się pod hasłem „Muzyczna podróż na wschód”.

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA