Aktualności

Miejskim ciepłem w smog
Komunikat archiwalny 2012-03-23

Rozwój miejskiego systemu ciepłowniczego był tematem wczorajszej (22 marca) konferencji w Magistracie. Organizatorem spotkania, w którym uczestniczyli przedstawiciele samorządu Krakowa i Małopolski, a także reprezentanci spółdzielni wspólnot mieszkaniowych było Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A.

Medale Cracoviae Merenti
Komunikat archiwalny 2012-03-23

Radio Kraków, Małopolski Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców Budowlanych a także dr Andrzej Kosiniak- Kamysz zostali odznaczeni Medalami Cracoviae Merenti. Decyzję podjęto na wniosek Komisji Medalu, której przewodniczy Prezydent Miasta Krakowa i w skład której wchodzą także Metropolita Krakowski i Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Powalczą o Złote Kreski
Komunikat archiwalny 2012-03-23

Przez trzy dni Kraków będzie stolicą polskiego kina animowanego. Wczoraj (22 marca, czwartek) w Kinoteatrze „Wrzos” (ul. Zamoyskiego 50) rozpocznie się 17. Ogólnopolski Festiwal Autorskich Filmów Animowanych OFAFA 2012. Zawodowcy, studenci wyższych szkół filmowych i plastycznych walczyć będą m.in. o Złote, Srebrne i Brązowe Kreski.

Kids in Kraków wystartowało!
Komunikat archiwalny 2012-03-22

Rusza projekt Kids in Kraków – czyli baza organizowanych w Krakowie wydarzeń dla dzieci. Specjalna sekcja Kids in Krakow dostępna jest na stronach karnet.krakow.pl i krakow.travel oraz na profilu Kids in Kraków na portalu społecznościowym Facebook.

 

Krakowskie inwestycje Liderami Małopolski
Komunikat archiwalny 2012-03-21

Trzy krakowskie projekty inwestycyjne otrzymały tytuł Lidera Małopolski 2011 roku. Wyróżnienia za przebudowę ronda Ofiar Katynia, Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK oraz Muzeum Armii Krajowej wręczono podczas gali w Międzynarodowych Centrum Kultury, w środę, 21 marca.

Sukces Krakowa w Moskwie
Komunikat archiwalny 2012-03-21

Ponad 300 osób z branży turystycznej i mediów obejrzało wczoraj (20 marca, wtorek) prezentację Polski, jako gospodarza mistrzostw EURO 2012, w Ambasadzie Polski w Moskwie. W stolicy Rosji nie mogło zabraknąć przedstawicieli Krakowa i Małopolski. Prezentację dotyczącą naszego Miasta jako piątego polskiego Miasta podczas EURO 2012 zaprezentowała Magdalena Sroka - Zastępca Prezydenta Krakowa.

Kraków – gramy dalej!
Komunikat archiwalny 2012-03-20

Internauci z całego świata potwierdzili, że Kraków jest jednym z najcudowniejszych miast w Europie. Nasze miasto przeszło do drugiego etapu konkursu New7Wonders Cities.

Budowanie to sztuka!
Komunikat archiwalny 2012-03-19

Pod hasłem artURBANICA ruszył konkurs adresowany do projektantów i deweloperów. Jego celem jest wyróżnienie zrealizowanych inwestycji mieszkaniowych oraz usługowych, których mieszkańcy i użytkownicy czują się dobrze nie tylko wewnątrz budynków, ale także w otaczającej je przestrzeni. Zgłoszenia przyjmowane będą do 30 kwietnia.

Kup pisankę, pomóż czworonogom
Komunikat archiwalny 2012-03-19

Od 23 marca do 6 kwietnia w Galerii Kazimierz będzie czynne stoisko Wielkanocne zorganizowane przez Krakowskie Towarzystwo Opieki Nad Zwierzętami. Kupując ozdoby i inne drobiazgi wspomożemy czworonogi  z krakowskiego schroniska.

Dziś rocznica likwidacji krakowskiego Getta
Komunikat archiwalny 2012-03-18

W tym roku przypada 69. rocznica likwidacji krakowskiego getta, aby upamiętnić to wydarzenie w niedzielę (18 marca) o godz. 12:00 ulicami Krakowa przechodzi Marsz Pamięci. Jego trasa biegnie od placu Bohaterów Getta do pomnika na terenie byłego KL Płaszów.

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA