Aktualności

Znamy pierwsze gwiazdy tegorocznego Coke Live!
Komunikat archiwalny 2012-04-12

The Killers, Placebo i The Roots to pierwsze potwierdzone gwiazdy krakowskiego Coke Live Music Festival. W tym roku festiwalowa muzyka zabrzmi na lotnisku w Czyżynach 11 i 12 sierpnia.

9. edycja Festiwalu Misteria Paschalia zakończona

Osiem koncertów w osiem dni, bilety wyprzedane na kilka tygodni przed wydarzeniem, tradycyjnie już – transmisje koncertów na antenie Programu 2 Polskiego Radia, a przede wszystkim – ponad pięciotysięczna publiczność, która specjalnie na Festiwal przyjechała do Krakowa m.in. z Niemiec, Francji, Norwegii, USA, Wielkiej Brytanii i Austrii. A więc znów można ogłosić wielki sukces – podsumowuje Tomasz Handzlik w dzisiejszym (11 kwietnia, środa), krakowskim wydaniu Gazety Wyborczej.

Pamięci Andrzeja Przewoźnika
Komunikat archiwalny 2012-04-11

Dziś (11 kwietnia, środa) Jolanta Przewoźnik – wdowa po Andrzeju Przewoźniku oraz Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski odsłonili pamiątkową tablicę poświęconą  sekretarzowi generalnemu Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa. Tablica znajduje się w budynku Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 im. ks. kard. Adama Stefana Sapiehy na drugim piętrze.

Debata o przyszłości Krakowa
Komunikat archiwalny 2012-04-11

Dziś (11 kwietnia, środa) o godz. 19:00 w Filharmonii Krakowskiej odbędzie się koncert charytatywny na rzecz zwierząt z krakowskiego schroniska. Usłyszymy Beatę Rybotycką, Leszka Możdżera, Grzegorza Turnaua, Jerzego Połomskiego, Tomasza Stańko i kwartet smyczkowy Convivium. Podczas imprezy będzie można też licytować interesujące przedmioty  m.in. fotografię Rynku Głównego przekazaną przez Prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego.

Bitwa wojów na Kopcu Kraka
Komunikat archiwalny 2012-04-09

Nie trzeba posiadać wehikułu czasu, by choć na chwilę przenieść się w epokę średniowiecza - wystarczy 10 kwietnia (wtorek) przyjść na Kopiec Krakusa, by wziąć udział w tradycyjnym święcie Rękawki. Impreza rozpocznie się o godz. 12:00 obrzędem rozpalenia ognia oraz toczenia jaj i kołaczy z kopca.

Emaus na Zwierzyńcu
Komunikat archiwalny 2012-04-09

Dom Zwierzyniecki (oddział Muzeum Historycznego Miasta Krakowa) zaprasza wszystkich krakowian i ich gości, odwiedzających miasto podczas świąt na Wielkanoc w Muzeum. Przystanek Emaus 2012. Spotkanie odbędzie się w Poniedziałek Wielkanocny w godz. 10:00-18:00, w siedzibie muzeum przy ul. Królowej Jadwigi 41.

Święcenie i życzenia przed Bazyliką
Komunikat archiwalny 2012-04-07

W Wielką Sobotę przed Bazyliką Mariacką  Kardynał Stanisław Dziwisz poświęcił pokarmy wielkanocne krakowian. Po uroczystości Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski złożył mieszkańcom i gościom życzenia świąteczne.

Wielkanoc na Rynku
Komunikat archiwalny 2012-04-07

Wystawcy z Polski a także z Litwy i Ukrainy biorą udział w tegorocznych Targach Wielkanocnych na Rynku Głównym w Krakowie. Na stoiskach można kupić m.in. stroiki, koszyki, palmy, świeczki, wydmuszki, ręcznie malowaną porcelanę, obrusy świąteczne i wyroby regionalne. Impreza potrwa do 9 kwietnia.

Do tramwaju i jazda!
Komunikat archiwalny 2012-04-05

Jesteś turystą? Mieszkasz w Krakowie od niedawna? A może po prostu chcesz zaoszczędzić czas i szybciej przemieszczać się ulicami miasta? Jeśli tak, mamy dla Ciebie klika przydatnych informacji!

Triumf Judyty i Ottavio Dantone
Komunikat archiwalny 2012-04-04

Drugi dzień Festiwalu Misteria Paschalia przyniósł kolejną wielką oratoryjną formę, zarazem jedno z najlepszych dzieł Antonia Vivaldiego – Juditha triumphans devicta Holofernis barbarie. I tak jak legendarna biblijna bohaterka zwyciężyła wroga, tak tego wieczoru Ottavio Dantone z połączonymi zespołami Accademia Bizantina i Capella Cracoviensis oraz doborowym składem wokalistek podbili publiczność. Były wiwaty i owacja na stojąco!

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA