Aktualności

Readingmalopolska.pl
Komunikat archiwalny 2012-10-12
Ruszył multimedialny i interaktywny portal readingmalopolska.pl. Znajdziemy w nim m.in. prezentacje małopolskich miejscowości związanych z pisarzami i literaturą, a także przygotowane specjalnie dla portalu literackie szlaki śladem wielkich pisarzy: Stanisława Lema, Sławomira Mrożka i Czesława Miłosza.
O seniorach w Magistracie
Komunikat archiwalny 2012-10-10

Aktywność seniorów i solidarność międzypokoleniowa to główne tematy konferencji organizowanej w ramach projektu „Sieć Lokalnych Obserwatoriów Aktywnej Integracji NLAO", realizowanej wspólnie z miastami partnerskimi i europejską Siecią EUROCITIES. Partnerem projektu jest Urząd Miasta Krakowa. Konferencja rozpocznie się dzisiaj (11 października, czwartek) o godz. 9.30 w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa. Obrady zainauguruje Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa Magdalena Sroka.

Kraków stolicą sportu
Komunikat archiwalny 2012-10-10

Do niedzieli, 14 października w naszym mieście przebywa delegacja najwyższych przedstawicieli Stowarzyszenia ACES Europe. Wizyta ma związek z końcową fazą ubiegania się przez Kraków o tytuł „Europejskiej Stolicy Sportu 2015".

Zmarł Jerzy Jarocki
Komunikat archiwalny 2012-10-10

Odszedł  Jerzy Jarocki – związany z Krakowem, jeden z najwybitniejszych polskich reżyserów teatralnych.Miał 83 lata.

Książę Albert odwiedzi Kraków
Komunikat archiwalny 2012-10-10

Dzisiaj (czwartek, 18 października) Kraków odwiedzi Książę Monako Albert II wraz z Księżną Charlene. W programie wizyty będzie m.in. spotkanie z Prezydentem Krakowa Jackiem Majchrowskim.

O mieszkaniach na sesji
Komunikat archiwalny 2012-10-09

Podczas dzisiejszej (10 października) sesji Rady Miasta Krakowa, radni podejmą decyzję w sprawie projektów trzech uchwał regulujących sprawy mieszkaniowe, tj. przyjęcia Polityki mieszkaniowej Gminy Miejskiej Kraków, Wieloletniego programu gospodarowania mieszkaniowym zasobem Gminy Miejskiej Kraków oraz zasobem tymczasowych pomieszczeń na lata 2012-2017, a także zasad wynajmowania lokali wchodzących w skład tego zasobu oraz tymczasowych pomieszczeń.

Sprawdź swój adres
Komunikat archiwalny 2012-10-09
Urząd Miasta Krakowa prowadzi modernizację ewidencji gruntów i budynków, by zaktualizować dostępne w niej dane.  Od 22 października do 12 listopada w Wydziale Geodezji UMK wyłożony będzie projekt takiego opracowania dla części nieruchomości położonych w Śródmieściu. Sprawdź czy dane dotyczące twojej nieruchomości są poprawne.
Zgłoś miejsca przyjazne seniorom
Komunikat archiwalny 2012-10-08

Zapraszamy do udziału w II edycji akcji pn. „Miejsce przyjazne seniorom", zgłoszenia w niej przyjmowane są do 31 października. W akcji uczestniczyć mogą instytucje realizujące projekty z myślą o osobach starszych oraz podmioty działające na rzecz krakowskich seniorów. Miejsca przyjazne seniorom mogą zgłaszać także osoby fizyczne (w liczbie min. 10). Laureaci akcji zostaną wyróżnieni specjalnym certyfikatem podczas uroczystej Gali.

Zapisz się na spotkanie z Pamukiem
Komunikat archiwalny 2012-10-08

Orhan Pamuk – laureat Literackiej Nagrody Nobla w 2006 r. i jeden z najważniejszych na świecie współczesnych pisarzy – już wkrótce będzie gościł w Krakowie. 24 października o godz. 20.00, podczas Festiwalu Conrada spotka się z czytelnikami w auli Audytorium Maximum UJ. Liczba wejściówek jest ograniczona.

Bieg Trzech Kopców: 18-latek z Kenii najlepszy
Komunikat archiwalny 2012-10-07
Tegoroczny VI Bieg Trzech Kopców wygrał 18-letni Samuel Kemboi z Kenii, który przebiegł 13-kilometrową trasę w 40 minut i 50 sekund. Najszybszą z kobiet była brązowa medalistka mistrzostw Polski w maratonie Ewa Kucharska z czasem 50.40. W dobrej formie minął linię mety Minister Skarbu, krakowianin Mikołaj Budzanowski.
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA