Aktualności

Czy będą dodatkowe pieniądze na halę w Czyżynach?

Dziś, 25 stycznia Urząd Marszałkowski dokona przeglądu list indykatywnych projektów przewidzianych do współfinansowania z programów UE. Urzędnicy omówią kwestię unijnego wsparcia dla budowy wielofunkcyjnej areny w Czyżynach.

Radwańska kontra Clijsters
Komunikat archiwalny 2011-01-25

W ćwierćfinale Australian Open Agnieszka Radwańska zmierzy się z Belgijką Kim Clijsters. Rozstawiona z numerem 3. Clijsters w IV rundzie pokonała 7:6, 6:2 Jekaterinę Makarową.

Szanse na unijne wsparcie dla zarządzania transportem

Niemal komplet punktów (46,9 na 47) uzyskał projekt „Rozwój systemu zarządzania transportem publicznym w Krakowie”, podczas pierwszego etapu oceny merytorycznej. Decyzję w sprawie unijnego wsparcia na ten miejski projekt poznamy za kilka tygodni.

Prognoza pogody IMiGW (24.01)
Komunikat archiwalny 2011-01-24

W dzień zachmurzenie duże. Okresami słabe opady śniegu, głównie w pierwszej części dnia.  Temperatura maksymalna od -4C do -2C, na Podhalu około -7C, na szczytach Tatr około -13C, w partiach szczytowych Beskidów około -9C.Wiatr słaby, zmienny. W górach wiatr słaby i umiarkowany, północny

Koncert z cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?!
Komunikat archiwalny 2011-01-21

„Panu naszemu DZIEŃ DOBRY” to tytuł koncertu noworocznego, który odbędzie się w sobotę (22 stycznia) w kościele Arka Pana (ul. Obrońców Krzyża 1). Koncert z cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?!, podczas którego będzie można posłuchać kolęd oraz piosenek Marka Grechuty, w aranżacjach zespołu Dzień Dobry,  rozpocznie się o godz. 19:00. Wstęp jest bezpłatny.

Opera Rara – nowy sezon rozpoczęty
Komunikat archiwalny 2011-01-21

Na czwartkową (20 stycznia) koncertową wersję L’Olimpiade Pergolesiego wiele osób szło zapewne trochę... w ciemno: wiedzeni ciekawością głosów solistów nieznanych jeszcze pod Wawelem i zaufaniem do znakomitej orkiestry Ottavia Dantone. Tym razem była to prawdziwa opera rara: dzieło znane u nas zaledwie z tytułu, mimo że w literaturze muzycznej funkcjonowało od trzech stuleci w nieskończonej ilości przetworzeń i pasticciów.

Nie ma zagrożenia dla bezpieczeństwa mieszkańców

„Nie ma żadnego niebezpieczeństwa, ani zwiększenia zagrożenia dla mieszkańców Krakowa” – mówił prezydent Jacek Majchrowski podczas spotkania z dziennikarzami w Magistracie. Spotkanie  zorganizowano w związku zabójstwem na os. Kurdwanów.

Radni miasta apelują do Ministra Zdrowia
Komunikat archiwalny 2011-01-21

Rezolucję w sprawie podjęcia działań kontrolnych i nadzorczych w sprawie kontraktowania usług medycznych na terenie Miasta Krakowa przez Małopolski Oddziała Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia na rok 2011 w związku z zagrożeniem bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców Miasta Krakowa do Ministra Zdrowia, Rzecznika Praw Obywatelskich, Rzecznika Praw Pacjenta i Rzecznika Praw Dziecka podjęli radni miasta Krakowa podczas nadzwyczajnej sesji zwołanej w czwartek (20 stycznia).

Krytyk nad krytykami
Komunikat archiwalny 2011-01-20

Profesor Michał Paweł Markowski został laureatem nagrody Marszałka Województwa Małopolskiego i Prezydenta Miasta Krakowa za wybitne osiągnięcia w dziedzinie eseistyki oraz krytyki literackiej i artystycznej im. Kazimierza Wyki. Uroczystość wręczenia nagrody odbyła się w środę (19 stycznia) w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa.

Bilety przez komórkę coraz popularniejsze
Komunikat archiwalny 2011-01-19

Rośnie zainteresowanie zakupem biletów przez komórkę. Największym powodzeniem cieszą się nadal bilety jednoprzejazdowe normalne, 15 minutowe normalne i 15 minutowe z ulgą ustawową.

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA