Aktualności

Nobel dla Zagajewskiego?
Komunikat archiwalny 2011-10-06

Adam Zagajewski, poeta od wielu lat związany z Krakowem jest wymieniany jako faworyt do Literackiej Nagrody Nobla. Jego rywalami są  Adonis, Tomas Transtroemer, Cormac McCarthy, Assia Djebar, Thomas Pynchon i Haruki Murakami. Laureata poznamy już dziś.

Centrum Muzyki w Krakowie
Komunikat archiwalny 2011-10-05

Filharmonia Krakowska, Akademia Muzyczna, Capella Cracoviensis i Sinfonietta Cracovia w jednym miejscu? W środę, 5 października podpisano list intencyjny w sprawie współpracy przy utworzeniu Centrum Muzyki.

Straż Miejska dla chorych dzieci
Komunikat archiwalny 2011-10-05

Straż Miejska obchodzi w tym roku dwudziestolecie istnienia. Z tej okazji strażnicy i pracownicy SM postanowili honorowo oddać 20 litrów krwi na rzecz dzieci z Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej Instytutu Pediatrii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Profesor B. pilnie poszukiwany! Ostatni dzień zapisów

Zaginął Profesor B. (imienia i nazwiska nie wolno wymawiać, bo może to być groźne dla wymawiającego). Ekipy ratunkowe mogą się zgłaszać jeszcze tylko dzisiaj! Krakowskie Biuro Festiwalowe wspólnie z Gazetą Krakowską rozpoczyna wspólną zabawę – Grę Miejską.

Czat z Prezydentem odwołany
Komunikat archiwalny 2011-10-04

W związku z licznymi obowiązkami Prezydenta dzisiejszy czat zostaje odwołany. O kolejnym terminie e-spotkania z Jackiem Majchrowskim poinformujemy wkrótce.

Przepraszamy za zaistniałą sytuację.

Konkurs kierowców autobusów na półmetku
Komunikat archiwalny 2011-10-02

Zakończył się pierwszy etap rywalizacji w ogólnopolskim konkursie, który ma wyłonić najlepszego kierowcę komunikacji miejskiej w Polsce. Uczestnicy musieli w nim sobie poradzić z testem sprawdzającym wiedzę z zakresu ruchu drogowego oraz z zadaniami praktycznymi związanymi z techniką i precyzją prowadzenia autobusu.

Radwańska zwycięża w finale Toray Pan Pacific Open w Tokio

Agnieszka Radwańska pokonała (6:3, 6:2) Wierę Zwonariewą. Tenisistka zdobyła 900 punktów w Tokio i awansowała na 12. miejsce na liście światowej.

Spadochroniarze w Krakowie
Komunikat archiwalny 2011-09-30

Do 1 października w Krakowie  potrwa XXI Kongres Europejskiej Federacji Spadochroniarzy ( U.E.P.).  W Kongresie wezmą udział wszystkie narodowe stowarzyszenia spadochroniarzy zrzeszone w U.E.P. Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski objął wydarzenie honorowym patronatem.

Przebudzenie Agnieszki Radwańskiej
Komunikat archiwalny 2011-09-28

Agnieszka Radwańska awansowała do ćwierćfinału tenisowego turnieju WTA w Tokio. Krakowianka w meczu pełnym zwrotów pokonała Serbkę Jelenę Janković 2:6, 6:4, 6:0.

Światowe Dni Młodzieży w Krakowie?
Komunikat archiwalny 2011-09-28

W 2015 roku Światowe Dni Młodzieży mogą odbyć się w Krakowie – donosi  „Dziennik Polski" (27 września). Starania o to podjął metropolita krakowski  Kardynał Stanisław Dziwisz.

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA