Aktualności

Osiem nowych połączeń z Krakowa
Komunikat archiwalny 2012-03-27

Eurolot uruchamia kolejne połączenia z Kraków Airport. Od maja ruszą rejsy do Lwowa, a od lipca do: Amsterdamu, Zurychu, Hamburga, Florencji, Dubrownika, Wilna i Heringsdorfu. Tym samym Kraków Airport staje się największym partnerem Eurolotu spośród polskich portów lotniczych.

Rekordowe drugie życie książki
Komunikat archiwalny 2012-03-26

Blisko 200 osób wzięło udział w drugiej, wiosennej edycji akcji Drugie życie książki. Pogoda dopisała i na placu przed Pawilonem Wyspiańskiego, gdzie tym razem zorganizowano wielką literacką wymianę, nowego właściciela znalazło około 800 tomów. Ogromnym powodzeniem cieszyło się stoisko z książkami dla dzieci, któremu patronowało Kids in Kraków - nowoczesna, pełna i wiarygodna baza organizowanych w Krakowie wydarzeń dla dzieci.

Luc Besson na Off Plus Camera
Komunikat archiwalny 2012-03-26

Francuski reżyser Luc Besson będzie gościem specjalnym podczas tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Off Plus Camera. W Krakowie na festiwalu odbędzie się premiera jego najnowszego filmu LADY. Znany jest już także pełny skład jury Konkursu Głównego Wytyczanie drogi. Przypominamy, że festiwal rusza 13 kwietnia, a jego współorganizatorem jest Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Profesor Bartoszewski w drodze
Komunikat archiwalny 2012-03-26

„Bartoszewski. Droga" – to tytuł filmu, którego kinowa premiera odbędzie się dziś (26 marca) o godz. 18:00 w Narodowym Starym Teatrze w Krakowie. Film trafi do kin studyjnych w kwietniu, a jesienią będzie go można obejrzeć w telewizji. Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

Zostań dawcą szpiku
Komunikat archiwalny 2012-03-23

Dzień Dawcy Szpiku to wyjątkowe wydarzenie, które odbędzie się w Krakowie na Rynku Głównym w najbliższą niedzielę (25 marca) w godz. 11:00-19:00. Jego inicjatorką jest aktorka Alicja Bachleda–Curuś. Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski, wspierają je także Katedra i Klinika Hematologii Collegium Medium UJ oraz Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Miejskim ciepłem w smog
Komunikat archiwalny 2012-03-23

Rozwój miejskiego systemu ciepłowniczego był tematem wczorajszej (22 marca) konferencji w Magistracie. Organizatorem spotkania, w którym uczestniczyli przedstawiciele samorządu Krakowa i Małopolski, a także reprezentanci spółdzielni wspólnot mieszkaniowych było Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A.

Medale Cracoviae Merenti
Komunikat archiwalny 2012-03-23

Radio Kraków, Małopolski Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców Budowlanych a także dr Andrzej Kosiniak- Kamysz zostali odznaczeni Medalami Cracoviae Merenti. Decyzję podjęto na wniosek Komisji Medalu, której przewodniczy Prezydent Miasta Krakowa i w skład której wchodzą także Metropolita Krakowski i Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Powalczą o Złote Kreski
Komunikat archiwalny 2012-03-23

Przez trzy dni Kraków będzie stolicą polskiego kina animowanego. Wczoraj (22 marca, czwartek) w Kinoteatrze „Wrzos” (ul. Zamoyskiego 50) rozpocznie się 17. Ogólnopolski Festiwal Autorskich Filmów Animowanych OFAFA 2012. Zawodowcy, studenci wyższych szkół filmowych i plastycznych walczyć będą m.in. o Złote, Srebrne i Brązowe Kreski.

Kids in Kraków wystartowało!
Komunikat archiwalny 2012-03-22

Rusza projekt Kids in Kraków – czyli baza organizowanych w Krakowie wydarzeń dla dzieci. Specjalna sekcja Kids in Krakow dostępna jest na stronach karnet.krakow.pl i krakow.travel oraz na profilu Kids in Kraków na portalu społecznościowym Facebook.

 

Krakowskie inwestycje Liderami Małopolski
Komunikat archiwalny 2012-03-21

Trzy krakowskie projekty inwestycyjne otrzymały tytuł Lidera Małopolski 2011 roku. Wyróżnienia za przebudowę ronda Ofiar Katynia, Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK oraz Muzeum Armii Krajowej wręczono podczas gali w Międzynarodowych Centrum Kultury, w środę, 21 marca.

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA