Aktualności

Rowerowe emocje pod Wawelem
Komunikat archiwalny 2010-07-29

1 sierpnia, punktualnie o godzinie 11.00, z Krakowskich Błoń wyruszy Krakowski ESKA BIKE MARATON. Podczas imprezy rozegrane zostaną V Otwarte Mistrzostwa Miasta Krakowa o Puchar Prezydenta Jacka Majchrowskiego.

Kościuszko testuje nowe superauto przed rajdem Finlandii

Michał Kościuszko razem ze swoim pilotem Maćkiem Szczepaniakiem i zespołem Dynamic World Rally Team, przebywa od niedzieli w fińskim Jyvaskyla, gdzie przygotowuje się do kolejnej odsłony Rajdu Finlandii - 7. rundy tegorocznych Mistrzostw Świata. Wczoraj Michał Kościuszko testował nowy samochód, którym wystartuje pośród gęstych lasów środkowej Finlandii.

Breakdance na Juliadzie
Komunikat archiwalny 2010-07-28

Turniejem breakdance „Kontrola stylu” zakończy się 31 lipca w Centrum Rozwoju Com-Com Zone dwunasta edycja „Juliady” – Młodzieżowego Festiwalu Sportu. Impreza organizowana jest od roku 1999 przez Stowarzyszenie „U Siemachy”, Urząd Miasta Krakowa oraz Biuro Promocji Studio 2.

Lokalne podtopienia - wszystkie ulce przejezdne
Komunikat archiwalny 2010-07-28

Intensywne opady deszczu spowodowały wczoraj (28 lipca) lokalne podtopienia oraz wzrost poziomu wody w rzece  Serafa. W godzinach wieczornych przywrócono ruch na wszystkich wcześniej wyłączonych z ruchu ulicach. 

Za cztery dni 67. TOUR DE POLOGNE
Komunikat archiwalny 2010-07-28

Tylko cztery dni dzieli nas od rozpoczęcia 67. Tour de Pologne UCI Pro Tour. Start największej kolarskiej imprezy w Polsce odbędzie się 1 sierpnia w Sochaczewie. Metę ostatniego, siódmego etapu przewidziano na krakowskich Błoniach.

Ostrzeżenie meteorologiczne
Komunikat archiwalny 2010-07-28

W związku z prognozowanymi intensywnymi opadami deszczu (27 i 28 lipca) w ciągu najbliższej doby w zlewni rzeki Skawa oraz na bezpośrednich dopływach Wisły na terenie województwa, spodziewany jest wzrost poziomu wody do strefy stanów wysokich, przekroczenie stanów ostrzegawczych i lokalnie alarmowych.

Kraków poprawił pozycję w rankingu samorządów

Kraków awansował na 10. pozycję w rankingu samorządów, przygotowanym przez dziennik „Rzeczpospolita”. Jesteśmy też w pierwszej dziesiątce polskich miast pod względem innowacyjności.

Nowe siedziby dla żłobka nr 30
Komunikat archiwalny 2010-07-21

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski wyznaczył tymczasowe siedziby Żłobka Samorządowego nr 30.

Zakończenie krakowskich miniatur teatralnych
Komunikat archiwalny 2010-07-20

Dziś (22 lipca, czwartek) w Śródmiejskim Ośrodku Kultury przy ul. Mikołajskiej występem Anny Chodakowskiej i Cezarego Kosińskiego zakończą się Krakowskie Miniatury Teatralne. Imprezę współfinansuje Urząd Miasta Krakowa.

Trwa Letni Festiwal Jazzowy w Piwnicy pod Baranami

Do 18 sierpnia potrwa XV jubileuszowy Letni Festiwal Jazzowy w Piwnicy pod Baranami - największy polski i jeden z większych w Europie festiwali jazzowych.

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA