Aktualności

Pamiętaj o odśnieżaniu dachu i chodnika!
Komunikat archiwalny 2010-12-14

Śliskie i zasypanie śniegiem chodniki oraz nieodśnieżone dachy stwarzają zagrożenie dla pieszych i kierowców. Obowiązek usuwania śniegu spoczywa na administratorach i właścicielach budynków.

Boska Komedia zakończona. Zapraszamy za rok!
Komunikat archiwalny 2010-12-13

W niedzielę w Krakowie zakończył się 3. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Boska Komedia. Choć zwycięzcę części konkursowej poznaliśmy jeszcze podczas trwania Festiwalu, do niedzieli zgromadzeni w Krakowie teatromani mogli brać udział w pokazach spektakli teatralnych i spotkaniach z zaproszonymi gośćmi. Łącznie w wydarzeniach festiwalowych uczestniczyło ponad sześć tysięcy widzów.

Intensywne opady śniegu w Małopolsce
Komunikat archiwalny 2010-12-13

Na podstawie danych Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych w Krakowie, Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed wystąpieniem intensywnych opadów śniegu na terenie Małopolski.

 Prezydent złoży ślubowanie
Komunikat archiwalny 2010-12-13

Prezydent Jacek Majchrowski złoży ślubowanie podczas uroczystej IV sesji Rady Miasta Krakowa. Zaprzysiężenie Prezydenta Miasta Krakowa odbędzie się we wtorek (14 grudnia) o godz. 12. w Sali Obrad RMK przy pl. Wszystkich Świętych 3-4.

IV edycja Konkursu „Kraków bez barier” rozstrzygnięta

Stadion MKS Cracovia, Centrum Dzieła Pomocy Św. Ojca Pio, Ośrodek Sportu i Rekreacji Kolna, Zespół Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych nr 3, Dom Studencki DS.-4 Politechniki Krakowskiej, Garden Residence, ul. Długa, Podziemia Rynku oraz Muzeum Narodowe w Sukiennicach – Galeria Sztuki Polskiej XIX Wieku - to miejsca nagrodzone w tegorocznej edycji konkursu „Kraków bez barier 2010”. Wyniki zostały ogłoszone podczas piątkowej (10 grudnia) uroczystej Gali w Audytorium Maximum.

Kraków pod choinkę – świąteczne karnety już w sprzedaży!

Na profilu Krakowskiego Biura Festiwalowego w Allegro oraz w trzech punktach sieci informacji miejskiej InfoKraków można kupić specjalne, świąteczne karnety na wybrane festiwale organizowane w przyszłym roku przez Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Boska Komedia – ostatnie dni festiwalu
Komunikat archiwalny 2010-12-12

3. Międzynarodowego Festiwalu Boska Komedia zbliża się do końca. Przed widzami ostatnie spektakle pokazujące wzajemnej relacji sceny i życia oraz niezwykłe spotkania z gościem specjalnym: Workcenter of Jerzy Grotowski and Thomas Richards realizującym projekt Życie w teatrze. Festiwal zakończy się dziś (niedziela, 12 grudnia).

Świąteczna Szlachetna Paczka
Komunikat archiwalny 2010-12-10

Krakowskie Stowarzyszenie „Wiosna” po raz 10. zainaugurowało przed świętami akcję pomocy dla najbiedniejszych „Szlachetna Paczka”. Od 20 listopada do 10 grudnia każdy mógł wybrać jedną z rodzin i przygotować specjalnie dla jej członków wyjątkową pomoc – SZLACHETNĄ PACZKĘ. W tym roku pracownicy socjalni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie wytypowali do akcji i przesłali Stowarzyszeniu informacje o ok. 350 rodzinach.

Obchody Roku Czesława Miłosza – największe wydarzenia odbędą się w Krakowie

Krakowskie Biuro Festiwalowe otrzymało jedną z najwyższych w Polsce dotacji z programu Miłosz 2011 – Promesa przyznawaną przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Na organizację 2. Międzynarodowego Festiwalu Literackiego im. Czesława Miłosza KBF dostanie 1 120 000 zł, na realizację projektu Umysł wyzwolony – krakowskie obchody roku Czesława Miłosza – 600 tys. zł, a projektu Made in Poland. Miłosz Sounds w ramach 9. Festiwalu Sacrum Profanum – 100 tys. zł.

Finał konkursu „Kraków bez barier”
Komunikat archiwalny 2010-12-10

Już dzisiaj (10 grudnia, piątek) o godz. 18 w Audytorium Maximum UJ rozpocznie się uroczysta gala z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych połączona z finałem IV edycji Konkursu architektonicznego „Kraków bez barier”.