Aktualności

Krakowska kultura w ofensywie
Komunikat archiwalny 2011-07-08

Stanisław Dziedzic - Dyrektor Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego UMK otrzymał Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Uroczystość wręczenia odbyła się w minioną środę (6 lipca) w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dyrektor Dziedzic otrzymał medal z rąk wiceministra kultury Piotra Żuchowskiego. Z kolei Magdalena Sroka - Zastępca Prezydenta Krakowa ds. Kultury i Promocji Miasta została członkiem Zespołu ds. Paktu dla Kultury przy Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Bronisława z planem
Komunikat archiwalny 2011-07-08

Podczas środowej (6 lipca) sesji  radni uchwalili jednogłośnie miejscowy plan dla Wzgórza św. Bronisławy – jednego z najpiękniejszych krajobrazowo terenów w mieście. Plan umożliwi ochronę niezwykle cennych przyrodniczo i kulturowo obszarów poprzez wyznaczenie granicy dopuszczalnej zabudowy.

Muzyka Króla Słońce
Komunikat archiwalny 2011-07-08

Capella Cracoviensis zaprasza na koncert Muzyka Króla Słońce – spotkanie z twórczością francuskich mistrzów epoki baroku, który odbędzie się w najbliższą niedzielę (10 lipca) o godz. 11:00 w Muzeum Galicja (ul. Dajwór 18).

Miasto zamienione w scenę
Komunikat archiwalny 2011-07-08

Wiatr od wschodu - to temat przewodni tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ulicznych ULICA 24 STREET ART. Wezmą w nim udział artyści z Europy Wschodniej (Ukraina, Rosja) i z Izraela. Widzowie będą mogli zobaczyć także prezentacje teatrów z Hiszpanii, Holandii i Francji. Festiwal potrwa do niedzieli (10 lipca). Wstęp na wszystkie przedstawienia będzie bezpłatny.

PPP nowe perspektywy
Komunikat archiwalny 2011-07-07

5 lipca Miasto Kraków i Województwo Małopolskie podpisały umowę na dofinansowanie unijnego projektu „PPP nowe perspektywy – stworzenie międzynarodowej sieci współpracy wspierającej partnerstwo publiczno-prywatne dla Krakowa”. Przedsięwzięcie będzie realizowane w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

Nowi dyrektorzy krakowskich szkół i przedszkoli

52 osoby odebrały dziś (7 lipca, czwartek) z rąk Zastępcy Prezydenta Miasta Krakowa Elżbiety Lęcznarowicz i Przewodniczącej Komisji Edukacji Rady Miasta Krakowa Marty Pateny nominacje na stanowiska dyrektorów samorządowych przedszkoli, szkół i placówek oświatowych. 12 z nich to nowi dyrektorzy szkół. Podziękowania za dotychczasową pracę otrzymało 12 osób.

Nowe ceny biletów
Komunikat archiwalny 2011-07-07

W środę, 6 lipca, Rada Miasta Krakowa uchwaliła nowy cennik na przejazdy komunikacją miejską. Nowa taryfa biletowa zacznie obowiązywać dwa tygodnie po ogłoszeniu jej w Dzienniku Urzędowym Województwa Małopolskiego, co nastąpi najprawdopodobniej zaraz po wakacjach.

Budowlany Oscar dla stadionu Cracovii
Komunikat archiwalny 2011-07-07

Stadion Cracovii  uznany za najlepszy obiekt sportowy w najbardziej prestiżowym  w branży budowlanej  konkursie organizowanym przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa. O miano Budowa Roku rywalizowało 49 różnego rodzaju obiektów – tytuł otrzymało dziesięć inwestycji.

Nowohucki Dzień dla Zdrowia
Komunikat archiwalny 2011-07-06

Bezpłatne badania i konsultacje, porady dla kobiet w okresie ciąży i po porodzie, informacje dotyczące realizowanych w przychodniach na terenie Krakowa bezpłatnych badaniach i szczepieniach czekają na mieszkańców w ramach V Nowohuckiego Dnia dla Zdrowia. Akcja odbędzie się w sobotę, 9 lipca, w godz. 11.00 – 18.00, na terenie zieleńca (pomiędzy NCK a osiedlem Centrum E).

Grabowska nagrodzona w Moskwie
Komunikat archiwalny 2011-07-05

Urszula Grabowska  związana z Teatrem Bagatela otrzymała w sobotę (2 lipca) nagrodę za najlepszą rolę żeńską na 33. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Moskwie. Aktorkę doceniono za kreację w filmie „Joanna” Feliksa Falka, przy produkcji którego zaangażowana była Krakow Film Commission. List gratulacyjny wysłał artystce Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.