Aktualności

Zapłać kartą za mapę
Komunikat archiwalny 2011-03-08

W Wydziale Geodezji pojawiło się udogodnienie dla osób kupujących wypisy i wyrysy z map. W związku z zainteresowaniem mieszkańców, zamontowano terminale umożliwiające uiszczanie opłat  kartą.

Komisje Dialogu Obywatelskiego – zapraszamy na spotkanie

Miasto Kraków wspólnie z Krakowskim Porozumieniem Organizacji Obywatelskich zapraszają do udziału w spotkaniu pt.: Komisje Dialogu Obywatelskiego  w Krakowie - założenia i praktyka. Spotkanie odbędzie się 10 marca w Referacie Miejskiego Ośrodka Wspierania Inicjatyw Społecznych MOWIS (os. Centrum C10, Kraków - Nowa Huta).

Wpływowa Zastępca Prezydenta Krakowa
Komunikat archiwalny 2011-03-08

Czytelnicy Gazety Krakowskiej wybrali 10 najbardziej wpływowych kobiet w Małopolsce. Wśród nich jest Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa Elżbieta Lęcznarowicz. Najbardziej wpływową kobietą  – zdaniem Małopolan – jest Renata Godyń Swędzioł – dyrektor Szpitala Miejskiego Specjalistycznego im. G. Narutowicza w Krakowie.

Aktywni Razem
Komunikat archiwalny 2011-03-08

Program Aktywności Lokalnej „Aktywni Razem” Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, realizowany w ramach projektu „Pora na aktywność”  zaprasza w marcu mieszkańców Dzielnicy Grzegórzki na:

Lucek i Edyp szukają opiekuna
Komunikat archiwalny 2011-03-07

Trwa akcja adopcyjna „Podaj  łapę”. Dzięki naszej inicjatywnie kilkanaście kotów i kilka psów znalazło już nowe domy.  W tym tygodniu szukamy właściciela  dla psa – Lucka oraz kota -  Edypa.

Nagroda im. ks. Stanisława Musiała przyznana
Komunikat archiwalny 2011-03-04

Profesor Bożena Wyrozumska i profesor Jerzy Wyrozumski oraz Tomasz Piertasiewicz i Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN” zostali laureatami Nagrody im. Ks. Stanisława Musiała. Nagrody wręczono w piątek (4 marca) w Auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Czterech chętnych do prowadzenia Lamusowni
Komunikat archiwalny 2011-03-04

Minął termin składania ofert na prowadzenie pierwszej krakowskiej Lamusowni, czy centrum recyklingu. Wnioski o dopuszczenie do etapu negocjacji złożyły cztery firmy.

Kukliński w Magistracie
Komunikat archiwalny 2011-03-04

Od 15 do 25 marca w Holu Kamiennym magistratu będzie można oglądać wystawę pokonkursową na  projekt pomnika Płk. Ryszarda Kuklińskiego. Wystawę będzie można zwiedzać od godz. 9:00 do 16:00. Otwarcie wystawy odbędzie się 14 marca.

Szybsze i skuteczniejsze interwencje Straży Miejskiej

Od początku marca weszło w życie rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji dzięki któremu działania Straży Miejskiej dotyczące wielu wykroczeń będą szybsze i bardziej skuteczne.

Michał Kościuszko promuje Kraków
Komunikat archiwalny 2011-03-04

Już po raz drugi Miasto Kraków podpisało umowę o współpracy z kierowcą rajdowym Michałem Kościuszką. Sportowiec będzie promował stolicę Małopolski w ramach projektu „Kraków – Miasto Mistrzów” („Krakow – the city of champions”).