Aktualności

Łatwiej do specjalisty
Komunikat archiwalny 2010-11-22

Mieszkańcy Krakowa mogą bezpłatnie korzystać z pomocy lekarzy specjalistów Szpitala Św. Rafała. To efekt porozumienia, które podpisał prezydent Jacek Majchrowski, by zapewnić dostęp do opieki medycznej krakowianom mieszkającym na południu miasta.

Wybory samorządowe
Komunikat archiwalny 2010-11-21

Dziś (21 listopada) odbywają się wybory samorządowe. Mieszkańcy Krakowa wybierają Prezydenta Miasta, radnych Miasta Krakowa, radnych Sejmiku Województwa Małopolskiego. Głosowanie trwa od godz. 8 do godz. 22. Krakowianie głosują w 459 obwodach, w tym w obwodach zamkniętych (domach pomocy społecznej, szpitalach, zakładach karnych, aresztach śledczych).

Wybory dostępne dla osób niepełnosprawnych
Komunikat archiwalny 2010-11-21

Urząd Miasta umożliwia osobom niepełnosprawnym udział w wyborach. Magistrat organizuje m.in. transport do lokali wyborczych i z powrotem. Dodatkowym ułatwieniem dla osób starszych i niepełnosprawnych jest  możliwość głosowania  za pośrednictwem pełnomocnika. Wniosek w tej sprawie złożyło ponad 60 osób. 92 siedziby Obwodowych Komisji Wyborczych dostosowano do obsługi wyborców niepełnosprawnych.

Dzień Pracownika Socjalnego
Komunikat archiwalny 2010-11-19

Obchodzony 21 listopada Dzień Pracownika Socjalnego jest zwyczajowo świętem wszystkich pracowników służb społecznych. W Krakowie to ważny dzień dla blisko 2,5 tys. osób pracujących w 162 placówkach Systemu Pomocy Społecznej. Ustawowy Dzień Pracownika Socjalnego jest formą wyróżnienia pracowników służb społecznych, dostrzeżenia roli i znaczenia ich pracy oraz sposobem promowania zawodu pracownika socjalnego.

Sprawy meldunkowe jutro tylko do 14:00
Komunikat archiwalny 2010-11-19

Wszystkie sprawy związane z zameldowaniem, wymeldowaniem oraz wydawaniem zaświadczeń meldunkowych, dziś (19 listopada, piątek) będą realizowane w Urzędzie Miasta Krakowa wyłącznie do godziny 14.00. W tym dniu do okręgowej komisji wyborczej przekazywane będą spisy wyborców.

Siódmy Orlik już działa
Komunikat archiwalny 2010-11-18

W czwartek, 18 listopada Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski otworzył siódmy krakowski kompleks boisk sportowych „Orlik 2012”. Inwestycja powstała przy alei Dygasińskiego.

Konferencja podsumowująca kampanię „Zielone Wydarzenia”

„Zrównoważone wydarzenia szansą konkurencyjności regionów” to tytuł konferencji podsumowującej kampanię Fundacji Aeris Futuro „Zielone Wydarzenia”. Konferencja odbędzie się 3 grudnia (piątek) o godz. 9:00 w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa. Udział w niej jest bezpłatny (ilość miejsc ograniczona). Formularz zgłoszeniowy jest dostępny na stronie www.zielonewydarzenia.pl/rejestracja-zw.

Prestiżowa nagroda za Szybki Tramwaj
Komunikat archiwalny 2010-11-18

Miejska spółka ARM SA zdobyła pierwszą nagrodę i prestiżowy tytuł „Orła Polskiego Budownictwa” w kategorii „Inwestor”. Wyróżnienie wraz ze złotą statuetką Orła wręczono na uroczystej gali w Warszawie.

Umowa na tramwaj do Ruczaju podpisana
Komunikat archiwalny 2010-11-18

Z tej informacji ucieszą się mieszkańcy osiedli mieszkaniowych na Ruczaju oraz studenci i pracownicy III Kampusu UJ oraz strefy ekonomicznej w Pychowicach. Wkrótce rozpocznie się budowa linii tramwajowe od ulicy Brożka do pętli Czerwone Maki.

Oddano duże inwestycje we wschodniej części Krakowa

Po niecałym roku prac budowlanych mieszkańcy północnych osiedli Płaszowa mają do dyspozycji szybkie połączenie tramwajowe do centrum miasta. W czwartek, 18 listopada Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski otworzył linię szybkiego tramwaju do ulicy Golikówka. Przy okazji do ruchu dopuszczono arterię wylotową do wschodniej obwodnicy miasta.