Aktualności

Konkurs na stanowisko dyrektora „Bunkra Sztuki”

Prezydent Miasta Krakowa ogłasza  konkurs na stanowisko dyrektora Galerii Sztuki Współczesnej „Bunkier Sztuki” w Krakowie.

Świadczenia w nowym okresie zasiłkowym 2010/2011

Prezydent Miasta Krakowa ogłasza  konkurs na stanowisko dyrektora Galerii Sztuki Współczesnej „Bunkier Sztuki” w Krakowie.

Przebudowa ul. Długiej zakończona
Komunikat archiwalny 2010-08-12

Zakończyła się modernizacja ulicy Długiej. Nowo oddana ulica jest bardziej przyjazna dla pieszych, wygodna dla osób niepełnosprawnych i daje uprzywilejowaną pozycję komunikacji miejskiej. Przebudowa kosztowała 20 mln 738 tys. zł. Połowa tej kwoty pochodzi ze środków Unii Europejskiej.

Dobra architektura w Nowej Hucie
Komunikat archiwalny 2010-08-09

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski zaprasza na prezentowaną w Nowohuckim Centrum Kultury wystawę „Kraków NOW”. Ekspozycja obejmuje pokonkursowe projekty architektoniczne zrealizowane w Krakowie w latach 2003-2009. Organizatorami wystawy są: Urząd Miasta Krakowa oraz Stowarzyszenie Architektów Polskich.

Szlakiem Kadrówki
Komunikat archiwalny 2010-08-06

6 sierpnia (piątek) w 96. rocznicę Czynu Legionowego, wyruszył sprzed Domu Legionisty z krakowskich Oleandrów XLV (30. po wojnie) Marsz Szlakiem I Kompanii Kadrowej. Patronat nad krakowskimi uroczystościami związanymi z Marszem objął Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Ruszył tramwaj do Nowohuckiej
Komunikat archiwalny 2010-08-03

Zgodnie z zapowiedziami sprzed miesiąca, od dzisiaj (środa, 4 sierpnia) kursuje regularna komunikacja tramwajowa do ulicy Nowohuckiej. Z pętli w Bronowicach, z wykorzystaniem nowowybudowanego torowiska przez Most Kotlarski i ulicę Herlinga Grudzińskiego jeździ już tramwaj nr 20.

Za cztery dni 67. TOUR DE POLOGNE
Komunikat archiwalny 2010-07-28

Tylko cztery dni dzieli nas od rozpoczęcia 67. Tour de Pologne UCI Pro Tour. Start największej kolarskiej imprezy w Polsce odbędzie się 1 sierpnia w Sochaczewie. Metę ostatniego, siódmego etapu przewidziano na krakowskich Błoniach.

Kraków poprawił pozycję w rankingu samorządów

Kraków awansował na 10. pozycję w rankingu samorządów, przygotowanym przez dziennik „Rzeczpospolita”. Jesteśmy też w pierwszej dziesiątce polskich miast pod względem innowacyjności.

Bliżej do budowy Centrum Kongresowego
Komunikat archiwalny 2010-07-19

W piątek, 16 lipca Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski oraz Marszałek Województwa Marek Nawara podpisali umowę w sprawie unijnej dotacji na budowę Centrum Kongresowego. Dokument otwiera drogę do rozpoczęcia prac przy ważnej dla Miasta inwestycji.

Konsultacje z organizacjami pozarządowymi na 2011 rok

W związku z dużym zainteresowaniem organizacji pozarządowych, przedłużone zostają konsultacje projektu Programu współpracy Gminy Miejskiej Kraków z organizacjami pozarządowymi na 2011 rok.