Aktualności

Radni opiniowali
Komunikat archiwalny 2015-11-19

Komisja Budżetowa – jak zazwyczaj – zajęła się opiniowaniem projektów uchwał. Jak zwykle, było tego sporo.

Problemy Katolickiego Domu Kultury
Komunikat archiwalny 2015-11-18

– To miejsce założyliśmy kilkanaście lat temu, nie mając nic, wszystkie sprzęty, zabawki i meble wzięliśmy z domów, ten Dom Kultury jest jak nasze dziecko. Dlatego tak mocno nas boli, że możemy je stracić – mówiła dyrektorka Katolickiego Domu Kultury im. ks. kard. A.S. Sapiehy. O trudnej sytuacji placówki dyskutowano podczas wyjazdowego posiedzenia Komisji Edukacji.

Strategia społeczna Krakowa
Komunikat archiwalny 2015-11-17

Podczas posiedzenia Komisji Rodziny, Polityki Społecznej i Mieszkalnictwa radni opiniowali projekty uchwał związane z rozwiązywaniem problemów społecznych. Wszystkie projekty zostały zaopiniowane pozytywnie.

Obniżyć niską emisję
Komunikat archiwalny 2015-11-17

Powietrze, którym oddychają krakowianie, o ile to nie są zbyt lekkie słowa, nie należy do najlepszych. Wobec ostatniego kryzysu i wielokrotnego przekroczenia dopuszczalnych norm stężenia szkodliwych pyłów, Komisja Planowania Przestrzennego i Ochrony Środowiska wysłuchała stanowiska miasta w tej sprawie.

Meleksowy zawrót głowy
Komunikat archiwalny 2015-11-17

Wciąż nie wiadomo jak wyselekcjonowane zostaną meleksy, które od 1 stycznia 2016 r. będą mogły wjeżdżać do strefy B. Sprawa jest poważna, ponieważ przewoźnicy zgłosili 300 meleksów, którymi chcą wozić turystów, a prezydent Krakowa nakazał zmniejszyć ich liczbę do 130. Tematowi przyjrzeli się radni na posiedzeniu Komisji Infrastruktury.

Uzdrowisko do sprawdzenia
Komunikat archiwalny 2015-11-13

- Nie tyle kortów tenisowych, czy pola golfowego bym sobie życzyła, ale pięknego i dobrego uzdrowiska – mówiła radna Teodozja Maliszewska. O planach na uzdrowisko w Swoszowicach dyskutowano podczas posiedzenia Komisji Zdrowia i Profilaktyki oraz Uzdrowiskowej.

Głównie programy
Komunikat archiwalny 2015-11-13

18 listopada (środa) o godz. 10:00 rozpocznie się 30. sesja Rady Miasta Krakowa.

Sport w Krakowie
Komunikat archiwalny 2015-11-12

Komisja Sportu na ostatnim posiedzeniu pozytywnie zaopiniowała projekt „Programu Rozwoju Sportu w Krakowie na lata 2016-2019”. Pierwsze czytanie projektu Programu odbędzie się na najbliższej sesji RMK, 18 listopada.

Przestępstwa z automatu
Komunikat archiwalny 2015-11-10

Automaty do gier są zmorą dla ustawodawcy, służb porządkowych oraz lokalnych społeczności. Pomimo, że zainstalowane nielegalnie zostają likwidowane, to w ich miejsce bardzo szybko pojawiają się nowe. Problem ten jest zauważalny w skali całego kraju. Jak wygląda walka z automatami do gier losowych w Krakowie? Sprawozdania na ten temat wysłuchała Komisja Praworządności.

Budżetowe know-how
Komunikat archiwalny 2015-11-09

Podobnie jak na scenie rządowej, tak i w samorządach koniec roku zawsze wiążę się z wielkimi emocjami. Ustalany wtedy przyszłoroczny budżet nieraz bywa powodem ostrych dyskusji toczących się na salach plenarnych. Jednak prace nad kształtem przyszłych dochodów i wydatków rozpoczynają się o wiele wcześniej.