Aktualności

Pozytywne skutki reorganizacji
Komunikat archiwalny 2014-06-18

Podczas posiedzenia Komisji Sportu Turystyki i Kultury fizycznej radni zapoznali się z informacją na temat reorganizacji placówek wychowania pozaszkolnego.

Kto dostanie mieszkanie w TBS
Komunikat archiwalny 2014-06-17

Rozpatrzono 127 wniosków, a tylko 39 osób zakwalifikowano jako kandydatów do zawarcia umów najmu lokali znajdujących się w zasobach Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Na ten temat rozmawiano na posiedzeniu Komisji Mieszkalnictwa.

Azbest nie taki groźny
Komunikat archiwalny 2014-06-13

Zalegający azbest problemem Krakowa? Niekoniecznie. Taki wniosek można wysnuć
z dyskusji, która toczyła się podczas posiedzenia Komisji Ekologii i Ochrony Powietrza. Radni wysłuchali również informacji o wycince i sadzeniu drzew.

 

Kraków miasto ambitne
Komunikat archiwalny 2014-06-12

Do 24 sierpnia w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie można oglądać wystawę „Kraków miasto ambitne. Inwestycje miejskie 2003-2014". Znajdziemy na niej najważniejsze krakowskie przedsięwzięcia w zakresie komunikacji, ekologii, kultury i sportu.

Parki, ZIO, węzeł
Komunikat archiwalny 2014-06-12

109. sesja trwała 9,5 godziny. Radni podjęli 20 uchwał, 1 rezolucję (w sprawie wdrożenia programu „pomocy żywnościowej" dla ubogich mieszkańców RP), a 20 uchwał procedowali podczas pierwszych czytań.

Kultywować dialog
Komunikat archiwalny 2014-06-11

Projekt uchwały inicjatywa lokalna to kontynuacja otwarcia na dialog i udział mieszkańców w zarządzaniu miastem. Projekt uchwały w tej sprawie - autorstwa Małgorzaty Jantos, wiceprzewodniczącej RMK oraz Bogusława Kośmidera, przewodniczącego RMK - będzie przedmiotem dyskusji radnych podczas sesji RMK 11 czerwca.

Poczuj się jak Józef Dietl
Komunikat archiwalny 2014-06-11

To uczucie, gdy możesz usiąść w fotelu jednej z najwybitniejszych postaci Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa i poczuć się, jak byś żył w XIX wieku, żył jak Józef Dietl. To wszystko, jak i wiele innych niespotykanych atrakcji będzie można przeżyć już 15 czerwca. Budynek Magistratu, a przede wszystkim gabinet Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa ze słynnym fotelem prezydenta Dietla zapraszają do odwiedzenia.

Szybsza i łatwiejsza infrastruktura komunikacyjna

Kolejny etap przebudowy ulicy Mogilskiej i postępy w budowie estakady dla szybkiego tramwaju - to wszystko było tematem kolejnego posiedzenia Komisji Infrastruktury. Informacje dotyczące działań Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu przedstawił dyrektor jednostki Jerzy Marcinko.

O parku, statucie, rezygnacji z ZIO
Komunikat archiwalny 2014-06-09

11 czerwca (środa) o godz. 10 rozpocznie się 109. sesja Rady Miasta Krakowa. Tym razem w porządku obrad znalazły się 54 punkty.

Ks. Infułat Jerzy Bryła Honorowym Obywatelem Krakowa

Ks. Infułat Jerzy Bryła został Honorowym Obywatelem Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa – tytuł odebrał 5 czerwca (czwartek) z rąk Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego oraz Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa Bogusława Kośmidera, podczas uroczystej Sesji Rady Miasta Krakowa.