Aktualności

Startup w Krakowie
Komunikat archiwalny 2015-06-12

Radni podczas posiedzenia Komisji Innowacji i Wykorzystania Funduszy Unijnych, której przewodzi Arkady Rzegocki, debatowali nad realizacją programu startupowego w naszym mieście.

Służba nie do przecenienia
Komunikat archiwalny 2015-06-12

Coraz więcej gmin w Polsce decyduje się na likwidację straży miejskich. Odgórnie zadecydowały tak rady miejskie w Strzegomiu czy Świeradowie-Zdroju. Oddolnie mieszkańcy podjęli akcje zbierania podpisów pod wnioskami referendalnymi w tej sprawie w Bydgoszczy czy Rybniku. Jednak to dzięki ich działaniom Policja może liczyć na wsparcie w łapaniu przestępców czy patrolowaniu centrum miasta. To oni kontrolują paleniska, a także dbają o właściwe segregowanie odpadów. Radni z Komisji Praworządności mieli okazję z bliska przyjrzeć się pracy strażników miejskich i dowiedzieć się z jakimi problemami mierzy się ten ciężki zawód. Wszystko to dzięki wyjazdowemu posiedzeniu w II Oddziale Straży Miejskiej.

Co z imprezami na Rynku Głównym?
Komunikat archiwalny 2015-06-12

Czy miasto będzie dalej wydawać zezwolenia na organizacje imprez na płycie Rynku Głównego? Co z postojem dorożek? Jak wygląda rewitalizacja krakowskich placów targowych? Tymi zagadnieniami zajęła się Komisja Promocji i Turystyki podczas ostatniego posiedzenia.

Podsumowanie 16. Sesji RMK
Komunikat archiwalny 2015-06-11

16. sesja Rady Miasta Krakowa trwała ponad 4 godziny. Radni podjęli 14 uchwał, a 4 uchwały procedowali podczas pierwszych czytań.

Rynek handlem stoi
Komunikat archiwalny 2015-06-10

Podczas posiedzenia Komisji Mienia i Rozwoju Gospodarczego radni mieli okazje wysłuchać informacji na temat handlu obwoźnego na Rynku Głównym i Bulwarze Czerwieńskim.

Program aktywizacji młodych pedagogów
Komunikat archiwalny 2015-06-10

Urząd Miasta wraz z Grodzkim Urzędem Pracy i Uniwersytetem Pedagogicznym podejmują inicjatywę, która ma na celu aktywizację zawodową absolwentów pedagogiki mieszkających  w Krakowie. Młodzi nauczyciele dostaną możliwość odbycia rocznego stażu w przedszkolach samorządowych. O nowych propozycjach Wydziału Edukacji i Urzędu Pracy mówiono podczas posiedzenia Komisji Edukacji RMK.

Atrakcje na wakacje
Komunikat archiwalny 2015-06-09

Wycieczki, obozy, wyjazdy kolonijne, zajęcia sportowe, taneczne, artystyczne, konkursy i zawody. To tylko niektóre z atrakcji jakie czekają na dzieci, które swoje wakacje spędzą w Krakowie. Radni z Komisji Rodziny, Polityki Społecznej i Mieszkalnictwa mieli okazje zapoznać się i ocenić plany miasta związane z letnim wypoczynkiem dzieci.

Co dalej z Miejską Infrastrukturą?
Komunikat archiwalny 2015-06-09

Na posiedzeniu Komisji Infrastruktury krakowscy radni debatowali nad działalnością spółki Miejska Infrastruktura. Na obrady zaproszeni zostali m.in. prezes zarządu spółki Piotr Kącki oraz z-ca Prezydenta Miasta Krakowa Tadeusz Trzmiel.

Barometr Krakowski zmierzy nastroje krakowian
Komunikat archiwalny 2015-06-08

Inicjatywa obecnie realizowanego projektu Barometru Krakowskiego pozwoli mieszkańcom w jeszcze większym stopniu włączyć się w proces zarządzania miastem. Wyniki badania, które zostaną przeprowadzone w bieżącym miesiącu, pomogą władzom przy wytyczaniu dróg rozwoju Krakowa.

Głównie o planach
Komunikat archiwalny 2015-06-05

10 czerwca (środa) o godz. 10:00 rozpocznie się kolejna zwyczajna sesja Rady Miasta Krakowa. Porządek obrad zawiera 19 punktów.