Aktualności

Wystąpienie i medale
Komunikat archiwalny 2015-03-30

1 kwietnia (środa) o godz. 10:00 rozpocznie się 10. sesja Rady Miasta Krakowa. W porządku obrad znalazło się 26 punktów.

Wszystko dla sportu
Komunikat archiwalny 2015-03-25

Światowe turnieje, promocja lokalnych klubów czy programy aktywujące sportowo dzieci i młodzież – to wszystko i wiele innych zadań postawił sobie doradca prezydenta ds. sportu, Janusz Kozioł. O swoich planach na przyszłość mówił podczas posiedzenia Komisji Sportu i Kultury Fizycznej. Radni z komisji wysłuchali także informacji na temat aktualnej sytuacji stadionu KS „Wawel".

Szczepienia w Krakowie
Komunikat archiwalny 2015-03-20

Jak w Polsce szczepi się dzieci? Czy istnieją przypadki powikłań poszczepiennych? Między innymi na te tematy dyskutowano podczas posiedzenia Komisji Zdrowia i Profilaktyki oraz Uzdrowiskowej.

Problem taksówkarzy
Komunikat archiwalny 2015-03-20

- Jestem za tym, żeby była konkurencja. Jednak powinna być legalna i na równych prawach – postulował Paweł Kubas, przewodniczący krakowskiej sekcji taksówkarzy NSZZ "Solidarność 80". Tematem szarej strefy w osobowym transporcie drogowym zajęła się Komisja Praworządności RMK.

Park Kulturowy spełnia swoje zadanie
Komunikat archiwalny 2015-03-20

Na ulicach Krakowa jest coraz mniej billboardów, banerów i reklam. Udało się wyeliminować osoby trzymające tabliczki z reklamami, a meleksy nie wjeżdżają w ulicę Kanoniczą – takie pozytywne wiadomości można było usłyszeć na posiedzeniu Komisji Promocji i Turystyki.

Co za pieniądze z UE?
Komunikat archiwalny 2015-03-20

Dwa duże regionalne programy operacyjne i miliardy złotych na inwestycje – to wszystko dzięki funduszom z Unii Europejskiej. O planowanych zadaniach Krakowa na posiedzeniu Komisji Innowacji i Wykorzystania Funduszy Unijnych mówił Janusz Moskwa, dyrektor Biura Funduszy Europejskich.

Będzie czyściej?
Komunikat archiwalny 2015-03-19

Więcej specjalistycznego sprzętu sprzątającego do 2016 roku, lepsze i efektywniejsze systemy oczyszczania miasta – to wnioski z dyskusji, która odbyła się na posiedzeniu Komisji Ekologii i Ochrony Powietrza.

Zespół powołany
Komunikat archiwalny 2015-03-18

Podczas wspólnego posiedzenia Komisji Mienia i Rozwoju Gospodarczego oraz Budżetowej radni omówili zasady dotyczące procedowania wniosków w sprawie podjęcia uchwał dotyczących sprzedaży w trybie bezprzetargowym na preferencyjnych zasadach z zastosowaniem bonifikaty lokali mieszkalnych, w oparciu o zmieniony zapis uchwały z dnia 11 czerwca oraz wniosków w sprawie wyrażenia zgody przez RMK na odstąpienie od żądania zwrotu kwoty udzielonej bonifikaty na zakup lokalu lub gruntu zbytego przez Gminę Miejską Kraków z zastosowaniem bonifikaty.

Kulturalnie przed komisją
Komunikat archiwalny 2015-03-18

Teatr KTO i Krakowska Opera Kameralna – to kolejne instytucje kulturalne, które zaprezentowały się radnym podczas posiedzenia Komisji Kultury i Ochrony Zabytków. Ich przedstawiciele liczą na współpracę z krakowskim samorządem.

Bariery nie do przeskoczenia?
Komunikat archiwalny 2015-03-18

Problemy osób niepełnosprawnych poruszane były podczas posiedzenia Komisji Dialogu Obywatelskiego. Mówiła o nich Aleksandra Włodarczyk, przewodnicząca Komisji Dialogu Obywatelskiego z Obszaru Osób Niepełnosprawnych.