Aktualności

 Już wkrótce XIII Konferencja PR w Samorządzie w Krakowie. To ostatnie dni zgłoszeń

Najważniejsze narzędzia, trendy, doświadczenia i wyzwania komunikacji 2016 roku w instytucjach publicznych – to tematy XIII Konferencji PR w Samorządzie i Administracji Państwowej, która odbędzie się w dniach 28-30 września w Krakowie. Gościem specjalnym tegorocznej edycji będzie Maciej Orłoś. W trakcie konferencji odbędzie się gala V edycji Kryształów PR-u – nagród dla najlepszych kampanii i działań promocyjnych w instytucjach publicznych. Uwaga, zostało już tylko kilka dni na zgłoszenie się do konferencji, liczba wolnych miejsc jest ograniczona.

Programy i kierunki działania
Komunikat archiwalny 2016-09-09

14 września (środa) o godz. 10:00 rozpocznie się 52. sesja Rady Miasta Krakowa. W porządku obrad znalazło się 44 punkty.

Rozpoczął się kolejny rozdział współpracy samorządu z sektorem NGO

5 września na swoim pierwszym posiedzeniu zebrała się Krakowska Rada Działalności Pożytku Publicznego III kadencji (2016–2019). W tym szesnastoosobowym gremium zasiada ośmiu przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz ośmiu przedstawicieli samorządu – po czterech wskazanych przez Radę oraz Prezydenta Miasta.

Porozmawiają o drodze św. Jakuba
Komunikat archiwalny 2016-09-07

Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Bogusław Kośmider objął honorowym patronatem IX Międzynarodową Konferencję Naukową „Camino de Santiago i grób św. Jakuba: historia i interpretacja”, która odbędzie się od 10 do 11 września w Krakowie i Więcławicach Starych. Organizatorem konferencji jest Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

Pomoc uzależnionym
Komunikat archiwalny 2016-09-06

Jakie są systemy wsparcia osoby uzależnionej od alkoholu? Jaki wpływ na wyjście z nałogu mają domy pomocy społecznej dla osób uzależnionych od alkoholu? Jak wygląda i na czym polega terapia psychologiczna? Na te i inne zagadnienia, szukano odpowiedzi podczas konferencji pt. „Proces zdrowienia w uzależnieniu - dom pomocy społecznej dla osób uzależnionych od alkoholu”. Było to także wyjątkowe posiedzenie Komisji Praworządności.

Nagroda Vincenza dla Ukraińca
Komunikat archiwalny 2016-09-05

Podczas XXVI Forum Ekonomicznego w Krynicy Bogusław Kośmider, Przewodniczący Rady Miasta Krakowa wręczy Jarosławowi Hrycakowi, ukraińskiemu historykowi,  nagrodę „Nowa Kultura Nowej Europy” im. Stanisława Vincenza.

Promując Kraków
Komunikat archiwalny 2016-09-02

Czym zajmuje się Dział Nowych Mediów i PR Krakowskiego Biura Festiwalowego? O tym można było się dowiedzieć podczas posiedzenia Komisji Promocji i Turystyki. Informację na ten temat przedstawił radnym Michał Zalewski – Kierownik Działu Nowych Mediów i PR. Mowa była również o mediach miejskich oraz budżecie obywatelskim.

Koniec kłopotów potoku Sudoł?
Komunikat archiwalny 2016-09-01

Substancje oleiste, ropopochodne i resztki jedzenia to wszystko znajdowało się w potoku Sudoł i rzece Dłubni. Prawie trzy lata trwała batalia o przywrócenie rzeki i potoku do dawnego stanu, gdyż akty wandalizmu cały czas się powtarzały. Co w tej sprawie zostało zrobione i jak w przyszłości można zapobiegać tego typu sytuacjom, dyskutowano na posiedzeniu Komisji Ekologii i Ochrony Powietrza.

Udana walka o Euro U-21
Komunikat archiwalny 2016-09-01

W czerwcu przyszłego roku w Polsce odbędą Młodzieżowe Mistrzostwa Europy do lat 21 w piłce nożnej. Wydawałoby się oczywistością, że Kraków będzie jednym z miast gospodarzy tej imprezy. Niewiele jednak brakowało, a tak by się nie stało.

Potrójna rocznica
Komunikat archiwalny 2016-08-31

We wrześniu będziemy obchodzić potrójną rocznicę ważnych wydarzeń historycznych. Upływa 77 lat od wybuchu II wojny światowej, napaści Związku Sowieckiego na Polskę oraz powstania Służby Zwycięstwu Polski. Z tej okazji Bogusław Kośmider, przewodniczący Rady Miasta Krakowa weźmie udział w uroczystym spotkaniu Kombatantów Polskiego Państwa Podziemnego.