Aktualności

Wybory uzupełniające w „dziewiątce” już w niedzielę!

W niedzielę, 16 października mieszkańcy Dzielnicy IX Łagiewniki-Borek Fałęcki, w granicach okręgu wyborczego nr 8, wybiorą nowego przedstawiciela do rady dzielnicy.

Plany, dekomunizacja, bezpłatne przejazdy
Komunikat archiwalny 2016-10-13

Podczas 54. sesji Rady Miasta Krakowa radni podjęli szereg decyzji w sprawie planów zagospodarowania przestrzennego, dokonali wiele zmian w budżecie, przyznali dotację celową Muzeum Historii Fotografii im. Walerego Rzewuskiego na stworzenie nowego oddziału oraz wybrali przewodniczącego Komisji Innowacji i Wykorzystania Funduszy Unijnych RMK.

Idą zmiany. Jak Kraków poradzi sobie z reformą edukacji?

Jak będzie wyglądała sytuacja oświaty w Krakowie po reformie edukacji? Na ten temat dyskutowano podczas posiedzenia Komisji Edukacji.

Stracimy na zmianach w Vacie
Komunikat archiwalny 2016-10-13

Ministerstwo Finansów przygotowało projekt ustawy o zasadach rozliczeń w VAT oraz dokonywania zwrotu środków europejskich przez jednostki samorządu terytorialnego, oraz o zmianie ustawy o finansach publicznych. Ustawa ta ma zapewnić jednostkom samorządu terytorialnego instrumenty prawne wspomagające proces centralizacji w wymiarze formalno-prawnym.

Powstanie nowy oddział Muzeum Fotografii?
Komunikat archiwalny 2016-10-12

Jest szansa, że w Krakowie powstanie oddział Muzeum Historii Fotografii, w którym prezentowana będzie współczesna fotografia. Radni z Komisji Mienia i Rozwoju Gospodarczego zaopiniowali bowiem pozytywnie koncepcję nabycia oraz zamiany nieruchomości z przeznaczeniem na utworzenie oddziału Muzeum Historii Fotografii im. Walerego Rzewuskiego w Krakowie.

Monitoring wizyjny coraz bliżej
Komunikat archiwalny 2016-10-12

W referendum z 2014 r. krakowianie opowiedzieli się za budową systemu monitoringu wizyjnego w mieście. Informację z realizacji tego zadania przekazał radnym z Komisji Praworządności Bogdan Klimek, Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.

Więcej dla kultury
Komunikat archiwalny 2016-10-12

Muzeum Armii Krajowej im. generała Emila Fieldorfa „Nila” otrzyma dodatkowe pieniądze na działania edukacyjne, a Muzeum Fotografii im. Walerego Rzewuskiego będzie mogło gromadzić i trwale chronić swe zbiory. Projekty uchwał w tych sprawach były opiniowane na posiedzeniu Komisji Kultury i Ochrony Zabytków.

Więcej mieszkań komunalnych
Komunikat archiwalny 2016-10-11

W latach 2015-2019 planowane jest powiększenie zasobu mieszkaniowego Gminy Miejskiej Kraków. W jaki sposób Miasto zwiększa ilość lokali mieszkalnych? Co z zakupem i budową nowych mieszkań? Odpowiedzi na te pytania uzyskali radni z Komisji Rodziny, Polityki Społecznej i Mieszkalnictwa.

Plan miejscowy w Prokocimiu
Komunikat archiwalny 2016-10-11

Obszar Parku Jerzmanowskich w Prokocimiu zostanie objęty planami zagospodarowania przestrzennego. Nie obędzie się jednak bez drobnych poprawek, dlatego plan nie otrzymał jeszcze pozytywnej opinii komisji.

Czytasz książki? Być może komunikacją miejską pojedziesz za darmo.

Uczestnicy Międzynarodowych Targów Książki skorzystają z darmowej komunikacji miejskiej? Być może tak właśnie będzie. Projekt takiej uchwały zgłosiła radna Anna Szybist. I choć został on wycofany, szansa na jazdę bez biletu pozostała.