Aktualności

Obserwatorium  dla wszystkich!
Komunikat archiwalny 2014-01-24

Głównym tematem posiedzenia Komisji Rozwoju i Innowacji RMK była prezentacja Miejskiego Systemu Informacji Przestrzennej dla mieszkańców i inwestorów. To narzędzie, które ma ułatwić życie wszystkim, którzy poszukują precyzyjnych informacji o różnych elementach miejskiej przestrzeni.

Budżet obywatelski i Młodzieżowa Rada Miasta Krakowa

Bogusław Kośmider, Przewodniczący Rady Miasta Krakowa zaprasza na konsultacje w sprawie dwóch ważnych dla mieszkańców projektów uchwał: budżetu obywatelskiego oraz powołania Młodzieżowej Rady Miasta Krakowa.

Kraków sportem żyje
Komunikat archiwalny 2014-01-22

Podczas posiedzenia Komisji Sportu, Turystyki i Kultury Fizycznej Joanna Krupska, kierownik Działu Marketingu i Organizacji Imprez Sportowych Zarządu Infrastruktury Sportowej podsumowała imprezy sportowe organizowane przez ZIS w 2013 roku. Mówiła też o nadchodzących wydarzeniach.

O gminnej własności i olimpijskich konsultacjach

Powiększanie zasobu mieszkaniowego Gminy Miejskiej Kraków w latach 2014-2019 było głównym tematem posiedzenia Komisji Mieszkalnictwa. Radni i urzędnicy przyjrzeli się też kilku innym sprawom związanym z tą ważną, a zarazem „społecznie wrażliwą" sferą działalności gminy.

Więzienna współpraca
Komunikat archiwalny 2014-01-21

Na posiedzenie Komisji Praworządności RMK przybyli przedstawiciele Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Krakowie oraz jednostek miejskich związanych z dbałością o przestrzeń publiczną i budynki. Powodem niecodziennego spotkania był pomysł na wykorzystanie  pracy osób skazanych przy oczyszczaniu miasta.

Fotowoltaika, przyda się?
Komunikat archiwalny 2014-01-17

Tematem posiedzenia Komisji Ekologii i Ochrony Powietrza była prezentacja „Zagadnienia z zakresu fotowoltaiki. Opłacalność instalacji w kontekście nowych przepisów", autorstwa inż. Roberta Słotwińskiego i Dariusza Szweda.

U Zalipianek będzie też galeria!
Komunikat archiwalny 2014-01-17

Komisja Kultury, Promocji i Ochrony zabytków Rady Miasta Krakowa pozytywnie zaopiniowała propozycję wyrażenia zgody Krakowskiej Spółdzielni Gastronomicznej na przeznaczenie części gminnego lokalu w budynku przy ul. Szewskiej 24 w Krakowie, na prowadzenie galerii sztuki.

Przedszkolaki polubiły język angielski
Komunikat archiwalny 2014-01-15

O zajęciach dodatkowych w przedszkolach samorządowych i ich realizacji w listopadzie i grudniu 2013 roku rozmawiali radni podczas posiedzenia Komisji Edukacji. Wysłuchali informacji, którą przedstawili Tadeusz Matusz, Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Edukacji oraz Anna Korfel-Jasińska, Dyrektor Wydziału Edukacji.

Tak dla programu szczepień
Komunikat archiwalny 2014-01-15

Komisja Zdrowia i Profilaktyki oraz Uzdrowiskowa zajęła stanowisko w sprawie realizacji programu szczepień ochronnych przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego. I było to stanowisko pozytywne.

Nakłady na nakładki
Komunikat archiwalny 2014-01-14

Posiedzenie Komisji Infrastruktury RMK poświęcone było realizacji remontów ulic poprzez "nakładki asfaltowe" oraz inwestycje drogowe w pierwszym półroczu 2014 roku - przedstawienie planowanych kosztów remontu wraz z terminem i miejscem realizacji.