Aktualności

Odstąpienia od planów
Komunikat archiwalny 2014-08-26

Podczas Komisji Planowania Przestrzennego i Ochrony Środowiska radni skupili się przede wszystkim na zaopiniowaniu projektu uchwały w sprawie odstąpienia od sporządzania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru "Park Aleksandry-Północ".

Zakrzówek i zasady wynajmu
Komunikat archiwalny 2014-08-22

W środę 27 sierpnia odbędzie się 113. sesja Rady Miasta Krakowa. W porządku obrad przewidziano 48 punktów. Sesja rozpocznie się o godz. 10:00.

Będą listy mieszkaniowe
Komunikat archiwalny 2014-08-19

Radni z Komisji Mieszkalnictwa pozytywnie zaopiniowali projekt zmiany uchwały w sprawie zasad wynajmu lokali komunalnych, dlatego niedługo będzie można oczekiwać list z przydziałem mieszkań z zasobów gminnych.

Kraków odda hołd Lotnikom Alianckim
Komunikat archiwalny 2014-08-13

W miejscu dawnego mostu Lajkonika u wylotu ul. Przemysłowej, w sobotę o godzinie 19.30 odbędzie się uroczyste nadanie nazwy Bulwaru Lotników Alianckich. Stowarzyszenie PODGÓRZE.PL wraz z Muzeum Lotnictwa w Krakowie, Fundacją im. Tadeusza Kościuszki oraz Domem Historii Podgórza zapraszają również na spacer śladami tamtych wydarzeń.

W obronie maturzystów
Komunikat archiwalny 2014-07-22

Do Rady Miasta Krakowa wpłynął projekt rezolucji autorstwa radnych z klubu PiS do Premiera Rządu RP w sprawie potraktowania tegorocznych maturzystów przez Minister Edukacji Narodowej.

Lotnicy Alianccy zostaną upamiętnieni
Komunikat archiwalny 2014-07-21

W nocy z 16 na 17 sierpnia 1944 roku został zestrzelony przez Niemców brytyjski Liberator por. Williama Wrighta. Samolot wracał ze zrzutu dla Armii Krajowej. Jego szczątki spadły w pobliżu bulwaru, pomiędzy mostem Kotlarskim a mostem kolejowym. Po 70 latach od tej tragicznej daty, polegli w tym miejscu piloci zostaną uczczeni. Rada Miasta Krakowa uchwaliła, że to miejsce nazwane będzie Bulwarem Lotników Alianckich.

Elastycznie dla spółdzielców
Komunikat archiwalny 2014-07-18

9 lipca radni podjęli uchwałę w sprawie odstąpienia od żądania zwrotu zwaloryzowanej kwoty bonifikaty udzielonej od ceny sprzedaży udziałów w nieruchomości gruntowej jej współużytkownikom wieczystym tj. właścicielom lokali mieszkalnych nabytych od spółdzielni mieszkaniowych.

Lotnicy Alianccy zostaną upamiętnieni
Komunikat archiwalny 2014-07-17

W nocy z 16 na 17 sierpnia 1944 roku został zestrzelony przez Niemców brytyjski Liberator por. Williama Wrighta. Samolot wracał znad Warszawy, gdzie dostarczał powstańcom broń i amunicję. Jego szczątki spadły w pobliżu bulwaru, pomiędzy mostem Kotlarskim a mostem kolejowym. Po 70 latach od tej tragicznej daty, polegli w tym miejscu piloci zostaną uczczeni. Rada Miasta Krakowa uchwaliła, że to miejsce nazwane będzie Bulwarem Lotników Alianckich.

Pracownie dla artystów
Komunikat archiwalny 2014-07-15

Małe, klimatyczne, najczęściej na strychach bądź suterenach. Mowa o lokalach wynajmowanych dla artystów na pracownie twórcze. Takim tematem w czasie wakacyjnego posiedzenia zajęła się Komisja Mieszkalnictwa Rady Miasta Krakowa.

Zespół przyrodniczo-krajobrazowy na Zakrzówku
Komunikat archiwalny 2014-07-14

Do Rady Miasta Krakowa wpłynął projekt uchwały autorstwa grupy radnych PiS w sprawie ustanowienia zespołu przyrodniczo-krajobrazowego „Zakrzówek".