Aktualności

O psach i rondzie
Komunikat archiwalny 2014-03-11

Zaopiniowanie projektu uchwały w sprawie programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobieganie bezdomności zwierząt na rok 2014 stało się okazją do dyskusji na temat pomocy bezdomnym zwierzętom. Radni z Komisji Infrastruktury rozmawiali też o remoncie ulicy Mogilskiej.

Dzielnice, przedsiębiorczość, podłączenie do sieci

12 marca (środa) o godz. 10 rozpocznie się 99. sesja Rady Miasta Krakowa. W porządku obrad znalazło się 68 punktów.

Kraków dla innowacji, innowacje dla Krakowa
Komunikat archiwalny 2014-03-07

Podczas posiedzenia Komisji Rozwoju i Innowacji radni wysłuchali informacji na temat wizerunku Krakowa jako miasta innowacji i przedsiębiorczości. Zajęli się również tematem budowy Centrum Obsługi Inwestora przy ul. Centralnej.

Nowa Huta Przyszłości szuka inspiracji
Komunikat archiwalny 2014-02-28

Głównym punktem posiedzenia Komisji Rozwoju i Innowacji miała być informacja na temat Projektu Kraków – Nowa Huta Przyszłości. Najciekawiej jednak było zanim radni oficjalnie rozpoczęli obrady.

Kraków Arena naj…
Komunikat archiwalny 2014-02-26

Montaż największego ekranu ledowego, krzesełek oraz wylewka pod lodowisko. Trwają prace wykończeniowe w hali w Czyżynach. Prezes Agencji Rozwoju Miasta jest dobrej myśli. Do 29 kwietnia Kraków Arena będzie gotowa.

Jak finansują remonty?
Komunikat archiwalny 2014-02-25

Plan remontów mieszkaniowego zasobu gminy oraz zewnętrzne źródła finansowania remontów w budynkach wspólnot mieszkaniowych z udziałem Gminy Miejskiej Kraków lub Skarbu Państwa – tym tematem zajęli się radni podczas posiedzenia Komisji Mieszkalnictwa.

Identyfikatory dla policjantów?
Komunikat archiwalny 2014-02-25

Podczas posiedzenia Komisji Praworządności radni zajęli się wnioskiem Związku Zawodowego Policjantów Komendy Miejskiej Policji w Krakowie w sprawie przyznania identyfikatorów postojowych strefy płatnego parkowania. Radni omówili też propozycję budowy nowej siedziby V Komisariatu Policji w Krakowie.

Czy Białucha musi być brudna?
Komunikat archiwalny 2014-02-21

Czystość krakowskich rzek była jednym z tematów na Komisji Ekologii i Ochrony Powietrza. Radni zastanawiali się co zrobić, żeby powstrzymać amatorów wyrzucania śmieci do rzek i w ich okolicach.

Zwyczajnie i nadzwyczajnie
Komunikat archiwalny 2014-02-20

97. sesja Rady Miasta trwała od godz. 10:00 do 00:30, z przerwą na ponad trzygodzinną nadzwyczajną sesję RMK zwołaną na wniosek grupy radnych, w sprawie aktualnego stanu gospodarowania odpadami komunalnymi.

Apel do Ukrainy
Komunikat archiwalny 2014-02-20

Radni podczas sesji 19 lutego (środa) wystosowali apel do władz i obywateli Ukrainy. Poniżej jego treść.