Aktualności

Opiniowanie na komisji
Komunikat archiwalny 2015-07-09

Opiniowaniem projektów uchwał zajęli się radni podczas posiedzenia Komisji Mienia i Rozwoju Gospodarczego. Kilka punktów spadło jednak z pierwotnego porządku obrad.

Kraków będzie miał nową nagrodę literacką
Komunikat archiwalny 2015-07-08

Najciekawszym punktem posiedzenia Komisji Kultury i Ochrony Zabytków był ten wprowadzony do porządku obrad najpóźniej. Dotyczył on zaopiniowania projektu uchwały w sprawie ustanowienia Nagrody Literackiej Miasta Krakowa o nazwie „Nagroda im. J. Conrada Korzeniowskiego”. 

Pozytywne zmiany wynajmu
Komunikat archiwalny 2015-07-07

Zmiana definicji dochodu, podwyższenie podstawowego kryterium dochodowego o ponad 30% to tylko niektóre ze zmian, jakie wprowadza projekt uchwały w sprawie zasad wynajmowania lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu Gminy Miejskiej Kraków oraz tymczasowych pomieszczeń. Projekt został pozytywnie zaopiniowany przez Komisję Rodziny, Polityki Społecznej i Mieszkalnictwa.

„Nowa Huta Przyszłości”, Młynówka i Ruczaj z nowymi planami miejscowymi

Coraz bliżej parku rzecznego Drwinka. Radni z Komisji Planowania Przestrzennego i Ochrony Środowiska pozytywnie zaopiniowali projekt uchwały kierunkowej, która ma zapewnić plan miejscowy dla tego obszaru Krakowa.

O planach na zieleń miejską
Komunikat archiwalny 2015-07-07

- Priorytetem działań będzie upiększenie miasta i zapewnienie krakowianom nowych zielonych miejsc do odpoczynku w centrum – te zapewnienia usłyszeli radni z Komisji Infrastruktury od nowego dyrektora Zarządu Zieleni Miejskiej, Piotra Kempfa.

Honorowy Jerzy Buzek?
Komunikat archiwalny 2015-07-06

Podczas najbliższej sesji radni podejmą decyzję o nadaniu tytułu Honorowego Obywatela Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa Jerzemu Buzkowi. Ma to być dowód uznania jego szczególnych zasług dla Krakowa, dla przemian demokratycznych w Polsce i modernizacji Europy.

Pomoc medyczna na ŚDM
Komunikat archiwalny 2015-07-03

Przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku idą coraz prężniej, dlatego na wspólnym posiedzeniu spotkali się członkowie Komisji Zdrowia i Komisji Praworządności, aby dowiedzieć się jak wygląda stan prac.

Honorowy obywatel i uchwały kierunkowe
Komunikat archiwalny 2015-07-03

8 lipca (środa) o godz. 10:00 rozpocznie się ostatnia przed wakacyjną przerwą sesja Rady Miasta Krakowa. W porządku obrad znalazło się 51 punktów.

Plany przed wakacjami
Komunikat archiwalny 2015-06-30

Pięć nowych planów zagospodarowania przestrzennego, w tym dla obszaru "Lema - Staw Dąbski", czy "Czyżyny - AWF". Wszystkie projekty miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego radni z Komisji Planowania Przestrzennego i Ochrony Środowiska zaopiniowali pozytywnie.

25 lat Krakowa na morzu
Komunikat archiwalny 2015-06-29

2 lipca, obchodzona będzie 25. rocznica podniesienia bandery na ORP Kraków. To także jubileusz ćwierćwiecza współpracy naszego miasta z morską jednostką. Statek marynarki wojennej wraz załogą, którzy uznawani są za pełnoprawnego ambasadora Krakowa odwiedzi z tej okazji Sławomir Pietrzyk, Wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa.