Aktualności

Za opiekę nad dziedzictwem Krakowa
Komunikat archiwalny 2017-06-05

Podczas uroczystej sesji Rady Miasta Krakowa z okazji Święta Miasta Towarzystwu Miłośników Historii i Zabytków Krakowa wręczony został srebrny Medal Cracoviae Merenti. Odebrał go prof. Jacek Purchla, prezes Towarzystwa.

Srebrny medal i święto miasta
Komunikat archiwalny 2017-06-05

Już dziś o godz. 12:00 w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa przy Placu Wszystkich Świętych 3-4 rozpocznie się uroczysta sesja Rady Miasta Krakowa zwołana z okazji Święta Miasta oraz wręczenia srebrnego Medalu Cracoviae Merenti Towarzystwu Miłośników Historii i Zabytków Krakowa.

Lotnisko rośnie w siłę
Komunikat archiwalny 2017-06-02

Rozwój lotniska w Balicach i nowa siatka połączeń, a także wspólne działania promocyjne miasta i Lotniska Kraków Airport. To były tematy, jakimi zajęli się radni z Komisji Promocji i Turystyki.

Innowacje w środowisku
Komunikat archiwalny 2017-06-02

Baterie w autobusach, źródła geotermalne, czy ochrona przed promieniowaniem elektromagnetycznym, to tylko niektóre z innowacyjnych działań, jakie wspiera i współtworzy Wydział Kształtowania Środowiska. O tym, jak wygląda Smart Environment, mówiono na Komisji Innowacji i Wykorzystania Funduszy Unijnych.

Zdjęcie w fotelu prezydenta
Komunikat archiwalny 2017-06-02

Już 4 czerwca budynek Magistratu, a przede wszystkim gabinet Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa ze słynnym fotelem prezydenta Józefa Dietla zapraszają do odwiedzin.

Święto Flagi i Miasta
Komunikat archiwalny 2017-06-01

73. sesja RMK trwała prawie 8 godzin. Radni podjęli 104 uchwały, a 9 procedowali podczas pierwszych czytań.

Nowa działka na Nową Hutę Przyszłości
Komunikat archiwalny 2017-06-01

Radni z Komisji Mienia pozytywnie zaopiniowali projekt uchwały w sprawie wniesienia wkładu niepieniężnego (aportu) w postaci prawa użytkowania wieczystego nieruchomości Skarbu Państwa do Kraków Nowa Huta Przyszłości S.A. Pierwsze czytanie druku odbyło się na sesji Rady Miasta.

Mieszkańcy chcą konsultacji
Komunikat archiwalny 2017-05-31

Realizacja parkingu Park&Ride w rejonie przystanku Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej przy ul. Armii Krajowej w Bronowicach budzi ogromne kontrowersje wśród mieszkańców. Rada dzielnicy i mieszkańcy tłumaczą, że nie zostały przeprowadzone konsultacje, a o sprawie dowiedzieli się zbyt późno.

Nowa strona oraz nowe procedury
Komunikat archiwalny 2017-05-31

Radni z Komisji Ekologii i Ochrony Powietrza chcą, by stworzona została strona internetowa, na której zostałyby zebrane wszystkie analizy, wyniki badań i raporty dotyczące środowiska i powietrza w Krakowie. Podczas posiedzenia komisji mówił o tym radny Aleksander Miszalski.

Rekord Polski w układaniu najdłuższej spirali z kart w Krakowie

3 czerwca, w sobotę na Małym Rynku w Krakowie, uczniowie i absolwenci gimnazjum nr 2 im. Adama Mickiewicza będą próbowali pobić rekord Polski w układaniu najdłuższej spirali z kart do gry. Wydarzenie jest częścią happeningu – „Bridge smarter every game” zorganizowanego przez Polski Związek Brydża Sportowego, radną Małgorzatę Jantos i Fabrykę Kart Trefl-Kraków w celu promocji tej szlachetnej dyscypliny.