Aktualności

Remonty pustostanów
Komunikat archiwalny 2015-12-15

Na koniec III kwartału 2015 roku miasto miało dyspozycji 715 pustostanów. Część z nich została wyremontowana i czeka na przyszłych mieszkańców. O tym, jak wygląda miejska gospodarka lokalami rozmawiali zaproszeni goście podczas posiedzenia Komisji Rodziny, Polityki Społecznej i Mieszkalnictwa.

Sporu ciąg dalszy
Komunikat archiwalny 2015-12-15

Choć to nie pierwsze spotkanie Komisji Infrastruktury w sprawie zmian organizacji w ruchu meleksów, to jednak dalej nie wypracowano żadnego konsensusu. Jeśli nic do końca roku się nie zmieni, to od 1 stycznia wejdą w życie nowe przepisy, które jak obiecuje prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pojazdów Ekologicznych, zostaną zaskarżone do prokuratury.

Coraz bliżej wykupu Zakrzówka
Komunikat archiwalny 2015-12-15

Podczas posiedzenia Komisji Planowania Przestrzennego radni wydali pozytywną opinię w sprawie nabycia terenów na których miałby powstać Park Zakrzówek.

Poprawki do poprawek
Komunikat archiwalny 2015-12-11

Radni z Komisji Budżetowej przez 1,5 godziny głosowali nad poprawkami do Budżetu Miasta na 2016 rok i do Wieloletniej Prognozy Finansowej. Większość z nich otrzymała pozytywną opinię komisji.

Radni w Bunkrze
Komunikat archiwalny 2015-12-11

O planach nowej dyrektor Galerii Bunkier Sztuki, a także o potrzebnym remoncie placówki dyskutowano podczas posiedzenia Komisji Kultury i Ochrony Zabytków.

Budżet po raz drugi
Komunikat archiwalny 2015-12-11

16 grudnia (środa), wyjątkowo o godz. 11:00 rozpocznie się 34., ostatnia w tym roku sesja Rady Miasta Krakowa. W porządku obrad znalazło się 45 punktów.

Raz na pięć lat
Komunikat archiwalny 2015-12-11

14 grudnia (poniedziałek) o godz. 12:00 odbyła się nietypowa uroczysta sesja Rady Miasta Krakowa. Zwoływana jest raz na pięć lat dla wręczenia ufundowanych przez Miasto Nagród Naukowych im. Mikołaja Kopernika, przyznawanych przez Polską Akademię Umiejętności. 

Dziś basen - jutro liceum
Komunikat archiwalny 2015-12-09

Na przełomie marca i kwietnia 2016 roku planowane jest oddanie do użytku nowoczesnego basenu na osiedlu Handlowym w Nowej Hucie. Inwestycja na pewno przysłuży się mieszkańcom, a w szczególności uczniom klas sportowych z tamtejszych szkół. Być może stanie się też przyczynkiem do powstania sportowego liceum, o które niezwykle zabiegają nauczyciele.

Srebrny medal dla kardynała
Komunikat archiwalny 2015-12-09

10 grudnia podczas uroczystej sesji Rady Miasta Krakowa w Sali Obrad RMK przy Placu Wszystkich Świętych, ksiądz kardynał Franciszek Macharski odebrał srebrny medal „Cracoviae Merenti”.

Fundusze unijne na ŚDM
Komunikat archiwalny 2015-12-07

Zakup nowoczesnego taboru przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne, przebudowa ulic i dróg - to tylko niektóre z zadań, jakie realizuje Kraków w związku z przypadającymi w przyszłym roku Światowymi Dniami Młodzieży. Wszystkie środki na te inwestycje pochodzą z funduszy Unii Europejskiej. O tym, na co jeszcze Miasto przeznaczy środki unijne rozmawiano podczas posiedzenia Komisji Innowacji i Wykorzystania Funduszy Unijnych.