Aktualności

Kosztowne chodniki
Komunikat archiwalny 2015-10-06

1,3 miliarda złotych – tyle w ciągu czterech lat wyda Kraków na budowę nowych chodników. Informację na ten temat usłyszeli radni podczas posiedzenia Komisji Infrastruktury.

Aktywnie wspierają niepełnosprawnych
Komunikat archiwalny 2015-10-06

Podczas posiedzenia Komisji Rodziny radni wysłuchali informacji na temat programu „Aktywny Samorząd”. Program ten dofinansowywany jest ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Niska emisja i kierunki działania
Komunikat archiwalny 2015-10-02

7 października (środa) o godz. 10:00 rozpocznie się 26. sesja Rady Miasta Krakowa. W porządku obrad znalazło się 27 punktów.

Nowy stadion i projekt programu
Komunikat archiwalny 2015-09-30

Na obiekcie KS „Prądniczanka” spotkali się radni z Komisji Sportu i Kultury Fizycznej. Wysłuchali  informacji o działalności Klubu oraz wizytowali stadion i zaplecze. Ponadto przewodniczący komisji Tomasz Urynowicz przedstawił założenia Programu Rozwoju Sportu w Krakowie na lata 2016 – 2019.

Promocja kulturowa Krakowa
Komunikat archiwalny 2015-09-25

Mówiąc Kraków – myślimy o unikalnych zabytkach i pięknej historii. W dużej mierze to dzięki nim odwiedzają nas milionowe rzesze turystów. Jednak od kilku lat nasze miasto dość wyraźnie zaznacza się na mapie kulturalnej Europy. Film, muzyka, teatr, koncerty – powoli stają się kolejnymi atrakcjami przyciągającymi do Krakowa.

Krakowski podatek 2015
Komunikat archiwalny 2015-09-25

Parkingi park&ride, przedszkola, żłobki, Smocze Skwery – to tylko niektóre z efektów wzrostu liczby podatników w Krakowie. Tylko w ubiegłym roku liczba złożonych zeznań podatkowych zwiększyła się o ponad 13 tys.

Sprawozdanie z bezpiecznych wakacji
Komunikat archiwalny 2015-09-25

Bezpieczeństwo w podróży, w ruchu drogowym, bezpieczne korzystanie z Internetu, czy warsztaty związane z zagrożeniami związanymi z używkami, a także problematyką ucieczek z domu – w ten sposób komenda Miejska Policji w Krakowie prowadziła „Akcję Lato 2015”. O tym, co udało się zrealizować i w jaki sposób, opowiadali przedstawiciele KMP podczas spotkania z radnymi.

Innowacja zaczyna się w szkole
Komunikat archiwalny 2015-09-24

Czy małopolscy uczniowie będą mogli w przyszłości korzystać z dobrodziejstw naukowego centrum tak jak ich rówieśnicy z Warszawy? Jak taka inwestycja mogłaby wpłynąć na poziom edukacji w naszym regionie? Odpowiedzi na te pytania starali się znaleźć podczas wspólnej debaty władze Krakowa i województwa małopolskiego.

Kardynał Franciszek Macharski odznaczony
Komunikat archiwalny 2015-09-24

Krakowscy radni zdecydowali – ksiądz kard. Franciszek Macharski otrzyma Srebrny Medal „CracoviaeMerenti"!

Zielone światło dla pomnika Józefa Kałuży
Komunikat archiwalny 2015-09-23

Pomnik Józefa Kałuży stanie przy stadionie Cracovii? Radni, którzy podczas poprzedniego posiedzenia Komisji Kultury i Ochrony Zabytków odrzucili projekt, teraz – po wyjaśnieniu wszystkich wątpliwości – dali zielone światło na budowę.