Aktualności

20 klonów na Dni Ziemi
Komunikat archiwalny 2011-04-18

20 dorodnych klonów pojawiło się na Plantach Mistrzejowickich. Drzewka posadziły dzieci z przedszkola oraz władze Krakowa z okazji Dni Ziemi.

Spotkanie z chińskim konsorcjum
Komunikat archiwalny 2011-04-08

W piątek, 8 kwietnia Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski spotkał się z przedstawicielami chińskiego konsorcjum budowlanego COVEC. Rozmowa dotyczyła współpracy z Miastem przy realizacji inwestycji drogowych na terenie Krakowa.

Zostaw 1% w Krakowie
Komunikat archiwalny 2011-03-31

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski zachęca do przekazywania 1 % podatku na rzecz krakowskich organizacji pożytku publicznego. Termin składania zeznań podatkowych upływa 2 maja.

Boss czyli bardzo odpowiedzialny start w samodzielność

28 marca rozpoczął się w Krakowie Festiwal Przedsiębiorczości BOSS (Bardzo Odpowiedzialny Start w Samodzielność) - projekt skierowany głównie do studentów, promujący przedsiębiorczość i pomagający wystartować młodym ludziom w samodzielność. Odbywa się w 21 ośrodkach akademickich w Polsce - w Krakowie potrwa do 1 kwietnia. Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski objął projekt honorowym patronatem.

Ogrody Nowej Huty
Komunikat archiwalny 2011-03-28

Rewitalizacja zieleni w Nowej Hucie i stworzenie na terenie dzielnicy nowych, ogólnodostępnych i bezpiecznych obszarów zielonych to główne cele projektu „Ogrody Nowej Huty”. Organizatorami przedsięwzięcia, nad którym honorowy patronat objął Prezydent Jacek Majchrowski, są Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida oraz ArcelorMittal Poland SA.

Część wpisów do Ewidencji Działalności Gospodarczej nieaktualna

Jeżeli po 1 stycznia 2008 roku przedsiębiorca nie dokonał żadnej zamiany we wpisie do Ewidencji Działalności Gospodarczej, wpis jest nieaktualny.

Plan dla Fortu  Skała II
Komunikat archiwalny 2011-03-23

Od 28 marca do 27 kwietnia będzie można zapoznawać się z projektem  miejscowego planu „Rejon Fortu Skała II”. Uwagi do projektu przyjmowane będą do 11 maja.

Ośrodek Medycyny Nuklearnej z nowoczesną aparaturą SPECT-CT

21 marca o godz. 10. w Centrum Dydaktyczno-Kongresowym Wydziału Lekarskiego CM UJ przy ul. Św. Łazarza 16 odbędzie się konferencja podsumowującą zakończenie projektu współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Rozwoju Regionalnego pn. „Zakup i instalacja SPECT –CT oraz modernizacja Ośrodka Medycyny Nuklearnej w Oddziale Klinicznym Kliniki Endokrynologii.

MKUA w nowej odsłonie
Komunikat archiwalny 2011-03-18

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski wręczył nominacje nowym członkom Miejskiej Komisji Urbanistyczno – Architektonicznej (MKUA).  MKUA liczy 18 osób, o znaczącym autorytecie i dorobku zawodowym w dziedzinie architektury i urbanistyki, rekomendowanych przez Prezydenta, Radę Miasta oraz branżowe stowarzyszenia i samorządy zawodowe.

Stadion przy Reymonta zyska sponsora tytularnego?

Nowoczesne obiekty wielofunkcyjne, w tym także stadiony dają możliwość tworzenia innowacyjnej komunikacji markietingowej. Do tradycji już należy,  że dla nowo powstałych obiektów szuka się sponsorów tytularnych. Tą  samą drogą postanowiło pójść miasto Kraków. W niedalekiej przyszłości może zostać ogłoszony konkurs na sponsora tytularnego dla stadionu miejskiego im. H. Reymana.