Aktualności

Kraków dostanie z Unii Europejskiej 185 mln zł
Komunikat archiwalny 2010-08-19

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie (jako inwestor zastępczy Gminy Miejskiej Kraków) podpisało umowę z Centrum Unijnych Projektów Transportowych o dofinansowaniu unijnego projektu „Zintegrowany transport publiczny w aglomeracji krakowskiej – etap II”. Wartość umowy wynosi 185 mln zł. Jest to kwota, którą Unia Europejska wypłaci MPK S.A., jako bezzwrotne dofinansowanie do inwestycji zrealizowanych przez krakowską Spółkę.

Gmina kupuje lokale
Komunikat archiwalny 2010-08-19

38 lokali mieszkalnych zakupi  Gmina Miejska Kraków do końca 2010 roku.  W budżecie Miasta Krakowa na 2010 rok na realizację zadania pn. „Pozyskiwanie lokali mieszkalnych i nieruchomości zabudowanych” przeznaczono kwotę 10.000.000 złotych.

UWAGA! SKRÓCONE GODZINY PRACY
Komunikat archiwalny 2010-08-19

Uprzejmie informujemy, że dziś (20 sierpnia, piątek) obsługa stron w Wydziale Ewidencji Pojazdów i Kierowców będzie się odbywała do godziny 15.30. Skrócenie czasu pracy spowodowane jest pracami modernizacyjnymi systemu informatycznego.  (WAŚ)

Konkurs na stanowisko dyrektora „Bunkra Sztuki”

Prezydent Miasta Krakowa ogłasza  konkurs na stanowisko dyrektora Galerii Sztuki Współczesnej „Bunkier Sztuki” w Krakowie.

Pracownie twórcze 2010 – nabór wniosków do 24 sierpnia

Do 24 sierpnia 2010 r. można składać wnioski o najem lokalu przeznaczonego na pracownię twórczą w ramach „Programu mecenatu artystycznego i usług publicznych w zakresie kultury”. Lokale, których mogą dotyczyć wnioski znajdują się przy ul. Chopina, Zyblikiewicza i na os. Kolorowym.

Przebudowa ul. Długiej zakończona
Komunikat archiwalny 2010-08-12

Zakończyła się modernizacja ulicy Długiej. Nowo oddana ulica jest bardziej przyjazna dla pieszych, wygodna dla osób niepełnosprawnych i daje uprzywilejowaną pozycję komunikacji miejskiej. Przebudowa kosztowała 20 mln 738 tys. zł. Połowa tej kwoty pochodzi ze środków Unii Europejskiej.

Straż Miejska i nielegalne graffiti
Komunikat archiwalny 2010-08-12

Program „Czysty Kraków” realizowany z inicjatywy Prezydenta Miasta Krakowa oraz krakowskiej Straży Miejskiej polega na walce ze zjawiskiem nielegalnego graffiti oraz reklamy. W pierwszym półroczu tego roku usunięto 341 malunków z 747 wykrytych. W pozostałych przypadkach trwają postępowania zmierzające do przywrócenia pierwotnego stanu zniszczonym obiektom.

 Dobra architektura w Nowej Hucie
Komunikat archiwalny 2010-08-10

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski zaprasza na prezentowaną w Nowohuckim Centrum Kultury wystawę „Kraków NOW”. Ekspozycja obejmuje pokonkursowe projekty architektoniczne zrealizowane w Krakowie w latach 2003-2009. Organizatorami wystawy są: Urząd Miasta Krakowa oraz Stowarzyszenie Architektów Polskich.

Konkurs na stanowisko dyrektora „Bunkra Sztuki”2

Prezydent Miasta Krakowa ogłasza  konkurs na stanowisko dyrektora Galerii Sztuki Współczesnej „Bunkier Sztuki” w Krakowie.

srw - Radwańska współliderką rankingu US Open Series

Sportowa ambasadorka Krakowa Agnieszka Radwańska została współliderką rankingu US Open Series 2010. Sukces ten był możliwy dzięki osiągniętym przez nią wynikom na turniejach w Stanford oraz w San Diego.