Aktualności

Kraków wysoko w rankingu jakości życia
Komunikat archiwalny 2010-11-09

Tygodnik „Przekrój” ogłosił wyniki drugiej edycji rankingu jakości życia w polskich miastach. Kraków zajął piąte miejsce.

Spakuj Kraków do walizki
Komunikat archiwalny 2010-11-09

Zwiedzanie Podziemi Rynku i Muzeum w dawnej Fabryce Emalia Oskara Schindlera, zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem i obiad w restauracji „Malecon” oraz pakiet wybranych biletów dla 2 osób na Festiwal Boska Komedia to nagrody, które można zdobyć przychodząc dziś (9 listopada, wtorek) o godz. 12:00 na otwarcie Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego. Aby wziąć udział w losowaniu nagród trzeba spełnić jeden warunek - przyjść z walizką lub torbą podróżną.

 Wiemy, jaka będzie ekospalarnia
Komunikat archiwalny 2010-11-08

Znamy wyniki konkursu na koncepcję architektoniczno-urbanistyczną Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów. Zwycięzcą rywalizacji okazała się pracownia Manufaktura nr 1 z Wrocławia. Wyniki ogłoszono w piątek, 5 listopada. Prace uczestniczące w konkursie można oglądać przez dwa tygodnie w Muzeum Inżynierii Miejskiej przy ul. św. Wawrzyńca 15.

Nowoczesna placówka dla młodzieży w galerii handlowej

W Krakowie powstanie placówka edukacyjno – wychowawcza dla młodzieży zlokalizowana w Centrum Handlowym. W sobotę (6 listopada) odbyła się uroczystość podpisania umowy i przekazania kluczy do placówki. Pierwszą galerią, która zdecydowała się na ten krok, jest Bonarka City Center, największe centrum handlowe w Krakowie, które – właśnie w listopadzie - obchodzić będzie pierwszą rocznicę swojego powstania.

Nowy ośrodek technologii informacyjnych powstaje w Pychowicach

Zainaugurowano budowę Małopolskiego Parku Technologii Informacyjnych. W oficjalnym rozpoczęciu budowy nowego ośrodka Krakowskiego Parku Technologicznego w Pychowicach wziął udział Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Koło ronda Grunwaldzkiego powstaje Centrum Kongresowe

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski oraz Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Nawara wmurowali kamień węgielny pod Centrum Kongresowe. Wczorajsza uroczystość (28 października) to faktyczny początek tej inwestycji.

Dzisiaj początek budowy Centrum Kongresowego
Komunikat archiwalny 2010-10-28

W czwartek, 28 października, rozpocznie się budowa Centrum Kongresowego. Punktualnie o godzinie 12.00 Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski wmuruje kamień węgielny pod tę inwestycję.

Pierwszy odcinek ulicy Lema otwarty
Komunikat archiwalny 2010-10-27

To inwestycja, która ożywi Dąbie i Czyżyny, a w perspektywie ułatwi komunikację między osiedlami Nowej Huty i Śródmieścia. W środę, 27 października, otwarto pierwszy odcinek ulicy Lema.

Koło Krakowa powstaje baza logistyczna Goodmana
Komunikat archiwalny 2010-10-26

Pod Krakowem powstaje baza magazynowa światowego potentata w dziedzinie logistyki, firmy Goodman. Pierwszy magazyn Kraków Airport Logistic Centre ma być gotowy w połowie przyszłego roku.

Rośnie Centrum Jana Pawła II
Komunikat archiwalny 2010-10-23

W sobotę (23 października) wmurowano kamień węgielny w fundamenty wznoszonej świątyni na placu budowy Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” na terenie Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach.