Aktualności

W Nowy Rok z Filharmonią Krakowską
Komunikat archiwalny 2019-01-01

Tradycją stało się już, by noworoczny toast za pomyślność wznosić wraz z filharmonikami krakowskimi. Gale koncertowe we wtorek, 1 stycznia, o godz. 15.00  i 18.00 poprowadzi szef artystyczny instytucji, Charles Olivieri-Munroe, a towarzyszyć mu będzie sopranistka Joanna Freszel.

Noworoczny kulturalny rozkład jazdy
Komunikat archiwalny 2019-01-01

Wypoczęci po świętach? Podpowiemy, co zrobić z pierwszym dniem 2019 roku. Zapraszamy do naszego kulturalnego rozkładu jazdy!

Koncert noworoczny w Teatrze im. Słowackiego
Komunikat archiwalny 2019-01-01

Najsłynniejsze walce i  polki Johanna Straussa, a także arie i duety z jego operetek oraz z kompozycji Franza Lehára w wykonaniu uznanych krakowskich muzyków, pod batutą jednego z najbardziej utalentowanych dyrygentów w Europie. A wszystko to w wyjątkowej scenerii zabytkowych, teatralnych wnętrz. Centrum Kultury Podgórza zaprasza na koncert noworoczny, który odbędzie się 1 stycznia w Teatrze im. J. Słowackiego.

Kraków hucznie przywitał Nowy Rok
Komunikat archiwalny 2019-01-01

Trzy części Krakowa, trzy zróżnicowane gatunkowo sceny – krakowianie i goście odwiedzający miasto tanecznie i muzycznie powitali Nowy Rok, bawiąc się na Rynku Głównym, placu Wolnica i w alei Róż. Nadejście Nowego Roku bezpiecznie powitało w tych sceneriach łącznie 85 000 osób.

Festiwal Magii Czytania w Bibliotece Kraków
Komunikat archiwalny 2018-12-31

Biblioteka Kraków przygotowała cykl ponad osiemdziesięciu wydarzeń literackich, teatralnych i plastycznych pt. „Festiwal Magia Czytania z Fundacją PZU”. Projekt realizowany jest w filiach Biblioteki Kraków do października 2019 r. Głównym celem działań jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym wśród dzieci z niepełnosprawnościami z Krakowa i okolic, które przebywają w specjalnych ośrodkach szkolno-wychowawczych na terenie miasta oraz uczęszczają do szkół integracyjnych.

Jak konsumujemy świat? – spotkanie nie tylko dla seniorów

Na cykl spotkań dla seniorów, i nie tylko, pod nazwą „Rozmowy o kulturze” zaprasza Biblioteka Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida. Spotkania odbywają się cyklicznie w pierwsze środy miesiąca, o godz. 17.00 i mają charakter rozmowy kierowanej, podczas której uczestnicy dowiadują się ciekawych faktów, ale mogą się też podzielić przy herbacie swoimi spostrzeżeniami. Pierwsza w nowym roku dyskusja, 2 stycznia, dotyczyć będzie szeroko pojętej konsumpcji.

Rodzinne kolędowanie przy domowej choince
Komunikat archiwalny 2018-12-31

Wspólne kolędowanie i zielona choinka – Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza w czwartek, 3 stycznia o godz. 17.00 do Domu Zwierzynieckiego na śpiewanie kolęd. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Kaczmarski wciąż inspiruje młodzież
Komunikat archiwalny 2018-12-28

„Nic się nie kończy prostym tak lub nie” – to hasło IX konkursu wiedzy o życiu i twórczości poetyckiej Jacka Kaczmarskiego. Konkurs jest formą promocji twórczości poety i pieśniarza wśród młodego pokolenia, które nie pamięta czasów komunizmu i upadku tego systemu. Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana w Krakowie, której jest pomysłodawcą i organizatorem wydarzenia, zaprasza do udziału uczniów szkół średnich z całej Polski.

Kulturalny czwartek w Krakowie
Komunikat archiwalny 2018-12-27

Wspólne kolędowanie, wyjątkowe spektakle w teatrach Bagatela i Starym, niesamowity balet w kinie Kijów.Centrum, a także poezja Adama Mickiewicza i filmowy opis życia w Korei Północnej. Oto wybór najciekawszych wydarzeń kulturalnych w Krakowie na czwartek, 27 grudnia.

Aktywne Boże Narodzenie w Krakowie
Komunikat archiwalny 2018-12-26

Boże Narodzenie to czas, który spędzamy zazwyczaj w gronie najbliższych przy świątecznym stole. Warto jednak też wyjść z domu, choćby na spacer. Co robić? Gdzie się wybrać? Sprawdź nasze propozycje.