Aktualności

Inauguracja 8. edycji festiwalu Sacrum Profanum
Komunikat archiwalny 2010-09-13

Koncert grupy múm – eksperymentalnego islandzkiego zespołu, poruszającego się na granicy muzyki pop, zainaugurował w niedzielę (12 września) kolejną edycję Festiwalu Sacrum Profanum. Koncert odbył się w hali ocynkowni elektrolitycznej ArcelorMittal Poland. Wydarzenie było transmitowane przez Program 3 Polskiego Radia.

Ikar nagrodzony w Gdyni
Komunikat archiwalny 2010-09-13

Film „Ikar”, z udziałem znanego krakowskiego aktora Jerzego Stuhra, zrealizowany w ramach kampanii Miasta „Gołębie kręcą Kraków” otrzymał pierwszą nagrodę w kategorii spoty internetowe na Festiwal Filmów Promocyjnych Miast i Regionów Promocit w Gdyni.

Sacrum Profanum - inauguracja
Komunikat archiwalny 2010-09-08

Koncert grupy múm – eksperymentalnego islandzkiego zespołu, poruszającego się na granicy muzyki pop, zainauguruje dzisiaj, w niedzielę (12 września) 8. edycję Festiwalu Sacrum Profanum. Koncert rozpocznie się o godz. 20.00 w hali ocynowni elektrolitycznej ArcelorMittal Poland. Wydarzenie będzie transmitowane przez Program 3 Polskiego Radia.

MPK kupuje nowe autobusy
Komunikat archiwalny 2010-09-08

Trwa przetarg na zakup 16 nowych autobusów komunikacji miejskiej. Swoje oferty przesłały do MPK SA dwie firmy.

Sztuka wraca do Sukiennic
Komunikat archiwalny 2010-09-05

W piątek (3 września) w samo południe w Sali Siemiradzkiego,  odbyła się uroczystość otwarcia Sukiennic z udziałem zaproszonych gości, m.in. Prezydenta Miasta Krakowa, Wojewody Małopolskiego oraz Posłów, Senatorów i ambasadorów Sukiennic.

Marsz Jamników
Komunikat archiwalny 2010-09-05

Konkursy na najciekawszy strój inspirowany 600-leciem bitwy pod Grunwaldem i portret jamniczy oraz opowiadanie o jamniku towarzyszyły Marszowi Jamników, który odbył się wczoraj (5 września) o godz. 12.00. Organizatorem imprezy było Radio Kraków, a honorowy patronat nad Marszem objął Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Podziemny Rynek – odliczanie rozpoczęte!
Komunikat archiwalny 2010-09-04

700 zabytków archeologicznych, 500 elektronicznych odwzorowań zabytków, 600 rekonstrukcji cyfrowych 3D, 30 stanowisk multimedialnych, 25 ekranów plazmowych, 27 projektorów multimedialnych, 37 monitorów dotykowych, 98 głośników, 150 audiobooków… liczby robią wrażenie. To czy mówią prawdę będzie można przekonać się już 24 września – wtedy otwarty zostanie szlak turystyczny po podziemiach Rynku Głównego - „Śladem europejskiej tożsamości Krakowa”.

Muzyka zimnej północy
Komunikat archiwalny 2010-09-02

Po współczesnej muzyce USA, Niemiec i Wielkiej Brytanii przyszła pora na dźwięki rodem z zimnej północy. 8. edycja Festiwalu Sacrum Profanum rozpocznie się 12 września i poświęcona będzie twórczości artystów z krajów nordyckich.

 Rzeźba AUSCHWITZWIELICZKA już na Zabłociu
Komunikat archiwalny 2010-08-31

AUSCHWITZWIELICZKA – pierwsza w Polsce stała praca w przestrzeni publicznej, zrealizowana przez światowej sławy artystę Mirosława Bałkę - została, zgodnie z zapowiedzią, przeniesiona z podgórskiego placu Niepodległości w okolice tunelu PKP na Zabłociu. Tym samym, tak jak planowano, rzeźba stanęła tuż obok powstającego Muzeum Sztuki Współczesnej.

Finał Festiwalu „Muzyka w Starym Krakowie”
Komunikat archiwalny 2010-08-30

Recital Grigorija Sokołowa zakończy jutro (31 sierpnia, wtorek) Festiwal „Muzyka w Starym Krakowie”. Początek koncertu o godz. 19.30 w Filharmonii Krakowskiej. Festiwal, przy finansowym współudziale Urzędu Miasta Krakowa, organizuje Fundacja "Capella Cracoviensis".