Aktualności

disORIENTit
Komunikat archiwalny 2013-04-18

W poniedziałek (22 kwietnia) w kinie Pauza (ul. Floriańska 18, II piętro) rozpocznie się Festiwal disORIENTit - wydarzenie poświęcone problemowi postrzegania orientu przez mieszkańców krajów Zachodu. Festiwal potrwa sześć dni, do soboty (27 kwietnia). Partnerem wydarzenia jest Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Off Plus Camera dobiega końca
Komunikat archiwalny 2013-04-17

Uwaga! Ostatni dzwonek dla miłośników kina niezależnego – przed nimi dwa ostatnie dni Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Off Plus Camera. Dziś (20 kwietnia, sobota) o godz. 20:00 w kinie Kijów.Centrum odbędzie się Gala Zamknięcia, podczas której ogłoszeni zostaną zwycięzcy najważniejszych konkursów w tym głównego - Wytyczanie drogi.

Wiosenna wymiana książek
Komunikat archiwalny 2013-04-17

Czas na pierwszą tej wiosny wymianę książek pod szyldem Drugiego Życia Książki. Zapraszamy tradycyjnie w niedzielę, o godz. 15:00. Na pierwsze dziesięć osób, które przyniosą na wymianę dziesięć książek, czeka niespodzianka: jedna z dziesięciu książek do wyboru. Nie mogło być inaczej, skoro 23 kwietnia przypada Światowy Dzień Książki.

Weź pieniądze z kultury
Komunikat archiwalny 2013-04-17

Od 50 do 200 tys. euro dotacji z unijnego Programu Kultura (obszar 1.3.5 – granty na projekty współpracy z krajami trzecimi) czeka na organizacje kulturalne realizujące projekty we współpracy z partnerami z Kanady i Australii. Te kraje zostały wyznaczone jako tzw. kraje trzecie w 2013 roku. Termin naboru wniosków upływa 8 maja 2013 r. i jest to ostatni nabór w tej edycji Programu.

Kraków zaśpiewa w Opolu
Komunikat archiwalny 2013-04-17

W tym roku już po raz 50. w Amfiteatrze Opolskim odbędzie się Festiwal Polskiej Piosenki. Z tej okazji Opole odwiedzą wyjątkowi goście z Krakowa po to by wspólnie z mieszkańcami miasta zaśpiewać piosenki ilustrujące historię Festiwalu. Lekcja Śpiewania odbędzie się w dziś (19 kwietnia) o godz. 18:00.

Kraków nagrodzony za upowszechnianie tradycji
Komunikat archiwalny 2013-04-16

Miasto Kraków zostało wyróżnione Odznaką Honorową i Medalem Pamiątkowym „Kustosza Tradycji, Chwały i Sławy Oręża Polskiego". Wyróżnienie odbierze dziś (17 kwietnia, środa) o godz. 12.00 w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie Sekretarz Miasta Paweł Stańczyk.

Koncert imieninowy dla Jarka Śmietany
Komunikat archiwalny 2013-04-16

Jarek Śmietana grał i nagrywał z wieloma gwiazdami jazzowymi, m.in. z: Artem Farmerem, Freddim Hubbardem, Eddie Hendersonem, Garym Bartzem, Vincem Mendozą, Johnem Abercrombie, Idrisem Muhammadem, Lee Konitzem, Benny Maupinem oraz Zbigniewem Seifertem. Od 2002 r. współpracuje również ze światowej sławy skrzypkiem Nigelem Kennedy.

Obława z kolejną nagrodą
Komunikat archiwalny 2013-04-15

Pierwsza Nagroda Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych za najlepsze zdjęcia do filmu fabularnego powędrowała do Arkadiusza Tomiaka za pracę przy filmie Obława Marcina Krzyształowicza, którego koproducentem jest Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Kraków na antenie France 3
Komunikat archiwalny 2013-04-15

Firma produkcyjna Anaprod realizuje w Krakowie program z cyklu Le Grand Tour – odcinek o renesansowej Europie. 12 czerwca o godz. 20.35 pokaże go francuska telewizja publiczna France 3. Realizację zdjęć wspiera Krakow Film Commission.

Matrix Live: Film In Concert
Komunikat archiwalny 2013-04-11

Są już bilety na finałowy koncert tegorocznej edycji FMF - Festiwalu Muzyki Filmowej. Przypominamy, że ostatniego dnia festiwalu, w niedzielę (29 września), w hali ocynowni ArMittal Poland zabrzmi symultaniczne wykonanie koncertowe superprodukcji amerykańsko-australijskiej: Matrix. Gościem honorowym wydarzenia i równocześnie dyrygentem będzie sam Don Davis - autor muzyki do tej kultowej trylogii.