Aktualności

Zajrzyj do Bunkra pełnego sztuki
Komunikat archiwalny 2012-01-25

Spotkania z artystami, dyskusje o wystawach, projekcje filmów i warsztaty dla dzieci odbędą się w ramach Dnia Otwartego, na który 28 stycznia (sobota) zaprasza Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki (pl. Szczepański 3A). Wstęp na wszystkie wydarzenia i wystawy jest wolny.

Festiwal głosów
Komunikat archiwalny 2012-01-25

Roberta Invernizzi, Vivica Genaux, Josè Maria Lo Monaco, Julia Lezhneva i Magnus Staveland, a także zespoły takie jak Capella Cracoviensis Vocal Ensemble, Europa Galante, Accademia Bizantina, Hésperion XXI, La Capella Reial de Catalunya, Les Musiciens du Louvre Gronoble i Ensemble Matheus to największe gwiazdy muzyki barokowej, które wezmą udział w 9. Edycji Festiwalu Misteria Paschalia organizowanym w Krakowie w dniach 2-9 kwietnia przez Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Odlot kulturalny
Komunikat archiwalny 2012-01-24

Festiwal Sacrum Profanum, cykl Pomniki Polskie, a może MOCAK? Kto zwycięży w tegorocznej edycji plebiscytu Gazety Wyborczej Kulturalne Odloty? Przekonamy się podczas gali, która odbędzie się 4 lutego. A do 31 stycznia (wtorek) możecie głosować na nominowanych, w tym oczywiście na wydarzenia organizowane przez Miasto Kraków.

Zobacz prace artystów ASP
Komunikat archiwalny 2012-01-23

Projekt M5 to tytuł wystawy prezentującej prace artystów i doktorantów krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych: Dariusza Milczarka, Olgi Ząbroń, Jana Podgórskiego, Magdaleny Bąk i Elżbiety Pamuły. Jej wernisaż odbędzie się 4 lutego (sobota) o godz. 18.00 w Galerii Floriańska 22. Partnerem wystawy jest Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Uwolnij swój talent!
Komunikat archiwalny 2012-01-20

Odkryłeś w sobie duszę artysty? Chcesz osiągnąć sławę? Jesteś studentem? Weź udział w II Przeglądzie Artystycznym STUK FAMA i uwolnij swój talent! Do udziału w wydarzeniu zaprasza Teatr Groteska i Zrzeszenie Studentów Polskich. Zgłoszenia będą przyjmowane do 16 marca. W dniach 2–20 kwietnia odbędą się eliminacje w krakowskich klubach studenckich, a 29 kwietnia w Teatrze Groteska odbędzie się Wielki Finał Przeglądu.

Catone in Utica
Komunikat archiwalny 2012-01-19

Już dziś (czwartek, 19 stycznia) o godz. 20:00 w Teatrze im. Juliusza Słowackiego będzie można zobaczyć pierwszą w 2012 roku odsłonę cyklu Opera Rara – koncertową wersję opery Catone in Utica Antonio Vivaldiego. Koncert będzie polską premierą dzieła, przygotowaną specjalnie dla cyklu Opera Rara i Theater an der Wien. Koncert Opera Rara będzie transmitować Program 2 Polskiego Radia.

New Wave Photography w Pawilonie Wyspiańskiego
Komunikat archiwalny 2012-01-16

Od piątku (13 stycznia) w Pawilonie Wyspiańskiego czynna jest wystawa New Wave Photography. To ekspozycja przedstawiająca wschodzące talenty współczesnej fotografii z regionu Europy Środkowo-wschodniej.

Dojrzali do sztuki
Komunikat archiwalny 2012-01-16

Międzynarodowe Centrum Kultury w ramach cyklu "Dojrzali do sztuki" organizuje  spotkania dla seniorów towarzyszące kolejnym wystawom prezentowanym w Galerii MCK. Każde z nich składa się z wykładu oraz zwiedzania wystawy z przewodnikiem, są także zajęcia praktyczne.

Kolędy dla najmniejszych
Komunikat archiwalny 2012-01-14

Tradycyjnie jak co roku, w kościele oo. Redemptorystów przyjaciele Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci zaśpiewają Kolędy dla Najmniejszych. Koncert objęli honorowym patronatem – J.E ks. Kardynał Stanisław Dziwisz Metropolita Krakowski oraz Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. Serdecznie zapraszamy już dziś (sobota, 14 stycznia) o godzinie 19.00, kościół Matki Bożej Nieustającej Pomocy,  ul. Zamoyskiego 56. Wstęp wolny!

Kulturalne odloty
Komunikat archiwalny 2012-01-13

Za nami kolejny rok wielkich wydarzeń kulturalnych. Eksperci i znawcy kultury docenili imprezy organizowane przez Miasto, a wiele z nich zostało nominowanych do konkursu „Kulturalne Odloty”. w 2011 roku Kraków niewątpliwie ugruntował swoją wysoką pozycję wśród europejskich stolic kultury.