Aktualności

Przyjdź po mnie!
Komunikat archiwalny 2011-11-02

Jeśli zwątpiłeś z bezgraniczną przyjaźń, szukasz radosnego kompana, który zawsze ma ochotę na spacer lub mruczącego towarzysza na dobre i na złe, przyjdź do schroniska na ul. Rybną 3. W tym tygodniu na swojego człowieka szczególnie wyczekuje bardzo sympatyczny kundelek - Borgozo oraz Ulryka przymilna – biało – bura kotka.

14 młodych stypendystów
Komunikat archiwalny 2011-10-27

14 szczególnie utalentowanych artystów, twórców oraz menadżerów kultury otrzymało w czwartek, 27 października Stypendia Twórcze Miasta Krakowa 2011. Wyróżnienia wręczał Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Rynki, rynki, ryneczki… ale krakowski jest tylko jeden!

To jasne, że na południu Polski jest wiele urokliwych miejsc i zakątków. Jednak ten plebiscyt ma wyłonić najpiękniejszy rynek w Małopolsce. Zwycięzca może być tylko jeden - głosujcie na Kraków.

Dzień Otwarty UEK
Komunikat archiwalny 2011-10-21

Wszystkie osoby zainteresowane pogłębianiem swojej wiedzy na studiach wyższych stacjonarnych lub niestacjonarnych serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w Dniu Otwartym Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. 21 października 2011 godz. 9.00-15.00.

Kolejny inwestor w Krakowie
Komunikat archiwalny 2011-10-20

Światowy lider produktów informatycznych – firma CISCO zamierza w przyszłym roku otworzyć w Krakowie centrum wsparcia - donosi Polska Agencja Prasowa. To kolejny zagraniczny inwestor, który zdecydował się ulokować siedzibę w naszym mieście -  w przyszłym roku centrum rozliczeniowo księgowe otworzy w Krakowie Heineken.

Prezydencja statystycznie
Komunikat archiwalny 2011-10-19

Wczoraj (18 października) w Auditorium Maximum rozpoczęła się dwudniowa, międzynarodowa konferencja naukowa pt. „Rozwój Europejskiego Systemu Statystycznego w świetle Partnerstwa Wschodniego – kierunki i strategia”. To jedno z licznych spotkań odbywających się w Krakowie w ramach prezydencji Polski w UE.

Wzmocnij CV!
Komunikat archiwalny 2011-10-18

Jak efektywnie uczestniczyć w konsultacjach społecznych i mieć wpływ na to co dzieje się w Krakowie? Weź udział w e - learningowym szkoleniu „Obywatelskie kompetencje: jak efektywnie uczestniczyć w zarządzaniu miastem” i zdobądź certyfikat, który z pewnością będzie cennym wpisem do CV.

Anna Okońska-Walkowicz – nowym zastępcą Prezydenta

Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski przedstawił swojego nowego zastępcę do spraw edukacji i spraw społecznych – będzie to Anna Okońska-Walkowicz, która na stanowisku zastąpi odchodzącą na emeryturę Elżbietę Lęcznarowicz.

Koncert charytatywny dla Hospicjum św. Łazarza
Komunikat archiwalny 2011-10-16

Towarzystwo Przyjaciół Chorych "Hospicjum im. św. Łazarza" z okazji jubileuszu 30-lecia działalności zaprasza na  koncert charytatywny „Tym, którzy odchodzą przed nami..." w wykonaniu artystów "Piwnicy Pod Baranami", który odbędzie się 18 października o godz. 18.30 w Filharmonii Krakowskiej.

O edukacji po 40-tce
Komunikat archiwalny 2011-10-14

Społeczne Towarzystwo Oświatowe poruszyło w Dniu Edukacji Narodowej istotny aspekt dla współczesnego społeczeństwa jakim jest dalsze kształcenie dorosłych. Jak zauważył  na piątkowej konferencji prasowej Stanisław Drzażdżewski – Radca Generalny w Ministerstwie Edukacji Narodowej: „Nie da się zapewnić totalnej szkoły dla dorosłych".  Zamiast niej, STO proponuje rozszerzenie w Polsce systemu walidacji, czyli formalnego uznawania kompetencji nabytych podczas pracy -czyli poza szkołą.