Aktualności

Finał konkursu dla uczestników warsztatów terapii zajęciowej

W ogłoszonym przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie konkursie „Wspomnienie z wakacji” wzięło udział 43 uczestników warsztatów terapii zajęciowej

Zespół Szkół Gastronomicznych nr 2 ma sto lat

Uroczysta msza święta w Bazylice Mariackiej, akademia w Filharmonii Krakowskiej i spotkanie absolwentów - to program dwudniowych obchodów 100-lecia Zespołu Szkół Gastronomicznych nr 2 im. prof. Odona Bujwida w Krakowie. Patronat nad wydarzeniem, które odbędzie się w dniach 21-22 października, objął m.in. Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

Naukowcy uhonorowani
Komunikat archiwalny 2010-10-20

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, Prezes Polskiej Akademii Umiejętności Andrzej Białas i Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Józef Pilch uhonorowali w poniedziałek (18 października) podczas uroczystej sesji Rady Miasta Krakowa laureatów nagrody naukowej im. Mikołaja Kopernika.

Pomagamy talentom w Krakowie
Komunikat archiwalny 2010-10-18

Dobra, mądra pomoc trafi do 47 utalentowanych dzieci z Krakowa. Wiele osób przyczyniło się do spełnienia ambicji i aspiracji uzdolnionych dzieci z niezamożnych rodzin i z placówek opiekuńczo-wychowawczych, które będą mogły w tym roku szkolnym realizować swoje pasje i zainteresowania na wymarzonych zajęciach. Akcję wsparł również Prezydent Jacek Majchrowski.

VI Krakowska Konferencja naukowa - zrozumieć chorobę

W dniach 15-16 października w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie zgromadzi się kilkuset lekarzy i specjalistów w dziedzinie onkologii i hematologii. Fundacja Urszuli Smok „Podaruj Życie” organizuje już po raz szósty Krakowską Konferencję naukową „Świat chorych na nowotwory. Od zrozumienia do opieki”. Wydarzenie kierowane jest głównie do lekarzy rodzinnych, personelu medycznego oraz studentów medycyny. Otwarte jest także dla wszystkich zainteresowanych tematyką profilaktyki i leczenia chorób onkologicznych i hematologicznych.

Nauczyciele nagrodzeni
Komunikat archiwalny 2010-10-14

257 nauczycieli otrzymało dziś (14 października, czwartek) nagrody Prezydenta Miasta Krakowa za osiągnięcia dydaktyczno - wychowawcze. Wśród osób wyróżnionych przez tegoroczną komisję znalazło się 88 przedstawicieli kierowniczej kadry nauczycielskiej oraz  169 nauczycieli niepełniących funkcji kierowniczych.

Bezpiecznie do szkoły z Michałem Kościuszko
Komunikat archiwalny 2010-10-12

W poniedziałek (11 października) w ramach akcji – „Bezpieczna droga do szkoły” przed stadionem MKS „Cracovia” krakowska młodzież spotkała się z kierowcą rajdowym Michałem Kościuszko.  W  spotkaniu udział wziął Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Marsz Życia i Nadziei
Komunikat archiwalny 2010-10-09

„Rak wczesne wykrycie zwiększa szansę na życie” – to hasło imprezy plenerowej organizowanej dzisiaj (sobota, 9 października) przez Urząd Miasta Krakowa z Krakowskim Towarzystwem Amazonek. Akcję zainaugurował Marsz Życia i Nadziei wokół Rynku Głównego o 12.00.

Harcerze z Medalem
Komunikat archiwalny 2010-10-08

Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski i Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Józef Pilch uhonorowali krakowskich harcerzy Srebrnymi Medalami Cracoviae Merenti. Medale otrzymali Chorągiew Krakowska Związku Harcerstwa Polskiego oraz Okręg Małopolski Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej.

Pomagamy talentom
Komunikat archiwalny 2010-10-05

Trwa akcja Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej „Pomagamy talentom”. 22 utalentowanych dzieci z ubogich rodzin i z domów dziecka czeka na darczyńców, którzy opłacą ich wymarzone zajęcia w roku szkolnym 2010/2011. Na pomoc czekają szczególnie dzieci, które rozpoczęły naukę w ubiegłych latach i chcą kontynuować wymarzone zajęcia.