Aktualności

Uwaga! Wpisy dzieci do paszportów tracą ważność

Jak informuje Małopolski Urząd Wojewódzki, 26 czerwca tracą ważność wpisy dzieci do paszportów rodziców. Wszystkie dzieci przy przekraczaniu granicy będą musiały posiadać własny dokument podróży.

Zamiast kolczatki obroża i smaczki
Komunikat archiwalny 2012-05-24

Kolczatki, łańcuszki zaciskowe i  łańcuchy przy budach na szczęście powoli odchodzą w zapomnienie.  Co jednak zrobić z niepotrzebnym złomem? Przynieść do Krakowskiego Schroniska dla Bezdomnych zwierząt w Krakowie!  Za środki pozyskane ze złomowania kolczatek schronisko kupi obroże i smakołyki dla czworonożnych podopiecznych.

Prezydent oddał klucze do miasta
Komunikat archiwalny 2012-05-20

W piątek (18 maja) Prezydent Jacek Majchrowski przekazał studentom krakowskich uczelni symboliczne klucze do bram miasta w ramach tegorocznych Juwenaliów Krakowskich 2012.

Wielki taniec na Małym Rynku
Komunikat archiwalny 2012-05-18

British Council we współpracy z Urzędem Miasta Krakowa zapraszają dziś (18 maja, piątek) o godz. 13:00 na płytę Małego Rynku na wydarzenie taneczne BIG DANCE zorganizowane z okazji powitania przybywającego w tym dniu do Wielkiej Brytanii płomienia olimpijskiego.

Już dziś Noc Muzeów
Komunikat archiwalny 2012-05-18

MOCAK, Wawel,  oddziały Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, Muzeum Narodowego w Krakowie, Zamek w Niepołomicach, Wieliczka, a może Tarnów? Zwiedzający, którzy wybiorą się na Noc Muzeów będą mieli przed sobą naprawdę trudny wybór. W wydarzeniu weźmie udział 27 instytucji. Inauguracja Nocy dziś (18 maja) o godz. 19:00 w MOCAKU (ul. Lipowa 4). Wstęp do wszystkich muzeów będzie bezpłatny.

Dotacja na dodatkowe zajęcia dla uczniów
Komunikat archiwalny 2012-05-14

Kilkanaście krakowskich szkół podstawowych otrzyma niemal 766 tysięcy złotych na organizację dodatkowych zajęć dla uczniów klas od 1 do 3. Pieniądze pochodzące z funduszy unijnych mają pomóc w edukacyjnym starcie dzieciom z różnego rodzaju zaburzeniami.

Dialoguj na Festiwalu Nauki
Komunikat archiwalny 2012-05-10

Za sprawą Festiwalu Nauki  do soboty (12 maja) Rynek Główny będzie „naukowym miasteczkiem namiotowym”.  Tegoroczna edycja Festiwalu odbywa się pod hasłem   Teoria – Poznanie – Doświadczenie. Miasto zaprasza mieszkańców do namiotu Dialogu Społecznego. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął m.in. Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Młodzież pamięta
Komunikat archiwalny 2012-04-30

3 maja warto wsiąść do kursującego wokół Plant „Tramwaju patriotycznego". Będzie można w nim posłuchać i wspólnie z młodzieżą zaśpiewać polskie pieśni patriotyczne.  Przejazd tramwajem jest bezpłatny. Uczniowie krakowskich szkół będą rozdawać pasażerom okolicznościowe materiały. Akcja jest częścią projektu „Młodzież pamięta".

Finał Drogi do Euro
Komunikat archiwalny 2012-04-30

Drużyny MKS Cracovia i Sandecja Nowy Sącz zmierza się w finale turnieju piłkarskiego im. bł. Jana Pawła II „Droga do Euro” dla chłopców z rocznika 1997 i młodszych organizowanego przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie. Finał zostanie rozegrany 5 maja (sobota) o godz. 16:00 na stadionie Cracovii przy ul. Kałuży 1.

XII Festiwal Nauki w Krakowie
Komunikat archiwalny 2012-04-25

Teoria – Poznanie – Doświadczenie to hasło tegorocznej edycji Festiwalu Nauki  w Krakowie, który odbywać się będzie od 9 do 12 maja. Patronem wydarzenia jest Jan Józef Ignacy Łukasiewicz. Głównym koordynatorem Festiwalu jest po raz kolejny Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął m.in. Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.