Komunikat archiwalny

Nowy tramwaj nr 20 dojedzie do Nowohuckiej

Na początku sierpnia planowane jest uruchomienie nowego torowiska od ronda Grzegórzeckiego do ulicy Nowohuckiej. To fragment realizowanej obecnie linii szybkiego tramwaju do ulicy Golikówka.

Nowy tramwaj nr 20 dojedzie do Nowohuckiej
Fot. www.krakow.pl

W związku ze zbliżającym się terminem uruchomienia linii tramwajowej od ronda Grzegórzeckiego do ulicy Nowohuckiej wykorzystującej część infrastruktury tramwajowej, realizowanej obecnie do północnych osiedli Płaszowa, Zarząd  Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie przewiduje następujące zmiany komunikacji miejskiej:

·         Zostanie uruchomiona nowa linia tramwajowa nr 20 kursująca na trasie: BRONOWICE - Podchorążych - Królewska - Plac Inwalidów - Karmelicka - Dunajewskiego - Basztowa - Lubicz - Powstania Warszawskiego - Kotlarska - Klimeckiego - NOWOHUCKA (przyst. Szklarska). Linia wykonywać będzie po 3 kursy w ciągu godziny tzn. kursować będzie z częstotliwością co 20 min.

·         Linia 127 skierowana zostanie do pętli przy Krakowskiej Akademii tzn. od przystanku pn. „Płaszów szkoła” do ul. Nowohuckiej trasa pozostanie bez zmian, następnie z ul. Nowohuckiej trasa prowadzona będzie ul. Klimeckiego do pętli przy Krakowskiej Akademii.

Linie 192 i 292 - trasy tych linii zostaną skrócone do Dworca Wschodniego. (M)

Pokaż metkę
Osoba publikująca: WIESŁAW SZCZUREK - Redakcja MPI
Podmiot publikujący: Kancelaria Prezydenta
Zobacz także