Komunikat archiwalny

Pasja w kościele św. Katarzyny

Chór Polskiego Radia zaprasza na niezwykły wieczór z cyklu "Dedykacje muzyczne", podczas którego zabrzmi PASJA WG ŚW. JANA ARVO PÄRTA. Koncert odbędzie się 21 marca.

Pasja w kościele św. Katarzyny
Fot. Grzegorz Ziemiański

Pasja Arvo Pärta jest jak średniowieczna płaskorzeźba do kontemplacji. Muzyczna, pasyjna tradycja zachowana jest przez estońskiego kompozytora w takich cechach utworu jak - powierzenie partii Jezusa głosowi barytonowemu, Piłata - tenorowi, a złowrogiego tłumu - chórowi. Dzieło jest jednak odejściem od ilustracyjności drastycznych, pasyjnych wydarzeń, skłania natomiast do symbolicznego przeżywania tego tenebrae, do medytacji pasyjnego tekstu. I właśnie na tym polega to „nowe średniowiecze" Pärta - umysł nie ma być bombardowany nadmiarem bodźców, bo tylko w wolnym umyśle może pojawić się przestrzeń dla refleksji.

CHÓR POLSKIEGO RADIA zaprasza na niezwykły wieczór z cyklu "Dedykacje muzyczne", podczas którego zabrzmi PASJA WG ŚW. JANA ARVO PÄRTA. Koncert odbędzie się w 21 marca w KOŚCIELE ŚW. KATARZYNY W KRAKOWIE (ul. Augustiańska 7) O GODZ. 19:30.

Obsada:
Szczepan Kosior - tenor (Piłat)
Mariusz Godlewski - baryton (Jezus)
Joanna Radziszewska, Anna Bober, Paweł Fundament, Marek Opaska - Ewangeliści

Chór Polskiego Radia
Paweł Wajrak (skrzypce), Sebastian Aleksandrowicz (obój), Artur Kasperek (fagot), Barbara Łypik-Sobaniec (wiolonczela), Marek Pawełek (organy)

Tomasz Cyz - inscenizacja
Marta Kozera - scenografia
Ada i Michał Bystrzyccy - multimedia
Izabela Polakowska-Rybska - dyrygent

Więcej informacji na stronie www.fundacjasonoris.org

a także profilu www.facebook.com/fundacjasonoris

Bilety: www.ebilet.pl/szukaj.php?t=t&tid=17219

plakat

Tagi: muzyka, koncert

Pokaż metkę
Osoba publikująca: PAULINA POLAK
Podmiot publikujący:
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA